ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-08-2010, 21:31   #151
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Registrovan: Jul 2010
dijana819 je na dobrom putu
Standardno

vidim da je zatajila ova tema, a posto sam pocetnik, pa uredno listam sve redom, simbolika 6k 2 polja veoma bitna- zdravlje i posao. kao devica nekako je hipohondrija neizbezna, zato me veoma zanima moje zdravlje. opet, posto mi je So u 10k veoma sam usmerena na karijeru, pa me i taj segment veoma zanima.

kako stoje stvari kod mene? vrh 6k je u ovnu na 24*, stepenu riba.
Ma je u 9k, raku na 26*
120Ur iz 1k skorpija, inace vladar 4k
90Pl iz 11k vaga, inace vladar 1k
60hiron iz 7 bik

molim vas da mi pomognete u tumacenju jer su mi ova dva segmenta veoma bitna, a ni jedan nije zadovoljavajuci. zdravlje: zeludac, kicma, ligamenti, srce (prolaps), sve je to vec hronicno. kako prevazici ove tekobe? posao: nikako da se ustalim u smislu stabilnog posla, da li vezano za obrazovanje ili ljudske resurse (obe diplome imam zato pitam)? da li privatan biznis (vrtic ili pomoc osnovcima) ili ipak rad za druge?
Submit to Digg   Sesta kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-08-2010, 07:28   #152
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

6 kuća je posao koji obavljamo a 10 je karijera.
Tvoja 6 u znaku Ovna i stepenu Riba može da znači da ćeš raditi u zatvorenoj ustanovi ili nešto što ima veze sa završenim studijama(9k) ili dalje u simbolici 9 (jezici, učenje, putovanja)
Tu je Mars u Raku u padu, pa se možda nećeš osećati najsrećnije dok radiš za druge, jer šta je Mars, nego dokazivanje, ambicija, impulsivnost. Pa ćeš ti šta god da radiš isterivati neku svoju pravdu, svoju narav, svoje ideje jer želiš da bude po tvom.
4.kuća je privatan posao, a imaš Ma120Ur pa lako možeš početi privatan posao. Uran u 1 govori da ćeš sama to odraditi, a u Sco da ćeš istrajati, da ti ideje neće nedostajati, a trigon da kada budeš odlučila to ćeš lako i da uradiš.

Old 07-08-2010, 11:47   #153
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Moja sesta pocinje u ribama, nastavlja se na ovna..U ribama u sestoj mi je R jupiter na 22*...Vladar neptun otisao trecu kucu..Da li bi to moglo zaciti neka kraca putovanja zbog posla ili je vezano za rodjake simbolikom trece kuce?Da li mi ovaj jupi u sestoj donosi zadovoljstvo, srecu u poslu?
http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif
Pozz i hvala

Old 07-08-2010, 15:21   #154
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Majana VIdi Poruku
6 kuća je posao koji obavljamo a 10 je karijera.
Tvoja 6 u znaku Ovna i stepenu Riba može da znači da ćeš raditi u zatvorenoj ustanovi ili nešto što ima veze sa završenim studijama(9k) ili dalje u simbolici 9 (jezici, učenje, putovanja)
Tu je Mars u Raku u padu, pa se možda nećeš osećati najsrećnije dok radiš za druge, jer šta je Mars, nego dokazivanje, ambicija, impulsivnost. Pa ćeš ti šta god da radiš isterivati neku svoju pravdu, svoju narav, svoje ideje jer želiš da bude po tvom.
4.kuća je privatan posao, a imaš Ma120Ur pa lako možeš početi privatan posao. Uran u 1 govori da ćeš sama to odraditi, a u Sco da ćeš istrajati, da ti ideje neće nedostajati, a trigon da kada budeš odlučila to ćeš lako i da uradiš.
hvalal Majana na odgovoru i lepom objasnjenju. Ako nemas nista protiv, postavila bih ti pitanje- obzirom da je Ur vladar 4k (privatnog posla) i da pravi 90 sa So koje je vladar 10 (ugled, karijera), da li ovaj aspekt ipak dovodi u pitanje uspesnost privatnog poslovanja. znam da je 90 izazovan aspekt ali i nesto sto te tera na akciju, tako da ne znam da li je u ovom slucaju dobar ili otezavajuc. takodje bih te pitala, prilikom pracenja povoljnih perioda, da li npr za 4k gledam tranzitne planete u odnosu na vrh 4k, vladara, ali i planete koje su u aspektu sa vladarem, jer bi tada bio aktiviran natalni aspekt, ili treba jos nesto pratiti?

hvala puno na strpljenju
pozz

Old 07-08-2010, 15:55   #155
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Ovako tebi So jeste u X u devici, i dispozitor je Me u sedištu. Odlično, imaš predispoziciju za uspeh. Šta sada? Karijerista, želiš privatan biznis? To je rad, trud, ostajanje do kasno, iscrpljivanje i fizičko i psihičko, a to su kvadrati. Ti imaš so90Ur ali je separacioni orbis 8. To je rad, napredak tvog tela (so) i uma (so). Neplanirane stvari/Ur, okreti i obrti/ur, nervoza ur90So ali to je posao. Ti imaš čini mi se još samo dva kvadrata, tako da ovaj ne može da ti odmogne. Možeš samo da ne nadješ snagu za to jer je sep.
Prepuna 11, imaćeš tu sreću da imaš podršku ljudi, prijatelja uz sebe.

Old 07-08-2010, 16:20   #156
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

rad, trud, iscrpljivanje i fizicko i psihicko mi nije strano, bas je to jedini nacin kako funkcionisem koji god posao da je u pitanju (Mo, dispozitor Ma vladara 6k 90 Asc). karijerista definitivno (So u 10k, So0Mc). Ur veoma osecam, valjda i zato sto mi je u 1k. Sto se tice 90s (pod znakom pitanja snaga na duge staze) i taj problem je veoma prisutan, no kako je Me (vladar 11k) opet u 10k, mislim da je najbolji izlaz partnerstvo sa nekim od prijatelja (sto nije daleko od ideje koja bi trebalo da se realizuje).

hvala puno jos jednom na strpljenju i vremenu
pozz
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-08-2010, 16:52   #157
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Meni 6. kuca pocinje u raku, obuhvata ceo znak lava i zavrsava se u devici, dakle ukljestena je. E sad, tu nemam planeta, ali me zanima da li prirodni vladari znakova koje obuhvata 6. kuca sad slabije dolaze do izrazaja posto mi je ta 6. kuca ukljestena? Znam da kada se u takvim kucama nadje neka planeta, ona kasnije pocne da deluje, pa da li je isti slucaj i sa njihovim prirodnim vladarima kad u tim kucama nema planeta? Generalno, kako bi se mogla protumaciti moja 6. kuca?

Old 09-08-2010, 16:55   #158
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

Majanice mozes meni ukratko opisati? posto je saturn u sestoj..cini mi se da bi to moglo znaciti rad u nekom starom, tamnom prostoru...

mars u 10 kvadrat saturn iz 6 hmm....takodjer kvadrat ur...problemi na poslu, mjenjanje posla? dali ima neke mogucnosti za privatni posao...

Old 09-08-2010, 18:35   #159
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Hm, kod tebe je Mars vladar Mc a R je i na 29*55' Riba,tek izašao iz sedišta.
6 u Strelcu ~ možda ćeš obavljati različite poslove, a Uran u 6 to potvrdjuje. Uran vlada 8, Saturn 7, Neptun 9, pa po mom mišljenju radićeš nešto svašta. Vladar je Jupiter u 11 u Blizancima, r. Možda ćeš se sa nekim uortačiti, a pošto je Me u 4, postoji mogućnost nekog privatnog posla sa nekim. Vladar 7 u 6 takodje govori o partnerstvu, ali Sa pa je to sporo, kasnije u životu ali i da ćeš istrajati ako uspeš da izguraš početak. Ali pošto je r Ju malo će to traljavo ići u početku. Ma60Ju govori da ćeš pokušati.

Old 07-10-2010, 14:32   #160
AleksT
Obično gatalo

AleksT je offline
Registrovan: Sep 2010
AleksT je na dobrom putu
Standardno

Koliko ja vidim,u mojoj 6.kući imam retrogradnog jupitera,a cela 6.mi je u ribama!Takodje taj jupiter je u sekstilu sa Marsom iz 4.a u opoziciji sa Suncem i Merkurom....e,to je to što ja vidim....a šta to sve znači,znam baš dobro da protumačim! Jel može neko da mi kaže,molim vas???
Natal je ovde,u slučaju da ja nešto nisam dobro videla: http://img840.imageshack.us/img840/7...ksandra431.gif

Old 02-11-2010, 20:33   #161
kako_god
Veštac

kako_god's Avatar

kako_god je offline
Registrovan: Jan 2010
kako_god je na dobrom putu
Standardno

Zamolila bih ako bi neko mogao da mi kaze, da li na primer prvo zaposlenje gledamo kroz 6 kucu pa onda sledece da bude 8 kuca i tako dalje ili to nema veze sa tim, nesto gledajuci ova moja zaposlenja do sad uklapama mi se u to, barem po opisu posla podudaraju se sa tim kucama?

Old 10-12-2010, 09:53   #162
idanaa
Obično gatalo

idanaa's Avatar

idanaa je offline
Registrovan: Sep 2010
idanaa je na dobrom putu
Standardno

Nesto gledam...u mojoj sestoj kuci je saturn u vodoliji a saturn je suvladar vodolije i pravi kvadrat sa MC...da li to znaci neki problemi na poslu..ili problemi sa pronalazenjem posla buduci da ne trpim bas neki autoritet i uvijek vucem na svoju stranu...moze li saturn u sestoj reci kojim bi se poslom mogla baviti ili koji bi posao mogao biti najbolji za mene??

Last edited by idanaa; 10-12-2010 at 10:58..

Old 10-12-2010, 12:41   #163
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

sesta u lavu, so u drugoj 0 me pa 180 pl iz osme, ali je so 0 asc..pa kao to ce mi se svifjati i so 120 ne .. to ne znam kako da...

Old 11-12-2010, 15:56   #164
kristina 88
Veštac

kristina 88 je offline
Registrovan: Aug 2010
kristina 88 je na dobrom putu
Standardno

Majana mozes li videti moju sestu i koji posao cu nakon faxa obavljati..???

Old 03-01-2011, 13:25   #165
lena06
Švrća

lena06's Avatar

lena06 je offline
Registrovan: Jan 2011
lena06 je na dobrom putu
Standardno

Moja 6.kuca pocinje na 13.stepenu device,pa ide kroz celu vagu i zavrsava se u skorpiji na 10.stepenu..u njoj imam mesec u skorpiji i urana i plutona u vagi..po profesiji sam stomatolog,privatnik i u vreme tranzitnog Sa kroz vagu sam zbog teskoca(mislim da j zbog Sa) zatvorila ordinaciju..Sta Sa moze da donese tranzitom kroz 6.kucu u mome slucaju???
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules