ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-11-2017, 19:39   #6181
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Ja znam musku osobu kojoj je vladar 7 kuce Ju u 1 kuci u strelcu. Njegova zena je obrazovana,on nije, visoka,krupna.Ona je njega pronasla (vladar 7 u 1).Njemu je Ju u konjukciji sa Ur pa je ona malo nervoznog karaktera
Submit to Digg   Sedma kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-11-2017, 12:28   #6182
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Ja znam musku osobu kojoj je vladar 7 kuce Ju u 1 kuci u strelcu. Njegova zena je obrazovana,on nije, visoka,krupna.Ona je njega pronasla (vladar 7 u 1).Njemu je Ju u konjukciji sa Ur pa je ona malo nervoznog karaktera
Hahahahaha, joj hit U ovaj opis se već uklapam, nisam krupna ali jesam visoka

Hvala na pomoći

Old 19-11-2017, 16:03   #6183
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Registrovan: May 2017
gagulicaa je na dobrom putu
Standardno

A npr kad je vladar 7me u 12oj mars u ovnu ima li neko iskustva jel se vise vezuje za mesto upoznavanja ili na tu osobu? Hvala

Old 19-11-2017, 16:13   #6184
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

kuca bi trebala da pokaze mesto upoznavanja (12 kuca) a mars u ovnu je opis tvog buduceg partnera. Moze poceti kao tajna veza,skrivena od ociju javnosti a i upoznavanje na takvim mestima u simbolici 12 kuce.Mars u ovnu(energican partner,dominantan,impulsivan, tvrdoglav. moze biti i uniformisano lice,sportista neki)

Old 19-11-2017, 16:15   #6185
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Registrovan: May 2017
gagulicaa je na dobrom putu
Standardno

Znam to da se vezuje za zatvorene ustanove uglavnnom ali mars je bas iskvadriran sa saturnom i neptunom u 9oj koji su u strelcu.

Old 12-02-2018, 18:19   #6186
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Zanima me da li se pod 7 kucom podrazumeva duga veza ili mora bas da bude zajednicki zivot ili brak. Imala sam vezu od 7 godina i taj decko odgovara opisu mog vladara 7 kuce. Nismo ziveli zajedno. Ne znam dal ta veza spada pod 7 kucom pa onda treba da gledam 9 ili ne spada. Neko kaze da se svi brakovi gledaju kroz 7 a neko da je drugi brak 9,treci 11.

Old 12-02-2018, 20:46   #6187
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Zanima me da li se pod 7 kucom podrazumeva duga veza ili mora bas da bude zajednicki zivot ili brak. Imala sam vezu od 7 godina i taj decko odgovara opisu mog vladara 7 kuce. Nismo ziveli zajedno. Ne znam dal ta veza spada pod 7 kucom pa onda treba da gledam 9 ili ne spada. Neko kaze da se svi brakovi gledaju kroz 7 a neko da je drugi brak 9,treci 11.
Sve ljubavne veze gledaš kroz prvenstveno veneru,vagu i sedmo polje....i da ta serija 7 ne postoji ,niko ne bi imao potrebu da stupi u ljubavnu vezu,da se zaljubi i ima potrebu da bude sa nekim par....i da se u tom partnerstvu zadrži.Dakle nikad po pitanju ljubavi ne možeš profuliti sa sedmim poljem...jer ga se ono tiče.I kad je prva veza i kad je šesti,osmi brak u pitanju.Ostala polja su samo profinjenija slika (ili u užem smislu slika) onoga što proističe iz serije sedam...koja je primarna kod svakog ljubavnog života....

U užem kontekstu, polja pobliže opisuju tip ljubavne veze...pa se u tom smislu sedmo i peto polje razlikuju..Naime,peto polje uvjek opisuje onaj tip veze koji postoji samo kao vid eksperimentisanja kad je ljubav u pitanju ili kada postoji kao traženje sebe kroz ljubavne odnose tj. traženje sebe kroz različite ljubavne partnere i tipove ljubavi , u smislu : sad sam s njim a ko zna šta će biti sutra itd....ili ne vidim se s njim u nekoj daljoj budućnosti...ali mi je sad ok...itd..

E sad ,peto polje može biti i neka veza od 7 godina koja se na ovaj gore opisan način doživljavala ,ali se otegla...u tom neobaveznom ili neizvjesnom smislu....Dok s druge strane ,neka osoba koja ima vrlo dominantnu seriju sedam u odnosu na seriju 5 ,vrlo lako, svaku ljubavnu vezu u koju uđe ,shvata kao neku obavezu i učenje da se dijele odgovornosti i uči povjerenje,a različitosti prihvataju i onda kada ih je pun kofer...i kad su oba partnera na gubitku...Kao da ih neka ''karma'' vuče da se oko te veze i dalje i dalje trude i bore da ona opstane.Sedmo polje ukazuje na sve takve veze, koje su opstale ili se otegle u vremenu a osoba izašla iz njih izmučena i trajno promjenjena u očima drugih ljudi (jer je ta veza uticala snažno na ličnost same osobe i njenu volju čak i onda kada su ona zaljubljenost,privlačnost i sedmo nebo prestali da postoje).

Kada je snaga volje ostala nepoljuljana i kada se posle one inicijalne zaljubljenosti veza ohladila ,a osoba iz nje izašla bez osjećaja javne odgovornosti onda je to opet peto polje. Postoje i one osobe koje imaju previše naglašenu seriju 5 i 11 koje ugrožavaju seriju sedam ...pa osoba čak i brak doživljava kao neki vid neizvjesnog i neobaveznog eksperimentisanja...pa onda i svaki brak (sedmo polje) liči na neku neozbiljnu adolescentsku vezu tj. peto polje iz koje se brzo i lako izađe.Dakle i to vidimo da postoji.S druge strane sam imao prilike vidjeti parove koji su vezu počeli u srednjoj školi i sad su dugo u braku...ili su od tog ranog doba života održavali godinama neku vezu...ili se stalno vraćali jedno drugom....pa ovde vidimo da je takvim osobama, makar imali 17 godina, njihova serija sedam uvijek ugrožavala seriju 5 i oni su svaku vezu podsvjesno osjećali i doživljavali kao njima namjenjenu sudbinu...iz koje se ne mogu otrgnuti čak i kad veza potpuno prestaje da istinski usrećuje i motiviše.Nekada veza iz petog polja može ličiti na takvo nešto...ali je razlika što motivacija takve loše, a neobavezne, ljubavne veze jeste zaljubljenost ili opsjednutost osobom...pa i pored svih drugih nepovoljnih okolnosti zbog kojih se čini da nema razloga da dvoje u njoj ostanu,veza i dalje opstaje....i traje sve dok se zaljubljenost ili opsesija ne ugasi.Ovo je opet nezreo tip veze i njom vlada područje pet....Zapravo je u pitanju svjesno ili podsvjesno uživanje u tim gubitcima...jer je osoba sklona takvom tipu zaljubljivanja.To je ono kad je dominantnije peto polje a sedmo i venera loši i upetlja se npr. neptun,pluton i sl.

Old 12-02-2018, 21:01   #6188
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

U redu,jasno mi je sad. Zato mi se i uklapa opis bivseg momka u vladara 7 polja (retro Merkur u jarcu)
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-02-2018, 23:29   #6189
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Sta bi rekli za moju 7.kuću? Pluton u njoj u škorpija..kad bih mogla da se udam??

pozz
Old 13-02-2018, 19:44   #6190
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno pozz

Quote:
Originally Posted by rejra VIdi Poruku
Sve ljubavne veze gledaš kroz prvenstveno veneru,vagu i sedmo polje....i da ta serija 7 ne postoji ,niko ne bi imao potrebu da stupi u ljubavnu vezu,da se zaljubi i ima potrebu da bude sa nekim par....i da se u tom partnerstvu zadrži.Dakle nikad po pitanju ljubavi ne možeš profuliti sa sedmim poljem...jer ga se ono tiče.I kad je prva veza i kad je šesti,osmi brak u pitanju.Ostala polja su samo profinjenija slika (ili u užem smislu slika) onoga što proističe iz serije sedam...koja je primarna kod svakog ljubavnog života....

U užem kontekstu, polja pobliže opisuju tip ljubavne veze...pa se u tom smislu sedmo i peto polje razlikuju..Naime,peto polje uvjek opisuje onaj tip veze koji postoji samo kao vid eksperimentisanja kad je ljubav u pitanju ili kada postoji kao traženje sebe kroz ljubavne odnose tj. traženje sebe kroz različite ljubavne partnere i tipove ljubavi , u smislu : sad sam s njim a ko zna šta će biti sutra itd....ili ne vidim se s njim u nekoj daljoj budućnosti...ali mi je sad ok...itd..

E sad ,peto polje može biti i neka veza od 7 godina koja se na ovaj gore opisan način doživljavala ,ali se otegla...u tom neobaveznom ili neizvjesnom smislu....Dok s druge strane ,neka osoba koja ima vrlo dominantnu seriju sedam u odnosu na seriju 5 ,vrlo lako, svaku ljubavnu vezu u koju uđe ,shvata kao neku obavezu i učenje da se dijele odgovornosti i uči povjerenje,a različitosti prihvataju i onda kada ih je pun kofer...i kad su oba partnera na gubitku...Kao da ih neka ''karma'' vuče da se oko te veze i dalje i dalje trude i bore da ona opstane.Sedmo polje ukazuje na sve takve veze, koje su opstale ili se otegle u vremenu a osoba izašla iz njih izmučena i trajno promjenjena u očima drugih ljudi (jer je ta veza uticala snažno na ličnost same osobe i njenu volju čak i onda kada su ona zaljubljenost,privlačnost i sedmo nebo prestali da postoje).

Kada je snaga volje ostala nepoljuljana i kada se posle one inicijalne zaljubljenosti veza ohladila ,a osoba iz nje izašla bez osjećaja javne odgovornosti onda je to opet peto polje. Postoje i one osobe koje imaju previše naglašenu seriju 5 i 11 koje ugrožavaju seriju sedam ...pa osoba čak i brak doživljava kao neki vid neizvjesnog i neobaveznog eksperimentisanja...pa onda i svaki brak (sedmo polje) liči na neku neozbiljnu adolescentsku vezu tj. peto polje iz koje se brzo i lako izađe.Dakle i to vidimo da postoji.S druge strane sam imao prilike vidjeti parove koji su vezu počeli u srednjoj školi i sad su dugo u braku...ili su od tog ranog doba života održavali godinama neku vezu...ili se stalno vraćali jedno drugom....pa ovde vidimo da je takvim osobama, makar imali 17 godina, njihova serija sedam uvijek ugrožavala seriju 5 i oni su svaku vezu podsvjesno osjećali i doživljavali kao njima namjenjenu sudbinu...iz koje se ne mogu otrgnuti čak i kad veza potpuno prestaje da istinski usrećuje i motiviše.Nekada veza iz petog polja može ličiti na takvo nešto...ali je razlika što motivacija takve loše, a neobavezne, ljubavne veze jeste zaljubljenost ili opsjednutost osobom...pa i pored svih drugih nepovoljnih okolnosti zbog kojih se čini da nema razloga da dvoje u njoj ostanu,veza i dalje opstaje....i traje sve dok se zaljubljenost ili opsesija ne ugasi.Ovo je opet nezreo tip veze i njom vlada područje pet....Zapravo je u pitanju svjesno ili podsvjesno uživanje u tim gubitcima...jer je osoba sklona takvom tipu zaljubljivanja.To je ono kad je dominantnije peto polje a sedmo i venera loši i upetlja se npr. neptun,pluton i sl.
Ja se izvinjavam ali ovde 90 posto navedenog nije tacno. Cisto da citaoci ne zalutaju u ucenju i nadogradnji znanja. Ovde su toliko pomesane babe i zabe , iznosenje neceg kao cinjenice sto nikakve veze sa jednim sistematicnim prisupom osnovama astrologije nema.

Old 13-02-2018, 20:16   #6191
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Meni su sve veze bile opisane kroz 7. polje, bile one manje ili vise ozbiljne. Ne znam kako se u tom smislu gleda 5. polje, ali uvek mi se sve sto mi se dogadjalo u ljubavi uklapalo u 7. polje.

Old 13-02-2018, 20:19   #6192
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

I meni isto mislim da vise odgovara vladar 7 kuce(Me) kao opis dosadasnjih partnera nego vladar 5 (Ve). A i Ma u zenskom natalu generalno predstavlja momke,meni vlada 4 kucom ali mi i on vise opisuje momke nego vladar 5

Old 13-02-2018, 21:02   #6193
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Da budem iskrena, mrzi me, a moju kartu imas u potpisu.
Da budem iskrena i mene mrzi , ono sto videh jeste da ti je markantnije postavljena simbolika V nego VII, da ce tu biti i zauzetih muskaraca i stalnog vracanja u nesto od pre....

Old 13-02-2018, 21:16   #6194
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Talking

Dobro, šta se raspravljate, i jedno i drugo polje opisuju suradnju ..s tim što ja vise volim 7.polje..hoće li mi neko objasniti kako da gledam kada ću da se udam i hoću li uopste da se udam ako ga ne mrzi 😁

Old 13-02-2018, 21:55   #6195
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Niko se nije raspravljao.... ne pokazuju oba polja saradnju.... a ako govorimo o simbolici VII polja ono nije saradnja, nego i saradnja, jer je ono i suparnistvo i jos dosta toga....
p.s. mene mrzi...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules