ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-06-2017, 11:16   #6166
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Ljudima mnogo pomogne ako okačiš natalnu kartu
Advertisement

Old 16-06-2017, 12:00   #6167
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Hvala. Pokusavam..al nesto nece. Kliknem na opciju sacuvati potpis al ne sacuva mi. Nzm gde je zapelo..
Submit to Digg   Sedma kuca Reply With Quote

Old 16-06-2017, 16:12   #6168
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kele VIdi Poruku
Meni je DC u Jarcu a tu mi zurku prave i Saturn i Uran i Neptun. Kako to da tumacim?

Hmmm ... s obzirom je tvoje rođenje dnevno (So iznad horizonta), vladar 7. polja ti je esencijalno/mundano kvalitetni Sa, koji je, između ostalog i u sekti (dodatni bonus bodovi).
Jedini nedostatk mu je što je spor i retrogradan, pa je možda uslijed toga dosadašnja situacije na polju partnerskih odnosa bila drži-ne daj.
Duada Saturna pada u Vagu (egzaltaciju), što dodatno akcentuje potencijalni kvalitet partnera i tog nekog budućeg partnerskog odnosa.
Mars ti je također esencijalno/mundano kvalitetan, međutim, putem duade odlazi u Raka (pad), pa je djelimično i taj "narušeni domicil" uzrok tih nekih dosadašnjih, donekle problematičnih relacija.

Al' doće stvari na svoje, ako ne tokom, onda nakon Saturnovog povratka.
Prati i direkcije/progresije, jer, kakav god potencijal bio prisutan natalno - direkcije i progresije su te koje pokrenu lančanu reakciju dešavanja, a solari i tranziti ono što istu dodatno "potpali".

the natal chart

Old 16-06-2017, 16:18   #6169
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Kele je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Hmmm ... s obzirom je tvoje rođenje dnevno (So iznad horizonta), vladar 7. polja ti je esencijalno/mundano kvalitetni Sa, koji je, između ostalog i u sekti (dodatni bonus bodovi).
Aj opet, molim te. I sto jednostavnijim recnikom ako moze-nista ne kontam.

Saturnov povratak? Pa hoce li se vise vratiti? Svi me plasite tom recenicom.

Old 16-06-2017, 16:36   #6170
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

objasnila sam ti ja Kele.
momenat kad tranzitni Saturn stane na tvoj natalni Saturn.
negde 2019.

Old 16-06-2017, 16:42   #6171
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Kele je na dobrom putu
Standardno

Rijanon, hvala, razumela sam to. Nego, mislila sam na ovo da mi je rodjenje dnevno i da je So iznad horizonta? Zasto je to vazno, sta bi znacilo da nije iznad ? I da je Sa u sekti? Imajte malo milosti prema nama neiskusnima na forumu. Pojasnite. Ne razumemo znacenje napisanog.

Old 16-06-2017, 16:54   #6172
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Aj opet, molim te. I sto jednostavnijim recnikom ako moze-nista ne kontam.
Hmmm ... rođenje natusa može biti dnevno (kada je Sunce iznad 1./7. ose) i noćno (kada je Sunce ispod 1./7.ose).

Kada je u pitanju tzv. dnevna karta (So iznad horizonta) - dnevne planete muškog principa (Sunce, Jupiter i Saturn) su "u sekti", a noćne planete ženskog principa (Mjesec, Venera, Mars) su "izvan sekte".
Kada je u pitanju noćna karta (So ispod horizonta) - noćne planete ženskog principa (Mo, Ve, Ma) su "u sekti", a dnevne planete muškog principa (So, Ju, Sa) su "izvan sekte".

Što se tiče Merkura, s obzirom da može biti i dnevni/muški i noćni/ženski (u ovisnosti od toga da li se nalazi u znaku/stepenima prije ili poslije Sunčevog znaka/Sunca) - njegova pripadnost ili izopćenost iz sekte varira od natala do natala.

Kada je izvjesna planeta u izvjesnoj karti u sekti, koliko-toliko dobija na kvaliteti.
U principu, veća je vjerojatnoća da će planete koje su u sekti "raditi za natusa", nego da neće. I obrnuto - veća je vjerojatnoća da će planete izvan sekte raditi "kontra natusa", nego u natusovu korist.

Također - veća je vjerojatnoća da će polja života kojim vlada planeta "u sekti" biti prosperitetna, nego da neće, mada to ipak primarno ovisi o esencijalnoj/mundanoj kvaliteti planete.

Esencijalno kvalitetna planeta je planeta koja ima izvjesno dostojanstvo u znaku u kojem se nalazi, a mundano kvalitetna planeta je planeta koja se nalazi u polju u kojem ima mogućnost djelovanja.

Konkretno tvoj Saturn se nalazi u znaku svog sjedišta (Jarcu), pa je uslijed toga esencijalno kvalitetan. Jer se osjeća u znaku u kojem je "kod kuće", odnosno, koji je u skladu s njegovom bazičnom prirodom.
Također, s obzirom da se Saturn nalazi u 7. (ugaonom) polju, trebao bi doći do izražaja u "punom sjaju", jer planete u ugaonim poljima u pravilu djeluju sa 100% kapaciteta.
To što je Saturn povrh svega "u sekti", samo dodano akcentuje to da će u tvom slučaju, na polju partnerskih odnosa biti prosperiteta.

Quote:
Saturnov povratak? Pa hoce li se vise vratiti? Svi me plasite tom recenicom.
Može se reći da će ti Saturnov povratak započeti već kada tranzitni Mr.Sa uđe u znak Jarca, a kulminirati kada stigne do stepena na kojem se nalazi tvoj natalni Sa.

Čuj plašimo te

Ajde, ne budi pussycat. Tvoj natalni Saturn esencijalno/mundano odličan, pa ako ti taj famozni Sa povratak ne donese napredak, nazadak sigurno neće.

Imaj u vidu i da ti ovaj post tipka osoba koja je u protekle dvije godine preživjela tri aplikativne konjukcije tranzitnog preko natalnog Sa. And live to tell the tale.
Još je moj natalni Sa esencijalno slab, ali mundano jak, pa me samim tim, zeza čitav život.

the natal chart

Old 16-06-2017, 20:48   #6173
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Na netu pise da saturnov povratak predstavlja sazrevanje za natusa, a sazrevanje je bolan proces, nesto ne videh da taj saturnov povratak donosi srecu, mislim ja cekam da vidim hoce li se kod mene desiti neka promena, posto mi je saturn takodje u jarcu, i jak, tehnicki u 9.kuci, ali sigurno deluje i na 10. Opet, kako-kome..nisam se nesto uvajdila protekloh godina, mozda stvari budu bolje sto budem starija...otkud znam, ako astrologija ne laze :P

Old 18-06-2017, 11:32   #6174
Fenix
Početnik

Fenix's Avatar

Fenix je offline
Registrovan: May 2017
Fenix je na dobrom putu
Standardno

Ja tako gledam nije bas da lupam ...ali samo da znate vrlo je bitna fortuna vertex smc i juno to sam potvrdila na mnogo primera

Quote:
Originally Posted by mina88 VIdi Poruku
Na netu pise da saturnov povratak predstavlja sazrevanje za natusa, a sazrevanje je bolan proces, nesto ne videh da taj saturnov povratak donosi srecu, mislim ja cekam da vidim hoce li se kod mene desiti neka promena, posto mi je saturn takodje u jarcu, i jak, tehnicki u 9.kuci, ali sigurno deluje i na 10. Opet, kako-kome..nisam se nesto uvajdila protekloh godina, mozda stvari budu bolje sto budem starija...otkud znam, ako astrologija ne laze :P
Moja sestra se udala posle saturnovog povratka a on joj je vladar 7 .Meni kada je stao na vrh 10 upoznala sam veliku ljubav i otvorila firmu pa kako kome .A kroz prvu mi je bio najtezi period

Last edited by Vojvotkinja; 26-06-2017 at 12:20..

.....
Old 19-06-2017, 13:09   #6175
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno .....

Quote:
Originally Posted by Fenix VIdi Poruku
Ja tako gledam nije bas da lupam ...ali samo da znate vrlo je bitna fortuna vertex smc i juno to sam potvrdila na mnogo primera
Ovo me podsjeti da imam vertex postavljen u 7 polju upravo i kao takav sigurno da simbolizuje partnera, ne znam kakva su tvoja iskustva u pravksi generalno ali meni je sve to vrlo interensantno povezati ..
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2017, 13:58   #6176
Fenix
Početnik

Fenix's Avatar

Fenix je offline
Registrovan: May 2017
Fenix je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rejhana al Mahmud VIdi Poruku
Ovo me podsjeti da imam vertex postavljen u 7 polju upravo i kao takav sigurno da simbolizuje partnera, ne znam kakva su tvoja iskustva u pravksi generalno ali meni je sve to vrlo interensantno povezati ..
Pa ne bas vertex su vrata sudbine po meni on nam otvata vrata i uvodi u zivot bitne osobe aktivira bitne sudbinse dogadjaje .Ali zato juno kaze kakvog partera ces da dobijes

Old 11-07-2017, 01:17   #6177
nouvelle
Veštac

nouvelle's Avatar

nouvelle je offline
Registrovan: Aug 2010
nouvelle je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nista ne brini u 2017 ti stoji promena statusa , kao supruga ili majka ..nece nesto ponovo da mi otvori tvoju kaartu
Hvala Fenix Po cemu se to moze zakljuciti? Mislis li da ima dovoljno pokazatelja za tako nesto?...Malo sam "kopkala" vise i meni se cini i po solarnoj i po progresivnoj i tranzitima, to bi bila mozda tek 2019. godina...Ne znam, nisam pametna

Old 27-07-2017, 15:29   #6178
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
dovoljno je da ostane trudna. I to je promena. Ne mora se trudnoca do kraja ispratiti svih +/- 9 meseci i porodjaj sacekati.
Drzim se onog sto je napisala. Ostvarivanje majčinstva podrazumeva da je rodila. Ostvarivanje trudnoće ne podrazumeva uvek i ostvarivanje majčinstva nazalost.
"Prognoza" da ce postati majka, se dakle ne uklapa u taj kratak period.
U svakom slucaju zelim joj ono sto ona zeli sebi.

Old 27-07-2017, 18:25   #6179
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa ne bas vertex su vrata sudbine po meni on nam otvata vrata i uvodi u zivot bitne osobe aktivira bitne sudbinse dogadjaje .Ali zato juno kaze kakvog partera ces da dobijes
Kakvog cu ja partnera da dobijem? : D Meni je Juno u Blizancima na Fortuni i Rahu u 12. polju. Ja se nisam nesto posebno bavila postavkom tog asteroida.

Last edited by Natasarijana; 27-07-2017 at 18:50..

Old 18-11-2017, 18:07   #6180
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Jel ima neko kome je vladar sedme jupiter u prvoj? I kakva su iskustva po tom pitanju?

Gledam kartu "ovog mog", njemu je sedmo u strelcu, jupiter je u prvoj u raku, retrogradan je. NIDJE VEZE sa mnom hahahaha. Nešto sebe ne vidim kao jupitera, ali ko zna... Nit se povezujem sa jupiterom, nit strelcem nit rakom. Jedino što jesam bogatija i obrazovanija od njega, ali nešto ne znam baš...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules