ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-09-2007, 17:42   #46
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

aha znaci onda meni vrh 7 u ovnu!? il bik a chiron mi je u biku vladar mars otiso u 11.u djevici joj opet ne u 11. nesto sa prijatelje svasta kakva ja nesretna... chiron kvadrat sunce i merkur, chiron sextil mjesec i venera chiron trigon mars,jupiter da bi prikrili unutrašnji bijes i neprijateljstvo!?!? to opet nesta probleme a chiron sextil mjesec nesto odnos sa majkom???

ama ne kuzim to sve
Submit to Digg   Sedma kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-09-2007, 19:43   #47
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Ovako, srce: 7. kuca ti pocinje u Ovnu, vladalac Mars u 11., sto znaci da ti buduci moze biti prvo prijatelj, pa decko. Po meni, moze biti poprilicno krupan dasa. Inace ces u zivotu zeleti da ti tvoja druga polovina bude prijatelj. Mars ti i nema nema neke fenomenalne odnose, sto moze dovesti do toga da se ti sa svojim buducim s'vremena na vreme svadjas, i to mozda zbog njegove sklonosti raznim vidovima zabavama i uzivanja. I to ce te povredjivati, jer je ova Venerica u Ribama, a tu je tako emotivna. Moze se desiti i da voli da te slaze bez ikakve potrebe, jer imas kvadrat Neprtuna i Marsa. Ali ce te ipak na neki svoj nacin usrecivati, pogotovo dok budes u konverzaciji s'njim, jer imas konjukciju Marsa i Jupitera. Hiron u 7. znaci da ces se ti na neki nacin leciti kroz brak, na pr. Ovo je draga ukratko.

Old 29-09-2007, 22:11   #48
plutonija
Početnik

plutonija's Avatar

plutonija je offline
Registrovan: Mar 2007
plutonija je na dobrom putu
Standardno

Moja VII kuća počinje u biku,a njen vladar venera se nalazi u I kući u strijelcu.Da li to znači da će moj dragi biti isti kao ja,jer I kuća opisuje nas same i kako nas drugi vide.Zatim kako tumačiti,ako se VII kuća nastavlja u blizancima?Jesu li to dvije veze?Vladar blizanaca nalazi se asc.

Old 29-09-2007, 22:46   #49
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moja VII kuća počinje u biku,a njen vladar venera se nalazi u I kući u strijelcu.Da li to znači da će moj dragi biti isti kao ja,jer I kuća opisuje nas same i kako nas drugi vide.Zatim kako tumačiti,ako se VII kuća nastavlja u blizancima?Jesu li to dvije veze?Vladar blizanaca nalazi se asc.
Devojcice, to znaci da ces zeleti nekog poput sebe (to ti dodje kao kada vidis dvoje, a kazes "boze, kako lice"). A nastavak 7. kuce pokazuje kako ce ta bracna zajednica izgledati kroz vreme. Na pr. na pocetku cete zeleti stvarati materijalna dobra, a onda cete se opustiti i krenuti krajnje dobro da se zabavljate zajedno. Mada ces ti biti ovde ona koja nosi "pantalonice".

Last edited by uspavana; 04-10-2007 at 10:50..

Old 29-09-2007, 23:02   #50
plutonija
Početnik

plutonija's Avatar

plutonija je offline
Registrovan: Mar 2007
plutonija je na dobrom putu
Standardno

Upravo tako kako si rekao! Sve je tačno! I ipak sam ja ta,bez obzira na sve, koja nosi "pantalonice".U početku braka smo bili kao jedno,ali sad je izgleda počela da radi ona druga polovica VII kuće,pa ne da se zabavljamo zajedno,već svako od nas ima svoje interese i zanimanja.A to mi sad i ne smeta toliko,kao što bi mi smetalo ranije.Sloboda prije svega!

Old 04-10-2007, 10:43   #51
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Registrovan: Oct 2007
Miky je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Moze li neko da baci pogled na moje 7. polje? ... kao da cu najverovatnije imati 2 braka: 7. polje u znaku Device i obuhvata celu Vagu, Mesec i Pluton u vazi. Ali ne znam ostale detalje kako da gledam. Vladar 7. polja ... u raznim aspektima sa ostalim planetama i tek solarna karta mi je velika misterija!!!
Znamm da mi je vladar 7. polja (Merkur) otisao u 10. polje, da je u sekstilu sa Venerom u ribama iz 12. polja, u sekstilu sa uranom u skorpiji iz 8., u kvadratu sa plutonom iz 7., u sekstilu sa Asc (u znaku Riba). Kao sto vidite ovaj Merkur ima dosta aspekata, jel se i to gleda? i sta znaci? Tek sam pocela da pratim ove stvari.
Cula sam da se gleda i Mars ... on je u 10. polju u znaku Jarca.
Inace Venera mi je u 12. polju i u znaku Riba, sto bi trebalo da ukazuje na 2 ili vise brakova.
Laik sam u ovome .
Sta vi kazete?

Old 04-10-2007, 23:49   #52
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Mislim da se radi o trenutnoj krizi i da bi svoj brak mogla da odrzis.Za sve ima resenja.Vladar 7 polja Merkur ti pravi dobre aspekte ,mislim da nema mesta razvodu ali ti bolje znas.Mogla bi da imas i 3 braka kad bi htela iz hira,ali to nije resenje.Ne znam da li imas dece i kakva je situacija,zelim ti sve najbolje ali razmisli debelo pre nego sto doneses odluku.
Svakako da ti ljubav idealises i jako si romanticna i smeta ti sto je vas odnos kao obaveza i kao rutina i navika,i postalo ti je dosadno,ti bi malo uzbudjenja.Idealno ne postoji ,za tebe je tajno idealno,mozda imas ljubavnika ili ste u krizi zbog nekog seksa van braka,mozda je neko od vas dvoje uhvacen,ali sve to moze da se prevazidje ako vas dvoje imate dobar odnos.Ti se svakako zaljubljujes ako volis u tajnosti ili ako je on negde u dalekom inostranstvu ili je uniformisano lice,mozda lekar ili svestenik ,itd.
Zelim ti u svakom slucaju puno srece...

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Naši sponzori
Advertisement

Old 05-10-2007, 00:04   #53
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Standardno

E ovako: kriza je nastala zbog muza, odn. on se vec godinu dana zaljubio u drugu i ima tajnu vezu! i odjednom poludeo ... i sad, posto i on mnogo idealizuje ljubav, misli da treba otici njoj, da krene iznova s njom. Nasa ljubav je bila velika! I to traje vec 8 godina. Pri tom imamo malu bebu koju on obozava, nikada nas odnos nije bio toliko los, cak su nam zavideli. Ne znam sta se njemu desava, meni je bilo jako lose kad sam saznala i dala mu sansu .. ali on je tvrdoglav, vidim da me voli, ali nesto ga vuce ka njoj. Ispod moje natalne, stoji njegova, pa ako mozete da bacite pogled i na njegove planete i aspekte ... U svakom slucaju hvala na odgovoru i na lepim zeljama!!! Ja do sada nisam njega nikada prevarila i imala tajnih ljubavi, vec mi je on centar sveta ... samo, kako on prica, ovo je neka fatalna ljubav izmedju njih, nesto sto mu je izmaklo kontroli, a bio je do sada jako trezven i na zemlji ..

Izvinjavam se, evo natalne mog muza, posto nije u potpisu: http://i233.photobucket.com/albums/e...ce26/astro.gif.
Mozda problem lezi u njemu ...

Last edited by Nenita; 05-10-2007 at 00:25..

Old 05-10-2007, 00:12   #54
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miky VIdi Poruku
E ovako: kriza je nastala zbog muza, odn. on se vec godinu dana zaljubio u drugu i ima tajnu vezu! i odjednom poludeo ............
Ovo ti kazem kao zena zeni,bori se za svoju ljubav ako ona i dalje postoji,probaj ponovo da go osvojis i nemojte se svadjati.Strasti su prolazne,ostavice on nju,vi imate dete.Nisam u braku,ali mislim da je zbog jedne krize pogresno sve porusiti .Naravno,trebalo bi sve sagledati a ti najbolje znas ima li ili nema buducnosti vasa veza i vredi li se boriti.
Venera u 12 koja ide iz 7 je skolski primer tajne ljubavnice,ali mi je bilo malo neprijatno da budem otvorena.
Ti imas dovoljno snage da sve ovo resi,barem nemoj predati igru bez borbe.
SATURN je usao u devicu i sada se blizi tvom vrhu sedmog polja.On ce u devici biti 2 i po godine i to je vreme krize,kada odatle izadje bice puno lakse,a kad izadje iz 7 polja opasnost je potpuno prosla.Mislim na tranzitni Saturn.Ti si Jarac a Jarcevi se ne bi trebali zeniti i udavati pre Saturnovog povratka jer postoji mmogucnost da se razvedu.Ako budes strpljiva i izdrzis sve ostacete zajedno.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by uspavana; 10-10-2007 at 17:42..

Old 05-10-2007, 00:25   #55
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Princgora, a gde si našla ti Veneru koja iz 12 ide u 7 ?
Ona je Ribe Asc i Saturn joj uskoro ulazi u 7. polje a ne u 1.

Njen vladar 7. Merkur je koliko vidim u kvadratu sa Plutonom (sada gledam samo loše aspekte) tako da samim tim i donosi mogućnost nekih fatalnih, sudbinskih događaja koji iz korena menjaju odnos. Iako to obično može označiti razvod, to ne mora biti ali će svakako značiti radikalne promene u odnosu.

On ima Neptuna u Strelcu u 7. polju, a vladar 7. polja je Jupiter koji kvadrira istog tog Neptuna (i uz to mu je dispozitor) - prevare u braku.

Old 05-10-2007, 00:56   #56
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Princgora, a gde si našla ti Veneru koja iz 12 ide u 7 ?
Ona je Ribe Asc i Saturn joj uskoro ulazi u 7. polje a ne u 1.

Njen vladar 7. Merkur je koliko vidim u kvadratu sa Plutonom (sada gledam samo loše aspekte) tako da samim tim i donosi mogućnost nekih fatalnih, sudbinskih događaja koji iz korena menjaju odnos. Iako to obično može označiti razvod, to ne mora biti ali će svakako značiti radikalne promene u odnosu.

On ima Neptuna u Strelcu u 7. polju, a vladar 7. polja je Jupiter koji kvadrira istog tog Neptuna (i uz to mu je dispozitor) - prevare u braku.
Draga Scarlet,
Pa ja sam gore napisala da je Saturn usao devicu i da se blilzi DSC ,sto moze doneti razvod ili velike promene .U svakom slucaju SATURN MUCI DOK NE NAUCI ,ako to valja odrzace se.Njeno 7 polje pocinje u devici ali se nastavlja u vagu ,i odatle venera ide u 12 sto je skolski primer za tajne ljubavnice.
Mozda nisi videla da sam se ispravila,ne znam sta je u pitanju.Njegovu kartu nisam mogla da otvorim,ali bi bilo lepo da se i ostali prikljuce i da pomognu.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 05-10-2007, 01:06   #57
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Da, pročitala sam post pre no što si ga ispravila. Ok

Saturn u tranzitu kroz 7. polje daje zahlađenje, distanciranje, razdvajanje (nekad i prinudno) od partnera. Nije naročito prijatno razdoblje, ali to što ti kažeš - ono što je kvalitetno i dostojno (pravog) Saturna, održaće se.

Old 05-10-2007, 08:40   #58
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miky VIdi Poruku
Da, udata sam, zaboravila da kazem ... ali bi trebalo da se razvedem uskoro ... pa zato pitam. Ne znam da li se radi o trenutnoj krizi .. mada nas je bas zakacilo!!!
Meni ovo lici na igranku bez prestanka ,on ce se zaljubljivati ti ces oprastati i tako ce to da traje.On ce traziti idealnu ljubav a ti ces se solidarisati sa njegovom potragom.On ce odlaziti dolaziti jer zaboga on ima ideale i jedino neko sa venerom u ribama to moze kao Penelopa da ceka.

Old 05-10-2007, 10:00   #59
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Standardno

Svima hvala na odgovorima! Jako su zanimljivi i od pomoci, narocito se slazem sa onima koji su videli prevare kod njega (do sada me nije varao ... koliko znam, ali je bio i mlad ...), kao Scarlet i Zoka57. Mislim da ste usli u pravu srz problema! Ja se i ovako kolebam ... i to dok je on gospodin vec resio da ode, ja tu kao nesto preispitujem savest, da bih sacuvala ono sto smo izgradili do sada, a nije malo!!! Nego treba tu veliki spisak da se napise sta sam ja za njega sve uradila do sada!!! Ceo zivot predala njemu i on na kraju meni tako!!! Nego jel se vidi da li ce ostati sa ovom, ili da li ce upoznati neku ljubav preko chata .. slucajno, kao sto mu se desilo? Zamislite on nju cak ni ne zna dobro, jer zive u razlicitim zemljama ..tj. mi smo u inostranstvu dok je ona kod nas.. I oni su ubedjeni da udju u brak! Videli se daj Boze 6/7 puta do sada, ostalo preko chata i poruka ... strasno! Ne znam sta da kazem i jako me nervira ta suluda situacija. Covek je resio da stavi sve na kocku, ali nesto mi govori da ako ne promeni pamet zenice se 100 puta! Ja njega upoznala u 19. godini i mogu vam reci da je bio mnogo pametniji nego sada. Cini mi se da godiname postaje sve nezreliji i neodgovorniji, umesto da bude obrnuto!
Brine me njegovo 5. polje ... koje je jako interesantno, nalazi se Stelijum, i to veoma naglasen. Odatle proisticu problemi! On ako je mene uspeo da prevari dok smo cekali bebu i planirao da me ostavi tek tako zbog prve u koju se kao zaljubio, mogu tek misliti sta me ceka ubuduce ako bude prevazisao ljubavnicu!
Nego za utehu, recite vi meni jel mi se vidi 2. brak u karti? Jel ce biti bolji? Jel me ceka neko vredniji od njega? neko ko me zasluzuje?
Unapred hvala na pomoci!

Old 05-10-2007, 17:57   #60

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Želim ti nešto reći ali ne sa astrološke strane jer će to netko puno bolje odraditi od mene, već s one razumne i ljudske!

To što on ima svoja lutanja i gaji iluzije, nema veze s tobom, to je izraz njegovog nezadovoljstva koji nema veze s tobom, ljudi pogrešno misle da ih netko može usrećiti, ako nemamo sređen život sami to usrećivanje je vrlo kratkotrajno jer niti neznamo kud idemo i što zapravo tražimo, kada samo sami zadovoljni...sve što možemo je podijeliti tu sreću s nekime, što je naravno još ljepše....uglavnom sreća ne dolazi kroz drugoga nego iz nas samih! Pomislit ćeš zašto ti ovo pišem,.... nagnalo me tvoje pitanje...da li za tebe postoji netko vredniji, netko tko te zaslužuje....draga moja, ( pričam iz vlastitog iskustva). Naravno da postoji ako ćeš ZAHTJEVATI to od života za sebe.Ne pristaj na manje jer samo ti odlučuješ o tome koliko će te netko povrijediti i kako će te tretirati.To je u tvojim rukama.I naravno da zaslužuješ da budeš voljena i poštivana, to je osnovno ljudsko pravo, ako nema toga čemu brak uopće?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules