ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

7 kuca
Old 21-09-2007, 15:37   #31
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno 7 kuca

Za brak treba da se analizira sledece:

- planete u 7 kuci
- znak u kome se nalazi vrh 7 kuce, ali donekle i znak u kome se ona nastavlja
- vladar 7 kuce (planeta koja vlada znakom u kome se nalazi vrh 7 kuce)

Tu treba da se uzme u obizir da planeta na vrhu kuce jace deluje nego ako je od njega udaljena. Planeta na kraju kuce delovace slabije i znatno kasnije. Ako ima vise planeta u 7 kuci one ce kroz vreme delovati redosledom kojim su rasporedjene u kuci.
Ako je vrh kuce pri kraju znaka, tada veci deo obuhvata naredni znak, pa ce on, kao i njegov vladar, biti veoma vazni. Znak u kome se nalazi vrh kuce uvek nam opisuje kako nesto pocinje, dok drugi znak govori o tome kako se situacija kasnije razvija.
Znak koji se nalazi na Descendentu horoskopa, moze biti naglasen u horoskopu partnera, nije obavezno ali cesto se desava.

Tebi Limunada vrh 7 kuce nije u Biku vec u Ovnu tako da treba da analiziras prvo taj znak,zatim planetu Mars kao vlad. 7 kuce, koji ti se nalazi u 11 polju u znaku Device. 11 polje je polje prijateljstva tako da je moguce da tvoj partner bude neko ko ti je vec prijatelj, mozda je deo tvog drustva ili ces ga mozda upoznati preko tvojih prijatelja.

Last edited by Andreina; 21-09-2007 at 16:11..
Submit to Digg   Sedma kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-09-2007, 18:37   #32
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andreina VIdi Poruku
Za brak treba da se analizira sledece...........
Samo da dodam na sve ovo.Pogledati Veneru i znak Vage , kao prirodne vladare sedme kuce i braka.

Last edited by uspavana; 24-09-2007 at 11:19..

Old 24-09-2007, 03:09   #33
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Da li neko moze u dve tri recenice da mi kaze nesto po pitanju moje prazne 7. kuce i Sunca u skorpiji?

Moja natalna karta

http://s237.photobucket.com/albums/f...nakarta511.png

Old 24-09-2007, 13:18   #34
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Marijana511, evo probacu ja da ti nesto napisem na osnovu onog sto vidim u tvom natalu. E pa ovako:

Tvoja 7 kuca pocinje u znaku Lava i proteze se preko Device i zahvata i deo Vage. Prazna je, to si i sama napisala ali kako je vrh 7 kuce u znaku Lava onda treba da se vidi polozaj Sunca koji vlada tim znakom. 7 kuca u Lavu daje zelju za izborom skoro savrsenog bracnog partnera (Lav uvek oznacava nesto najkvalitetnije) a vladalac tvoje 7 kuce - SO se nalazi u Skoprpiji, u 9 kuci, sto bi moglo znaciti da je to neko ko je fakultetski obrazovan, cak mozda i da radi na fakultetu pa cak i da je u inostranstvu; moglo bi biti da je njegov dom u inostranstvu, jer je njegova 4 kuca (dom, porodica), a ustvari u Strelcu (inostranstvo); u istom polju ( 9- tom)se nalazi i SA koji je u konjukciji sa SO i to bi moglo znaciti da je on jako izdrzljiv i pronicljiv (znak Skorpije ali i 18 stepen na kom je SA je stepen Device i oznacava analiticnost ali i medicinu, hirurgiju pa moguce da je on neki prof. doktor medicine ili hirurgije). SO na 16 stepenu - stepenu Raka, moze oznacavati i genetiku pa moguce da je njegovo uze zanimanje i genetika (mozda i lupetam, ne uzimaj ovo zdravo za gotovo ).Ima tu jos punoooooo analiziranja ali nemam vremena pa mozda neko drugi kaze sta misli...

P.S. Izvini, ali bas me zanima cime se ti bavis? VE u 10 polju jos i Uran u znaku Strelca mi govore da imas velikog potencijala za uspeh u inostranstvu. Ne bi me cudilo da ti upoznas onog "pravog" upravo u inostranstvu. Vidi se da i ti blistas i da je tvoja karijera vezana mozda uz rad sa strancima, rad u stranoj banci mozda ili neki posao koji je relativno nov (Uran).

Last edited by Andreina; 24-09-2007 at 14:13..

Old 24-09-2007, 17:44   #35
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Hvala na odgovoru!
Verovala ili ne upravo se spremam da odem u Ameriku na godinu dana. Ja planiram da se vratim ali ako se ostvari ovo sto si mi napisala...

Old 24-09-2007, 22:30   #36
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Hvala na odgovoru!
Verovala ili ne upravo se spremam da odem u Ameriku na godinu dana. Ja planiram da se vratim ali ako se ostvari ovo sto si mi napisala...
Pa nadam se da ces se lepo provesti tamo ali da znas da se inostranstvo u tvom natalu vidi i preko 4 kuce (dom, kuca,rodni kraj) u znaku Blizanaca (nesto dvojno, duplo) ciji je vladar Merkur otisao u znaku Strelca - opet inostranstvo... inace i JU ove godine tranizitira preko znaka Strelca - opet inostranstvo, ne mozes pobeci od toga e sad jos ako se i zaljubis u inostranstvu...

U svakom slucaju zelim ti sve najlepse!

Old 24-09-2007, 23:22   #37
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

adrinjance moze meni 7ma, jeste da imam jedan brak iza sebe ali 7 predstavlja generalno brakove ..jel tako?

SOLARNA2011/2012

Old 25-09-2007, 00:10   #38
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Andreina
da li bi mogla da mi preporucis neku dobru knjigu za pocetnike. Volela bih da naucim da tumacim bar neke najosnovnije stvari iz natalne karte.

Old 26-09-2007, 14:04   #39
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Saandraa, eto uspela sam videti tvoju natalnu kartu i evo kako meni izledaju 7 i 9 kuca u tvom natalnom horoskopu:

7 kuca kako i sama znas, pocinje ti u znaku Strelca i zahvata i deo Jarca. U 7 kuci imas NE na 22' i smatram da si se udala ne razmisljajuci puno, vodila te pomisao da ces vecno biti zaljubljena, idealizovala si prvog partnera toliko da ti je njegovo pravo lice potpuno nepoznato. Takoreci, zivela si u svetu snova. S druge strane (22' je stepen Jarca) on je na tu tvoju zaljubljenost reagirao vracajuci ti hladnoscu, nepoverenjem pa mozda cak i egoizmom, toliko je covek bio usmeren sebi i svojim nejasnim idealima da je tebe kao Riba to jako povredjivalo. Vlad. 7 polja je JU i on je otisao u tvom 4 polju, u Devici sto bi moglo znaciti da je on bio stranac u odnosu na tvoje poreklo ili taj brak je bio sklopljen van mesta njegovog rodjenja. Tvoja se majka (MO u znaku Riba u pozociji sa JU) nije najbolje slagala sa odabirom tvog supruga, ona je jako osecajna i htela je nekog supruga za tebe ko ce biti otvoreniji i sigurniji prma tebi, neko nezan i pazljiv. MO koji predstavlja tvoju majku je na 4' - stepen Raka - ima sve osobine tog znaka koji oznacava osecaje, zastitu i porodicnu sigurnost) u opoziciji sa JU mi govori da je bilo cak i otvorenih sukoba izmedju njih, dodajuci da je i tvoj otac nije bio ravnodusan, smetala mu je neprakticnost tvog partnera (SO u losem odnosu sa NE).
S obizorm na to da ti tvoja 7 kuce zahvata i deo Jarca, moglo bi se reci da ti razvod nece biti brz, ekspresan nego ce trajati nesto duze, jer kako znas Saturn, vlad. Jarca uvek je spor, ne radi on stvari na brzinu.

9 polje oznacava drugi brak i u tvom horoskopu je prazno i pocinje na 27 ' Jarca i zahvata veliki deo Vodolije. S obizorm na to da ti je 9 polje prazno, treba pogldati SA koji je vlad. Jarca ali i UR koji vlada Vodolijom. SA je otisao u 5 polju u DEvici, sto mi ukazuje da je u pitanju velika ljubav, strast, zadovoljstva. Moguce je da je drugi pratner stariji od tebe ali kako je na 23' Device (23' stepen je stepen Vodolije) ukazuje da je on slobodan i sirih pogleda na svet, puno prakticniji nego prvi partner. Ipak SA u 5 polju nosi karakteristike nekakvih odricanja, nekakvih prepreka i moguce je da tu vasu ljubav ne mozete gajiti slobodno, postoji neka kocnica koja vas sprecava da se kretate brzinom kojm vi biste zeleli. Verujem da ti i drugi partner imate slicnih pogleda na svet, dopada ti se njegova postojanost, organiziranost i pazljivost. Ipak jako naglaseni UR i znak Vodolije ukazuju na nesto novo, moderno, pa cak i na vanbracne zajednice i ne bi me cudilo da je on ili razveden ili pa da ima zenu. Moguce da si ti njega upoznala na poslu ili preko ljudi koji rade s tobom ili su deo tvog radnog okruzenja.
Ne znam kolko bi mogao biti trajan tvoj drugi brak (ukoliko dojde do toga) ali ta Vodolija mi ukazuje da je mozda bolje da nema zvanicnog papira kao dokaz vase ljubavi, jer Vodolija i UR ne vole konvencionalnost, oni su u sukobu sa svim sto bi moglo ograniciti slobodu.
Eto, ukratko to je ono sto vidim ja (normalno moglo bi se analizirati puno vise) onako povrsno i nemoj se ljutiti ako sam i lupetala ili spojila pogresno neka znacenja.Puno te pozdravljam i proci ce period krize samo ne zaboravi da si ti jedino ona koja ima slobodu izbora.

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Andreina
da li bi mogla da mi preporucis neku dobru knjigu za pocetnike. Volela bih da naucim da tumacim bar neke najosnovnije stvari iz natalne karte.

Knjiga imas puno, na ovim prostorima Goran Milekic i Mile Dupor su se ozbiljno bavili astrologijom tako da su sve njihove knjige odlicne, a od onih sa engleskog podrucja, probaj citati nesto od Liz Green, ona je jako temeljita.

Last edited by uspavana; 26-09-2007 at 15:11..
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-09-2007, 14:58   #40
Mirka
Obično gatalo

Mirka's Avatar

Mirka je offline
Mirka je na dobrom putu
Standardno

Meni i pored svega nije jasno dali je znak u kome je 7. kuća partner kakvog priželjkujemo za svog bračnog druga, a planete koje se tu nađu predstavljaju ono što ćemo da dobijemo. Dali loše planete po brak Uran, Mesec, Mars, Neptun u 7. kući koje imaju dobre ili loše aspekte predstavljaju probleme koje dolaze od nas ili od partnera?

Old 29-09-2007, 13:02   #41
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Registrovan: Aug 2006
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Probaću da protumačim sama sebi VII kuću a Vas molim da me ispravite ako budem grešila ili da dodate ono što sam propustila

Vrh VII kuće počinje u devici pa to ukazuje na razvod jer je devica promenljiv znak. Ali to je samo jedan pokazatelj idem dalje. Partner će biti znatno racionalniji i proračunljiviji od mene pa to može stvarati probleme. Moram da napomenem da sam u vezi 6 godina i da imam partnera koji je vodolija/devica dakle moj Dc se poklapa sa njegovim Asc a njegov Dc sa mojim Asc. Ovo što sam upravo napisala se skroz poklapa sa njegovim osobinama. Brak prerasta u svakodnevicu i naviku. Dc je na 27° Device što je stepen debiltacije Venere i ovaj stepen može stvoriti izvesnu konfuziju ili probleme u braku ili partnerstvu. Bračni odnosi počinju čistim dogovorom ali ćemo se kasnije uzajamno toliko zavoliti da ćemo zaboraviti na sva pravila igre. Zbog toga će nam brak postati dalkeo solidniji i ispunjeniji ljubavlju nakon srednjeg doba. Komunikacija sa partnerom je obojena izvesnim samoljubljem i agresivnošću, medjutim, smiruju se kako vreme prolazi.
R Saturn je u konjukciji sa Dc-om i ne znam kako to da protumačim.
Vladar VII kuće, Merkur, se nalazi u II kući što znači da će partner popraviti moju finasijsku situaciju. On će biti usmeren na sticanje materijalnih dobara, novca. On je čovek koji se služi logikom i poznavanjem stvari, pa od toga dolazi zarada...kroz trgovinu, ekonomiju oscilacije - ili previše ili premalo novca.
Merkur kvadrat Jupiter on je osoba koja je više sklona materijalnim nego duhovnim dobrima, dominira egoizam.
Merkur trigon Saturn on je brz, pokretan, radoznao, dovitljiv, hladan, sklon nauci, ima nesalomivu logiku, istrajan u razmišljanju i analizama, jaka koncentracija, odlična memorija... opet sklon novcu i delimično egoističan.
Merkur opozicija Uran: specifična inteligencija i karakter ličnosti, avanturističkog je duha, sklon sukobima, bekstvu, nerazumnim stavovima...
Merkur inkonjukcija Neptun ...sklon prevarama, laganju (???) vešto prozire tudje namere, veoma je lukav...
Merkur inkonjukcija Pluton sklonost zabludama, brutalnosti...u odredjenom životnom času mora doneti opasnu pretnju od kriminalaca ili policija (???)
Dispozitor Merkura je Venera u IV kući... hoće li on biti okrenut svom domu, porodici?
VII kuća se nastavlja uklještenim znakom Vage pa to ne znam kako da tumačim, takodje i planetu Pluton + Lilit u uklještenom znaku Vage. Pluton mi inače dolazi iz VIII kuće što označava smrtnu opasnost partneru... Takodje Pluton ovde donosi fatalnu vezu, prepunu strasti i svadja...ali i jaku povezanost ... može pokazati da ćemo do smrti biti zajedno ili da naš odnos fatalno u smrt vodi...
Takodje mi se ne svidja kako se VII kuća završava - znakom škorpiona ... opet nestabilno partnerstvo, opet svadje u braku... a mislim da mi ni Mars nije baš najbolje postavljen. Nročito me plaši Mars kvadrat Uran...
Nemam više snage da tumačim dalje a i totalno sam se spetljala

Ako je neko dobre volje pls help

Old 29-09-2007, 15:26   #42
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Makison, evo ja malo dodatam da te bar malo smirim:
Saturn u konjukciji sa dsc daje dugorocnim odnosima, ulazak u brak malo kasnije, ali daje papir, tako da ces se vencati u opstini. Ponekad mala zahladjenja iz kojih se dosta uci, naravno kada ga neki aspekt aktivira. E, sad sto se tice Plutona, on je u dobrim odnosima sa drugim planeta, tako da ne bi trebala da bude neka frka. Ima 150 sa Merkurom, sto ce zahtevati odredjena prilagodjavanja i sa jedne i sa druge strane, ali boze moj, sta je brak nego prilagodjavanje i dogovaranje. I jedno i drugo cete zeleti materijalnu sigurnost, koju cete vuci kuci, jer ti je Venera u 4., pa ce Vam kuca biti baza puna ljubavi, posto je 0 stepenu Raka. A Mars posto je deo T kvadrata, donosice povremeno svadje, mada je moje misljenje da ces ti taj visak energije, koji ce se pojavljivati prazniti kroz posao. Eto, malo se ubacih..

Old 29-09-2007, 15:37   #43
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Standardno

Viksi72, hvala za komentar Sada malo drugačije razmišljam...smetnula sam s uma da Pl nije tako loše aspektovan..

Limunada, nije mi vrh VII u Vagi, u devici Vaga je uklješten znak u VII kući

Old 29-09-2007, 15:39   #44
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Limunada, nije mi vrh VII u Vagi, u devici Vaga je uklješten znak u VII kući

Sto je super, udaces se ti draga moja, nemo da brigas!! I mislim da ce ti biti superiska!! A nemoj da brigas ni zbog kvadrata sa Marsom, donosi ti borbenost, malo vecu kada je aktiviran, ali boze moj, nije nam bar dosadan (imam ga i ja isto, pa bar zaradjujem parice, tacnije borim se za njih ki lav). Tako ces se ti fajtati za posao, koji budes radila. Poljubac!

Old 29-09-2007, 15:44   #45
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Standardno

Ma brine me naša trenutna situacija...sve u natalu ukazuje na to da je moj sadašnji momak ''onaj pravi'' što bih i ja jako volela da je tačno. A opet me zbunjuje što ponekad imamo tako teške periode kada počnemo da razmišljamo hoćemo li biti zajedno ili ne. Eto večeras imamo jako ozbiljan razgovor, moramo da rešimo neke zavrzlame. Zbog toga sam se bacila na tumačenje mog VII polja, do sada sebi ništa nisam tumačila. Krenem pa stanem, zato sam htela da tumačim zajedno sa vama.
Hvala Viksi još jednom lepo je čuti dobre stvari
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules