ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
Sanjari, umetnici i najbolji prijatelji

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 07-08-2007, 01:03   #16
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vertex VIdi Poruku
Potencijal za alkoholizam nosi pored jos nekih drugih faktora u karti, aflikcija licne planete (najcesce Sunce, Mesec) sa Neptunom (idealiziranje, razocarenje, pasivnost, zavisnost) ili Jupitrom (prosiravanje, preterivanje),
afl. Neptun na osi 4/10 (genetika) ili 1/7 (nejasna slika o sebi ili drugima sto prouzrokuje losu procenu i nesposobnost integracije suprotnosti sto vodi u razocarenje i beg u zavisnost).
Bravo, bravo Vertex, lepo recheno, ja podvukla gde se pronalazim. S tim shto i dobri aspekti s NE mogu da upropsate stvar ako se ne usmere pravilno (i ja to o5 iz lichnog iskustva). :-)
Advertisement

Old 07-08-2007, 10:58   #17
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ma kakvi,ja nemam nista od ribe. Zapravo uhvatila sam ono najgore... Da placem zbog svake sitnice,osjecajnosti. Samo sto ju je kod mene tesko izraziti zbog toliko zraka... A ovo sa neptunom,pa ne znam moj je u 4,nitko mi nije sklon alkoholu i drogama a bogami nisam ni ja... tako da ne znam...

Old 07-08-2007, 11:17   #18
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

pa sta ja znam...ne volim alkohol, sto ne znaci da ne popijem poneki put sa drustvom jednu/dve casice...ali volem cigare jojjjjj...lekove ne koristim skoro (hvala bogu) cak i kada su mi potrebni izbegavam, obozavam da jedem, meso krompir testenine sa sosom, mogla bih 24 sata da jedem!!!

a inace...saosecajna sam ali ne placem, ono normalno poneki put ali redje, extremno sam brbljiva, mogu da pricam ko navijena, i obozavam salu i zajebanciju i smeh i druzenje i tako te stvari! a imam ledene noge (tipicno riba)

e sada mozda me malo vadi sto mi je podznak blizanac pa tako da i jesam a i nisam tipicna riba..a ovo sto je neko gore napisao: TACNO JE RIBE IMAJU SRECE da uvek isplivaju iz problema nekako

a ovaj neptum..zamislite ribu, ono saosecajna i sve nezno i bla bla bla (a jos mi i mesec u ribama) a neptun u 7oj kuci:

KATASTROFAAAAAAAAAAAAAA

SOLARNA2011/2012
Submit to Digg   Ribe Reply With Quote

Old 07-08-2007, 16:16   #19
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Ma kakvi,ja nemam nista od ribe. Zapravo uhvatila sam ono najgore... Da placem zbog svake sitnice,osjecajnosti. Samo sto ju je kod mene tesko izraziti zbog toliko zraka... A ovo sa neptunom,pa ne znam moj je u 4,nitko mi nije sklon alkoholu i drogama a bogami nisam ni ja... tako da ne znam...
Plačljivost je mesečeva, kažu mi da prestaje sa 20.god., ali mislim da za nas vodenjake prestaje tamo posle 25-e! Kažu i psiholozi da osećajnija deca sazrevaju kasnije i dobijaju realistično shvaćanje stvarnosti kasnije, bili zatvorenog tipa ili otvorenog!
Pussica!
Btw. Neptun u 4.kući!
Pa nosiš genetiku prošlosti...tj. svojih dalekih predaka, ja jako ličim na svoje roditelje, ali alkoholizma nema!
Kao što kaže Vertex! Razočarenja, i karta koja ima dobre aspekata je sklona kada naiđe na tranzite koji stvaraju loše aspekte, mogu da nagone na poroke!

Old 07-08-2007, 17:01   #20
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Ja jos nisam upoznala nijednu ribu koja nije placljiva...I ja sam Boga mi...Ali, dobro mi to dodje, posto na taj nacin jedino izbacim iz sebe sve sto me muci, bude mi lakse posle...

a inace, isto kao i sandraa, i ja sam brbljivi zajebant sa hladnim nogama

sto se saosecajnosti i emotivnosti tice, tu sam nepopravljiva, cak i sama sebe nerviram ponekad(Ne u 6)...vecito majka Tereza celom svetu...ubi me altruizam...ali opet, nema lepse stvari na svetu nego kada nekome trebas, i kada nekome mozes da pomognes.. To valjda i jeste nasa misija

mislim da moj je moj avatar odlicno opisuje jednu ribu....

Zanima me samo, kako li nas drugi vide? Kao zaista iskrene i brizne, ili kao naivne, isfolirane, nepopravljive sanjalice?.....

Evo jednog zanimljivog dela teksta koji se odnosi na ribe (inace pricica govori o tome kako je Bog imao dvanaestoro dece i svakome od njih je dao odredjeni zadatak...meni je jako interesantna prica. Evo sta kaze o ribama...)

"...I bi jutro kad Bog stade pred svoje dvanaestoro dece i u svako od njih usadi seme ljudskog života. Jedno po jedno, svako dete iskoračivaše da primi dar koji mu je namenjen......

....

"Tebi, Ribo, dajem najteži zadatak. Od tebe tražim da sakupiš sav ljudski bol i vratiš ga meni. Tvoje suze treba na kraju da budu Moje suze. Bol koji ćeš upiti je posledica čovekovog nerazumevanja Moje Ideje, ali ti treba da mu pružiš saosećanje da bi mogao ponovo pokušati. Za ovaj najteži zadatak dajem ti najveći dar. Ti ćeš biti jedino od Moje dvanaestoro dece koje će Me razumeti. Ali, ovaj dar razumevanja je tvoj, Ribo, jer kada pokušaš da ga proširiš među ljudima, oni neće slušati."

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Old 07-08-2007, 17:13   #21
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

quote=Tanya;28210]Ja jos nisam upoznala nijednu ribu koja nije placljiva...I ja sam Boga mi...Ali, dobro mi to dodje, posto na taj nacin jedino izbacim iz sebe sve sto me muci, bude mi lakse posle...

pa dobro nije da nikako ne placem, ali ne bas cesto, mada mi za cas zasuze okice (jb ga..povije mi se uvek neka trepavica)

a inace, isto kao i sandraa, i ja sam brbljivi zajebant sa hladnim nogama

sto se saosecajnosti i emotivnosti tice, tu sam nepopravljiva, cak i sama sebe nerviram ponekad(Ne u 6)...vecito majka Tereza celom svetu...ubi me altruizam...ali opet, nema lepse stvari na svetu nego kada nekome trebas, i kada nekome mozes da pomognes.. To valjda i jeste nasa misija

TAKO JE!!!! nepostoji lepsi osecaj...kad nekom pomognem, ili oraspolozim, utesim..kao da sam svoj zadatak odlicno uradila..super osecaj!!!

mislim da moj je moj avatar odlicno opisuje jednu ribu....

Zanima me samo, kako li nas drugi vide? Kao zaista iskrene i brizne, ili kao naivne, isfolirane, nepopravljive sanjalice?.....

do sada sam cula skoro samo pozitivnog, dobro neki se zale kao da smo "cudne" povucene itd...ali ja volim da sam tajanstvena, verovatno kao i sve ostale ribice

Evo jednog zanimljivog dela teksta koji se odnosi na ribe (inace pricica govori o tome kako je Bog imao dvanaestoro dece i svakome od njih je dao odredjeni zadatak...meni je jako interesantna prica. Evo sta kaze o ribama...)

"...I bi jutro kad Bog stade pred svoje dvanaestoro dece i u svako od njih usadi seme ljudskog života. Jedno po jedno, svako dete iskoračivaše da primi dar koji mu je namenjen......

"Tebi, Ribo, dajem najteži zadatak. Od tebe tražim da sakupiš sav ljudski bol i vratiš ga meni. Tvoje suze treba na kraju da budu Moje suze. Bol koji ćeš upiti je posledica čovekovog nerazumevanja Moje Ideje, ali ti treba da mu pružiš saosećanje da bi mogao ponovo pokušati. Za ovaj najteži zadatak dajem ti najveći dar. Ti ćeš biti jedino od Moje dvanaestoro dece koje će Me razumeti. Ali, ovaj dar razumevanja je tvoj, Ribo, jer kada pokušaš da ga proširiš među ljudima, oni neće slušati."

tekst me odusevio!!!!

[/quote]

SOLARNA2011/2012

Old 07-08-2007, 17:24   #22
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Registrovan: Aug 2006
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Da i ja kažem reč dve na temu alkohol i osećajnost, pošto sam u podznaku Ribe. Obožavam crna dooobraa vina, čašu - dve najviše. Ne naginjem alkoholu ali sam zato preterano osećajna...i neverovanto mnogo mi je potrebna nežnost, razumevanje i ljubav onih koje volim. Bez toga - mrem
Neptun mi je u IX kući u strelcu, uvek o svemu razmišljam nadugačko i naširoko

Old 07-08-2007, 17:32   #23
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

"do sada sam cula skoro samo pozitivnog, dobro neki se zale kao da smo "cudne" povucene itd...ali ja volim da sam tajanstvena, verovatno kao i sve ostale ribice"

I meni isto govore da sam cudna, ali u smislu da se razlikujem od ostalih (sto je meni totalno super, jer sam uvek bila protiv svih vrsta stereotipa i prosecnosti, pa cak i kad je oblacenje u pitanju...kad vidim da pola grada nosi istu majicu koja je u tom momentu "in" , koliko god da mi se ta stvar svidja, necu je kupiti.. volim da budem "specificna" kao prava riba ) Naravno, tajanstvenost je jedna od glavnih crta...
Mada, moram priznati da ima jedna stvar koja mi se ne svidja...Desavalo mi se, kada ja, kao po obicaju, uvek zelim da pomognem nekome, sto savetom i pricom, sto na bilo koji drugi nacin, da me ljudi gledaju onako ispod oka i sumnjaju u moje namere..U smislu "sto bi ti sad meni pomogla, koja je tvoja vajda od toga"....Grozno.... Sve cesce se susrecem sa tim. Da li su ljudi postali nepoverljivi, ili svako gleda da izvuce korist iz necega/nekoga, ne znam....

A inace, bila sam povucena kad sam bila klinka, jako cutljiva i stidljiva..sto sam starija, sve vise brbljam i zivim za druzenje!

I ti si draga moja prava ribica

My chart

Old 07-08-2007, 18:55   #24
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku

....

Zanima me odakle je taj tekst i koliko je povezan sa astrologijom.
Ako ti nije teshko postuj ceo, voleo bih.

Inache poznajem jednu ribu koja je teshki strejter (verovatno zna kol'ko je labilan pa necje ni da pokushava sa cigarama/alkoholom/drogom) koj ne da nije plachljiv nego pokazuje osecjanja ko prosechan SS-ovac. Dodushe sklon je samoobmanjivanju za sve pare a i latentni je taliban i otvoren snob.

Mada mora da je za sve ovo kriva konjukcija egzaktna Marsa, Saturna i Urana na ~ 0 Jarca pri MC-u.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Last edited by uspavana; 31-08-2007 at 14:30..

Old 07-08-2007, 19:05   #25
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku
I meni isto govore da sam cudna, ali u smislu da se razlikujem od ostalih (sto je meni totalno super, jer sam uvek bila protiv svih vrsta stereotipa i prosecnosti, pa cak i kad je oblacenje u pitanju...kad vidim da pola grada nosi istu majicu koja je u tom momentu "in" , koliko god da mi se ta stvar svidja, necu je kupiti.. volim da budem "specificna" kao prava riba ) Naravno, tajanstvenost je jedna od glavnih crta...
Mada, moram priznati da ima jedna stvar koja mi se ne svidja...Desavalo mi se, kada ja, kao po obicaju, uvek zelim da pomognem nekome, sto savetom i pricom, sto na bilo koji drugi nacin, da me ljudi gledaju onako ispod oka i sumnjaju u moje namere...
A inace, bila sam povucena kad sam bila klinka, jako cutljiva i stidljiva..sto sam starija, sve vise brbljam i zivim za druzenje! ...
Ja se u svemu ovom citiranom pronalazim, a nisam Ribe...a s' obzirom da sam recenicu pocela sa 'Ja' znate o kom se horoskopskom znaku radi
Elem, znam dobro samo dvoje ljudi koji su Ribe u horoskopu i jako su mi dragi. I oboje imaju jak poriv da pomazu ljudima...ali generalno imam problem da 'provalim' osobe tog znaka, uvjek mi ostanu maglovite (e Neptune, Neptune ), a neskromno, zivi sam senzor za procjenu ljudi...

Old 07-08-2007, 20:26   #26
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Zanima me odakle je taj tekst i koliko je povezan sa astrologijom.
Ako ti nije teshko postuj ceo, voleo bih.
Nije problem nikakav. To je inace odlomak iz knjige Martina Shulmana, o karmickoj astrologiji i mesecevim cvorovima...ovaj pricica na kraju je nesto kao epilog.

Evo ti i link

http://upload2.net/page/download/Hsr...icka1.pdf.html

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Inache poznajem jednu ribu koja je teshki strejter (verovatno zna kol'ko je labilan pa necje ni da pokushava sa cigarama/alkoholom/drogom) koj ne da nije plachljiv nego pokazuje osecjanja ko prosechan SS-ovac. Dodushe sklon je samoobmanjivanju za sve pare a i latentni je taliban i otvoren snob.
Hmm, da ne poznajemo mi istog coveka?...

My chart

Naši sponzori
Advertisement

Old 07-08-2007, 20:29   #27
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

A evo i cele price...jako je interesantna

... I bi jutro kad Bog stade pred svoje dvanaestoro dece i u svako od njih usadi seme ljudskog života. Jedno po jedno, svako dete iskoračivaše da primi dar koji mu je namenjen.

"Tebi, Ovnu, prvom dajem Moje seme da bi imao čast da ga zasadiš. Za svako seme koje zasadiš još će se milion umnožiti u tvojoj ruci. Nećeš imati vremena da vidiš kako seme klija, jer sve što zasadiš stvara više onoga što treba zasaditi. Prvi češ prodreti u tle ljudskog uma sa Mojom idejom. Ali, nije na tebi da hraniš Ideju, niti da je ispituješ. Život ti je delanje i jedino delanje koje ti pripisujem je da počneš ljude da činiš svesnim Mojeg Stvaranja. Za tvoj dobar rad dajem ti vrlinu Samopoštovanja."
Mirno se Ovan povuče na svoje mesto.

"Tebi, Biku, dajem moč da seme izgradiš u bogatstvo. Na tebi je veliki posao koji iziskuje strpljenje, jer moraš završiti sve što je započeto ili će seme biti izgubljeno u vetru.
Ti ne treba da postavljaš pitanja, ni da se premišljaš u sred posla niti da se oslanjaš na druge
za ono što tražim od tebe da učiniš. Zbog toga ti dajem dar snage. Pametno ga upotrebi."
I Bik se vrati na svoje mesto.

"Tebi, Blizanče, prepuštam pitanja bez odgovora da bi mogao da shvatiš sve što čovek vidi oko sebe. Nikada nećeš saznati zbog čega ljudi govore ili slušaju, ali ćeš u potrazi za odgovorom pronaći moj dar Znanja."
I Blizanac se vrati na svoje mesto.

"Tebi, Raku, pripisujem zadatak da učiš ljude emocijama. Za tebe sam namerio da im izazoveš smeh i suze da bi svi videli i razmišljali da se punoća razvija iznutra. Zbog toga ti dajem dar Porodice, da bi se tvoja punoća umnožila."
I Rak se vrati na svoje mesto.

"Tebi, Lave, dajem zadatak da svetu pokažeš Moju Kreaciju u svom svojem sjaju. Ali, moraš se čuvati ponosa i uvek se prisećati da je ovo Moja Kreacija, a ne tvoja. Jer, ako to zaboraviš, ljudi će te prezirati. Puno je radosti u poslu koji ti dajem, ali ga obavi valjano. Za to ti dajem dar Časti."
I Lav se vrati na svoje mesto.

"Od tebe, Device, tražim da ispitaš sve što je čovek uradio od Moje Kreacije. Ti treba da oštroumno proučiš njegove puteve i podsetiš ga na greške, da bi kroz Moju Kreaciju mogao biti savršen. Da bi to učinila, dajem ti dar Čistote Misli."
I Devica se vrati na svoje mesto.

"Tebi, Vago, dajem misiju služenja, da bi čovek mogao biti svestan svojih dužnosti prema drugima, da bi mogao da nauči da sarađuje, kao i da bi bio sposoban da sagleda i drugu stranu svojih postupaka. Postaviću te svuda gde je nesklad, a za tvoje napore daću ti dar Ljubavi."
I Vaga se vrati na svoje mesto.

"Tebi, Škorpione, dajem veoma težak zadatak. Imaćeš sposobnost da znaš misli ljudi, ali ti ne dozvoljavam da govoriš o onome što naučiš. Mnogo puta će te boleti ono što vidiš, a u svom bolu okrenućeš se od Mene i zaboravićeš da tvoj bol ne izazivam Ja, već izopačenje Moje Ideje. Shvatićeš puno o čoveku da bi uspeo da ga upoznaš kao životinju i boričeš se sa njegovim životinjskim instinktima u sebi da ćeš izgubiti svoj put, ali kada Mi se konačno vratiš, Škorpione, imam za tebe najviši dar Smisla."
I Škorpion odstupi.

"Strelče, od tebe tražim da ljude zasmejavaš, jer usred nerazumevanja Moje Ideje, postaju ljuti. Kroz smeh treba čoveku da pružiš nadu, a kroz nadu okreni mu pogled ka Meni. Dodirnućeš mnogo života, makar i na trenutak, i upoznaćeš neumor u svakom životu koji dodirneš. Tebi, Strelče, dajem dar Beskonačnog Izobilja, kojeg možeš da širiš dovoljno daleko da bi doprlo do svakog mračnog ugla i donelo mu svetlo."
I Strelac odstupi na svoje mesto.

"Od tebe, Jarče, tražim mukotrpan rad, da bi ljude mogao njemu naučiti. Zadatak ti nije lak, jer ćeš na plećima osetiti sve ljudske poslove, ali zbog jarma tvojeg bremena u tvoje ruke stavljam čovekovu odgovornost."
I Jarac odstupi na svoje mesto.

"Tebi, Vodolijo, dajem koncept budućnosti da bi čovek mogao videti druge mogućnosti. Imaćeš bol usamljenosti, jer ti ne dozvoljavam da personalizuješ Moju Ljubav. Ali, da bi čovekov pogled okrenuo ka novim mogućnostima, dajem ti dar Slobode, da bi u svojoj slobodi mogao da nastaviš da služiš čovečanstvu gde god da si mu potreban."
I Vodolija odstupi na mesto.

I Riba odstupi na svoje mesto.

...Tada reče Bog: "Svako od vas ima deo Moje Ideje. Ne smete zameniti taj deo za celu Moju Ideju, niti smete poželeti da međusobno razmenjujete delove. Za svakog od vas je taj deo savršen, ali to nećete znati sve dok svih dvanaestoro ne postanete JEDNO. Tada će celina Moje Ideje biti otkrivena svakome od vas."

I deca odoše, odlučna da najbolje obave svoj zadatak da bi mogla dobiti svoj dar. Ali, niko nije potpuno shvatio svoj zadatak ili svoj dar i kada se vratiše, ljuti Bog reče:
"Svako od vas veruje da su tuđi darovi bolji. Zbog toga ću vam dozvoliti da ih razmenjujete." I u trenutku svako dete bi ushićeno, pošto razmotri sve mogućnosti svoje nove misije.

Ali, Bog se nasmeja, pošto reče: "Vratićete Mi se mnogo puta moleći da vam otkrijem vaš zadatak i svaki put ću vam uslišiti želju. Proći ćete kroz bezbroj inkarnacija, pre nego što ispunite prvobitnu misiju koju sam vam pripisao. Dajem vam neograničeno vreme da to uradite, ali tek kada to završite možete biti sa Mnom."

ZAKLJUČAK

Životna iskustva zasenjuju jedno drugo, poput preplitanja boja u konačno istkanoj tapiseriji. Svaka misao u prvom planu dolazi iz drugog plana i vratiće se drugom planu.
Šeme snova, ideja i akcija izgledaju beskonačne, ponekad možda, čak i besmislene. Ipak, svaka je deo niti od koje je životni konac ispreden.
Kada čovek može da vidi i shvati svoje ideje, kao i okolnosti koje se dešavaju u njegovom životu kao deo konca koji sam ispreda, počeće da razvija suštinu iznutra koja će ga činiti stvarnim spolja

My chart

Old 07-08-2007, 22:10   #28
Vertex
Početnik

Vertex's Avatar

Vertex je offline
Registrovan: Aug 2007
Vertex je na dobrom putu
Standardno

zvoncica jesi pogresila..jos uvek sam zena... a sada necu o onoj staroj prici lose integriranog mog musko zenskog principa... jer si se verovatno odlucila da sam musko na osnovu mog nicka..pa posto Vertex nosi u sebi simbol iskrenosti i bacanja maska koje upotrebljava neko vreme da bi napravio bolji utisak..eto ja odmah na pocetku kazem ..da sam zapravo Pomona
ehh...gde ja to postujem...pod Ribama...

Tanja...aha..tako je sve pocelo ..divna prica

Last edited by destiny; 08-08-2007 at 17:54..

Old 07-08-2007, 23:56   #29
Vertex
Početnik

Vertex's Avatar

Vertex je offline
Registrovan: Aug 2007
Vertex je na dobrom putu
Standardno

Kako se na vece mole pojedinacni znakovi

ARIES: "Dear God! Give me PATIENCE and I want it NOW!"
Ovan: »Dragi Boze! Daj mi strpljenje! Hocu ga odmah!«

TAURUS: "God, please help me accept CHANGE in my life, but NOT YET."
Bik: »Boze, molim te pomogni mi promeniti moj zivot ali sacekaj jos malo«.

GEMINI: "Yo God...(or is it Goddess?)... Who are you?.... What are you?..... Where are You?..... How many of you ARE there? I can't figure you out!"
Blizanci: »Hej Boze ..(ili Boginja?)… Ko si?...Sta si? …Gde si?... Koliko vas ima tamo?
Ne mogu vas skuzit nikako!«

CANCER: "Dear Daddy, I know I shouldn't depend on you so much, but you're the only One I can count on while my security blanket is at the cleaners."
Rak: »Dragi Otac, znam da ne smem biti zavisan od tebe ali ti si jedini na koga se mogu osloniti kada se osecam ugrozenim.

LEO: "Hi Pop! I'll bet you're really proud to have me as your kid!"
Lav: »Zdravo Glavni! Kladim se da si jako ponosan na svog sina.«

VIRGO: "Dear God, please make the world a better place, and don't screw it up like you did the last time."
Devica: »Dragi Boze, ucini svet boljim za sve ali molim te, ne zezni stvar kao prosli put«

LIBRA: "Dear God, I know I should make decisions for myself. But, on the other hand, what do YOU think?"
Vaga: »Dragi Boze, znam da moram sama donositi odluke ali po drugoj strani …kazi mi sta ti mislis?«

SCORPIO: "Dear God, help me forgive my enemies, even if the creeps don't deserve it."
Skorpijon: »Dragi Boze, pomogni mi da oprostim mojim neprijateljima mada da si toga onakvi kakvi jesu, ne zasluze.«

SAGITTARIUS: "OH ALMIGHTY, ALL KNOWING, ALL-LOVING, ALL- POWERFUL, OMNIPRESENT, EVERLASTING GOD, IF I'VE ASKED YOU ONCE, I'VE ASKED YOU A THOUSAND TIMES --- HELP ME STOP EXAGGERATING!"
Strelac: »Oh Svemoguci, SveZnalac, NajVoljeni, NajMocniji, NajGlavniji, Veciti Bog, ne jednom, hiljadu puta te molim – pomogni mi zaustaviti moje pretirivanje!«

CAPRICORN: "Dear Father, I was going to pray, but I guess I ought to figure things out for myself. Thanks anyway.”
Jarac: »Dragi Otac, imao sam nameru moliti se ali verovatno sam trebam naci izlaz. Svejedno hvala!«

AQUARIUS: "Hi God! Some say you're a man. Some say you're a woman. I say we're ALL God. So, why pray? Let's have a party!"
Vodolija: »Zdravo Boze! Neki kazu da si musko. Neki kazu da si zena. Ja kazem
Vsi smo Bog. Zasto onda se moliti? Idimo radije na zur!«

PISCES: "Heavenly Father, as I prepare to consume this last fifth of Scotch
to drown out my pain and sorrow, may my inebriation be for Thy greater Honor and Glory."

Ribe: »Nebeski Otac, u međuvremenu dok se spremam popiti ta poslednji peti viski da utopim svoj bol i zalost, posvecam svoju omamu tvoji Casti i Slavi!«

Ja se nadam da nisam nikog povredila (emocionalno ili versko), samo mi se sviđa kako se neko sali iz nasih tipicnih osobina koje su mozda nastale vremenom kad se nije obistinio onaj divni izvorni horoskop. Kako moj prevod nije bas sjajan, pustila sam i original da ne bi neko trebao prevod mog prevoda.
Vir tog horoskopa mi nije poznat, original sam dobila na e-mail adresu.

Old 08-08-2007, 17:54   #30
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vertex VIdi Poruku
zvoncica jesi pogresila..jos uvek sam zena... a sada necu o onoj staroj prici lose integriranog mog musko zenskog principa... jer si se verovatno odlucila da sam musko na osnovu mog nicka..pa posto Vertex nosi u sebi simbol iskrenosti i bacanja maska koje upotrebljava neko vreme da bi napravio bolji utisak..eto ja odmah na pocetku kazem ..da sam zapravo Pomona
ehh...gde ja to postujem...pod Ribama...
Joj duso, izvini molim te!!!

[quote=Vertex;28285]Kako se na vece mole pojedinacni znakovi

GEMINI: "Yo God...(or is it Goddess?)... Who are you?.... What are you?..... Where are You?..... How many of you ARE there? I can't figure you out!"
Blizanci: »Hej Boze ..(ili Boginja?)… Ko si?...Sta si? …Gde si?... Koliko vas ima tamo?
Ne mogu vas skuzit nikako!«

Haha, prava ja!!!

CAPRICORN: "Dear Father, I was going to pray, but I guess I ought to figure things out for myself. Thanks anyway.”
Jarac: »Dragi Otac, imao sam nameru moliti se ali verovatno sam trebam naci izlaz. Svejedno hvala!«

i ovo isto! hvala draga na ovako lepom i simpaticnom tekstu!
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules