ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-07-2007, 20:40   #16
Vanishing Black
Početnik

Vanishing Black's Avatar

Vanishing Black je offline
Registrovan: Jun 2007
Vanishing Black je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by destiny VIdi Poruku
Konkretno u tvom slucaju, rekla bih da ti je mozda malo teze da izrazis uvek recima svoje verovanje u nesto, svoje stavove - sto se mozda odrazilo u skoli, na fax-u; rekla bih da imas strah od nekog prevoznog sredstva (ne tako strasno), ali kao da si prosla kroz neko neprijatno iskustvo; mozda dok pricas rukama objasnjavas rekla bih jako simpaticno...
toliko za sada

jub-sudbinica
Je, uvijek nešto mašem rukama, ne pretjerano, ali drugačije stvarno ne znam. Mislim kako me ljudi tako bolje shvate, ili samo ja imam takav dojam.

Prijevozna sredstva? Da, imala sam davno sudar tj. izletjeli smo s ceste i odonda imam traume kada se vozim s nekime i tko baš i ne briga za njegove suvozače.

Hvala
Advertisement

Old 03-07-2007, 00:08   #17
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by moonstruck VIdi Poruku
Retrogradni Merkur
Retrogradni Jupiter
Retrogradni Neptun
Meni su ove tri planete retrogradne u natalnom hor. e sad kako tumachim aspekte koje prave ove tri planete?
Me konjukcija Sunce, trigon Jupiter(koji je takodje retro), sekst. Saturm, kvadrat Mars, Uran i kiron...
Jupiter konj. neptun(takosje retro), kvadat Lilit, trigon Sunce...
neptun , kvadrat venera i lilit, trigon Sunce i AC, sekstil pluton???

Shta se menja u aspektima kad su planete retro?

Last edited by uspavana; 03-07-2007 at 17:14..
Submit to Digg   Retrogradne Planete Reply With Quote

Old 03-07-2007, 00:41   #18
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Registrovan: Aug 2006
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Od ove 3 planete, slobodno uzmi u obzir, makar za početak, samo R Me.
Pri tumačenju aspekata nema nekakve razlike, naročito kad su Ur, Ne i Pl u pitanju. Što se Me tiče, sve u njegovoj simbolice može biti, da kažem ''slabije'' ... komunikacija, način izražavanja, vožnja...ako je Me u lošim aspektima onda je naglašenije ovo navedeno...

Old 03-07-2007, 00:49   #19
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Kod mene retro Ju i Ne...Ne120Me, Ne120Ma, i Ne60Pl...suuuper

Old 03-07-2007, 01:19   #20
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Kod mene retro Ju i Ne.......
Ista situacija, meni su Ju R i Ne R u trecoj u Strelcu a Me ( Me nije R, srecom ) mi je u devetoj u Biku i 180 sa Ne i Ju.
To bas i nije super ali...sta da se radi.

Lara

Old 04-07-2007, 21:57   #21
coma
Početnik

coma je offline
coma je na dobrom putu
Standardno

ljudi mene zanima jedno.... ja u natalu imam dosta retrogradnih planeta- merkur, venera, saturn, uran, neptun, pluton, i true node (ako se to upste racuna?)
Citala sam ja o retr. znacenjima planeta, ali me zanima da li to ima neko posebno znacenje kad ih je toliko. Neko mi je rekao da to ima veze sa karmom, placanjima iz proslog zivota... pa me zanima da li neko moze da mi odgovori na ovo...
unapred vam hvala i veliki pozdrav za sve...

Old 05-07-2007, 00:00   #22
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by coma VIdi Poruku
ljudi mene zanima jedno.... ja u natalu imam dosta retrogradnih planeta- merkur, venera, saturn, uran, neptun, pluton, i true node (ako se to upste racuna?)
Citala sam ja o retr. znacenjima planeta, ali me zanima da li to ima neko posebno znacenje kad ih je toliko. Neko mi je rekao da to ima veze sa karmom, placanjima iz proslog zivota... pa me zanima da li neko moze da mi odgovori na ovo...
unapred vam hvala i veliki pozdrav za sve...
Ima li negde tvoje natalne karte da pogledamo? Retrogradni uran,pluton i neptun ima polovina populacije.....venera i merkur mogu biti jake kocnice da se ispoljis na ljubavnom i poslovnom planu ali nesumnjivo posedujes nesto u sebi sto je van uobicajenih klisea saturn kad je retro moze znaciti(ali i direktan) karmicki dug ...postavi natal pa cemo videti ali nisi nista duznija od nas ostalih

Old 05-07-2007, 00:56   #23
coma
Početnik

coma je offline
coma je na dobrom putu
Standardno

jao evo mislim da sam uspela da zakacim natalnu u potpis... (nadam se posto mi je ovo prvi forum ), pa ako neko moze da pogleda da li je to karma ili sta, samo nek izvoli... hvalaaa

Retrogradna Venera u natalnoj!
Old 30-07-2007, 16:15   #24
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Talking Retrogradna Venera u natalnoj!

Evo nešto i od mene...

RETROGRADNA VENERA - EZOTERIČNI SIMBOL

Venera, vladar ljubavi, lepote i harmonije, ima kao simbol krug duha nad krstom
materije. Duh se spušta u manifestaciju materije, dakle kreativan život. Kada se forma stvara
od duha, nastaje nešto lepo, kao što sve što čovek stvori, izvire iz eteričke prirode.
Posredstvom Venere, lepote, harmonije i ljubavi, u čovekovom duhu može se pronaći put ka
materiji.
Kada je Venera retrogradna, ta progresija, kao i kod Merkura, se preokreće i čovek
zavisi od forme da bi aktivirao duh. Ukoliko se materijalna strana života manifestuje u
iskustvu s formom u prethodnim inkarnacijama, postoji tendencija da se preko duha poništi
sve što postoji u realnosti. Forma materijalne strane dominira kod svih retrogradnih planeta,
pošto osoba stalno pokušava da dokuči svu karmu koju je u prošlim inkarnacijama
kristalizovala u materiji.
Osoba sa retrogradnom Venerom više posmatra život nego što u njemu učestvuje.
Važno je shvatiti da u Venerinom simbolu nedostaje polumesec duže i zbog toga se Veneri
pripisuje intimni deo harmonije čovekove prirode, dok Neptun, koji poseduje polumesec
duže, pruža čoveku iskustvo svekolike lepote iz kosmičkog izvora. Gde god da se nalazi
duža kao svesna sila, lična strana čoveka je uvek podređena. Stoga vidimo da se kroz
Neptuna manifestuje mnogo davanja.
Međutim, kad god se duža ne ispoljava kao svesna sila, lična strana čovekove prirode
uvek dobija prednost. Zbog toga se toliko okrećemo Veneri zarad ličnog ispunjenja. Retrogradna
priroda to proširuje do te mere da osoba razvija veoma jaku reakciju na sve što joj
se dešava u životu, sudeći o svakom događaju, okolnosti i vezi onoliko koliko je voljena ili
koliko je prikraćena za ljubavno iskustvo.
Stoga, opšti efekat retrogradne Venere se oseća na onoj ličnoj strani života koja se ne
hrani posredstvom duže, već pokušava da napravi formu od vrhunskog duha. Kao rezultat
toga, komandu preuzima materijalna ili fizička sfera.

Old 30-07-2007, 16:16   #25
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

KARAKTER OSOBE SA RETROGRADNOM VENEROM

Karakter osobe sa retrogradnom Venerom je znatno drugačiji od osobe sa Venerom u
direktnom kretanju. Postoji tendencija da se potisne bol, delovanjem na unutrašnjem planu,
što bi Venera u direktnom kretanju pokušala da manifestuje spolja. Retrogradna Venera
često ne samo da stvara taj bol, već ima tendenciju i da poveća njegov efekat. U ovom
životu je prenaglašeno nesavršenstvo u ljubavi. Ovoj osobi ljubavni život nije lagan.
Preterano samouverena, obično se pita da li joj drugi ukazuju onoliko pažnje koliko
to prema sebi sama čini. Budući da nije uvek sigurna u to šta voli a šta ne voli, ima tendenciju
da doživi procep između življenja i iskustva života u svesti. Može biti zaljubljena do
ušiju a da to ne shvati godinama pošto se veza raskine. Prolazi kroz iskustvo mnogih sličnih
obrazaca ponašanja koji su uređeni tako da bi se nipodaštavala u realnosti koju smatra
istinski neophodnom. Uvek se javljaju poteškoće sa suprotnim polom, jer pokušava da
podsvesno obnavlja buduće veze da bi se mogle uskladiti u obrasce njene prošlosti.
Ovu poziciju prati velika nesigurnost, jer osoba stalno pokušava da se uskladi onako
kako misli da će se približiti drugima. Međutim, kada to učini, polusvesno nastavlja da
ljude tera od sebe tako da je niko ne upoznaje dovoljno dobro da bi mogao da ugrozi i ono
malo sigurnosti na kojoj je uspostavila svoj identitet. Ova pozicija teži da učini život
introvertnijim, pošto se osoba sputava od sreće, mukotrpno pokušavajući da je dostigne.

KARMA RETROGRADNE VENERE

Kada je Venera retrogradna, osoba sa sobom nosi veliki nesporazum u ljubavi iz
prošlog života. Obično je postojao tako jak bol da se sada odriče punog doživljaja bogatstva
ljubavi, jer se plaši da će ponovo biti toliko povređena. Bez obzira na to da li je osoba
muškarac ili žena, u sadašnjem životu ima veliku teškoću u odnosima sa suprotnim polom.
Dok pokušava da živi u sadašnjosti, bezgranično vraća sećanje na ljubav iz prethodne
inkarnacije, koje joj neprestano izmiče. Reaguje na sadašnjost kao da u stvari živi u
prošlosti. U tom smislu je koncentrisana na jednu tačku u vremenu i, bez obzira na to šta
čini, teško pravi ikakav pomak kojem teži.
U horoskopima muškaraca to ponekad ukazuje na karmu vezanu za
homoseksualnost. Međutim, čak i homoseksualnost ima stupnjeva, rangiranih od otvorenog
muškarca koji pokušava da homoseksualnost politički poturi svetu, sve do muškarca koji ne
želi čak ni da čuje tu reč u svom prisustvu, jer je oženjen, ali koristi svaku priliku da izbegne
žene da bi dokazao svoju muškost. Ovaj potonji tip muškaraca je ona vrsta osoba čiji se
život okreće oko prijatelja koristeći masku društava, klubova, hobija i drugog, kao izgovor
za izbegavanje žena. U društvu može biti osoba od poštovanja, ali je i dalje latentni
homoseksualac. U manjoj meri slične reakcije nalazimo kod žena sa retrogradnom
Venerom.
Najuočljivija karmička slika je da osoba, bilo muškarac bilo žena, ima snažnu težnju
da ne veruje osobi koja joj nudi ljubav, misleći da osobe koje to čine obično imaju
prikrivene namere.

RETROGRADNA VENERA U OVNU

Ova osoba se najprijatnije oseća u prvoj fazi u kojoj očekuje da će stvoriti osećaj koji
će joj doneti samopoštovanje. Pošto je veoma samosvesna, neprestano se zanima za ono što
drugi misle ili osećaju prema njoj. Može zauzeti odbrambeni stav kada oseti da je drugi
stavljaju na "tapet". Zbog toga ima potrebu da veliki deo vremena provodi sama.
Veoma je osetljiva na mišljenje drugih ljudi o njoj, a kada oseti da nečiji negativni
sud preti da se sruši na nju, brzo će pobeći u drugom pravcu.
Jedna teškoća se očituje u tendeciji da donosi preuranjene zaključke u pogledu svojih
osećanja. U stanju je da predvidi svoju percepciju do tačke u kojoj formuliće osećanja o
nekom doživljaju, pre nego što ga je i iskusila, a da ga i ne doživi. Ipak, teži iskustvu da bi
proverila da li su njene formule bile ispravne.
Za ovu osobu brak nije lak zadatak, jer sveopšte odsustvo poverenja zajedno sa
previše samoangažovanja sprečava je da iskusi puno bogatstvo druge osobe na intimnoj
osnovi. Dosada koju obično oseća nije zasičenost životom ili drugim ljudima, već ponajviše
zasičenost sobom. Umesto da se sa time suoči i shvati, često preuzima veliki bol da bi svoj
život ispunila nizom odvraćanja, sve dok se ne uveri da ne može da reći vlastiti problem.
Kada nauči da voli sebe, promeniće joj se ceo život.
Zadatak joj je da prevaziđe karmu iz prošlog života u kojoj je napravila razliku
između sopstvenih osećanja i kolektivnih osećanja drugih. Nasleđe tog suptilnog odvajanja
od ljudi je nagoni da stalno beži od sebe, sve dok ne shvati da celokupna konstrukcija njenih
stavova o sebi i drugima, nije ništa više od onog što postoji u njenoj svesti. Prva faza je
zadržava u karmi, a druga i treća faza joj ukazuju na pravi put povratka.

Old 30-07-2007, 16:17   #26
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

RETROGRADNA VENERA U BIKU

Osoba se ovde najprijatnije oseća tokom treće faze retrogradnog procesa u kojoj se
može stopiti sa svime što misli da je postigla u prošlosti. Neprestano identifikuje osećaj
sigurnosti i samovrednosti, koji je dostigla ili podsvesno sazidala u sebi u prethodnim
inkarnacijama, kao i u sadašnjem životu.
U nekim slučajevima, ova osoba je karmički povezana sa ljubavlju u prošlom životu
koja nikada nije potpuno realizovana. Kao rezultat toga, kvantitet ili kvalitet ljubavi u ovom
životu nikada ne izgleda dovoljan da bi se popunio prazan prostor koji je ostao od neke
takve ljubavne veze u prošlosti. Navikla je na osećaj potpune sigurnosti i neće se odlučiti u
ovom životu za ljubav koja pruža manje.
U mlađim godinama života deluje stidljivo i tokom života se povlači u sebe, dok
pritajeno moli druge da je izvuku. Želi da joj drugi priđu i dodirnu je, ali to ne želi da prizna.
Potajno pokušava da druge privuče k sebi, dok ih se u isto vreme plaši. Njen najveći
problem se koncentriše oko težnje da kristalizuje neka osećanja iz mladosti, a kako se
godine i iskustva nanižu, ostaje zatrpana osećanjima iz prošlog života, očajnički
pokušavajući da ih ponovo primeni na svaku novu situaciju. Kada to ne uspe, podsvesno
počinje da veruje da je deo sveta u najmanju ruku zaobilazi.
Očekivanja od suprotnog pola su obično nerealna, zahvaljujući moćnoj samoiluziji
koju je dugo gajila. Ukoliko postoji osoba koja mirno može da od nekog preuzme sav bol,
sve dok je potpuno ne očisti, to je svakako osoba sa retrogradnom Venerom u Biku.

RETROGRADNA VENERA U BLIZANCIMA

Ova osoba provodi mnogo vremena u pokušaju da nauči šta drugi misle o njoj.
Često menja ukus da bi se dovela na istu ravan sa svakim sa kime je u društvu u određenom
trenutku. To čini jer joj je potrebna povratna reakcija ljudi, da bi shvatila one delove svoje
ličnosti koje smatra da voli. Kao rezultat toga, okreće se više prihvatanju drugih nego
nekom cilju.
Usled promenjivosti Blizanaca, ovaj retrogradni položaj može funkcionisati tokom
sve tri faze, ali Venera ovde nikada ne dostiže puno bogatstvo kojem teži. Umesto toga, sve
se zbiva u mislima u kojima ljubavna priroda pojedinca na kraju postaje zasnovana na
idejama i koceptima, pre nego na ličnim osećanjima. Važno je shvatiti da je ova osoba
manje lična prema sebi nego prema večini ljudi, jer se ljubavna priroda neprestano
ispočetka identifikuje zbog misli koje prima od drugih. Pokušava da veći deo života
koncentriše na ideje drugih koje poslednja razume. Kao rezultat toga, njena ljubavna veza
nastoji da joj donese zabunu.
Usled teškoća sa suprotnim polom, u sebi traži razloge da objasni nelagodu koju
oseća u njihovom prisustvu. Problem je u tome da njen mentalni segment (Blizanci)
poseduje dualističke mučke karakteristike, dok emotivni segment (retrogradna Venera) ima
urođeno tvrdoglave ženske karakteristike. Njihovo mešanje stvara ukrštene vibracije koje
imaju ishod u nesigurnosti, kada se suoči sa seksualnim okolnostima. Svi ljudi su delom
muškarci a delom žene, ali tokom ranih godina detinjstva promenljivost Blizanaca pod
retrogradnim uticajem otežavaju uspostavljanje snažnog seksualnog identiteta u koji bi
mogla čvrsto verovati.
Međutim, kako godine prolaze, i kako ponovo prolazi kroz koncepte iz detinjstva,
počinje da menja svoje misaone konstrukcije u drugačije viđenje svog položaja u
čovečanstvu. Na kraju ljubav doživljava ne kao seksualnu prirodu, već kao univerzalno
prihvatanje povezanosti sa čovečanstvom. Da bi to postigla mora prevazići karmu iz
prošlog života u kome je bila podvrgnuta teškoći da u sebi identifikuje muški i ženski
segment. U sadašnjem životu podsvesno pokušava da zadovolji oba, sve dok ne shvati da
joj identitet nije baziran ni na jednom segmentu, već na preplitanju pozitivne i negativne
energije, koje izmešane predstavljaju izvor celokupne kreativne misli.
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-07-2007, 16:18   #27
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

RETROGRADNA VENERA U RAKU

Ova osoba se najprijatnije oseća u trećoj fazi u kojoj neprestano priziva svoju ulogu
iz ranog detinjstva u odnosu sa roditeljima. Kod muškarca se ovo može pretvoriti u snažan
Edipov kompleks u kojem nikada istinski ne shvata svoju ljubav prema majci. S druge
strane i kod žena postoji Elektrin kompleks. U oba slučaja osoba neprestano tvrdi da želi da
bude samostalna, ali ispod površine uopšte ne zna kako da se oslobodi zaštitničkih osećaja
koji su joj bili potrebni u detinjstvu.
Živeći karmu zavisnosti, svaki korak u budućnost je sve više približava materici koju
nikada nije htela da napusti. Rekonstruiše život sa ljudima koji predstavljaju sve sukobe iz
ranog detinjstva kojih ne zna kako da se oslobodi. Jedan od najvećih problema je težnja da
stvori osećaj i reakciju prema ljudima koji je zasnovan ne sećanju iz prošlosti na one koji je
na to podsećaju. Nažalost, svaki put kada to učini, zapetljava se u veću karmu.
U braku stara osećanja prema roditeljima projektuje na svog partnera. U nekim
slučajevima venča se čak sa osobom koja je podseća na roditelja suprotnog pola.
Utemeljujući previše mišljenja o sebi na mišljenje starijih o njoj, mora naučiti da razvije
samovrednost.
Sva njena osećanja su zasnovana na posmatranju sveta kroz strukturu koja nalikuje
porodici. To pruža zaštitni oklop iz kojeg može provirivati na sve strane oko sebe.
Dovoljno je zanimljivo i to da se takođe žali da je taj oklop štiti od iskustva svega što bi
želela. Ipak, najveća snaga joj potiče u kasnijem životu, kada joj postane važno da svojoj
deci i unucima pruži svu sigurnost i toplinu oko kojih su izgrađene njene vrednosti.

RETROGRADNA VENERA U LAVU

Ova osoba se najbolje oseća tokom prve faze retrogradnog procesa. Budući da ima
neobično jak kompleks snage, projektuje se u sve što čini. Kada je podstaknuta, može
pružiti mnogo snage drugima, ali nije uvek sigurna u njihovu iskrenost i ima tendenciju da
ih u sebi osuđuje.
Ponekad proverava druge da bi videla da li su vredni njenog društva. Kao rezultat
toga, ima tendenciju da preuzme veći teret nego što joj je potrebno. Međutim, u isto vreme,
taj veštački teret uvećava njeno osećanje samovrednosti. Igrajući ulogu mučenika, može
uveriti sebe da nosi krst pružajući ljubav koja nije cenjena.
Njen najveći problem je želja da bude preopterećena i otvorena, ali retrogradne
vibracije kod drugih ne proizvode uvek efekte koje pokušava mukotrpno da postigne.
Tokom prve faze, može uplašiti druge snagom svoje posvećenosti, osećajući tada negativnu
reakciju koju je prouzrokovala, povlači se od ljudi sa kojima želi da bude bliska, jedva
priznajući da je upravo ona prenaglila. Ovaj položaj Venere je manje škodljiv po osobu
nego po one koji žele iskreno da se sa njom druže, a teško im je.
U ovaj život sa sobom donosi karmu koja podrazumeva da je stalno u centru pažnje.
što više postaje predmet pažnje, manje će biti u stanju da iskusi bogatstvo interakcije sa
drugima na istom nivou.

RETROGRADNA VENERA U DEVICI

Ovo je jedna od najtežih pozicija za retrogradnu Veneru, jer osoba ovde sa sobom
donosi u sadašnji život izuzetno visok ideal kakva bi ljubav trebalo da bude. Kao rezultat
toga, nikada je potpuno ne doživi kod ljudi sa kojima je povezana, jer svako od njih izneveri
njena očekivanja. Podsvesno osuđuje nesavršenost koju oseća i vidi u drugima. Kao
rezultat toga, ne samo da postaje nerada da iskusi ljubav, nego kada je dovoljno srećna da
oseti ljubav, stalno je guši, sve dok joj osećanja ne postanu puka kolekcija analitičkih teorija.
Najduže se zadržava u trećoj fazi u kojoj je introvertna zbog straha da će je drugi
povrediti. U stvari ova osoba doživljava karmu da je prinuđena da shvati ljudsku slabost,
kao i savršenstvo ljubavi, dok ideal kome svi mi stremimo ne bi trebalo očekivati kao
realnost, kada je u pitanju čovek. Tokom ove treće faze osoba se pita zašto niko iz njenih
veza u prošlosti nije ispunio njene potrebe. Upravo taj okvir razmišljanja, "voditi ljubavni
posao", sprečava pojedinca da istinski shvati šta je u stvari iskustvo ljubavi. Retrogradno
kretanje planete ne samo da ga nagoni da osuđuje druge zbog nesavršenosti, već je sklon da
tu karmu preuzme, pošto usmerava energiju ka sebi. Kao rezultat toga, neprestano se nalazi
u situaciji da mu nešto nedostaje u odnosu na ono što bi trebalo da bude u očima drugih.
Mora naučiti da sebe vidi jasno i da sebe voli, ne na osnovu svih ideala koje je u
svesti kristalizovao, već u pravoj perspektivi realnosti sveta u kojem živi.
RETROGRADNA VENERA U VAGI
Vladajuća Venera se ovde u sedištu oseća bolje nego u bilo kojoj drugoj poziciji.
Pošto osoba leluja od jedne retrogradne faze ka drugoj, zahvaljujući raznim osobama u
životu, počinje da se oseća potrebnijom. Njen koncept ljubavi je krajnje romantičan i zavisi
više od ideja ili stvari koje ljudi predstavljaju nego od ispunjenja sopstvenih fizičkih ukusa i
potreba. Neki ljudi sa ovom pozicijom eksperimentišu sa homoseksualnošću, jer ljubavna
potreba pokušava da se izdigne iznad konvencionalnosti društvene tradicije. Obično postoji
podsvesna kontradiktornost koja se manifestuje u skoro svemu što osoba učini. Davaće, a
da je niko ne moli i biće na usluzi, a da niko ne to ne traži, biće poslušna, a da niko to od nje
ne zahteva.
Njen prirodni identitet je mirno traganje za potrebama drugih i da na neki način bude
dovoljna korisna da ih zadovolji. Duboko u sebi nije uopšte sigurna šta zaista želi za sebe.
Nalazi se u neprestanom stanju promene pokušavajući da se uskladi sa svime što može
zadovoljiti druge. Potpuno svesna psiholoških igara društva, može zaista biti jedan od najveštijih
igrača. Uveriće sebe da pojedinci ne mogu da žive bez nje, projektujući tako, u
stvari, sopstvenu potrebu.
Može biti srećna kada sebe zadovolji svakime ko odgovara njenom podsvesnom
ukusu, jer zaista nikad ne uspostavlja vezu sa drugima, već se jednostavno cepa na pola i
tada, koristeći nekoga drugog kao ogledalo u meri u kojoj želi da se sa njim u određenom
trenutku identifikuje, prestaje da proširuje prijateljstva, da razgovara i čak da vodi ljubav sa
samom sobom!
Njena karma je ukorenjena u uravnotežavanje vrednosnih sistema kroz prijateljstva i
tek kada u to postane sigurna, skrasiće se i staće iza ideje koju najviše voli.

Old 30-07-2007, 16:19   #28
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

RETROGRADNA VENERA U ŠKORPIONU

Ovo je veoma teška pozicija za retrogradnu Veneru, jer škorpionski nagon stalno tera
osobu da se veže za vlastito zaovoljstvo. Nikada se ne oseća ispunjenom, već smatra da je
sve za čime traga, tik iza ugla ili sahranjeno u rupi u njenoj svesti. Provodeći dosta vremena
u prvoj fazi, žudi za budućim zadovoljstvom, ali nažalost, neprestano misli da će pronaći
svoj ideal u nekoj drugoj osobi, mestu ili situaciji, a ne u najdubljem kutku svoga bića.
Ljubavna priroda joj je intenzivna i tajnovita, a u isto vreme čudno zainteresovana za
intimna osećanja drugih. Teško joj je da uvidi šta traži u sebi, zbog onoga što primećuje kod
drugih. Prolazi kroz dugotrajne periode u kojima je sigurna da njeno nezadovoljstvo ima
uzrok u seksu, ali je ono mnogo dublje. Istina je da je u prošlim inkarnacijama prošla kroz
iskustva koja su je naterala da podsvesno ne voli sebe. Oseća da joj nedostaju ideali koje u
sebi oseća. Ne može sebe da uveri u vlastitu vrednost, zbog svega što bi trebalo da pokuša.
Pošto se taj šablon ponavlja, sklona je ponašanju koje jedino pojačava unutrašnje
osećaje neuspeha i deli je od svega što istinski želi. U nekim slučajevima koren problema
može biti u nekoj ljubavi iz prošlog života od koje je zavisila i koja joj je na kraju raspršila
sve iluzije. Kada je u pitanju takav slučaj, obično se u ranim godinama života ponavlja isto
iskustvo. Teško joj je da se emotivno veže za osobu suprotnog pola, i sve dok se ne sukobi
sa sobom, može pronaći mnogo izgovora da bi ga izbegla. Ipak, duboko u podsvesti ne
dozvoljava sebi da postane ranjiva u odnosu na druge, jer je već bila povređena u prošlosti.
Onima koji imaju ovaj položaj Venere, važno je da nauče da opraštaju, ali bi osoba
morala da shvati da opraštanje nije mogućno bez zaborava. Osoba sa ovakvim položajem
može biti aktivna tokom sve tri faze, ali najveći pomak doživljava tokom treće faze, u kojoj
može transcendentirati osećanja nižih karmičkih nivoa iz prošlosti, preispitavši sve kroz šta
je prošla.

RETROGRADNA VENERA U STRELCU

Ova pozicija izaziva veliku usamljenost retrogradne Venere. Osoba ceni svoju
slobodu više nego intimnost koju Venera pruža. Prva faze retrogradnog procesa je naglašena,
tako što se osoba neprestano projektuje od jednog cilja ka drugom, nikada se ne
zadržavajući dovoljno ni u jednoj fazi, da bi dozvolila Veneri da apsorbuje punu vibraciju
svoje okoline. Nije spremna da prima savete od drugih. U odnosu na sve zodijačke
položaje ovde ima najviše iskustva, a u isto vreme oseća da joj nešto ipak nedostaje.
Ovo je, isto tako, teška pozicija za brak i često je uzrok razvoda, zahvaljujući
izuzetno nestaloženoj prirodi. Osoba teško zadovoljava sve svoje potrebe i kao rezultat
toga, često zbunjuje ostale. Svet doživljava kao ogromnu poslastičarnicu s bezbroj slatkiša
koje treba probati i nikada ne voli da se upliće ni u šta previše duboko. Kvantitet životnog
iskustva postaje važniji od kvaliteta. Dok joj viša svest vrluda po dalekim prostranstvima
univerzuma, tražeći mesto koje bi smatrala domom, ona ispoljava sklonost da zapostavi ono
što ima u ruci da bi stekla nešto nedostižno. Ideali koje je nasledila iz prethodnih života su
visoki, i mada ne bi uvek mogla da živi u skladu sa njima, neprestano traga za ljudima,
mestima i okolnostima koji je približavaju tim prošlim idealističkim iskustvima. Obično
ima dobar osećaj za svoju vrednost i prilično jak ego koji održava u dobrom stanju,
prihvatajući većinu stvari koje život ima da joj ponudi.
Iako je ova pozicija teška za dugotrajne intimne veze, osobi pruža krajnje raznovrstan
uvid u životna iskustva. U prošlim inkarnacijama je naučila kako da razvije prirodan osećaj
za okolni svet od kojeg sada zavisi, više zbog svog znanja nego zbog reči iz knjiga ili
učitelja.

Old 30-07-2007, 16:20   #29
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

RETROGRADNA VENERA U JARCU

U ovom položaju Venera obično ukazuje na brak sa starijim partnerom ili sa osobom
koja je simbol autoriteta iz prošlosti. Ponekad bračni partner ispoljava ograničenja iz
detinjstva, a u drugim slučajevima ispoljava restrikcije kojima je osoba bila izložena u
nekom prošlom životu.
Najprijatniji period je tokom treće faze u kojoj se ponavlja prošlost, koja je
predstavljala sigurnost, pošto osoba ima neprestanu želju da ponovo doživi zaštitničke
ljubavne veze. Ona je kolekcionar na mnogo načina, bili to antikviteti, uspomene iz davne
prošlosti, ili čak ljudi. To uvek simbolizuje njenu potrebu da se seti nečega što smatra
neophodnim da se dovrši.
Njen život je ispunjen ogradama, okvirima i formom, jer želi da kristalizuje u sebi
sve što oseća, da bi ispunila osećaj sigurnosti koji pokušava da uspostavi. Tokom mladosti
može delovati zrelo za svoje godine, ali sve vreme se buni protiv ograničenja koja oseća u
svojoj slobodi. Godinama dobro pamti svoje misli, ideje i osećanja (uključujući i loša) i
pokušava da se odrekne zadovoljstva ili sreće tokom prve polovine života u nadi da će ih
pronaći kasnije. Međutim, kako godine prolaze, shvata koliko je nastojala da povrati svoju
prošlost i koliko ju je to ograničavalo. Tada se radikalno menja i pokušava da izgradi mnogo
praktičniji stav u okvirima sopstvenih potreba. Sve to vreme oseća se neusklađenom sa
ljudima svojih godina. U stvari, ona živi retrogradno, doživljavajući breme starosti u
mladosti i slobodu mladosti tokom poznijih godina.
Ovo je jedan od horoskopskih indikatora porodične karme.Obično iz prošle
inkarnacije potiče velika neravnoteža i ponavlja se tokom ranih godina života, tako da osoba
provodi najviše vremena bežeći od sebe i kada otprilike na pola života to shvati, pokušava
da nadoknadi sve što je propustila.

RETROGRADNA VENERA U VODOLIJI

Osoba se ovde najbolje oseća tokom prve faze retrogradnog procesa u kojoj može
istražiti potrebe koje je smislila pre nego što su postale realne. Ponekad se može preopteretiti
u želji da pomogne drugima do te mere da ih nenamerno ometa. Povremeno će rasejati
ljubav prema tolikim stvarima, ljudima i doživljajima da će se ljudi bliski njoj osetiti
sprečeni da koncentrišu vlastitu energiju. Međutim, to rasipanje je tek odblesak krajnje
promenljive prirode. Obično je preterano osetljiva na svoju okolinu i mora stalno da menja
pristup životu da bi se osećala uravnoteženom.
Može se ispoljiti buntovnik, jer voli svoju slobodu. Preterano je osetljiva prema
ljudima koji na njoj ispoljavaju svoju volju. Međutim, u isto vreme oseća da zna šta je
najbolje za druge. Stoga joj nedostaje perspektive u ličnim vezama. Poseduje strastveno
zanimanje za skoro sve stvari i pokušava da se veže za najčudnovatije ljude.Sve
konvencionalno je isuviše dosadno da bi joj duže privlačilo pažnju, pa ipak potrebno joj je
da oseti sigurnost. U stvari, mnogo je manje sigurna u sebe nego što bi želela da drugi
saznaju. Tokom prve faze aktivno istražuje nepoznato, dok tokom treće faze ponovo
istražuje nepoznato ili malo korišćeno znanje iz prošlosti.
Tokom treće faze mnogi sa ovom pozicijom uživaju u istraživanju starih civilizacija
ili malo poznatih dokumenata iz drugih istorijskih perioda. Kod mnogih ljudi to izaziva
veliko zanimanje za astrologiju i ezoterijska učenja. Kada se otklone sve veštačke životne
tvorevine, ova osoba je veoma usamljena. Njena bezlična potreba da pomaže drugima je u
stvari maska, jer pokušava da zasluži povratak u ljudsko društvo koje ju je na neki način u
nekoj prethodnoj inkarnaciji odbacilo. Stoga, nikada ne očekuje u potpunosti punu intimnost
tokom dužeg vremenskog perioda, već se zadovoljava običnim saznanjem da se njena
uverenja i ideje sada prihvataju. Učiniše sve što može samo da bi zavredela to prihvatanje.

RETROGRADNA VENERA U RIBAMA

Ova osoba provodi najviše vremena u trećoj fazi retrogradnog procesa, pošto
neprestano reapsorbuje ljubavni san iz prošlosti. Doživljava veliku usamljenost i u sebi
oseća da je odvojena od čulne realnosti koju želi.Krajnje romantična u prošlim
inkarnacijama, stalno se povlači u maštanja iz prošlosti. Nekonvencionalna je i voli o sebi
da misli kako je nezavisna sve dok ima nekog na koga se može osloniti. Krajnje upečatljiva
u mladosti, mnogo onoga kroz šta prolazi su prepričavanja bajki sa kojima se identifikovala
kao dete. Obično tek oko sredine života počinje da to stvarno uviđa. Teško je približiti joj se,
jer ima iluzije koje je sprečavaju da vidi sebe i svaki put kada joj se slomi unutrašnje
ogledalo, ponovo dodaje nove elemente tim maštanjima da bi se što može više oslobodila
ograničenja koje oseća u sadašnjoj realnosti. Ne oseća istinski prijatnost u okolnostima koje
je okružuju u ovoj inkarnaciji. Ipak, ne shvata da ih je sama izabrala. Niti želi da to shvati.
Lakše joj je da poveruje da je život tuče, povremeno, čak i protiv njene volje. Ima veliki
strah da će postati posed ljudi ili okolnosti koji bi jednom u budućnosti mogli da zahtevaju
nešto od nje. U svojoj podsvesnoj nesigurnosti smatra da možda ne bi bila u stanju da se
suoči sa tim prohtevima. Stoga, u sebi stvara veći izgovor za beg od istinskih unutrašnjih
osećanja.
Ovaj položaj Venere naginje mazohizmu koji izaziva mnoge situacije koje
kažnjavaju kosmičku svest i u isto vreme kreiraju veću patnju u nižoj svesti. Što osoba više
dozvoli iluzijama iz prošlosti da prodru u njena sadašnja osećanja, to će se više udaljiti od
svih osećanja u sadašnjosti koje želi da iskusi. U odnosima sa drugim ljudima pokušava da
se vrati u mutan oblak izmaglice Riba kojim se okružuje, kao kočnicom pred sadašnjošću.
Ovo je jedna od najtežih pozicija za realizaciju lične ljubavi. Mora odraditi karmu
oslobađanja od očekivanja na ličnom planu zarad niže svesti i umesto nje započeti usklađivanje
sa božanskom svešću na kojoj može zasnovati svoju realnost.
Mnoge osobe sa ovim položajem su izgubile voljenu osobu u prošloj inkarnaciji.
Sada u ovom životu podsvesno tragaju za tom ljubavlju u svakoj osobi koju sretnu, sve do
dana kada njihova duša odluči da se preobrati izvan potreba ličnog zadovoljenja. Kao
rezultat toga, tokom treće faze retrogradnog procesa, nalazi se patnja koja se menja u
aktivno davanje čovečanstvu, kada osoba bezlično pređe u prvu fazu.

Last edited by Hekata; 30-07-2007 at 16:31..

Old 31-07-2007, 16:20   #30
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

MOj lepi, lucidni retrogradni uran!
Da li sam genije ili nisam, to samo moja dela mogu da pokažu...stopila su se sa delima drugih, u sitnice koje nekom život znače...

RETROGRADNI URAN U TREĆOJ KUĆI

U ovoj poziciji ispoljava se krajnja ingenioznost, ali i jogunastost retrogradnog
Urana. Osoba krajnje insistira na razlici u odnosu na društvo u kojem živi. U tom smislu
njene ideje i principi se nepretano menjaju zajedno sa ekscentričnim obrascem ponašanja.
Celina njenog bića uspeva da predstavlja mnogo toga što njeno tradicionalno okruženje nije.
Čak prolazi kroz retrogradne faze tako brzo da je i ovde teško primetiti bilo kakav istinski
kalup njenog životnog stila. Međutim, zahvaljujući tome, ona je jedan od najoriginalnijih
mislilaca u Zodijaku. Njenoj inventivnosti nema uzroka niti krajnjeg cilja i ne može se
sputati ograničenjima koja druge sputavaju.
U isto vreme ova pozicija izaziva teškoću u slaganju sa drugima u poslu ili ličnim
odnosima, jer postoji previše insistiranja na ispoljavanju individualnosti, bez obzira na cenu.
Budući da brzo uči, ispoljava sklonost da previđa stvari. Na taj način, pristup
razumevenju je pre pogrešan nego temeljan. U kasnijim godinama života, ova osoba će se
bez sumnje vratiti na mnoge stvari preko kojih je ranije olako prešla.
Na karmičkom planu, ova pozicija pruža genijalnost i (ili) ludost ostatku horoskopa.
Osoba provodi ceo život učeći kako da uči i iako njeni izvori mogu biti delovi i komadići
mnogih drugih osoba, fraza iz mnogih knjiga (kompletnih tekstova koje nema strpljenja da
pročita) i delova raznih iskustava, njen život poseduje ogromno bogatstvo u okviru širine
znanja koje je dostigla.

RETROGRADNI URAN U ŠKORPIONU

Retrogradni Uran ovde nailazi na divan položaj, jer neprestano unosi svetlo u
najveće dubine čovekovog traganja za razumevanjem. Nikad se ne zadovoljava time da
nešto ostavi s površinskom vrednošću, već radije stalno kopa da bi pronašla korene svega što
deluje nerešeno. Ona je genije kada treba istraživati. Osim toga, poseduje snažne psihičke
kvalitete u trenutku poznajući pravu suštinu stvari. Ima malo strpljenja, ali tako brzo otkriva
stvari da u stvari ne mora da se dugo angažuje.
Na ličnom planu prolazi kroz mnoge seksualne probleme u životu. Tokom jednog
perioda može tragati za svim vrstama zadovoljstava koje još nije iskusila, dok tokom drugog
može se okrenuti potpunoj samoći. Šta god da čini, ona je sklona krajnostima, nikada ne
nalazeći središnji put u životu. Njen energetski nivo je visok i veoma jak, jer kada spozna
istinu, neće dozvoliti drugima da je odvuku od bilo kakve nezavisne akcije koju je odlučila
da sprovede.Ovo može biti pozicija s izuzetnim spiritualnim osobenostima, naročito tokom treće
faze retrogradnog procesa, u kojoj osoba može dostići u sebi svest o univerzumu. Ne
obmanjuje sebe niti živi u iluzijama, već je pre izuzetno ponosna na to da vidi stvari kakve
zaista jesu.
U ovaj život donosi jaku sposobnost da razume mnogo toga što ostatak društva čak
ne zna da postoji. Na karmičkom planu kroz ovaj život prolazi da bi odigrala veoma aktivnu
ulogu u ukalupljivanju sveta u kojem živi. Ne treba da sedi i da se žali na sve što vidi da je
oko nje pogrešno, već pre bi trebalo da postane jedan od vođa u transformisanju ljudske
svesti.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules