ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-03-2008, 03:37   #31
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Da ali sta to u mom slucaju znaci, zivot u inostranstvu (neko mi je jednom rekao), ali ja mislim da to nema veze sa tim!
Submit to Digg   Recepcija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-03-2008, 03:40   #32
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

da imas preduslova, ali mislim da ce te nostalgija veoma vuci kuci

Old 27-03-2008, 04:13   #33
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

dadaska,ne samo da su u recepciji nego i u slučajnim sedištima i merkur u 3 što ,si lično ti i jupiter u 9 što ,je vladar četvrte,pošto se planete u recepciji pomažu i kao da zamenjuju mesta ,pa bi obe bile u svojim znacima i svojim kućama ,to su vrlo jake pozicije, koje govore dosta ,pre svega o tebi kao vrlo jakoj ličnosti ,koja je širokih pogleda ,uvek željna nekog novog znanja ,učenje i komuikacija ,a,imaš i ovog jakog marsa, koji kao konačni dispoztor, vuče ceo horoskop, što znači da poseduješ veliku pokretačku energiju i ambiciju .
a pošto u četvrtoj imaš urana 150 jupiter ,česte selidbe i saturn u četvrtoj ,govori da si se selila,ili ćeš se seliti, zbog nekih otežanja u domu ili gradu u kome si živela ili živiš i da ćeš se dosta dobro osećati u novoj sredinu, jupiter u devetoj, pa još kao da je u strelci, što govori da ćeš ti kroz vreme završiti i neko visoko obrazovanje i imati uspeha kroz svu simboliku devete.kuće,
a ,još o trećoj ,pošto je to kuća rodbine, braće i sestara ,mislim da sa njima imaš dobar odnos a pošto si ti, odnosno tvoj merkur, koji je vladar ascedenta u opoziciji sa jupiterom znači i tvoj veliki optimizam........bolje da stanem, da ne ispadne esej......

Last edited by jupiter u raku; 27-03-2008 at 04:27..

Old 27-03-2008, 14:05   #34
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
to znaci da dispozicija te planete koje su u recepciji vodi u sediste i samim tim te planete kroz vreme postaju veoma jake i snazne.
naravno sve zavisi koje planete su u recepciji, npr, venera moze biti u skorpionu, a mars u biku, i u pocetku to su losi odnosi u ljubavi i partnerstvima sigurno
medjutim kasnije sve postaje mnogo bolje i kvalitetnije
i dalje postoji problem u odnosima(ukoliko su te dve planete u opoziciji)
ali je situacija mnogo bolja jer su planete mnogo kvalitetnije kad su u sedistu.
ja sam idealan primer- Venera u Skorpiji u 8. kuci,a Mars u vagi u 7. kuci...i zaista sve veze su mi u pocetku bile jako teske,takodje imam dosta upliva i Sa u svojim vezama,i tek kasnije postaju mnogo kavlitetnije...to znaci da kasnije nema problema,ima,ali nekako je sve dosta lakse...i samo razgovor,razgovor i razgovor moze spasiti teske veze...

Old 27-03-2008, 17:02   #35
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

naravno, zato sto na objektivnom nivou te planete prestavljaju situacije i ljude, i iz problema ili iz losih okolnosti ili ljudi-kroz dispoziciju se sve sredi-jer planeta u sedistu jeste kvalitet.(pa makar i kvadrat, bolje kvalitetni kvadrat, nego neki sugavi)

Old 27-03-2008, 18:12   #36
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
dadaska,ne samo da su u recepciji nego i u slučajnim sedištima i merkur u 3 što ,si lično ti i jupiter u 9 što ,je vladar četvrte,pošto se planete u recepciji pomažu i kao da zamenjuju mesta ,pa bi obe bile u svojim znacima i svojim kućama ,to su vrlo jake pozicije, koje govore dosta ,pre svega o tebi kao vrlo jakoj ličnosti ,koja je širokih pogleda ,uvek željna nekog novog znanja ,učenje i komuikacija ,a,imaš i ovog jakog marsa, koji kao konačni dispoztor, vuče ceo horoskop, što znači da poseduješ veliku pokretačku energiju i ambiciju .
a pošto u četvrtoj imaš urana 150 jupiter ,česte selidbe i saturn u četvrtoj ,govori da si se selila,ili ćeš se seliti, zbog nekih otežanja u domu ili gradu u kome si živela ili živiš i da ćeš se dosta dobro osećati u novoj sredinu, jupiter u devetoj, pa još kao da je u strelci, što govori da ćeš ti kroz vreme završiti i neko visoko obrazovanje i imati uspeha kroz svu simboliku devete.kuće,
a ,još o trećoj ,pošto je to kuća rodbine, braće i sestara ,mislim da sa njima imaš dobar odnos a pošto si ti, odnosno tvoj merkur, koji je vladar ascedenta u opoziciji sa jupiterom znači i tvoj veliki optimizam........bolje da stanem, da ne ispadne esej......
Selila sam se jedno 10 puta, iz Hrvatske u BiH, pa u Srbiju, pa u Crnu Goru,pa opet u Srbiju tj Vojvodinu!

A sto se tice obrazovanja, meni je na pocetku osnovne islo lose jer sam bila bolesna,pa polomila ruku,dobila astmu itd.... Ja jesam bila odlicna, ali mi je uciteljica bila jako stroga.
Posle mi je bilo sve bolje, i nekad imam osecaj da sam rodjena pod srecnom zvezdom, jer i kad ne naucim najbolje uvek me pitaju to sto znam!

Old 27-03-2008, 18:51   #37
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

I ja imam recepciju Marsa u Blizancima u 8-oj i Merkura u Ovnu u 5-oj. Mada se sve kod mene zavrsava na Merkuru, imam utisak da je ipak Mars jaci, jer se ipak nalazi u svojoj prirodnoj 8-oj kuci. Sta Vi mislite?

Old 27-03-2008, 19:40   #38
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
ja sam idealan primer- Venera u Skorpiji u 8. kuci,a Mars u vagi u 7. kuci...i zaista sve veze su mi u pocetku bile jako teske,takodje imam dosta upliva i Sa u svojim vezama,i tek kasnije postaju mnogo kavlitetnije...to znaci da kasnije nema problema,ima,ali nekako je sve dosta lakse...i samo razgovor,razgovor i razgovor moze spasiti teske veze...
I kod mene su u pitanju Mars (vaga) i Venera (ovan). Zanimljivo mi je ovo što si navela, da vremenom sve postaje lakše.
Moje ljubavi u tinejdžerskom periodu su grozne bile. Što sam starija nekako mi jeste ljepše u ljubavi, ali nije to baš sve onako kako bi trebalo da bude.
Zbog ove pozicije Marsa i Venere nekako uvijek ispadnem jača i sposobnija od dečka, inicijativnija. To mi smeta, valjda zbog Mjeseca u Ribama. Venera u Ovnu i Mjesec u Ribama trebaju puno ljubavi, a moji muškarci Mars u Vagi (Slabo ) i Sunce u Biku (tromo) izgleda ne ispunjavaju moje kriterijume .

Zato, kao optimista, ću da se tješim ovom recepcijom, kao biće sve ok, jer Mars vuče Veneru u Vagu, a Venera Masa u Ovna.

Old 08-04-2008, 17:46   #39
yela
Početnik

yela's Avatar

yela je offline
Registrovan: Apr 2008
yela je na dobrom putu
Standardno

Meni je venera tamo gdje bi saturn htio biti, a saturn mi je gdje bi venera željela..e, pa sad..što to znači?
http://i29.tinypic.com/10gco5e.gif
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-04-2008, 19:32   #40
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

To znaci da se venera tu ne oseca dobro jer je u padu a kako ce se stvar razvijati kaze saturn koji vremenom veneru vodi u egzaltaciju i na njeno mesto.
Mozda suzdrzana u mladosti ili ceka ko penelopa a kad doceka ono princ na belom konju.
Bitno je da se klonis ljubomornih posesivnih ili opasnih tipova i da takva osecanja ne dozvolis ni sebi

Old 08-04-2008, 22:24   #41
yela
Početnik

yela's Avatar

yela je offline
Registrovan: Apr 2008
yela je na dobrom putu
Standardno

ma možeš misliti, mrzim takve tipove, a mislim da ih nisam nikad ni imala, tko će znati...znam da će doći princ na bijelom konju, pa zaslužila sam to-))))

Old 09-04-2008, 00:18   #42
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Evo mene sa dva para recepcija.
U prvoj kombinaciji su Venera u IX u Vodoliji i Uran u V u Vagi...I grade i 120.
Da li ovo znaci da cu se kasnije u zivotu malo lakse zaljubljivati? Nekako mi to ne ide od ruke, razum ne da emocijama...
Druga kombinacija je Jupiter u IX u Ribama i Neptun u VI u Strelcu. Grade ne bas zahvalan aspekt 90.
Sta bi iz ovog moglo da se zakljuci:
Vise reda i rada u svakodnevnici, okretanje ka ucenjima, religiji, putovanjima...

Old 09-04-2008, 01:44   #43
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

a stvarno....sta znaci Jupiter u ribama u 1. polju i Neptun u Strelcu u 9 polju?? ...to je recepcija,zar ne?

Old 09-04-2008, 22:13   #44
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Standardno

Angli, ja mislim da jeste!

Old 09-04-2008, 22:19   #45
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
a stvarno....sta znaci Jupiter u ribama u 1. polju i Neptun u Strelcu u 9 polju?? ...to je recepcija,zar ne?
Jeste, Angliana.to je uzajamna recepcija ( po vladarstvu)

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules