ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-05-2013, 13:24   #136
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Par godina kako onako usput i dosta povrsno proucavam astrologiju(natjerala me nevolja,tj jedna djevojka: )i znao sam da imam tu recepciju odnosa So u JArcu i Saturna u Lavu,ali nikada mi nije palo na pamet(do veceras) da u karti imam recepciju Venere u Ribama u 2 i Jupitera u Biku u 5 pa me zanima dali i u tom slucaju Ju dispozicijom dolazi u svoje sjediste,a Venera u svoje,i sta to donosi ova recepcija,ako ko zna?.Mozda sa Ju u Ribama u 2 da se obogatim preko noci? Ili sa Ve u 5 u Biku da postanem kakav pjevač:
Budi pjevač, budi pjevač Kako je moguće da u zrelim godinama jedan Jaranac sa stelijumom u jarcu i Saturnom u Lavu ne zna šta bi u životu radio, i još voli da mašta Koja uvreda za ozbiljnog Jarca!Baš bih volela da te čujem i vidim kako pjevaš Čolu, Brenu, umm Cecu Šabana i tako te uz koje voliš da se veseliš Samo veselo!

Evo ja došla na temu da pitam nešto za sebe i ne mogu da se saberem od smeha. Inspirisao me ovaj post Жњи-ја

Quote:
Originally Posted by Žnji VIdi Poruku
Но, обзиром да си Риба - Лав, компликован је то однос на релацији Сунце - АСЦ. Познато је да се Ри/Ла понаша од крајње интровертности до крајње екстровертности обзиром на стидљиву природу Рибе. Код мене то функционише на следећи начин. Дуго сам био потпуно Рибље обојен и затворен, а када сам открио Лава, почео сам да га потенцирам, чак форсирам, да изгурам његову силну виталну енергију, снагу и тако даље, све у симболици просеравања једног Лава.
Лав је Воља, а Риба је Вера. Комбинуј та два, веруј (Рибом) у Лава и постигни баланс, не дај ти једно од та два искочи из шаблона. Јер, Риба - Лав јесте једна племенита комбинација, тј., има такав потенцијал. Шта ћеш ти радити са тим, на теби је. Откуд тај потенцијал? Па, све оне Лавовске особине које умеју да буду претеране су у знатној мери ублажене положајем владара АСЦ-а у Рибама, те тако тај горди Лав поприма облик једног витеза жртве, спремног да ради за друге, а да притом задржи своју индивидуалност и его.

У оваквим комбинацијама, мислим да је пресудно да се пронађеш на својој релацији Сунце - АСЦ јер је то од изванредног значаја за схватање, контролу и примену осталих положаја и аспеката у наталу обзиром на фундаментално друкчији приступ истим кроз призму једног, односно другог знака.
A šta bi rekao kod mene za So na asc-u u ribama, Jupiter u Lavu? Recepcija kao i kod tebe samo što smo kontra kombinacija. Za razliku od tebe ja tek odnedavno postajem svesna osobina Riba kod mene. Zna se da je dispozitor bitan, ali pošto je Jupiter spor i retro nisam sigurna koliko se oseća kod mene. Imam još i fortunu u Lavu, pa. Dugo nisam napisala konfuzniji post
Submit to Digg   Recepcija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-06-2013, 12:28   #137
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Da li bi neko hteo da mi objasni ovu recepciju. Citam i sve mi je vise nejasno.
Ju u I kuci u blizancima i Merkur u VII kuci u strelcu.
Ju u izgonu, Me u izgonu. Da li je to sve poduplano ovim napetim aspektom, opozicijom ili ce ovde raditi recepcija i malo poboljsati

Old 25-06-2013, 00:41   #138
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Budi pjevač, budi pjevač Kako je moguće da u zrelim godinama jedan Jaranac sa stelijumom u jarcu i Saturnom u Lavu ne zna šta bi u životu radio, i još voli da mašta Koja uvreda za ozbiljnog Jarca!Baš bih volela da te čujem i vidim kako pjevaš Čolu, Brenu, umm Cecu Šabana i tako te uz koje voliš da se veseliš Samo veselo!
Posto ja znam da ti naprosto uzivas kada vidis kako su ljudi oko tebe sretni i puni zivota moram da te obradujem i da ti kazem da sam dobio veliko unapredjenje na poslu,da mi je plata skoro pa duplo veca nego sto je bila i da zivim bolje nego ikad TAko da pjevanje otpada(bar za sada),pa Cola i ostali mogu da odahnuSaznali valjda da mi je Elvis astro blizanac pa se isprepadali ljudi

Old 26-06-2013, 13:40   #139
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Beskrajno si smešan, Facies Dragi mi je što je i tebi krenulo, za muškarce je izuzetno bitan rad i uspeh inače polude i ponašaju se kao histerične ženetine na forumima.

Old 26-06-2013, 20:30   #140
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Ok Etna,Agena,RAbiosa itd ,itd osim sto mi imponuje cinjenica da me pratis po raznim Forumima,sto zelis silom da Jupiter prebacis iz 5 u 6 polje ,jer ga ja imam u 5tom(ne mogu da vjerujem )da ti kazem da je meni kao humanoj osobi ipak jako drago da postoje ovakve vrste Foruma gdje osobe poljuljanog samopouzdanja i slabijih zivaca(da ne kazem sta gore) mogu da daju oduska sebi.Ja sam zapravo svo vrijeme na tvojoj strani tj suosjecam se sa tobom.
Znam da ti je drago kada cujes da su ljudi oko tebe sretni,to naprosto izbija iz svakog tvog posta.Kladim se onda da ti je drago i zbog ove moje recepcije Ve U Ribama u 2 i Ju u Biku u 5.Kladim se da je tvoj ziviotni moto „nema vlastite srece bez srece onih oko mene“

Old 26-06-2013, 21:16   #141
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Da da, sećam se kada si enzza zamenio sa euroneuro i predstavljao se kao ženska osoba koja slabo zna astrologiju samo da bi mogao na shotboxu da kao muška histerična ženturača vređaš forumašice.
Nemoj da se zavaravaš da te pratim po forumima, ovo je prvi astrološki forum na koji sam se registrovala i jedini na kom aktivno pišem još uvek, a u zadnje vreme na forumima na kojima ima astrologija kako bih otvorila neku temu da pročitam lako bih prepoznala tvoj upečatljiv "stil" izražavanja. I grohotom bih se smejala, živ bio.

Opsednut si uspešni i poznatim ljudima zato što te mnogo boli jer ti to nisi, jedino na ovaj način, putem foruma i astrologije identifikujući se sa poznatima, možeš da potisneš neuspehe u životu. Pa si ovde našao da mi ističeš kako imaš novi duplo plaćen posao (kad da je mene briga) sve što na osnovu toga mogu da zaključim je da si to napisao iz nezadovoljstva. Jer niko ko je ispunjen i srećan ne bi imao potrebu da putem foruma druge obaveštava o tome.
I stvarno su izlizane tvoje optužbe da sam Agena, i sad još neka Etna pojima nemam ko je to?

Još samo ovo tebi i svim drugim net vampirima jer znam da mnogo to želite da čujete: Srećna sam, ne nosim u svom srcu zlobu i zavist, zbog toga ljudi vole da me vide, i oko mene se prijatno osećaju zato što sam topla i jednostavna osoba. Toliko sam ispunjena pozitivnom energijom da ni 1% ne zarezujem sve zlobne kompleksaše koji jedino putem foruma smeju da napišu šta misle, jer su prevelike kukavice da bi našle nekog kome bi u životu rekli sve što misle u lice, jer bi verovatno završili u urgentnom sa slomljenom kičmom i potresom mozga. Samo toliko

Old 26-06-2013, 21:33   #142
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Ne znam dali ljudi vole da te vide,ali sam siguran da imaju rijetko tu "srecu" jer 24 sata provodis(sa raznim Nickovima) po Forumima gdje onako skrivena pokusavas da iz svoje sigurne "sobice" promijenis sliku svijeta onako kako tebi odgovara(nedao Bog da je takva ).Ako mislis da ja zelim pred tobom i tebi slicnima da se istaknem onda mozes da dodjes da se sama uvjeris,ko sam i sta sam,kako zivim,koliko love imam,skim se druzim itd.Za razliku od tebe ja nista ne krijem,ali to nije ni vazno.Sto se tice price o slavnim i velikim svi se u zivotu lozimo na nesto drugo(ja npr postujem uspjesne ljude),a ti izgleda utjehu nalazis u onim jadnim koji te valjda nisu nadvisili u zivotu.

Nego nam reci tvoje strucno misljenje sta ti kao vrsni astrolog mislis inace o Recepciji,kolika je njena snaga? Od mene imas mahanje

Old 27-06-2013, 00:38   #143
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Ti poštuješ zabavljače i diktatore a mene uspešni ljudi poštuju. Samo mi je pre 3 godine jedan od najuspešniji ljudi u njegovoj oblasti u našoj zemlji, koga sam slučajno upoznala, rekao da mu se obratim kada završim fakultet i kada mi bude trebao posao. Ne znam da li si ti dobio takvu ponudu sa nepunih 19 godina. Ali ja o svojim uspesima ne pišem i ne govorim jer ne želim da tipovima poput tebe nabijam komplekse. A to da pišem na raznim forumima 24h je nedostojno i da demantujem. Mene u 24 sata sve stane, da se naspavam sedam ipo sati da ustanem u uobičajeno vreme i sve obaveze da završim za taj dan, i da se pritom dobro zabavljam, a nađe se vremena i za ovaj forum jer sam trenutno u fazi interesovanja za astrologiju.
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-06-2013, 03:16   #144
noddy
Obično gatalo

noddy's Avatar

noddy je offline
Registrovan: Jun 2012
noddy je na dobrom putu
Standardno

Hahahah! Rabiosa, je li moguce da maltretiras i druge forumase? Ja mislio samo mene Definitivno histrionicni poremecaj licnosti... bijesna nedje na muskarce... genitalna fiksacija.
U svakom slucaju, nema svadje,druzimo se i Sigramo lijepo
Ljubi vas diplomatski i harmonicni Mjesec u Vagi

Old 27-06-2013, 15:41   #145
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Maltretiram? Aaaa ne. Nisam nikog prva dirala, mene je svaki do sada prvi izazvao iz čista mira. Eno Lady Hekata može da potvrdi kako me je enzzo napadao, plutonac pre nekoliko meseci iz čista mira poblesavio na temi o njegovom dragocenom Mesecu a do tada sam lepo na njegovoj temi pisala o čvorovima, pa me posle spopao na nekoj drugoj temi na pričaonici. Jedino si ti mozda izuzetak, prema tebi sam bila bitch ali opravdano. Sve zbog Meseca u Vagi, jer si po meni stvarao pogrešnu predstavu ovog Meseca. Ne razumem... ti si kao muško a ovamo kad god pišeš o sebi pišeš kao o Mesecu u Vagi. Da to nije malo gej?
Imam teoriju za ove muškarce danas... najviše je od svega krivo pogrešno vaspitanje; muška i ženska deca se danas podižu na isti način i zato dobijemo tipove poput enzza/euraneura, plutonca, malefika i tebe.
Ako nekome smetam neka me stavi na ignor. Jer ja vas neću, na mene niko ne vrši toliki uticaj da ne mogu da podnesem šta mi neko napiše.

Old 27-06-2013, 21:19   #146
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Quote:
Ti poštuješ zabavljače i diktatore a mene uspešni ljudi poštuju. Samo mi je pre 3 godine jedan od najuspešniji ljudi u njegovoj oblasti u našoj zemlji, koga sam slučajno upoznala, rekao da mu se obratim kada završim fakultet i kada mi bude trebao posao. Ne znam da li si ti dobio takvu ponudu sa nepunih 19 godina. Ali ja o svojim uspesima ne pišem i ne govorim jer ne želim da tipovima poput tebe nabijam komplekse. A to da pišem na raznim forumima 24h je nedostojno i da demantujem. Mene u 24 sata sve stane, da se naspavam sedam ipo sati da ustanem u uobičajeno vreme i sve obaveze da završim za taj dan, i da se pritom dobro zabavljam, a nađe se vremena i za ovaj forum jer sam trenutno u fazi interesovanja za astrologiju.
Ja ne znam gje ti zivis,ali ja ne zivim u sumi pa da bi mi imponovalo ako bi cak uspio u tome da mi neki poslovni mag ponudi posao ,inace se sam snalazim u zivotu ( a vidjam redovno djevojke od 18 i vise g kojima se utrkuju da pomognu,znaci nikakva velika stvar) .Vise sam o uspjesnim ljudima pricao iz razloga analize njihovog puta do vrha i komparacije snage odredjenih polozaja planeta u odredjenim znakovima.Nije tacno da postujem samo diktatore i muzicare,postujem ja i naucnike,pisce,sportiste,pekare,stolare itd.Znas da 10 kuca obuhvata uspjeh u svim mogucim zanimanjima

A ovo da te svi mi napadamo valjda znaci da si ti ocito Jovanka Orleanka a mi smo zli Englezi i zelimo da te likvidiramo,a ti tako cedna i nevina to nisi ni u kom slucaju zasluzila.Ok svetice

Nemoj vise da se raspravljamo o tome,nego ako imas sta da kazes za ovu temu,meni je npr ova Recepcija pravo valjala u zivotu

Old 27-06-2013, 22:00   #147
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Pročitala sam i prvi put da pišem o recepciji. Zašto ti ne bi nešto napisao? Hajde, volim da čitam tvoje ilustrativne opise. Relacija prva/ šesta kuća, kako će se odraziti na moj posao, zdravlje i supruga ako se udam? Da li bih mogla nešto pozitivno da izvučem iz te recepcije jer Mars aflikuje So a Saturn Jupitera. jeli euroneuro?

Old 27-06-2013, 22:59   #148
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Quote:
Pročitala sam i prvi put da pišem o recepciji. Zašto ti ne bi nešto napisao? Hajde, volim da čitam tvoje ilustrativne opise. Relacija prva/ šesta kuća, kako će se odraziti na moj posao, zdravlje i supruga ako se udam? Da li bih mogla nešto pozitivno da izvučem iz te recepcije jer Mars aflikuje So a Saturn Jupitera. jeli euroneuro?
Pa znas Rapka da ja nisam astrolog i mislio sam prije svega da ti kazes svoja iskustva vezana za slucajeve recepcije kod osoba kod kojih si primjetila snagu ove inverzije planeta.Tvoju kartu nisam ni gledao,evo sad vidjeh da imas i ti tu recepciju Ju u 6 u LAvu i So u 1 u Ribama pa bi uvijek trebala na poslovnom planu napravis puno,ali ces mozda morati da sacekas da ovaj Saturn u 12(dug iz proslosti) odkoci pa da onda krenes u akciju.Vjerovatno ce te kroz odredjeno vrijeme nauciti stvarima kojima treba da te nauci da bi mogla kasnije da odgovoris zadatku Sto se tice muza ti bi trebala sa ovako jakim 1 poljem u Ribama da se nalozis svaki dan na novog pa da ga jos idealiziras(pionir si u dusi )a sa vladarem 7 u 1 da dominiras u svakoj vezi.I Ju i So u Lavu mogu da daju lijenost veliku,pa posebno sto je tebi to u 6 polju onda ne smijes da dozvolis da ti ponos i sujeta onemoguce da prodjes finansijski dobro u votaziKepler,Brache i Nostradamus jesu bili Jarcevi u horoskopu,ali od mene ipak ne ocekuj mnogo,ja ovo vise onako usput

Old 27-06-2013, 23:39   #149
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Mislim da mi taj Saturn odlaže poslovni uspeh do srednjeg životnog doba, iskušavaće me dosta a i jeste prisutan neki karmički dug (karmička planeta u karmičkoj kući). Sa tim Marsom u kvadratu sa Suncem i opoziciji sa MC, plus Saturnom moraću da se dosta borim i radim, jer mi uspeh neće doći lako serviran na tacni. Ako se svemu tome još doda recepcija So i Ju, vremenom će te dve planete jačati i doćiće u svoje prirodno sedište pa će meni biti bolje. Uprkos So na asc, vrlo sam krotka i sposobna na saradnju, više volim da radim u kolektivu ali volim da na sebe preuzmem ulogu vođe ako su ostali nesposobni. Volim da organizujem sebe i druge i da naređujem, ali ne sa visine, više imam osećaj za to kako pristupiti ljudima i pridobiti ih i razumem kako stvari funkcionišu. A kada ne šefujem drugima onda šefujem sebi Što se tiče muža mislim da će biti dosta sličan meni i vezan za mene, možda ga upoznam putem posla. Ali ne ložim se svaki dan, više svake prestupne godine.
Lepa analiza, hvala.

Old 28-06-2013, 01:00   #150
noddy
Obično gatalo

noddy's Avatar

noddy je offline
Registrovan: Jun 2012
noddy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Maltretiram? Aaaa ne. Nisam nikog prva dirala, mene je svaki do sada prvi izazvao iz čista mira. Eno Lady Hekata može da potvrdi kako me je enzzo napadao, plutonac pre nekoliko meseci iz čista mira poblesavio na temi o njegovom dragocenom Mesecu a do tada sam lepo na njegovoj temi pisala o čvorovima, pa me posle spopao na nekoj drugoj temi na pričaonici. Jedino si ti mozda izuzetak, prema tebi sam bila bitch ali opravdano. Sve zbog Meseca u Vagi, jer si po meni stvarao pogrešnu predstavu ovog Meseca. Ne razumem... ti si kao muško a ovamo kad god pišeš o sebi pišeš kao o Mesecu u Vagi. Da to nije malo gej?
Imam teoriju za ove muškarce danas... najviše je od svega krivo pogrešno vaspitanje; muška i ženska deca se danas podižu na isti način i zato dobijemo tipove poput enzza/euraneura, plutonca, malefika i tebe.
Ako nekome smetam neka me stavi na ignor. Jer ja vas neću, na mene niko ne vrši toliki uticaj da ne mogu da podnesem šta mi neko napiše.
Kad god pisem,pisem o Mjesecu u Vagi? Nije istina,moram te demantovati.
Na svakoj skoro temi na forumu koja govori o mojoj konfiguraciji u horoskopu,bilo preko planetarnog polozaja,aspekata itd.ostavio sam po komentar i vise. Konkretno si se zalijepila za Mjesec u Vagi,zato sto si na radikalan nacin izvrijedjala nekog koga ne poznajes,vjerovatno zbog situacionog konflikta u tom trenutku,jer se zaista nadam da nisi hronicno takva.(ali naglasavam: nadam!) Uostalom,ja sam ovdje vrlo korektan,ne zelim ni sa kim da vodim raspravu,jer VAS prije svega ne poznajem! Sto implicira da ne mogu da vrijedjam nekog ko ne znam... mozda je to nekom gust da isprazni svoj vec odavno ugrozen ego,ali meni je to neshvatljivo.
Ako mi ne narusavas integritet,onda te ne diram,i obrnuto. Ali,zaista ne vidim razlog za ovakve vidove komunikacije.Ovdje smo da se druzimo prije svega i dopunjavamo u astroloskom znanju.
I nema potrebe bar ja da blokiran ni tebe ni bilo koga,jer se ne bavim tim,samo ako ne mozes da mi uputis normalnu kritiku na post,eventualno pohvalis ili das prihvatljiv komentar,onda nemoj ni da komentarises.
Pozdrav od mene.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules