ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-01-2008, 03:26   #16
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
jer se na dan mog rodjenja sunce preslo u...sta vec...nemam pojma...
....u saksiju?
Pa u znak Raka, Rachice, u znak Raka.
p.s. ostavi podatke ako ne znash da si postavish natalnu kartu,
jer se spremam da idem da spavam....
Advertisement

Kakva Je Energija Znaka Data Osobi ?
Old 06-02-2008, 12:23   #17
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno Kakva Je Energija Znaka Data Osobi ?

KAKVA JE ENERGIJA ZNAKA DATA OSOBI ?

Mesto u Znaku gde vam se nalazi Sunce u natalnoj karti govori o vašoj suštini, skrivenoj duboko u vama i koje morate biti najsvesniji. To je vaša suštinska energija. Ovde dobijate odgovor: ko sam ja?

RAK ima najveće bogatstvo emocija; ne voli da se ističe i da bude upadljiv i stoga živi u svojoj privatnosti. Samim tim govori se o čoveku koji je jako ranjiv, povredljiv, osetljiv, u svakom trenutku spreman da se povuče dok ne prestane "oluja". Glavne oblasti aktivnosti su mu dom, porodica, tradicija. Zbog svojih dubokih osećanja, čoveku je lako da se izražava u sferi umetnosti. Pažljiv je, osećajan, druželjubiv, roditeljski nastrojen, zaštitnik, a zbog preosetljivosti često pogrešno tumači postupke drugih. Pošto kroz prizmu svojih osećanja posmatra druge, preko kojih je najranjiviji, zadatak mu je da nauči da ih ispravno koristi. Negativno se ispoljava kroz promenljivo raspoloženje, nesigurnost samosažaljenje, zlu ćud, posesivnost. Rak pamti doklegod je živ.

Last edited by Andreina; 06-02-2008 at 12:46..
Submit to Digg   Rak Reply With Quote

Old 06-02-2008, 12:37   #18
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Ovaj tekst bi se mogao odnositi i na podznak rak kao i delimicno za poziciju meseca u raku bez obzira na suncev znak.,zato sto je mesec licna planeta vrlo bitna.

Rak
Old 06-02-2008, 15:17   #19
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno Rak

RAK ( 22.VI - 23.VII ) - (kardinalno-vodeni)

Rak je faza razvoja kada se čovek okreće unutrašnjem svetu. On uči lekciju emocija, tj. koliko se spoljašnji svet izaziva u njemu. Rak je blisko povezan sa plodnošću i materinstvom što može da zahvali Mesecu koji vlada ovim znakom. Bik i Rak su najplodniji. Rak je doba rođenja svega onog što se začelo - to i dolazi sada na svet. Rak nosi u sebi kontradiktornost, sukobljavaju se pasivnost i mirnoća sa dinamikom, odnos vode i kardinalnog.. Većina Rakova ne uspeva da ovaj kardinalni kvalitet na pravi način da usvoji, jer tu dinamiku doživljavaju kao uznemiravanje, normalno to je pogrešno jer tu dinamiku sreću u spoljnjem svetu. Zadatak Rakova je da osveste i spoljašnji život. Oni koji pomire ova dva elementa uspevaju često u politici.
Rakovi poseduju najveću količinu emocijalne energije. Osećanja su krunski argument pri donošenju odluka. Sigurnost od duševnih i fizičkih povreda traži u povlačenju. Pravi je majstor u pružanju pasivnog otpora. Njega veoma pogađa kada mu se neko ruga i podsmeva. Rak odiše blagošću i mirom, ali su mu emocije neizmerno duboke i jake. Nestalnost i promenljivost su ovde vrlo uočljive osobine. Mesec takođe utiče na njegovo raspoloženje kada je mlad i pun. Zbog snažne mašte treba da izbegava zrne misli jer ga one vode u bolest. Raspolaže dobrim diplomatskim osobinama, fleksibilan je savestan. Savestan je oi dobar radnik, ali ne teži pošto-poto uspešnoj karijeri. Tačan je i pouzdan i uvek vraća dugove. Kada voli, onda to traje dosta dugo i ne prestaje, prepun romantike. On ima jaku potrebu za prisustvom nekog ko će ga razumeti. Dobar je roditelj i voli svoju decu.
Rakovi su predodređeni da izađu u svet i nose tu klicu uspeha, ali tu šansu ne iskorišćavaju zbog straha. Kada izgleda pasivno to je samo varka jer je njegov život jako dubok. Obično su preplavljeni impresijama, emocijama. Sve što je spolja on ima emotivni odgovor u sebi. U tom haosu emocija se teško snalaze. Izuzetno su senzitivni, poprimaju raspoloženja i uticaje sredine, poistovećuju se sa ljudima jer tuđe bolove osećaju, pa zato često prejako reaguju, preuveličano tumače, često su povredljivi, pa zaplaču. Ta nepristupačnost i namćorost je ustvari ljuštura i distanca da ne bi bili povređeni. Njegov osnovni poriv je da hrani, zaštiti i obezbedi sigurnost, da odneguje slabašno i nejako - vlada majčinskim aspektom. Rak je dom porodica i kuća. On je znak asimilacije iskustva, dugog pamćenja, čuva tradiciju i nasleđe, uvek se interesuje za prošlost. Prikuplja iz razloga, ”da se nađe ako ikada zatreba”. Ima potrebu da se okružuje bliskim ljudima, da stvara klanove, poistovećuje se sa nacionalizmom.

Last edited by Andreina; 06-02-2008 at 16:14..

Old 07-02-2008, 03:14   #20
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

Rak plijeni svojom emocionalnom toplinom, mekoćom i zatvorenom skrivenom emocionalnom snagom sa šifrom na ulazu u taj svijet.
Rak je naime jedan od najintrovertiranijih znakova zodijaka.
Poseban osjećaj za porodicu i dom, potreba za toplim i sigurnim utočištem i suptilna osjetljivost za duboke snažne, pa i prefinjene emocije nerijetko ovaj znak odvede do strastvene vezanosti uz muziku, djecu, a i umjetnost uopce.
Čvrsto razdjeljuje svoj intimni svijet od svih ostalih i u njemu suvereno vlada.
U stresu može pokazivati znake izuzetne isključivosti prema tom vanjskom svijetu i panično reagirati u pokušaju da vas otjera čim dalje.
Parapsihološke karakteristike Raka: od samog rodjenja počinje da osjeća okolinu i da o njoj razmišlja.
Ima istančan osjećaj za ljude sa kojima dolazi u kontakt,pa odmah zna koliko je ko prema njima iskren i sposoban za pravo prijateljstvo i ljubav.
Zbog uticaja Mjeseca izuzetno su mocni mediji,jer ovu planetu povezujemo sa nesvjesnim,intuicijom,magijom, i sl stvarima.
Često se dešava da predvide i ono što je njihov sugovornik htio reci.
Snovi im daju odredjene znakove,a skloni su i predvidjanju sudbine.

Last edited by gita; 19-03-2008 at 01:49..

Old 18-02-2008, 15:57   #21
mia2432
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

ja sam rak sa podznakom u ribama i da postoji u meni doza empatije za sve ljude ovog svjeta ali ne mogu se prepoznati u opisu niti raka niti ribe. Da li je to zbog mjeseca u ovnu i prve kuće ili zbog stelijuma planeta u petoj nisam sigurna, ali evo ako ima tko pogledati moj natal i objasniti mi mene... Samo izvolite...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...nhor=13;nho2=1

Old 18-02-2008, 16:09   #22
alexxx
Početnik

alexxx's Avatar

alexxx je offline
alexxx je na dobrom putu
Standardno

ja sam u podznaku rak a i mo mi je u raku, tako da sebe vise vidim u znaku raka nego lava koji je moj glavni znak...te dvije vode gase vatru lava..jedino po izgledu i tvrdoglavosti sebe vidim kroz prizmu lava a sve ostalo mi je identicno znaku raka, imam jaku intuciju i prema svojim prijateljima postupam vise kao majcinski i jos mnogo toga...tako da ja za sebe smatram da sam racica

Old 18-02-2008, 16:12   #23
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mia2432 VIdi Poruku
ja sam rak sa podznakom u ribama i da postoji u meni doza empatije za sve ljude ovog svjeta ali ne mogu se prepoznati u opisu niti raka niti ribe. Da li je to zbog mjeseca u ovnu i prve kuće ili zbog stelijuma planeta u petoj nisam sigurna, ali evo ako ima tko pogledati moj natal i objasniti mi mene... Samo izvolite...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...nhor=13;nho2=1
Uglavnom kod tebe je Vatra kao element izrazeniji. Isto tako MO u Ovnu i VE i SA u konjukciji u Lavu rade svoje ...

Old 18-02-2008, 16:36   #24
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alexxx VIdi Poruku
ja sam u podznaku rak a i mo mi je u raku, tako da sebe vise vidim u znaku raka nego lava koji je moj glavni znak...te dvije vode gase vatru lava..jedino po izgledu i tvrdoglavosti sebe vidim kroz prizmu lava a sve ostalo mi je identicno znaku raka, imam jaku intuciju i prema svojim prijateljima postupam vise kao majcinski i jos mnogo toga...tako da ja za sebe smatram da sam racica
I ja sebe takodje.Tvrdoglav je i bik.Iz iskustva ,vezbaj da volis sebe.

Old 15-05-2008, 00:41   #25
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Meni tako dragi Rakovi

Pre ce ostatu bez svojih klesta,nego sto ce ispustiti plen.Ukoliko ih i zrtvuje,narasce mu nova tako da ce moci da lovi plen sa istom istrajnoscu.Neka vam to bude nauk kada pokusavate da Raka odvratite od necega sto je njegovo,sto vazi,kak za dragog prijatelja ili rodjaka,titulu ili polozaj,tako i za staru fotografiju ili iznosene kucne papuce.
Rakovi nikada ne idu direktno prema onom sto zele.Njihova strategija je da se krecu u svakom pravcu osim pravo.Ovu igru je on u stanju da igra beskonacno,sve dok mu se ne ucini da ce neko drugi scepati plen.Karte se zatin otvaraju brzo i pametno/Rak se naglim trzajem pomera unapred,cvrsto grabi plen i ne pusta ga.

Rak na vrhovima kuća Verzija za štampu

Rak na vrhu 1. kuće daje osetljive ličnosti, vezane za majku i pod jakim sudbinskim uplivom. Kako prva kuća predstavlja izlazak, možemo zaključiti da ovi ljudi emotivno istupaju i samim tim su vrlo ranjivi. Vitalnost nije naglašena. U muškom horoskopu majka i žena su dominantne. Za ovu ličnost je najvažnije da se integriše i živi po svojim osećanjima.

Rak na vrhu 2. kuće može opisati kuću kao imovinu, ali i promenljivo imovinsko stanje, uopšte. Sa maleficima ovde, imovina se prodaje radi svakodnevnog života. Novac ponekad dolazi od žene, a u najboljim varijantama od masa ljudi koje kupuju osnovne životne namirnice. U muškom horoskopu ukazuje na opasnosti i probleme žene, budući da je druga kuća zapravo osma od sedme, pa je ovako baš žena (D) ta koja je lako ugrožena (D na vrhu osme kuće od sedme), naravno – samo ukoliko i drugi faktori o tome govore. U povoljnoj aspekturi, ovo je pokazatelj nasledstva kuće koje partner natusa stiče. Sistemi vrednosti osobe su ovde nejasni i promenljivi, pa je i ego osobe zbog toga naglašen.

Rak na vrhu 3. kuće često zna da ukaže na nelogično i iracionalno razmišljanje, koje je rukovođeno emocijama. Ukoliko je u znaku D malefik ili loše postavljena planeta, ili ukoliko je R aflikovan, osoba donosi potpuno pogrešne zaključke. Ovo je često slučaj kod "patriota" i svih ljudi koji emotivno donose zaključke. Dobar aspekt opisuje pesnika i čoveka koji i treba da govori samo u stihovima. Opisuje ljude koji umeju izraziti ono što osećaju, a u najboljem slučaju vrlo razvijenu intuiciju, koja uz pomoć jedanaeste serije (11. kuća, vladar 11. kuće, X i K) daje genije. Sve ovo zavisi pre svega od poruke koja se ovde kroz znak D nosi, a o tome će govoriti priroda planeta koje se nalaze u ovom znaku, njihovi aspekti i dispozitor R.

Rak na vrhu 4. kuće prirodno donosi potrebu za mirom i unutrašnjim životom, ali samo ako je R dobro aspektovan. U suprotnom daje selidbe i nemire. Potreba za domom, porodicom i sigurnošću svakako je uvek naglašena. Ponovo ovde imamo, u zavisnosti od planeta u znaku D, veoma dobru duševnost ili, u drugom slučaju, unutrašnji bol koji je duboko ostao usađen u psihi natusa, pa se nedostatak ljubavi u kući često razvija u nacionalizam, kao nesvesna težnja da se nađe pripadnost nečemu, jer blaženu sigurnost i toplinu od porodice svoje nikada nije imala u meri u kojoj joj beše potrebno. Inače, kuća može biti pored vode, a najpre jezera.

Rak na vrhu 5. kuće u muškom horoskopu ukazuje da osoba voli nekog poput svoje majke. Ovi ljudi često imaju potrebu za emotivnom podrškom i savetom majke, kada je ljubav u pitanju. U muškom horoskopu ovaj položaj govori i o vezama sa udatim ženama, naročito ako je pritom i R u G, recimo. Nadalje, D na vrhu 5. kuće daje velike porodice i puno dece, zbog naglašene plodnosti i jakog majčinskog instinkta. Ovaj položaj često opisuje i pravu sudbinsku ljubav, a sa dobrim aspektima donosi veliku sreću.

Rak na vrhu 6. kuće ponekad može biti znak slabosti organizma, pa sa maleficima u ovom znaku može ukazati na teške bolesti koje se, opet, daju izlečiti ishranom i prirodnim putem. Inače, radno mesto je često blizu kuće ili u samoj kući. Domaće životinje su natusu veoma bliske i najčešće žive sa njim u kući.

Rak na vrhu 7. kuće ukazuje da osoba od svog partnera očekuje emotivnost, toplinu i bliskost. Sa beneficima u D, ili ukoliko je R harmonično postavljen, osoba često to i dobija. Sa venčanjem ovde obično odmah dolaze deca i formira se porodica, odnosno žena može biti trudna već tokom sklapanja braka. Ovo može biti i pokazatelj da se do kuće dolazi preko partnera. Ukoliko su tu malefici ili je R aflikovan, dolazi do teških svađa koje nemaju racionalno pokriće.

Rak na vrhu 8. kuće donosi borbu sa slabijima, sa ličnim emocijama, sa majkom. Slab i neuredan seksualni život. Opasnosti po kuću, naročito u ratu. Smrt može nastupiti u kući. Izvesne su operacije. Za natusa sa ovakvom pozicijom često je bolje da živi u inostranstvu nego kod kuće, naročito ako su u ovom znaku malefici, a R ugrožen. Ovo je i pokazatelj kupoprodaja kuće, nasledstva kuće, a ukoliko postoji benefik vezan za ovaj znak ili njegovog dispozitora (dakle, R), ovo je pokazatelj da će osoba u trećem domu po redu naći svoj pravi mir i zadovoljstvo, budući da osma kuća ukazuje i na treći dom u kome natus boravi.

Rak na vrhu 9. kuće može ukazati da će osoba živeti u inostranstvu. Ipak, već sa malim aflikcijama prema ovom znaku sigurni smo da će biti nostalgije, što naravno ne osporava odlaske u inostranstvo, ali naglašava vraćanje. Da bi se dobio odgovor da li se osoba vraća ili ostaje da živi u inostranstvu, veoma je važno razmotriti i četvrtu kuću, koja govori o domu njenog genetskog porekla, ali i dvanaestu – koja opisuje novu kuću u inostranstvu, pa proceniti gde je stabilnije, jer će natus spontano biti privučen jednom od ova dva. Majka može biti poreklom iz inostranstva, što moraju potvrditi i ostali faktori. Molitva ovde može imati mnogo uspeha, jer je Duša ovde veoma bliska Nebu.

Rak na vrhu 10. kuće može doneti popularnost ili javni posao. Pored toga je naglašena osetljivost i nestabilnost. Žena sa ovim položajem može biti domaćica ako nema aspekata koji bi doneli popularnost. Dominantna majka. Sa lošim aspektom R ovo može dati ružne slike o osobi u javnosti (naprimer, alkoholičara). U svakoj povoljnoj konotaciji, znak D u ovoj kući ukazuje na uspeh kroz privatni posao, a karijera će biti najbolja ako se osoba bude bavila porodičnim biznisom, ali o tome će mnogo više reći položaj dispozitora ove kuće, i naročito planeta koja ga povoljno aspektuje, budući da je to najjači pokazatelj za vrstu zanimanja.

Rak na vrhu 11. kuće opisuje prijatelje u kući natusa ili natusa koji nalazi kuću kod njih. Ukoliko je ovo dominantnije izraženo od same četvrte kuće, onda natus živi kod prijatelja ili u okviru nekih društvenih organizacija i pokreta, dok u slučaju da je četvrta kuća povoljno postavljena, prijatelji su ti koji često kod osobe borave i kod nje u kući spavaju. Ovo je u pricipu znak isuviše velike bliskosti sa prijateljima, što zna da preraste i u nešto više od prijateljstva. To se sve odvija neprimetno i spontano, baš kao ulazak u san. Ovde osoba često gaji i planove o izgradnji kuće, a da li će taj svoj san i ostvariti, reći će priroda planete u kući i, naravno – R. U jednoj od svojih lošijih konotacija, kada se po ovom pitanju slože i drugi pokazatelji, ovo je znak da osoba neće doživeti penziju (11. kuća), jer je D simbol kraja života, pa ovo opisuje da zajedno sa penzijom i kraj života dolazi. Uvek treba imati u vidu i da je 11. kuća osma od četvrte, pa je samim tim ova kuća loša za simboliku četvrte, a kada se u ovoj kući nađe znak D (koji je analogan 4. kući) ovo postaje naglašeno.

Rak na vrhu 12. kuće opisuje život u inostranstvu, budući da je dvanaesta kuća četvrta od devete. Ovde je i opis skrivene kuće, a često i vikendice koja majci pripada. U lošem aspektu govori o gubitku kuće. Ovaj položaj opisuje hotel i motel. Možda je ovo i najbolja potvrda ideje da iza svakog uspešnog muškarca stoji žena, baš zato što prirodno E izlazi na ascendentu onda kada je D (žena) na vrhu dvanaeste kuće. U svakom slučaju, svoj dom osoba nalazi daleko, a to je posebno tačno ukoliko se u D nađu planete koje na daljinu ukazuju.

Last edited by Skorpija; 11-11-2009 at 02:03..

Old 08-07-2008, 00:31   #26
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Standardno

Rak

Osobe rođene u znaku Raka lako ćete prepoznati po različitim raspoloženjima i promenama emocija. Prolazna raspoloženja Rakova su sinhronizovana sa Mesečevim menama i predstavljaju odgovor na tajanstveni uticaj Meseca. Kako se ni Mesec u stvari ne menja, isto to važi i za Raka za koga se to samo čini. On uvek ostaje isti, kroz sva kolebanja emocionalnih stanja. Ova zavisna periodičnost, konstantna je u svojoj nestalnosti, pa je stoga lako prepoznati Raka ako jednom uočite faze kroz koje prolazi...
Nesumnjivo, Rakovi imaju dosta karakteristika životinje čije ime nose - oklop spolja, a meko jezgro iznutra. Pokušajte ga izazvati i njegov odbrambeni mehanizam odmah reaguje. Po pravilu je srdačan, ljubazan i prijateljski nastrojen, vrlo osećajan, nežan i osetljiv u intimnom životu, ali iznenađujuće čvrst i tvrd u finansijama i poslu - zato ih često nalazimo i na vrhu profesionalnog ili društvenog života, gde bi inače teško dospeli da su samo osetljivi.

Nije čudno da leto započinje sa ovim znakom: Sunce je tada najjače, a dani najduži - takav je i Rak, pouzdan i snažan, ali često uopšte nije svestan svoje snage. Njegov je zadatak da brine za druge. A šta bi inače i bio život bez hrane i ljubavi? Rak je obično u blizini kad Vam je potreban: setiće se vašeg rođendana, rečavati sa vama teškoće, a ako vam treba savet, razumevanje, uteha ili simpatija - ponudiće vam to otvorena srca. Pa čak kad vam sve to i ne treba, ako vas smatra "svojim", njegova će vas pažnja i zaštita i dalje pratiti.

U ljubavi Rak je odan i privržen, senzualan, vrlo osetljiv, i sklon naglim promenama raspoloženja. Svoja osećanja čuva vrlo pažljivo i nikada ne zaboravlja ono čemu ga je život naučio. Ovo je romantičan i ne preterano čulan tip. Retko ga obuzima nekontrolisana strast. Ove osobe u ljubavi traže vrednosti srca i duše, nežnost i pažljivost. Ljubomorne, kriju ovu svoju sklonost iza fasade smirenosti i namerne ravnodušnosti. Porodične veze su im vrlo čvrste.

A slabosti? Rak je sakupljač uvreda - gotovo da ih neguje, što je najgore u tajnosti, a na vama je da pogodite šta ste mu skrivili kada iznenada dođe do eksplozije. Ako ne pogodite (što je verovatnije), nećete ni znati, jer je Rak sramežljiv i ne govori mnogo. Njegovo melanholično raspoloženje je ponekad teško istrpeti. On će pasti u depresiju iz koje je teško naći načina da se izvuče. Ima mnogo strahova, ali su tako vešto sakriveni luckastim humorom, da je skoro nemoguće poverovati da se oseća progonjenim bezimenim opasnostima, dan i noć.

Pesimizam nije nikada daleko od njega, uvek je spreman da uništi svaki uzlet mašte. Rak mora naučiti da ignoriše taj unutrašnji glas koji stalno zanoveta i upozorava, ukoliko želi da uživa u svojim sanjarenjima. Sve dok ne nauči da se suprostavi svojim strahovima oni će biti njegova Ahilova peta. Biće ranjen svaki put kada se uzdigne suviše visoko. Rak često zapada u još jedno raspoloženje, a to je mrzovolja i džangrizavost. U tim trenucima mrzi čitav svet, i to nije ljutnja koja je usmerena ka određenoj osobi. Kada se Mesec promeni, proći će i to njegovo raspoloženje.

Ponekad se čini kao da novac curi iz njegovog džepa - ali to je obična gluma, jer on štedi i pronalazi najbolje, ali najjeftinije na tržištu. Voli stvari sa patinom, a to je dobra vest za vas, zar ne? - kad vam jednom godine donesu bore, sedu kosu i suvišne kilograme...
astro art net
Malo Dupora....

IZVOR RAK CANCER -ca-
(dom)

Karakter: Izvor, gravitaciona Energija. Vodeni Mjesec.

Osjećanja: tiha, duboka, nad voljom i intelektom, pada pod upliv, popustljiv do slabosti, uobrazilja, nadahnuće, intuicija, predosjećanje, prilagodljiv mimo volje, sućut, mijenja raspoloženja prema vremenu i Mjesecu, socijalno idealist praktički domaćin, karakter je samo zbir doživljaja, slab ali pun samoprijegora.

Intelekt: intuitivan, pronicljiv, invencije istraživanja porijekla vrste, vodi rodoslovlje (4), ima precizno pamćenje, više okrenut unatrag – tradiciji, prošlosti.

Volja: pod uplivom svega, dojmovi, impresije, nekontrolisana, sadrži razne kontradikcije. Stoga karakter vrlo komplikovan, nejasan i sam sebi, kroz život ga vodi više instinkt nego razum, brižno konzervira, čuva, neodlučan u troškovima, štedi, poznaje instinkt mase i u opasnosti prvi strugne.

Izgled: krupan, mesnat, mekano tijelo, lijen hod, mokra koža, kao mjesec okruglo lice, ponekad konveksno, mali nos, male povjerljive oči, izgled raka-mačke, kose urasle u lice, češće tamna put. Viši tip ima visoko čelo, ravni nos, žene mekane grudi.

Temperament: flegmatičan, popustljiv, ‘neka ide kako ti želiš’, prilagodljiv na razne divergentne okolnosti i ljude.

Zdravlje: ovisno od klime, često i mjesečevih mijena, dosta osjetljiv. Bolesti stomaka, pluća, maternice, džigerice, grudi, reuma, rak, ponekad mokraćni organi. Lijek: sport, planine, rekreacija na moru, kontakt sa selom i pukom.

Ljubav: voli ali to ne pokazuje, sentimentalan, trpi i ćuti, romantičar, viri kroz mušebak, žrtvuje se ako mnogo ljubi, vjeran, često domazet i dobar brak. Harmonični su Škorpion, Ribe, Kozorog, Blizanci i mnogi drugi. Disharmonični Vaga i Ovan.

Zvanje: pisac romana, pomorac, činovnik, liječnik, bibliotekar, učenjak, muzej, historija, kopije, reprodukcije, muzika, matičar, domaćin, hotelijer, krčmar, antikvar, agent, vrtlar, cvjećar, kolekcionar, gradnje uz vodu.

U poslu: opširan i komplicira, bojažljiv, ako ga kudiš napusti posao, radi uredno i prekovremeno, treba ga pustiti.

Prema starijima: poslušan, rađe podređen, prima sugestije i bolje radi dok ga šef ne promatra.

Prema mlađima: dobar pa to ljudi iskoriste i kao šef strada.

Prema društvu: drži obaveze ali u opasnosti popusti i poslije zbog toga pati jer je odan zajednici. Drži prijateljstvo; u lice obeća jedno a kad potpisuje akt ispada drugo jer podleže sugestiji a osjeća obavezu općoj stvari.

Prema sebi: nepravedan, žrtvuje se za druge, za obitelj, za domovinu, nema snage da sebe iznutra sredi.

Vrline: vjeran drug, časti starije, poštuje autoritete, prašta, smiruje, tolerantan, idealist.

Mane: častoljublje koje se ne vidi, muči sebe, neodlučan, pod uplivom vjeruje kao i masa, predrasude, tradicije, ‘neka ide kako ide’.

Voli: udobnost, kuću, djecu, zavičaj, domovinu, vizije, slike, romantiku, more, muzeje, bogatstva, romance, često i piće.

Mrzi: svađe, zlobu, osvetu, neslogu, izazivanja, psovke.

Viši tip je orijentiran na općečovječanske i kosmičke fenomene, u neku ruku religiozan, crpi pomoć od svoje podsvijesti.

Niži tip je praznovjeran, povučen u kuću, pod suknjom, škrt, rob predrasuda, izvlači se od zajedničkog posla.

Žene Izvora imaju duboke sanjalačke oči u kojima je više majčinstva nego strasti, kolebljiva i zato se teško udaje, pada pod upliv i lako strada, zanosi se slikama i krutu zbilju proživljava romanom, sve intenzivno proživljava, redovito religiozna i usredotočena na čuvanje svetinja doma, potomstva, rase.

Djeca su dosta troma, mirna, lijena, u školi uče najviše kod zorne obuke.

Savjeti: djecu treba u početku čuvati od fantazija, mistike, kriminalnih romana, odgajati da sama donose odluke, da odole vanjskim uticajima i izdrže u opasnosti.

Sudbina: posvećen domaćem životu, patrijarhalni život, zarade teške i lake, zavisi od okoline, ponekad lutrije, promjene oko 28. ili 36. godine, drugi dio života bolji.

Više planeta u ovom znaku imaju kralj Petar I, Tesla, P. Bak, Jakac, a približan tip je Krleža. Zatim Remark, Tin, Rembrant, Neruda, Pavica Gvozdić.

Last edited by mysty; 10-07-2008 at 01:07..
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-07-2008, 23:50   #27
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Standardno

draga Vilenija srecan rodjendan

Rak//Devica
Kuća ovog osetljivog i miroljubivog stvorenja njegova je školjka i porodišni krug je centar njegovog života. Ovakva osoba svoje slabosti nadoknađuje tako što život organizuje do detalja, stalno se pridržavajući svojih principa. Nepoverljiva je i pazi da se ne otvara pred bilo kim. Ume da se izrazi samo u porodičnoj intimnosti ili u uskom krugu brižljivo odabranih prijatelja a vernost u ljubavi i prijateljstvu stavlja na prvo mesto.

Daleko je od toga da se oduševljava na prvi nalet, ne daje se olako i gaji jednu vrstu stidljivog ponašanja, više u moralnom nego u fizičkom smislu, što od nje čini veoma taktično biće, osetljivo, iskreno i blago. Ponekad se, međutim, pokazuje kao suviše ukočeno. Pošto ne ume da rizikuje, ova osoba propušta prilike u životu, i to one koje valja zgrabiti odmah čim se ukažu.

Oprezna i rezervisana priroda čini je suprotnom oportunistima kakvi su Blizanci ili Vaga. Ali, zauzvrat, ona nije bez sposobnosti prilagođavanja. Ako mora da donese neku odluku, ona to čini sa velikom brigom za detalj. Ozbiljna i skromna, pokušava da zauzme mesto za koje misli da joj pripada, ne gajeći preterane ambicije.

Sve u svemu, jedinstvo Rak - Devica daje u osnovi prijemčivu ličnost, otvorenu za utiske koji dolaze iz spoljnog sveta, uvek spremnu da pokupi sve što može obogatiti njen duhovni i intelektualni prtljag. Reč je o izrazito inteligentnom tipu, koji uspeva spontano da uđe u suštinu drugih osoba ili stvari. Ima urođen smisao za gostoprimstvo i povrh svega za prijateljstvo, koje uspeva da uzdigne dubinom osećanja. Ovakva ličnost voli da joj se pokazuje pažnja i izražava ljubav. Njena sposobnost da se suoči sa teškoćama i pobede koje uspeva da ostvari, ne čine je nikad gordom...

- Imate zdrav razum i osoba ste od inicijative; uredni ste i organizovani. Vaša težnja ka perfekcionizmu često Vas može učiniti veoma napornim. Težite samokontroli, metodičkom delovanju i izbegavanju avantura. Takvo ponašanje Vas uglavnom drži dalje od opasnosti i teških udaraca, ali bi Vas moglo zatvoriti u jedan monoton život.

Jer, i Vi takođe volite život, uživanja ali Vas neki unutrašnji glas stalno opominje da se zaustavite, da sve svoje utiske akumulirate, skupljajući ih do maksimuma. Tim glasom kod Vas upravlja Devica i ako Vam se ponekad učini da život prolazi pored Vas, ne dotičući Vas se previše, znajte da je za to kriv uticaj Vašeg podznaka.

Spontani ste samo kada se osećate potpuno sigurno; tada otkrivate da ste luckastiji više nego što pokazujete. Vi se u stvari bolje prilagođavate stvarnosti od ostalih Rakova. Sanjarije Vas stalno vezuju za detinjstvo i vode Vaša osećanja i izbor. Vaše glavne ljudske vrline potiču iz činjenice da nikada ne zaboravljate svoje korene, niti iskustva koja ste stekli u životu.

Pošteni u svojim aktivnostima i društvenim odnosima, takvi ste i u ljubavi. Nošeni ka vernosti, kako u prijateljstvu tako i u ljubavi, Vi ste čvrst drugar na koga se može računati. Nevolje Vas često ohrabruju, ali postoji rizik da se zatvorite u sebe i to u Vašoj komunikaciji može dovesti do ozbiljnih teškoća - naročito kada su emotivne potrebe u pitanju...

Ako niste znali - istu kombinaciju znaka i podznaka u svom horoskopu ima i Ernest Hemingway. On Vam, u neku ruku, dođe kao "Astrološki blizanac"...
astro art net

Last edited by mysty; 19-07-2008 at 00:22..

Old 19-07-2008, 00:23   #28
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

uh...
jos ako tome dodam mesec u skorpiji....

Old 15-08-2008, 20:21   #29
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

a sta bi za RAK/JARAC sa mesecom u biku???

Old 11-07-2009, 02:00   #30
vancikus
Početnik

vancikus's Avatar

vancikus je offline
Registrovan: Apr 2009
vancikus je na dobrom putu
Standardno

Ja sam rak i drago mi je zbog toga, jer imam te ispade intuicije i razumevanje drugih,cak mi se ljudi i sami ispovedaju. Trudim se da smanjim posesivnost na razumnu meru,ali kad volim ,volim do koske.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules