ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-11-2007, 21:31   #31
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Kod tumačenja polja gleda se i znak u kojem kuća počinje, kao i znak kojim se kuća nastavlja. Tako je kod svih polja, pa i kod 1.

Pošto si Ribe Asc a 1. polje ti zahvata gotovo ceo znak Ovna, sigurno da imaš dosta od tog znaka u tvom karakteru samo što će se to kasnije ispoljiti (ili se već ispoljilo, ali kasnije, ne odmah). Ti si prvenstveno podznak Ribe i te osobine ćeš imati celog života, kombinovane s položajima vladara, aspektima i sl. ali vremenom ćeš dobrim delom živeti i kroz tog Ovna u 1. polju i vladara Marsa - po direkcijama tebi se oko 20.-e godine Asc pomerio na 0 Ovna tako da je u tom periodu tvog života verovatno bila neka promena u karakteru, temperamentu i sl. (naravno moguće ne tako naglo i upečatljivo, naročito ne u jednom momentu ali okvirno ... tu je negde i to je to).

S obzirom da je Jupiter u Biku kao tvoj vladar počeo da bude nijansiran suvladarem 1. polja - Marsom u Jarcu (još konjunkcija Merkur), to je verovatno tvoju inače pomalo lenju i hedonistički nastrojenu prirodu moglo orjentisati ka više ozbiljnim i praktičnim stvarima i pristupu, možda ti se tada otprilike čak i dešavalo nešto što te je nateralo da se "uozbiljiš" i počneš da pokazuješ više borbenosti i inicijative u skladu sa tim Marsom u Jarcu. Uopšte uzevši, tada si mnogo više počela da živiš kroz njega i da primećuješ njegov uticaj.

Otprilike sam ti objasnila pa sad presaberi sama ... kad, kako i koliko.
Ovo i mene muci, kod mene ASC pocinje u Vodoliji ali imam ukljestene Ribe , sto mi se iskreno nimalo nedopada, posebno sto mi je jedan astrolog rekao da to znaci da cu sa godinama biti sve skromnija, a to tek ne zelim!

Scarlet, jel mozes da me prosvletis kad bi kod mene mogao da se pokrene taj znak Ribe, jer se ne razumem u direkcije
Submit to Digg   Prva kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-11-2007, 23:04   #32
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

a sirena ne razumem zasto je problem i ako budes skromna, meni to nije losa osobina.
izvinja vam se ako sam otisla u off top

Old 13-11-2007, 23:23   #33
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Meni jeste, iskrena da budem, jer mi to negde povlaci da cu imati manje ambicije, sto opet povlaci, manje videti, manje cuti, osetiti, iskusiti... mislim na skromnost za zivotom, ne materijalnu. To stvarno ne zelim sebi niti bilo kome,mada i materijalna skromnost negde implicira na uskracenost kvalitetnog zivota, to je cinjenica...

Old 24-11-2007, 16:19   #34
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Registrovan: Oct 2007
amy-winehouse je na dobrom putu
Standardno

Cao svima....evo i mene !
Takodje imam stelijum u prvoj.
Par reci ?
Hvala.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...791419&nhor=24

Old 24-11-2007, 23:22   #35
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by amy-winehouse VIdi Poruku
Cao svima....evo i mene !
Takodje imam stelijum u prvoj.
Par reci ?
Hvala.
Veliki broj planeta u prvoj kuci jasno ukazuje na problem, koji se sastoji u tome, da zbog velikog truda prilikom ispoljavanja svoje individualnosti, biva izgubljen osecaj za potrebe drugih. To nepostojanje sluha za druge obavezno donosi smetnje u vezama raznih vrsta.

Lara

Old 24-11-2007, 23:52   #36
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Veliki broj planeta u prvoj kuci jasno ukazuje na problem, koji se sastoji u tome, da zbog velikog truda prilikom ispoljavanja svoje individualnosti, biva izgubljen osecaj za potrebe drugih. To nepostojanje sluha za druge obavezno donosi smetnje u vezama raznih vrsta.
Ovo je bas nezahvalno, i verujem da ja nisam prava osoba koja bi trebala reci da li imam sluha za ljude oko sebe...ili ne...ali ovo definitivno nije opis mene.
Mislim da si ipak previdela "veliki vodeni trigon" izmedu Meseca, Jupitera i Merkura....zbog koga ne mogu biti egoista...i ako bih volela
Hvala svakako!!

Old 24-11-2007, 23:56   #37
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Ma ni slucajno, naravno da to nije opis tebe. Ti si trazila par reci i ja sam nakuckala par reci. Molim te, ne shvataj to licno. Samo sam mislila da ce ti pomoci u nekoj daljoj analizi tvoje natalne. Nadam se da shvatas da je mooogo truda i rada potrebno da bi se analizirala necija natalna karta.

Lara

Old 25-11-2007, 01:02   #38
starlight
Švrća

starlight's Avatar

starlight je offline
starlight je na dobrom putu
Standardno

Naglašena prva kuća daje ljude koji su orijentirani na sebe ili se na neki način ističu svojom individualnošću. Nekada će se to manifestirati kroz egoizam, nekada egoizma uopće neće biti. Radi se o tome da prva kuća naglašava osobnost, da ta osoba jednostavno ostavlja specifičan dojam, što može i ne mora biti dobro. Prva kuća nam govori o nama samima, što znači da možemo privlačiti pažnju nekom svojom karizmom, izgledom, samostalni smo u odlukama, dosta toga podređujemo sebi, nekada možda i nesvjesno. Zna se događati da su ljudi s jakom prvom kućom omiljeni ili omraženi, iako najčešće nisu dobro prihvaćeni jer ostavljaju dojam da su sami sebi dovoljni i da sve mogu napraviti sami. Puno značenja može biti vezano uz prvu kuću, važno je gdje je vladaoc asc i kakve aspekte rade planete iz 1. kuće.

Old 25-11-2007, 01:03   #39
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Ma ni slucajno, naravno da to nije opis tebe. Ti si trazila par reci i ja sam nakuckala par reci. Molim te, ne shvataj to licno. Samo sam mislila da ce ti pomoci u nekoj daljoj analizi tvoje natalne. Nadam se da shvatas da je mooogo truda i rada potrebno da bi se analizirala necija natalna karta.
Naravski...
I sama se , onako laicki, "bavim" astrologijom...kada nadjem vremena...pa znam kako ide...
Ali znas kako je to...uvek neko drugi , tvoju natalnu moze pogledati ,odnosno moze biti mnogo objektivniji od tebe same...moze imati neki "svoj" pristup...Pa sam iz tog razloga zelela jos neciji osvrt , na ovaj stelijum.

Quote:
Originally Posted by starlight VIdi Poruku
Naglašena prva kuća daje ljude koji su orijentirani na sebe ili se na neki način ističu svojom individualnošću. Nekada će se to manifestirati kroz egoizam, nekada egoizma uopće neće biti. Radi se o tome da prva kuća naglašava osobnost, da ta osoba jednostavno ostavlja specifičan dojam, što može i ne mora biti dobro. Prva kuća nam govori o nama samima, što znači da možemo privlačiti pažnju nekom svojom karizmom, izgledom, samostalni smo u odlukama, dosta toga podređujemo sebi, nekada možda i nesvjesno. Zna se događati da su ljudi s jakom prvom kućom omiljeni ili omraženi, iako najčešće nisu dobro prihvaćeni jer ostavljaju dojam da su sami sebi dovoljni i da sve mogu napraviti sami. Puno značenja može biti vezano uz prvu kuću, važno je gdje je vladaoc asc i kakve aspekte rade planete iz 1. kuće.
Hvala Starlight...
Prilicno tacan osvrt..." omrazen ili omiljen"...da...hm....
Volela bih pronaci jos nekog sa stelijumom u Vagi...u prvoj..pa jos da su u pitanju iste planete...Cisto , razmene iskustava radi...No , to ce teze ici...

Last edited by uspavana; 25-11-2007 at 18:52..
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-11-2007, 01:26   #40
starlight
Švrća

starlight's Avatar

starlight je offline
starlight je na dobrom putu
Standardno

Tebi je ta prva kuća prilično zakomplicirala život, lepršavost Vage tu nikako ne dolazi do izražaja. Kod tebe je poanta u tome da jako puno odmjeravaš, preispituješ, boriš se u sebi, a toliko želiš biti samostalna. Ima tu i određene težine karaktera, ipak se tu nameću ovi kvadrati sa Saturnom, tako da sve što prolaziš ide kroz probleme i poteškoće. Venera ti je točno na ascendentu tako da stalno tražiš sklad u svemu, nastojiš biti ljubazna i blaga, ali to ti je jako teško održavati. Pluton ti daje veliku samozatajnost, ali i ogromnu skrivenu energiju, koja je ponekad autodestruktivna. Možda neke stvari često bez razloga doživljavaš previše osobno. Najpametnije ti je da svoju energiju usmjeriš na neku vrstu umjetnosti, to bi ti bio odličan način samoizražavanja. Stvarno je komplicirana ta tvoja 1. kuća, svašta je tu udrobljeno.

Old 25-11-2007, 01:41   #41
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by starlight VIdi Poruku
Tebi je ta prva kuća prilično zakomplicirala život, lepršavost Vage tu nikako ne dolazi do izražaja. Kod tebe je poanta u tome da jako puno odmjeravaš, preispituješ, boriš se u sebi, a toliko želiš biti samostalna. Ima tu i određene težine karaktera, ipak se tu nameću ovi kvadrati sa Saturnom, tako da sve što prolaziš ide kroz probleme i poteškoće. Venera ti je točno na ascendentu tako da stalno tražiš sklad u svemu, nastojiš biti ljubazna i blaga, ali to ti je jako teško održavati. Pluton ti daje veliku samozatajnost, ali i ogromnu skrivenu energiju, koja je ponekad autodestruktivna. Možda neke stvari često bez razloga doživljavaš previše osobno. Najpametnije ti je da svoju energiju usmjeriš na neku vrstu umjetnosti, to bi ti bio odličan način samoizražavanja. Stvarno je komplicirana ta tvoja 1. kuća, svašta je tu udrobljeno.
Pa , eto star...recimo da si pogodio ....sto se moje profesije tice....
Sa druge strane, kada malo bolje razmislim...i u ostalom sto si rekao ima istine....sa tom razlokom sto ja ne nastojim, vec jesam samostalna...ako mislimo na istu " samostalnost"... Ne mislim da sam tezak karakter...naprotiv, to prizeljkujem...ponekad treba pokazati zube, a ja sam od onih koji se trude resiti "problem" na lep,kulturan nacin...ma kakav god on da je....No, to je pogresno.

Old 25-11-2007, 02:00   #42
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by amy-winehouse VIdi Poruku
Volela bih pronaci jos nekog sa stelijumom u Vagi...u prvoj..pa jos da su u pitanju iste planete...Cisto , razmene iskustava radi...No , to ce teze ici...
Ko ti kazhe da ce tezhe ici?
Imam osobu za tebe, ja sam se uhvatila njena karte ko mutav telefona, evo ti pogledaj i sama njenu temu: ovdi pa vidi kako je njoj tek.
Ti imash malo akcije sa ovim SA, pa kako god da su teshki momenti, a vidi nju, krcato 1. a samo MA malo raspiruje vatricu.

Old 25-11-2007, 02:20   #43
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
Imam osobu za tebe, ja sam se uhvatila njena karte ko mutav telefona, evo ti pogledaj i sama njenu temu: ovdi pa vidi kako je njoj tek.
Ti imash malo akcije sa ovim SA, pa kako god da su teshki momenti, a vidi nju, krcato 1. a samo MA malo raspiruje vatricu.
ako mislis na janju i ja sam se jednom prilikom uhvatila njene karte ko pijan plota...neobicna karta,1. joj je krcata,nikad nisam videla slicnu...

Old 25-11-2007, 02:20   #44
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
AAh, da...videla sam to jos danas..ali nemamo iste planete u prvoj...+ njeno SO je u Skorpiji...u svakom slucaju zanimljiva karta...posebno zbog silnih sekstila koje ima...

Old 02-12-2007, 22:23   #45
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Registrovan: Sep 2007
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Mom dragom je Mjesec u Jarcu i 1 kući. Zaista je istina ono što ste napisale, s tim što se tu miješaju i neke Jarčevske osobine.. A taj je Mjesec ujedno i vladar 7. Ne znam kako bih to objasnila?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules