ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-06-2012, 00:45   #376
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mina VIdi Poruku

..ovo za ma u 1 kuci da daje grube crte lica bas nije tacno..
Sve to zavisi u kom je znaku Mars!
Submit to Digg   Prva kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2012, 14:03   #377
Scarlet22
Obično gatalo

Scarlet22's Avatar

Scarlet22 je offline
Registrovan: Apr 2012
Scarlet22 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Evo ja imam Ve u 1k,pa nemam krupne oci...
Ne možemo svi imati sve navedeno, ali možemo uporediti koliko se naš izgled poklapa sa prvom kućom, odnosno koliko natal može da pokaže.

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Moja 1k Asc pocinje u Bliznacima,pa nisam visoka,imam 167...
Tebi je veći deo prve u Raku.

Nagađam samo, nemam pojma kako se to gleda...
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2012, 18:27   #378
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet22 VIdi Poruku
Asc/prva kuća

JARAC – Podznak : To je ozbiljna, mirna, promišljena i kontemplativna priroda koja se odlikuje dostojanstvom i okretanjem tradicionalnim vrednostima. Osobe sa ovim podznakom su obazrive, aktivne i ekonomične, tako da stupaju u akciju tek pošto je dobro procene. Za njih važi pravilo „stoput meri, jednom seci“. Mogu raditi dugo i teškko a da ne budu obeshrabrene. Sposobne su da preko svojih ledja preture razne brige i probleme, posebno na poslum, a da se nikome posebno ne žale. Poseduju organizatorske sposobnosti i imaju moć da i najkomplikovanijije poslovne projekte imaju kao na dlanu. Teško pokazuju svoja osećanja i kada su tužne i kada su vesele. Retko će nešto obećati ukoliko nisu u stanju da to obećanje održe. Vredne su, poštuju religiju i pokazuju interes za teologiju. Ako je saturn, vladalac ovog znaka, u lošim aspektima sa ostalim planetama, ljudi sa ovom kombinacijom mogu imati težak život. Dobro im ide u poslovima vezanim za zemlju, kao i u poslovima velikih korporacija i u javnim delatnostima.
Fizički izgled: Niska ili srednja visina. Najčešće nepravilan hod, predispozicije za reumatizam i povrede kolena. Ponekad su vrlo mršavi. Imaju dugačak ii na neki način naglašen nos, kratak vrat, kosu crnu ili tamno, često vrlo retku. Najčešće nisu lepi.
Mentalne sposobnosti: Samosvojni su i izdržljivi u svojim namerama, ali su ambiciozni i rezervisani. Mentalno su plodni, promenljivi, kapriciozni. Pokazuju izuzetnu žudnju za moći, bogatstvom i položajem u društvu.
(Izvor: Astrosporto.com)
Ovo je kod mene, što se tiče karaktera, prilično točno.. ali se izgled ne uklapa. Fizički ipak više ličim na znak u kojem je vladar ascedenta...a pošto se prva nastavlja na vodoliju,... sve se više, kako godine idu, pronalazim i u tom opisu.

Old 22-06-2012, 10:26   #379
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

ja imam ve u prvoj u ovnu i imam krupne oci i srcolika usta, ono sto inace kazu za ve u prvoj..

Old 22-06-2012, 11:12   #380
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja nemam nista u 1.kuci , pa imam krupne oci .
Nista se ne moze odrediti na osnovu samo polozaja 1 planete ili jos gore - jednog njenog aspekta.

Old 22-06-2012, 11:21   #381
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

ma znam , nego kazem ako vec neko hoce da poredi...a ti imas ju kao vl asc 0 ne..a ja pretpostavljam da su meni te oci vise od riba na asc, pa doodatno ve u prvoj..

Old 22-06-2012, 11:34   #382
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
ma znam , nego kazem ako vec neko hoce da poredi...a ti imas ju kao vl asc 0 ne..a ja pretpostavljam da su meni te oci vise od riba na asc, pa doodatno ve u prvoj..
A to sto su oci Mo i So ? Pa dispozitor...
Merkur je negde opisala moje oci i pogodila i boju,... naravno objasnila zbog cega je to tako.

Old 22-06-2012, 11:41   #383
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

karte ljudi koji meni imaju izrazajene oci, koliko sam primijetzila uviijek neka veza ne i asc...

Old 22-06-2012, 11:50   #384
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Ne secam se njenog pojasnjenja skroz... , ali Mo na stepenu Riba , So to nije , ali dispozitor za obe planete je Ve koja je na stepenu Riba. Za boju se ne secam... bile su neke 2 varijante, ali opet zbog stepena Riba je tako kako jeste.

.....
Old 25-09-2012, 13:28   #385
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno .....

Originally Posted by sto mu gromova
definitivno se slazem sa mimi,ni ja nisam nikad videla krtu koja toliko krcata planetima u 1. kao ova tvoja...to definitivno znaci da si jaka licnost,samosvesna...mislim da je ipak kod tebe dosta dominantan ovaj saturn,najblizi je ASC,zatim nalazi se u vagi gde je egzaltiran...ako nisi naucila,definitvno ces nauciti da se kontrolises,to uglavnom donosi saturn na ASC-kontrola...a,tebi ce svakako biti haos oko tvoje 30e,kada ti tranzitni saturn prelazio preko natalnog,pa samim tim i preko ASC i svih ovih planetica u 1.-bice tu velikih ogranicenja,posto saturn uvek predtsavlja neko kocenje,e a posle toga covek ako pravilno prodje takav period,postaje nekako mudriji,bice to vrlo bitno razdoblje tvoga zivota na polju iskustva...reci mi ,je l' imas izrazenu intuicju...Pl 0 Mo daje vrlo izrazenu intuicju,pa je sve to 0 Ju,pa jos u 1.ako nemas trebalo bi da poradis na tome,aspket pl i mo cak i los daje neverovatno jaku intuiciju....

Ovo je pisano pre pet godina....sad vidim da je tacno, jedva cekam da prodje ova 30_ta, izlude me vise to mi se u zivotu nije desilo tolika nervoza nesigurnost i.t.d BRAVO sto mu gromova

Old 08-11-2014, 23:08   #386
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Janjo, a da li ti je ovaj Merkur(r)0Saturn - donelo probleme s rukama? Nekad neki lom i sl. Ili problem s kolima, udesi? Sve ovo u prvoj kući trebalo bi da se odnosi na tebe, dok s druge strane ukazuje na bliskost, vezanost i oslanjanje kasnije u životu na tebe svih ovih ljudi čiji su signifikatori prisutni(SA, ME, JU, PL, MO, SO) ?

Old 21-04-2015, 13:10   #387
meseczvezdice
Obično gatalo

meseczvezdice je offline
Registrovan: Jan 2015
meseczvezdice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pluton u prvoj kući

Ukazuje na osobe sa velikom unutrašnjom energijom, koje osećaju potrebu da poseduju moć. Imaju naglašenu sposobnost samopotvrđivanja, dosta upadljivo ponašanje, jednom rečju reč je o jakim ličnostima. Šarm im ne nedostaje, vole da dominiraju i vode intenzivan seksualni život. Snažno utiču na ljude iz svoje okoline, ali ih se oni, ne retko, plaše ili bar pribojavaju. Često odaju utisak opasne osobe, a to ustvari i jesu.
Ja imam Pluton u Sco u 1.kuci i ovo jeste tacno, ali vrlo cesto se desava da kada se negde pojavim, ljudi me zamrze cim me vide prvi put a da jednu jedinu rec nisam progovorila, ne znam zasto, kao da odmah zele da me izbace iz drustva... to mi mnogo smeta... valjda je to simbolika Plutona, on je izbacen iz planetarnog sistema pre nekoliko godina, kao i ja
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules