ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-10-2007, 11:58   #16
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Kod tumačenja polja gleda se i znak u kojem kuća počinje, kao i znak kojim se kuća nastavlja. Tako je kod svih polja, pa i kod 1.

Pošto si Ribe Asc a 1. polje ti zahvata gotovo ceo znak Ovna, sigurno da imaš dosta od tog znaka u tvom karakteru samo što će se to kasnije ispoljiti (ili se već ispoljilo, ali kasnije, ne odmah). Ti si prvenstveno podznak Ribe i te osobine ćeš imati celog života, kombinovane s položajima vladara, aspektima i sl. ali vremenom ćeš dobrim delom živeti i kroz tog Ovna u 1. polju i vladara Marsa - po direkcijama tebi se oko 20.-e godine Asc pomerio na 0 Ovna tako da je u tom periodu tvog života verovatno bila neka promena u karakteru, temperamentu i sl. (naravno moguće ne tako naglo i upečatljivo, naročito ne u jednom momentu ali okvirno ... tu je negde i to je to).

S obzirom da je Jupiter u Biku kao tvoj vladar počeo da bude nijansiran suvladarem 1. polja - Marsom u Jarcu (još konjunkcija Merkur), to je verovatno tvoju inače pomalo lenju i hedonistički nastrojenu prirodu moglo orjentisati ka više ozbiljnim i praktičnim stvarima i pristupu, možda ti se tada otprilike čak i dešavalo nešto što te je nateralo da se "uozbiljiš" i počneš da pokazuješ više borbenosti i inicijative u skladu sa tim Marsom u Jarcu. Uopšte uzevši, tada si mnogo više počela da živiš kroz njega i da primećuješ njegov uticaj.

Otprilike sam ti objasnila pa sad presaberi sama ... kad, kako i koliko.
Submit to Digg   Prva kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-10-2007, 12:27   #17
Miky
Obično gatalo

Miky's Avatar

Miky je offline
Registrovan: Oct 2007
Miky je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Hvala, Scarlet, potpuno si u pravu. Ja do 20 godine sam bila jako stidljiva i usamljena osoba, od 20. pa na gore pocela sam polako da se otvaram sticanjem okolnosti i usled promene okoline, jer sam otisla na studije i tako pocela da primam pozitivne spoljasne uticaje kroz druzenje i komunikaciju. To me je podstaklo da se sve vise otvaram i moj temperament je postao skroz drugaciji, vise sam bila u pokretu, vise sam pricala sa drugima, druzila se, isticala se kao licnost. I istina je da mi je priroda lenja i hedonisticku prirodu i da sam se jedno vreme uozbiljila i krenula u neku akciju, ali na zalost osecam da sam se ponovo vratila u neku apatiju gde ne mogu nista da preduzem ... i to me nervira, kao da mi fali neki "sprint". Inace, sigurno se vidi iz karte, mislim da u svom zivotu ja se ponasam prema uticajima sa strane i da nikada nista sama ne preduzimam, drugim recima nisam inicijator vec samo reagujem na okolnosti ili na akcije koje mi drugi namecu .... zanci sve treba da krene od drugih

Old 08-11-2007, 17:54   #18
mimi
Obično gatalo

mimi's Avatar

mimi je offline
Registrovan: Nov 2007
mimi je na dobrom putu
Standardno

Odavno nisam videla ovakvu kartu ,moze da da fenomenalnu osobu ma definitivno fenomenalnu ako uspe da iskontrolise urana i marsa .Znaci ne smes dozvoliti da zrtvujes ono sto volis zarad bilo kakvog partnerstva.Napravi od sebe instituciju zivot neka pokaze u oblasti cega

Old 10-11-2007, 15:01   #19
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

definitivno se slazem sa mimi,ni ja nisam nikad videla krtu koja toliko krcata planetima u 1. kao ova tvoja...to definitivno znaci da si jaka licnost,samosvesna...mislim da je ipak kod tebe dosta dominantan ovaj saturn,najblizi je ASC,zatim nalazi se u vagi gde je egzaltiran...ako nisi naucila,definitvno ces nauciti da se kontrolises,to uglavnom donosi saturn na ASC-kontrola...a,tebi ce svakako biti haos oko tvoje 30e,kada ti tranzitni saturn prelazio preko natalnog,pa samim tim i preko ASC i svih ovih planetica u 1.-bice tu velikih ogranicenja,posto saturn uvek predtsavlja neko kocenje,e a posle toga covek ako pravilno prodje takav period,postaje nekako mudriji,bice to vrlo bitno razdoblje tvoga zivota na polju iskustva...reci mi ,je l' imas izrazenu intuicju...Pl 0 Mo daje vrlo izrazenu intuicju,pa je sve to 0 Ju,pa jos u 1.ako nemas trebalo bi da poradis na tome,aspket pl i mo cak i los daje neverovatno jaku intuiciju....

Last edited by uspavana; 26-05-2008 at 00:09..

Old 12-11-2007, 15:12   #20
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
definitivno se slazem sa mimi,ni ja nisam nikad videla krtu koja toliko krcata planetima u 1. kao ova tvoja...to definitivno znaci da si jaka licnost,samosvesna...mislim da je ipak kod tebe dosta dominantan ovaj saturn,najblizi je ASC,zatim nalazi se u vagi gde je egzaltiran...ako nisi naucila,definitvno ces nauciti da se kontrolises,to uglavnom donosi saturn na ASC-kontrola...a,tebi ce svakako biti haos oko tvoje 30e,kada ti tranzitni saturn prelazio preko natalnog,pa samim tim i preko ASC i svih ovih planetica u 1.-bice tu velikih ogranicenja,posto saturn uvek predtsavlja neko kocenje,e a posle toga covek ako pravilno prodje takav period,postaje nekako mudriji,bice to vrlo bitno razdoblje tvoga zivota na polju iskustva...reci mi ,je l' imas izrazenu intuicju...Pl 0 Mo daje vrlo izrazenu intuicju,pa je sve to 0 Ju,pa jos u 1.ako nemas trebalo bi da poradis na tome,aspket pl i mo cak i los daje neverovatno jaku intuiciju....

Pa mogu ti reci da sam naucila kolko tolko, da se kontrolisem, za razliku od pre par godina kada sam plamtela za svaku sitnicu....a sto se intuicije tice ponekad lupim nesto i to posle stvarno bude tako, ili sanjam zavisi mada ja iskreno ne volim to to me plasi....hvala ti puno na tumacenju

Old 12-11-2007, 15:27   #21
Succubus
Početnik

Succubus je offline
Succubus je na dobrom putu
Standardno

Ljudiiiiiiiiiii!!!!!! moja 1. kuća čeka tumačenjeeee!!!!!!!

Old 12-11-2007, 15:38   #22
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Succubus VIdi Poruku
Čekaju i drugi...malo strpljenja

Old 12-11-2007, 15:50   #23
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Succubus VIdi Poruku
Dobro, ajde ti reci kako djeluje tvoj mjesec u ovnu u tvojoj 1. kući......

Mislim, pošto tvoj mjesec koji je u ovnu ti daje instinkivne reakcije i ti sudove donosiš trenutno. Jako lako pobjesniš, imaš žestoke osjećaje. Jako si zahtjevna i zahtjevaš da ti svi udovolje.
Rano si spolno sazrela, a moguće je i da težiš ka perverznosti u seksu.
A u prvoj kući ti daje to da ne možeš sakriti svoje emocije i one su svima oko tebe očigledne. Lako padaš pod utjecaj okoline i tvoje psihičko zdravlje zavisi od tvog izgleda i utiska koji ostavljaš na druge. Jako si prevrtljiva i promjenjivog raspoloženja. Često okruglo lice.

Sad, dali je ova tvoja reakcija bila odraz tvog mjeseca?

Old 12-11-2007, 22:11   #24
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

Draga Škorpijo- ostala sam zatečena što si tako mirno i smireno odgovorila na zahtjev Succubus jer po prirodi definitivno nisi tako mirna i ledena bar ne koliko vidim iz tvog natala-ispravi me ako griješim!

Old 12-11-2007, 22:15   #25
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Draga Selena,jel mislis na moj asc? Nisi pogresila.

Old 12-11-2007, 22:37   #26
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

Ti si snažna osoba,jača nego što to izgledaš-izvana hladna a iznutra goriš ,ali si se naučila držđati emocije pod kontrolom.Sve što si postigla postigla si sama svojim sposobnostima-prema karti život te baš nije previše mazio a ni iduće 2,5 godine ne izgledaju baš sjajno sa strane Saturna(možda problemi u vezi ili braku-neko čišćenje).Succubus mi više nalikuje na osobu koja dosta svega dobi servirano na pladnju i koja će za razliku od nas uvijek imati nekog da ju izvuče kad utone predaleko...
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-11-2007, 04:40   #27
Succubus
Početnik

Succubus je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Dobro, ajde ti reci kako djeluje tvoj mjesec u ovnu u tvojoj 1. kući......

Mislim, pošto tvoj mjesec koji je u ovnu ti daje instinkivne reakcije i ti sudove donosiš trenutno. Jako lako pobjesniš, imaš žestoke osjećaje. Jako si zahtjevna i zahtjevaš da ti svi udovolje.
Rano si spolno sazrela, a moguće je i da težiš ka perverznosti u seksu.
A u prvoj kući ti daje to da ne možeš sakriti svoje emocije i one su svima oko tebe očigledne. Lako padaš pod utjecaj okoline i tvoje psihičko zdravlje zavisi od tvog izgleda i utiska koji ostavljaš na druge. Jako si prevrtljiva i promjenjivog raspoloženja. Često okruglo lice.

Sad, dali je ova tvoja reakcija bila odraz tvog mjeseca?

hvala na objašnjenju.
ova moja reakcija bila je nestrpljenje ne ljutnja, ali ne znam je li pod utjecajem mjeseca, mislim da nije jer namjena nije bila vikanje na ljude jer sam ja uvrijeđena već u smislu "ej, ja sam živa. hoće li netko obratit pažnju na mene?". a i nije mi emocije teško sakriti osim ako me netko ne iziritira pa pobjesnim, valjda se tu umješalo i to što mi je jarac jako istaknut pa se ipak kontroliram (nažalost kontroliram sve ostale emocije osim bjesa i agresivnosti). nije baš da okolina ima toliki utjecaj na mene niti mi psihičko zdravlje ovisi o tome kako izgledam i što drugi misle (ako se nekome ne sviđa kakva sam onda se posvađam a ne prilagođavam), mislim da mi psihičko zdravlje ovisi o tome je li mi svaki prohtjev udovoljen (a obično nije) pa sam zato često i u sukobu s okolinom.

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
Succubus mi više nalikuje na osobu koja dosta svega dobi servirano na pladnju i koja će za razliku od nas uvijek imati nekog da ju izvuče kad utone predaleko...

weeee super, samo mi reci gdje da nađem tu osobu jer mi tokom dosadašnjeg života nije bilo ništa servirano niti mi je itko pomagao.

Last edited by uspavana; 13-11-2007 at 18:17..

Old 13-11-2007, 09:13   #28
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Da, ali se moraš strpiti kad nešto tražiš. Ovdje ljudi imaju jako puno posla. A neki (kao ja npr) uhvate 10 minuta dnevno (i to na poslu) internet.

Znaš ono: STRPLJEN - SPAŠEN

Old 13-11-2007, 16:22   #29
Succubus
Početnik

Succubus je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Znaš ono: STRPLJEN - SPAŠEN

to nije istina, kad god sam bila strpljiva nije bilo nikakve koristi.

Old 13-11-2007, 18:48   #30
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Pa mozda si i u pravu .
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules