ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
nit' domacina nit' stanara u njima ;)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-08-2007, 10:51   #16
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by magdalena VIdi Poruku
Pa trebalo bi da mi se sada vidi karta.... nije se videla vec duze vreme, nesto nam nije bilo kako treba, ali sreca da sam imala kartu i na drugom hosting serv.
Elem, kao sto rekoh, od 2-8. nema nicega (sem, da se ne ponavljam, asteroida) a vladari vecine tih kuca su mi zbrckani u 1 i 11. polju sem vladara vladara II koji je u IX.
Ali zato vladari 3. i 6 su u 11. a 4,5,7 u 1..... Bas su se rasporedili
Ne mogu da odolim a da te ne pitam da li imas utisak da dok nekom ne smrkne tebi ne svane .To ne znaci da si ti to izazvala ili da si za to kriva ali se okolnosti nameste tako !
Submit to Digg   Prazne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-08-2007, 13:37   #17
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Registrovan: Aug 2006
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Ne mogu da odolim a da te ne pitam da li imas utisak da dok nekom ne smrkne tebi ne svane .To ne znaci da si ti to izazvala ili da si za to kriva ali se okolnosti nameste tako !
Uh... moracu da razmislim na tu temu... bilo je nekih situacija tog tipa, i to bas sticajem okolnosti, ali krajnje neprijatno mogu ti reci. A sgde se to vidi?

Old 21-08-2007, 13:56   #18
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Pa ne mogu da objasnim precizno ali jupiter venera i pluton su tako postavljeni da oni meni pricaju tu pricu mozda sam malo frik a mozda se ipak astroloski moze objasniti.

Old 21-08-2007, 15:19   #19
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Da probam i ja sa mojim praznim kucama.

Prazna VI u Biku, Ve u V, 0Mo,60Me,30So,180Ur
Vladar VI u konjukciji sa vladarem VIII, sekstilu sa vladarem VII i XI i opozicija vladar III, koji je vladar onog Me iz sredine price.
Dakle, pojma nemam...treba da radim posao vezan za decu za pare drugih ljudi u partnerstvu sa prijateljima i vezano je za brojna kratka putovanja?

Prazna VII..ih radosti.
Vladar Me u III u Vodoliji 120 sa svojim vladarem Ur, 60Ve, 30So, 144Sa.
Dakle, upoznavanje u komsiluku i nagli pocetak na prijateljskom okupljanju, lepa prica 60Ve, ova varijanta sa 30So kao vladarem IX-neko inostranstvo recimo..i 144Sa, mucno,mucno....prepreka na prepreci...
Nadam se da ove mucne aspekte odradih, da se ne aktiviraju na drugim oblicima partnerstava.

Prazna IX .. vladar So u IV 0Ju,30Ve, 45Ma.
Vladar IX u konjukciji sa vladarem Asc u IV,polusekstilu sa vladarem V i XI,polukvadrat vladar V.
Nemam ideju...ako je neko dokon, zahvalna unapred.

Da, zaboravih XII koja je takodje prazna...pocinje u Skorpiji,Pl u X 120Ma, 180Mo,150Sa,60Ne...zurka...

Last edited by Dorijana; 21-08-2007 at 20:01..

Old 21-08-2007, 18:01   #20
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

meni :stelijum u 9, opozicija sa neptunom u 3. mars u 6 ,pluton uran u 1. i mesec jupiter u 5 ...cista filozofija i vera da druga idealna polovina postoji

Old 22-08-2007, 00:40   #21
starlight
Švrća

starlight's Avatar

starlight je offline
Registrovan: Jul 2007
starlight je na dobrom putu
Standardno

Dorijana, zemaljski Neptune, što reći za tu tvoju sedmu, tako praznu, a tako punu .
Ne bih ja rekla da tu ima išta loše, samo ti trebaš posložiti neke stvari u glavi i konačno shvatiti šo očekuješ od ljubavi svog života. Aspekti vladara su odlični, samo Merkur se smuca po Vodenjaku i bori se za svoju slobodu, stalno izmiče iz nečijih šapa . Uran kao dispozitor opet radi po svom, Mars ga stalno izaziva i stvara burne događaje, nagle prekide, no u ranijoj mladosti će prije obilježiti tvoju neuhvatljivost. Taj Neptun koji vrišti iz tvoje karte te možda pravi naizgled naivnom, ali samo naizgled. Tvoje velike ljubavi počinju na poseban i nesvakidašnji način, a onaj pravi dolazi negdje iz gužve u gomili, nasred ceste, sasvim spontano, gotovo slučajno iako slučajnosti ne postoje. Naravno to je samo jedna od opcija, mislim to na cesti . Možda je neka druga varijanta u pitanju, ali nije daleko od ovog scenarija, sigurno ne dolazi na neki običan, bezvezan način.
A o poslovnom izboru je malo teže reći jer imaš širinu interesa, ali svakako ti treba akcije. Venera kao vladar u Ovnu svakako od tebe traži da se baviš poslovima koje voliš, koje radiš sa srcem, ali u konjunkciji s Kironom te prilično muči, a da ne spominjem opoziciju s Uranom koji je stalno prevrće, traži nešto novo i drugačije, nikako joj ne da da se smiri. Nije ti lako po tom pitanju, ali 10. kuća mi djeluje obećavajuće s obzirom na vladara, a tu bi dobro došlo puno kretanja, putovanja, ali i komunikacije, recimo nekakva predavanja, rad u školstvu, pa čak i neka istraživanja. I znaš, jednom ćeš postati odličan astrolog . O 9. kući se eventualno može reći da imaš dobar duhovni rast i da obratiš pažnju na porodičnu situaciju iz koje možeš puno naučiti. Možda bi trebal razmisliti i o njihovim očekivanjima prema tebi po pitanju obrazovanja. Koliko vidim ipak ti je najvažnije od svega ostati svoja, ići svojim putevima i duhovno se širiti koliko god je to moguće. Imat ćeš jako zanimljive spoznaje tokom života, to će biti tvoje bogatstvo. Imaš puno razloga da budeš sretna, samo tu sreću ne traži negdje izvan sebe, ti si taj pravi izvor gdje se krije sreća.
Dvanaestu ne znam da li uopće dirati sada, nije baš sjajna, ali budi sretna da je prazna i da su vladari u dobrom odnosu, a ovi neki teški aspekti će ti sigurno donositi iskušenja, bez kojih ionako u životu ništa.

Evo nije da se baš upuštam u tumačenja nečega tu po forumu, ali imala sam inspiraciju za tvoju kartu, nadam se da ćeš se naći u tome.

Old 22-08-2007, 08:46   #22
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by starlight VIdi Poruku
Dorijana, zemaljski Neptune, što reći za tu tvoju sedmu, tako praznu, a tako punu .
Ne bih ja rekla da tu ima išta loše, samo ti trebaš posložiti neke stvari u glavi i konačno shvatiti šo očekuješ od ljubavi svog života. Aspekti vladara su odlični, samo Merkur se smuca po Vodenjaku i bori se za svoju slobodu, stalno izmiče iz nečijih šapa . Uran kao dispozitor opet radi po svom, Mars ga stalno izaziva i stvara burne događaje, nagle prekide, no u ranijoj mladosti će prije obilježiti tvoju neuhvatljivost. Taj Neptun koji vrišti iz tvoje karte te možda pravi naizgled naivnom, ali samo naizgled. Tvoje velike ljubavi počinju na poseban i nesvakidašnji način, a onaj pravi dolazi negdje iz gužve u gomili, nasred ceste, sasvim spontano, gotovo slučajno iako slučajnosti ne postoje. Naravno to je samo jedna od opcija, mislim to na cesti . Možda je neka druga varijanta u pitanju, ali nije daleko od ovog scenarija, sigurno ne dolazi na neki običan, bezvezan način.
nije cesta, al cudni putevi jesu
A o poslovnom izboru je malo teže reći jer imaš širinu interesa, ali svakako ti treba akcije. Venera kao vladar u Ovnu svakako od tebe traži da se baviš poslovima koje voliš, koje radiš sa srcem, ali u konjunkciji s Kironom te prilično muči, a da ne spominjem opoziciju s Uranom koji je stalno prevrće, traži nešto novo i drugačije, nikako joj ne da da se smiri. Nije ti lako po tom pitanju, ali 10. kuća mi djeluje obećavajuće s obzirom na vladara, a tu bi dobro došlo puno kretanja, putovanja, ali i komunikacije, recimo nekakva predavanja, rad u školstvu, pa čak i neka istraživanja.
nadjoh se ja mislim, a ovi pozitivni momenti vezani za X pune baterije kad treba..kao na primer sad..
I znaš, jednom ćeš postati odličan astrolog .
huh, dugacak je put..al evo radim na tome..
O 9. kući se eventualno može reći da imaš dobar duhovni rast i da obratiš pažnju na porodičnu situaciju iz koje možeš puno naučiti. Možda bi trebal razmisliti i o njihovim očekivanjima prema tebi po pitanju obrazovanja. Koliko vidim ipak ti je najvažnije od svega ostati svoja, ići svojim putevima i duhovno se širiti koliko god je to moguće. Imat ćeš jako zanimljive spoznaje tokom života, to će biti tvoje bogatstvo. Imaš puno razloga da budeš sretna, samo tu sreću ne traži negdje izvan sebe, ti si taj pravi izvor gdje se krije sreća.
radim na ovome
Dvanaestu ne znam da li uopće dirati sada, nije baš sjajna, ali budi sretna da je prazna i da su vladari u dobrom odnosu, a ovi neki teški aspekti će ti sigurno donositi iskušenja, bez kojih ionako u životu ništa.
mislim da iz XII izvukoh pozitivnog koliko se god moglo...volem moj Ma120Pl
Evo nije da se baš upuštam u tumačenja nečega tu po forumu, ali imala sam inspiraciju za tvoju kartu, nadam se da ćeš se naći u tome.
Hvala, uvek je tesko razdvojiti u gledanju svoje karte subjektivno od objektivnog...

Old 29-08-2007, 22:48   #23
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Što se mene tiče,one kuće koje su prazne i nisu mi nešto interesantne, verovatno su zato i prazne...

Old 04-09-2007, 08:02   #24
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Što se mene tiče,one kuće koje su prazne i nisu mi nešto interesantne, verovatno su zato i prazne...
to je i moj slucaj .

Old 06-09-2007, 17:45   #25
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Meni su prazne 3.4.5.6.7.8.11 dakle planete su mi samo u 1.2.9. u 10 jedna i u 12 jedna.Ne bih rekla da mi nisu interesantne te prazne kuce?
Sta bi rekli za moju 7?

Old 06-09-2007, 22:27   #26
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Meni su prazne 3.4.5.6.7.8.11 dakle planete su mi samo u 1.2.9. u 10 jedna i u 12 jedna.Ne bih rekla da mi nisu interesantne te prazne kuce?
Sta bi rekli za moju 7?
Pa kako su joj postavljeni vladari nije ni cudo sto pitas ,to je ona situacija djuvegije de ste da ste tela bi da znam a oni pored tebe a ti ih ne vidis.
Treba da nosis majicu sa natpisom "ko me voli nek me prosi" da vidis sta da radis Prakticno neko mora da te nadam se da je dobar zargon "da te odvoji"
tj izabere.
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-09-2007, 11:43   #27
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Pa kako su joj postavljeni vladari nije ni cudo sto pitas ,to je ona situacija djuvegije de ste da ste tela bi da znam a oni pored tebe a ti ih ne vidis.
Treba da nosis majicu sa natpisom "ko me voli nek me prosi" da vidis sta da radis Prakticno neko mora da te nadam se da je dobar zargon "da te odvoji"
tj izabere.
postide me zeno.......ako sam te dobro razumela dobro si rekla.Ako si htela reci da neko mora da da i vise od inicijative da bih uopste videla sta pokusava u pravu si....

Losa postavka 7 skroz.
DC 11 blizanaca,Me 0 ASC,sira konjukcija NE,zatim ME 90 JU(vladar Asc) i ME 90 Ma....pri tom ME je jos u strelcu

Mozda gluo pitanje ali da li je moguce da se ja nikada ne udam?

Old 07-09-2007, 12:36   #28
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Nije glupo pitanje ,stvarno se te osobe teze udaju jel moraju da nadju partnera koji je na neki nacin jako vezan za njih neki kazu karmicki.
Moje dete ima slican aspekt zato sam zainteresovana i pratim to na mnogim kartama.Tvoja venera je neobicna iskljuciva kvadrat pluton ali imas lep trigon sa saturnom s godinama se smirujes - da ne kazem ljubav pod stare dane.Mada se ne bih zaklela kod venere u vodoliji sve je moguce i nemoguce.

nije mi jasno
Old 08-12-2007, 10:10   #29
ness
Švrća

ness je offline
Registrovan: Dec 2007
ness je na dobrom putu
Standardno nije mi jasno

kad gledam svoju natalnu kartu vidim da u vecini polja nemam planeta i kako sad to protumaciti?lako mi je u onim poljima u kojim ima planeta npr. u osmoj kuci imam sunce i venera to je lakse tumaciti jer merkur je objasnila sta znaci u osmoj sunce i venera.e kako sada kad nema planeta u nekoj od kuca kako to povezati?

Old 08-12-2007, 10:43   #30
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Za prazne kuce gledas gde im je vladar i kakve on aspekte pravi. Na primer u tvom slucaju II kuca pocinje u Vodoliji, a Uran je u X kuci(mada se moze gledati i kao da je na vrhu XI) u konjukciji sa Marsom, sekstilu sa Venerom i Suncem i kvadratu sa Mesecom.
Vladar II u XI -
tvoje vrednosti su cesto povezane sa vrednostima tvojih prijatelja i zavise od uspeha ili neuspeha u odnosima sa drugima, moguce da ostvarujes prihode posredstvom prijatelja ili u nekom poslu koji ste zajedno osnovali. Polako uklapas jedno po jedno i na kraju se kockice sklope.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules