ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-03-2018, 19:05   #1036
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by turquoise VIdi Poruku
Vladar 7. je tehnički u 5. ali je u šestom znaku od Ascendenta i to ima malo drugačije značenje. Može biti da partner dolazi preko posla, radnog mesta, stvari koje svakodnevno ili na redovnoj bazi obavljamo.
svi moji partneri, i poslovni i emotivni, su poznati ljudi iz oblasti kreativnosti, umetnosti i scene. i ja se time bavim. ako s te strane gledamo, ajde neka je to posao, partneri dolaze preko zajedničkog nam "posla".
ali to nije vrsta rada i posla po principu služenja i službe, pa da se uklopi u simboliku 6.kuće, tj. 6.znaka.
to su kreativni poslovi. umetnici su u pitanju. i partneri i ja.
to su pozorišta, galerije, festivali, književne manifestacije itd.
više je to simbolika 5. nego 6.
razumem šta pokušavaš da gledaš u teoriji i karti.
evo sad ti kažem šta mi se manifestuje u praksi, pa treba tražiti pokazatelje u karti koji opravdavaju realne događaje o kojima govorim.
jedino, da nekad prestanem da se bavim time, a zaposlim se kao prof. koji predaje taj predmet - pa da u tom smislu proradi simbolika 6. polja kao rada. a opet i prof. u gimnaziji ili na faksu je više simbolika Ju u Ribama u 9. tj. u konjukciji sa MC, a dispozitor je Saturnu. mada Ju vlada i 6. - pa hajde nek je služba profesorska.
ali ja nemam ambicije da ikad radim u gimnaziji.
moja struka mi omogućava i status u kulturi, a to mi je i bolje i lepše od profesure i više sam se pronašla tu.
Advertisement

Old 16-03-2018, 19:49   #1037
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Saturn nije samo stariji nego i razlika, bilo kakva, često u godinama.
Ljudi sa Saturnom ili Jarcem tu često imaju mlađe partnere.
Možeš li malo da obrazložiš zašto saturna vežeš za pojam razlika,je li zbog TA astrologije? Jer u modernoj astrologiji razlika je vezana za planetu uran, baš zato što je to pojam koji dvije stvari dovodi u vezu (UR) a poredi ih na osnovu njihovih suprotnosti (UR):

(wiki)(1.1)Stanje u kojem su dva predmeta ,pojave ili živa bića drukčija, ne nalikuju, različita jedno od drugoga. (UR)

Razlika je npr. nešto što je posebno istaknuto kad govorimo o opoziciji (suprotnost) suprotnih zodijačkih znakova ...pa je baš zato i sam aspekt opozicije (u vanjskom smislu) prirode urana...jer utjelovljuje iskonske suprotnosti koje su opet kompleskno i "kontradiktorno" povezane i zavisne jedna od druge.

Kako jarac i saturn predstavljaju vrijeme...upravo je to razlog zasto izmedju nekog ko npr. utjelovljuje snažno arhetip jarca i njegovog partnera (njegova opozicija) lako može postojati vremenska (SA) razlika (UR) tj. upadljiva razlika u godinama, jer kako rekoh, u jarcu se ta razlika lako može da tiče pojma vremena. Brak (serija 7) uvijek nosi duboko u sebi to iskušenje simbolike aspekta opozicije -urana ,baš zato što je vaga (ugovoreno partenerstvo,saradnja,brak) u direktnoj opiziciji sa ovnom (samostalno,nezavisno,slobodno,individualno djelovanje) Otuda umnogome postoji i ta povezanost razvoda sa planetom uran...jer je upravo njena energija utjelovljena u opoziciji,ono što se i bez direktnog uranovog upliva svakako traži izbalansirati i osviješćivati, da ne bi dolazilo do medjusobnog udaljavanja, nerazumjevanja,netolerancije,sukobljavanja ili puncanja veze ..umjesto da se osviješćivanjem prirode opozicije (ur,mo) brak nadogradjuje, te na ličnom i kolektivnom nivou unaprijedi oba partera Kod istaknutog jarca i saturna u karti ili odgovrajućoj seriji,iskustvo ,oformljenost i zrelost (koji dolaze s godinama) normalno traže da se kroz sferu braka manifestuju kroz istu tu simboliku suprotnosti...pa upravo različitosti koje osoba podsvjesno traži suočavati u sebi kroz bračni odnos, naprimjer bira načinom da svijesno ili podsvjesno privlači i bira partnere s kojima ima generacijski jaz tj. razliku u godinama.
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote

. .
Old 16-03-2018, 21:24   #1038
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno . .

Vidi li se kod mene kolika ce biti razlika. . .

Old 16-03-2018, 22:32   #1039
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

turquoise, jel možeš ugrubo da pojasniš to oko pozicije planete u kućama? Kada se fizički nalazi u jednoj, ali prema sistemu celih znakova u drugoj kući.

Konkretno, ja polako usvajam sistem celih znakova ali praksa mi govori drugo. Npr moj Ma je tipična energija 12. kuće. Ovaj deo je nebitan, samo je primer onog što želim da kažem.

Ps Što se tiče razlike, to može biti upetljan i Ju

Old 16-03-2018, 22:38   #1040
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Registrovan: Apr 2017
turquoise je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
svi moji partneri, i poslovni i emotivni, su poznati ljudi iz oblasti kreativnosti, umetnosti i scene. i ja se time bavim. ako s te strane gledamo, ajde neka je to posao, partneri dolaze preko zajedničkog nam "posla".
ali to nije vrsta rada i posla po principu služenja i službe, pa da se uklopi u simboliku 6.kuće, tj. 6.znaka.
to su kreativni poslovi. umetnici su u pitanju. i partneri i ja.
to su pozorišta, galerije, festivali, književne manifestacije itd.
više je to simbolika 5. nego 6.
razumem šta pokušavaš da gledaš u teoriji i karti.
evo sad ti kažem šta mi se manifestuje u praksi, pa treba tražiti pokazatelje u karti koji opravdavaju realne događaje o kojima govorim.
jedino, da nekad prestanem da se bavim time, a zaposlim se kao prof. koji predaje taj predmet - pa da u tom smislu proradi simbolika 6. polja kao rada. a opet i prof. u gimnaziji ili na faksu je više simbolika Ju u Ribama u 9. tj. u konjukciji sa MC, a dispozitor je Saturnu. mada Ju vlada i 6. - pa hajde nek je služba profesorska.
ali ja nemam ambicije da ikad radim u gimnaziji.
moja struka mi omogućava i status u kulturi, a to mi je i bolje i lepše od profesure i više sam se pronašla tu.
ali po ovome što pišeš ni tvoj posao nije u simbolici 6. kuće tj. 6. znaka, poenta je da se oni uklapaju u tvoju 6. kuću takva kakva jeste a ne u prirodnu 6. kuću i službenički posao Devičinog tipa

o tvojoj svakodnevici kakva god da je se radi, a ne o bilo kojoj službi čija je priroda srodna teoretskoj 6. kući i Devici.

Nadam se da sad razumeš šta sam htela da kažem
Quote:
Originally Posted by rejra VIdi Poruku
Možeš li malo da obrazložiš zašto saturna vežeš za pojam razlika,je li zbog TA astrologije? Jer u modernoj astrologiji razlika je vezana za planetu uran, baš zato što je to pojam koji dvije stvari dovodi u vezu (UR) a poredi ih na osnovu njihovih suprotnosti (UR):
I Saturn je razlika samo što se zbog njegove prirode i simbolike najčešće vezuje, a u praksi najčešće manifestuje kao razlika u godinama, ali to ne znači da je to jedina njegova manifestacija. Čak i u okviru toga potencira se da je partner stariji iako u praksi to ne mora biti, može biti i mlađi iako je češće stariji.

Saturn je i emotivna i svaka druga distanca, i društveni status i svašta nešto.

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
turquoise, jel možeš ugrubo da pojasniš to oko pozicije planete u kućama? Kada se fizički nalazi u jednoj, ali prema sistemu celih znakova u drugoj kući.

Konkretno, ja polako usvajam sistem celih znakova ali praksa mi govori drugo. Npr moj Ma je tipična energija 12. kuće. Ovaj deo je nebitan, samo je primer onog što želim da kažem.

Ps Što se tiče razlike, to može biti upetljan i Ju
Jednostavno je, samo se znak gleda kao kuća.
Naravno, neka svako proceni za sebe koji sistem više ima smisla i koji će koristiti.

Tvoj Mars je na samom Ascendentu i mislim da nema dvojbe gde se nalazi, ali tu stupa na snagu upravo ovo o čemu pišemo, Mars je vladar 12. znaka od Ascendenta i u prvi plan kod tebe dovodi simboliku 12. Čak i ako se taj sistem ne koristi, Mars vlada uklještenim znakom iz 12.

A zbog čega misliš da Jupiter predstavlja razliku?
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-03-2018, 23:04   #1041
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

e da razumem te turquoise
išla sam tom logikom da, ako ti već gledaš da je meni Sa po prirodi stvari u 6. znaku od ACa, to podrazumeva i da je u 6. kući. jer si lepo rekla iznad da je u 5. samo tehnički, a prirodno u 6. dakle išlo bi na tu neku simboliku služenja. ali evo ja težim da napravim karijeru u simbolici 5. kuće, pa na takvim mestima srećem ljude koji mene još emotivno zainteresuju, ali i ja njih.
a što se razlika tiče, imam kartu istog rasporeda kuća kao kod mene. AC u Raku-DC u Jarcu. osoba se udala sa 24. godine, pre Sa povratka. i "pre zrelosti" uslovno rečeno. Sa je u Raku na ACu, Mesec je u Jarcu na DCu. recepcija. brak je stabilan već 19 godina. ja za lepši ne znam, niti sam videla lepši. razlika među partnerima nikakvih nema. bar ne spolja. dušu im ne vidim. ni religijskih, ni društvenih, ni u načinu odgoja, iz istog su grada. godinu dana je muž stariji od nje.
znam i da Uran hoće da se odrazi na nešto "šokantno" poput 30 godina starijeg muža.
ali i Sa daje razliku.
ja nisam udata, ali sve moje veze (a malo ih je. ukupno 3, a imam 32 godine) su sa ljudima iz istog "posla", ali različito su im porodice konstituisane nego moja, različito vaspitani, drugačiji pogledi na život. sadašnja veza duga 7 godina sve to ima i stariji je od mene poprilično . eto kod mene Sa dade različitost, mada u gornjem primeru nije.
ali moj Sa je u Strelcu za razliku od njenog. i Strelac je stranac, daljina, nešto što je drugačije. a i potičemo iz dve različite ex Yu republike.
svaka karta kosmos za sebe.

Old 16-03-2018, 23:12   #1042
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
dakle išlo bi na tu neku simboliku služenja
ne, išlo bi na simboliku tvoje 6. kuće - tvoje svakodnevice, tvog radnog mesta, svega što ti radiš redovno, bila to služba ili ne. Da li je baš služba i kakvo je i šta to što ti na dnevnoj bazi radiš opisuje tvoja 6. kuća, nije bitno kakva je i šta opisuje, bitno je da su oni tu. To sam htela da kažem.

Naravno, svaka karta se i tumači zasebno, ovo su samo neke teorijske smernice.

Old 16-03-2018, 23:25   #1043
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Jednostavno je, samo se znak gleda kao kuća.
Naravno, neka svako proceni za sebe koji sistem više ima smisla i koji će koristiti.

A zbog čega misliš da Jupiter predstavlja razliku?

Ok, a šta se dešava kada Mc pada u 9. ili 11. znaku od asc?

Ju se vezuje za učitelje, mudrace koji su opet povezani sa zrelošću, odnosno godinama. Ju se vezuje i za mnoštvo pa tako može ukazati i na veći razliku u godinama.

Old 16-03-2018, 23:30   #1044
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Za pitanja 10. kuće gleda se po sistemu znak/kuća 10. znak od ASC-a. E sad neki gledaju i to i gde MC pada, neki samo jedno od ta dva.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules