ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-01-2017, 14:12   #916
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Device su kraljice vaganja,predomisljanja,razmisljanja, merenja, hocu-necu igrarija itd. i tako prodje zivot
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-01-2017, 16:29   #917
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Cest je slucaj negde sam i procitao da zene pilota imaju uran u sedmoj ili u aspektu sa suncem...
Moja mama ima Ur u sedmoj i njen muž, moj tata, bio je elektroinženjer A on sam je imao Ma u vodoliji Tipičan uranski tip čoveka, inženjer, napredan, voleo je nauku, tehnologiju, struju, filozofiju, bio je liberalan. Bio je stariji od nje 10 godina, inače.

(pišem u prošlom vremenu jer je moj tata umro, nažalost)

Old 08-01-2017, 16:40   #918
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

I moja mama ima Urana u 7 kuci i Jupitera.Planete su u konjukciji u raku. Moj tata je imao takav posao da je stalno bio na putu i mnogo je vise vremena provodio na poslu nego kuci,isao je na poslovna putovanja od po 2,3 dana.Sad ne radi vise u toj firmi,privatno radi a i jos malo ce u penziju. Jedino to vidim kao neku uranovsku osobinu.Posto je taj Uran u raku u konjukciji sa Jupiterom on jeste neko ko je nastrojen ka kuci,porodici,deci.... Tata je godinu dana stariji od mame. Uran joj je u kvadratu sa Suncem ali je separacija,8 stepeni.

Old 08-01-2017, 18:05   #919
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Tvoja mama je verovatno isto godište kao moja, pošto je i mojoj mami Ur u raku u sedmoj, a Ju u lavu (verovatno je par meseci razlike među njima), moja mama je 55-to godište Rak je u znaku, So joj je na vrhu sedme.
Njena sedma je jako zanimljiva jer su tu u priči 4 planete: So na vrhu kuće, Ma i Ur u raku i Ju u lavu. Koja komplikacija od planeta, a ona se udavala samo jednom, nije se razvodila, bila je u braku sve do tatine smrti (skoro 30 godina braka), udala se u 29-oj godini. Ništa specijalno neobično, osim razlike u godinama sa tatom, mada ni to nije neka razlika, ima i gorih slučajeva hahaha.

Old 09-01-2017, 01:09   #920
gligorova
Obično gatalo

gligorova's Avatar

gligorova je offline
Registrovan: Dec 2014
gligorova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Mo u Vodoliji voli mlađe partnere, lepo se snalazi u nekonvencijalnim odnosima i možda tebi ne bi ni odgovaralo da se skrasiš u tradicionalnom smislu te reči.
Neki tip odnosa gde jedan od partnera mnogo putuje i retko su zajedno na jednom mestu bi bio savršen za tebe.
Moze mladji ili neko mojih godina...

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Mesec u vodoliji a uran u sedmoj kuci kod nje je problem sto ne moze da se odrekne slobode koju samim ulaskom u brak svi zrtvuju.Sam brak predstavlja deljenje svoje slobode i dobrovoljno odricanje radi zajednickog zivota.
Za osobe sa uranom u 7 je jako bitno da nadju partnera koji ih nece ni u kom slucaju ogranicavati i sputavati i sa kojim moraju biti i u odnosu potpunog poverenja i prijatejstva.Cest je slucaj negde sam i procitao da zene pilota imaju uran u sedmoj ili u aspektu sa suncem...
To je to! Odnos pun poverenja i prijateljstva bez ogranicavanja i sputavanja. Ali pre svega odnos pun ljubavi. TigaBg i mandrak kao da me poznaju. Nije u pitanju strah da cu biti zamenjena sa nekom mladjom, to se uvek moze desiti bez obzira ko koliko ima godina. Meni je veci problem da se odreknem svoje slobode. Zelim da imam bar malo prostora samo za sebe.
Skoro sam u jednom tekstu o lavicama procitala sledece: "Koliko god želi da omotate svoje ruke oko nje i držite ju, jednako treba duge trenutke za sebe... Pjevajte i plešite zajedno i budite radosni, ali dozvolite svakome od vas da bude sam. Dajte svoja srca, ali ne tako da ga držite jedno drugome, jer samo ruka života može sadržavati vaša srca."
Pronasla sam se u ovim recenicama. Nisam ljubomorna i ne volim da mi neko dise u vrat i prati svaki moj korak. Zelim nekog kome mogu da verujem i ko ce mi verovati. Neko ko ce znati da moje srce pripada njemu i onda kada sam na drugom kraju sveta.
Ne bih imala nista protiv nekog pilota

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
ima i do toga. koliko sam shvatila iz nekoliko prethodnih poruka, svašta se izdešavalo pa je brak poprilično odgođen, a kod nje postoji želja. e sad, tri puta do sad se priča uozbiljila, ali je ona našla razlog zbog koga nije mogla da se prepusti. baš je pisala na prošloj strani o tome i kako ju je strah da će je muž posle 10 god ostaviti zbog mlađe žene. zbog toga ta moja poruka koju si citirao.
i u pravu si, ima tu i vodolijskog. hoće oni tako da izmaknu čak i bez nekog razloga jer je to prosto eto tako. Vodolija.
piloti. zanimljivo .
Naravno da zelim da se udam, ali ona trojca su me gusila svojom ljubomorom. Zato sam i rekla da na samoj pomisli na brak sa njima sebe sam videla kao zarobljenik. Mozda ona moja Ve u devici puno razmislja, ali ipak mislim da su moj glavni problem Mo u vodoliji i Ur u 7K.
A ovaj sada (i on ima Ve u devici), da je 5-6 god mladji od mene ne bi ni sekund razmisljala, ali razlika je mnogo veca. Meni je takav brak sasvim nerealan.
Znam da su vasi saveti dobronamerni, ali ova veza je daleko od teme braka i ne verujem da ce do takvog razgovora uopste doci.
Zelim da se udam i obozavam decu i nadam se da ce mi se sve to uskoro desiti. I neka je mladji, ali ne toliko mladji

Old 09-01-2017, 17:24   #921
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Tvoja mama je verovatno isto godište kao moja, pošto je i mojoj mami Ur u raku u sedmoj, a Ju u lavu (verovatno je par meseci razlike među njima), moja mama je 55-to godište Rak je u znaku, So joj je na vrhu sedme.
Njena sedma je jako zanimljiva jer su tu u priči 4 planete: So na vrhu kuće, Ma i Ur u raku i Ju u lavu. Koja komplikacija od planeta, a ona se udavala samo jednom, nije se razvodila, bila je u braku sve do tatine smrti (skoro 30 godina braka), udala se u 29-oj godini. Ništa specijalno neobično, osim razlike u godinama sa tatom, mada ni to nije neka razlika, ima i gorih slučajeva hahaha.
Moja mama je 54 godiste, skorpija/jarac. Uran je na 27* a Jupiter na 29 * raka.Mama u 7-oj kuci ima te 2 planete. Isto se udala u 29-oj godini i mene je tad rodila a u 30-oj brata.

Old 09-01-2017, 23:17   #922
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
ima i gorih slučajeva hahaha.
Šta su gori slučajevi?

Gore od velike razlike u godinama je kad u braku nema ljubavi, razumevanja, poštovanja, poverenja a to se dešava i u brakovima sklopljenim među vršnjacima, partnerima koji su približnih godina.
To se samo kod nas na Balkanu gleda sa čuđenjem, prezirom na parove (žene uglavnom) sa velikom razlikom u godinama.
Nemojte biti žrtva malograđanske sredine i obazirati se na to ko će šta reći i kako će se na takav brak gledati. Sva sreća da srce ne zna da broji.
Ovo vam govorim iz iskustva zato što je između mojih roditelja bila razlika 15 godina pa su me često posmatrali ko klovna.
Uran obavezno umeša prste kad je velika razlika u godinama bilo da je sedmoj kući ili aspektuje vladara sedme, Veneru.....

Last edited by Pipa Midlton; 10-01-2017 at 14:11..

Old 10-01-2017, 12:42   #923
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Ma Pipa to se ja zezam, koga briga za godine ako se ljudi slažu. Moji su imali super brak stvarno, iako je "velika" razlika, mislim da moja mama nije mogla bolje da se uda, i nisam subjektivna.
A ovde čim iskačeš iz bilo kog šablona, ljudi te čudno gledaju, znam, navikla sam

Lanna, malo sam omašila za nekoliko meseci, ali nam mame svakako imaju slične karte tj. sedme kuće
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-01-2017, 20:34   #924
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Šta su gori slučajevi?

Gore od velike razlike u godinama je kad u braku nema ljubavi, razumevanja, poštovanja, poverenja a to se dešava i u brakovima sklopljenim među vršnjacima, partnerima koji su približnih godina.
To se samo kod nas na Balkanu gleda sa čuđenjem, prezirom na parove (žene uglavnom) sa velikom razlikom u godinama.
Nemojte biti žrtva malograđanske sredine i obazirati se na to ko će šta reći i kako će se na takav brak gledati. Sva sreća da srce ne zna da broji.
Ovo vam govorim iz iskustva zato što je između mojih roditelja bila razlika 15 godina pa su me često posmatrali ko klovna.
Uran obavezno umeša prste kad je velika razlika u godinama bilo da je sedmoj kući ili aspektuje vladara sedme, Veneru.....
Slažem se potpuno.
Razlika između mojih roditelja je 14 godina.

Old 10-01-2017, 21:26   #925
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Najbitnije je da se dvoje ljudi slazu,vole,razumeju,postuju.A ko je od koga stariji je nebitno skroz.Kakvu ulogu godine imaju u tome da li cete nekog voleti ili ne?Niste vi ni sa cijim brojem godina.To je samo broj. Mozete biti sa nekim ko je vase godiste, godinu,dve,tri stariji a da to nije to. A opet mozete biti sa nekim i ko je 10 godina mladji od vas a da je to ono pravo.Bitno je ko je kakav covek,dal je dobar ili nije.To je sva "mudrost"

Old 10-01-2017, 21:36   #926
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

moj stric je 22 godine stariji od strine.
ujak je 15 godina stariji od ujne.
šteta što nikome ne znam vreme rođenja.
hajde da neko od vas sa ovim primerima roditelja stavi kartu. bilo bi lepo da se na temi zapravo i piše o temi

Old 10-01-2017, 23:10   #927
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
To je odlika Ve u Device koja je nesigurna i ne može da ne razmišlja. Često je dovoljno pogledati samo Asc i njegovog vladara da bi videli čemu osoba teži u životu
Odlican post TigaBg
Ovo nisam video ranije mislim na post.Ne cesto nego asc i govori cemu tezi osoba to je pocetak horoskopa to je sama osoba.Tako da o svemu pa i o braku kada pricamo ako je vladar asc negativno postavljen i afliktovan onda ni sjajno sedmo polje nece doneti bas najsjajniji brak(ali dobar svakako) kao i ostale "jake" kuce...itd.

Old 10-01-2017, 23:11   #928
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Mojoj mami je vladar 7 kuce Mesec u strelcu ( 4 stepen) u 11 kuci.Od aspekata ima Mo0Ve60Ma120Ju120Ur90Pl. Tata je stariji godinu dana od mame.

Old 10-01-2017, 23:12   #929
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
moj stric je 22 godine stariji od strine.
ujak je 15 godina stariji od ujne.
šteta što nikome ne znam vreme rođenja.
hajde da neko od vas sa ovim primerima roditelja stavi kartu. bilo bi lepo da se na temi zapravo i piše o temi
Moj otac je bio 18 godina stariji od majke.Na zalost ne znam vremena rodjenja pa ni u dan rodjenja nisu sigurni

Old 11-01-2017, 00:02   #930
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Inače, samo da dodam da poznajem devojku koja je rođena istog dana kao i ja, samo u različito vreme pa je ona jarac u podznaku, a ja bik. Dakle, iste su nam karte, samo različit raspored kuća. Kao i kod mojih roditelja, njen tata je isto stariji ravno 10 godina od njene mame, i isto je inženjer kao moj Da li se to vidi iz naših karata ili ne, nije ni važno, ali svakako je zanimljivost
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules