ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-06-2015, 01:28   #331
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
DC ti je u separaciji od Algola. A VE i MA u recepciji, rade jedan za drugog. Tj.iako niste povezani direktnim aspektom, primate jedan drugog u sedište. Pa ovako izgleda da se kao mrzite, ili mrzite jer se volite
To bi bilo u fazonu nit jedno s drugim, nit jedno bez drugog. vesela kombinacija,
Quote:
Pročitaj još neke tekstove, npr.Vesnu Keserović, u vezi sa VE aspektima prema JU i SA.
Neretko osobe koje imaju JU u aspektu sa VE(kao opštim vladarem braka), vrlo brzo reše u roku od godinu dana(jer je Jupiterov hod po znaku oko godinu dana). I udju u vezu, i trudnoću i krunišu brakom. I sve to u tih godinu.
Dok sa SA, prilično se otegne. E sad kod tebe je aplikacija. Kod mene separacija. Pa bih drugačije gledala u slučaju separacije moje VE kao vladar 7, može nagovestiti i to koliko je partner mogao biti u braku, kada sam ga upoznala ili sl. Ja već sa ovim JU na DC, i SO u 7 - imam sliku nekog ko je već imao brak, što VE vladar 7 u 9 potvrdjuje(vladar partnera u drugom polju braka).
Ja koliko sebe poznajem, kod mene će biti brak nakon maximalno tri meseca veze. Ako ne bude sa ovim bivšim sa kojim sam bila 3 god. Ako naleti neki novi, čim me obori s nogu, ja odmah ulećem u brak, ako ne bude išlo, razvodiću se. Nemam više šta da se rastežem sa zabavljanjima u 30-oj.
Koliko ja vidim, nas obe čeka neki razvedeni..
A u slučau aplikacije, to se ne može videti? To koliko je dugo bio u braku i sl?
Quote:
a negde si pitala da li Uran0Sunce mogu da daju dosta starijeg partnera? Ja mislim samo veću razliku u godinama. Opet imam u okruženju potvrdu gde je razlika +12 - ali je partner mladji(Uran u 7)
Da, to sam pitala, jer sam pročitala negde na ovom forumu da je tako..
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-06-2015, 01:55   #332
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Šta biste rekli za mog "suđenog"? Sedma u jarcu, saturn u vagi, ali i 120 sa Merkurom...

Old 03-06-2015, 02:03   #333
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Možda kasniji brak sa mlađim? Ili brak sa starijim, mladolikim?
Ovo je izgleda kod svih zagonetka

Old 03-06-2015, 10:45   #334
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Šta biste rekli za mog "suđenog"? Sedma u jarcu, saturn u vagi, ali i 120 sa Merkurom...
Da je razlika umanjena ili minorna. Isto godište. Ako je ovaj aspekt u pitanju. Jer ne znamda li konjukcija s Plutonom mmože da govori o tome. Mada mislim da ne može.

Old 03-06-2015, 12:40   #335
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Možda kasniji brak sa mlađim? Ili brak sa starijim, mladolikim?
Ovo je izgleda kod svih zagonetka
E da znaš, pola ovog foruma ima neku nenormalnu kombinaciju Sa i Me i onda niko živ ne ume to da poveže Pošto imam Sa i Me u sedmoj, dobijala sam različita tumačenja na tu temu: jedni misle da je mlađi, drugi da je stariji, a treći da je mojih godina. I da se razumemo - svako obrazloženje je sasvim korektno i ima smisla, u zavisnosti od aspekata itd. niko nije lupio neku glupost...

I dalje nemam pojma šta je to kod mene Svi su u pravu i nisu

Old 03-06-2015, 12:47   #336
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
E da znaš, pola ovog foruma ima neku nenormalnu kombinaciju Sa i Me i onda niko živ ne ume to da poveže Pošto imam Sa i Me u sedmoj, dobijala sam različita tumačenja na tu temu: jedni misle da je mlađi, drugi da je stariji, a treći da je mojih godina. I da se razumemo - svako obrazloženje je sasvim korektno i ima smisla, u zavisnosti od aspekata itd. niko nije lupio neku glupost...

I dalje nemam pojma šta je to kod mene Svi su u pravu i nisu
Imas isti natal kao moja najbolja drugarica

Njoj je prvi muz bio stariji od nje 2-3 godine i udala se za njega zbog papira (5 meseci kasnije ga ostavila zbog drugog muza) , a sa drugim je vec 3 godine zajedno i on je 18 godina stariji od nje

Old 03-06-2015, 12:50   #337
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nina Sofia VIdi Poruku
Imas isti natal kao moja najbolja drugarica

Njoj je prvi muz bio stariji od nje 2-3 godine i udala se za njega zbog papira (5 meseci kasnije ga ostavila zbog drugog muza) , a sa drugim je vec 3 godine zajedno i on je 18 godina stariji od nje
Ahahaha, rasplakah se od smeha sad Ulepšala si mi dan
E, ovo je već korisna informacija, iz prve ruke, hvala

Jao bože jedva čekam da se udam pa da vam svima ovde napišem za koga ahahaha

Old 03-06-2015, 12:56   #338
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Ahahaha, rasplakah se od smeha sad Ulepšala si mi dan
E, ovo je već korisna informacija, iz prve ruke, hvala

Jao bože jedva čekam da se udam pa da vam svima ovde napišem za koga ahahaha
Nema na cemu
Pazi mozes da uzmes i osnovnu simboliku planeta , npr kod nje je Merkur onznacavao papire. Ali ujedno moze da znaci i dete (ipak je simbolika Me i dete ) i slicno
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-06-2015, 12:58   #339
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Sa0Ju na DC-u, zavrsicu sa nekom bogatom babom

Old 03-06-2015, 13:26   #340
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Tako je Artist to je optimizam.
Ili siromašnu strejndzerku. Jupiter u Vagi je peregrin. Sem ako nije u nekom manjem dostojanstvu.

Old 03-06-2015, 13:40   #341
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Pa hoce li imati kesha ili cu ozeniti neku siromasnu Tajlanjanku?

Old 03-06-2015, 16:49   #342
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da je razlika umanjena ili minorna. Isto godište. Ako je ovaj aspekt u pitanju. Jer ne znamda li konjukcija s Plutonom mmože da govori o tome. Mada mislim da ne može.
Pa najegzaktniji aspekti saturna su taj trigon sa Me. i konjukcija sa PL. Jeste da je sedma u jarcu (stariji partner) ali verujem da zbog aspekta sa Merkurom dolazi do međusobnog potiranja tako da i ja nekom logikom zaključujem da će biti tu negde moje godište. Hmmm, a i s obzirom na trenutnu situaciju odgovaralo bi mi sada to tumačenje...
Kasniji brak bi već bio pošto sam prešla tridesetu tako da je simbolika saturna već ispunjena.
Kad se udam-javljam.

Old 03-06-2015, 17:02   #343
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna is online now
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Moj vladar 7 polja retro merkur u jarcu.Od aspekata ima ME0SO.ME90MO,ME90MA,ME60SA
ME72PL tu mozda ima vise pokazatelja za starijeg partnera ali mene stariji nisu nikad interesovali i svi momci su mi bili mladji od mene

Old 03-06-2015, 17:40   #344
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
U tom slučaju može poslužiti i teorija u kom se kvadrantu nalaze SO i MO(ubi me ako se setim da li je to Ptolomej, ispravka).

Ako se Sunce nalazi u 1, 2, 3, 7, 8, ili u 9.kući partner će biti mlađi. Takođe, ako je u ženskom horoskopu Sunce jače od Marsa.

U Muškom horoskopu ako se Sunce nalazi u jednoj od ovih kuća: 4, 5, 6, 10, 11 ili 12.toj kući, a Mesec raste u jednoj od istih kuća njegova partnerka će biti mlađa od njega.

U Ženskom horoskopu je obrnuto, u tom slučaju partner je stariji.

Po Klaudiju Ptolomeju, u zenskom horoskopu u slucaju supruga posmatra se Sunce. Ako se sunce nadje u istocnim kvadrantima, zena se udaje mlada ili za muskarca mladjeg od sebe.
Ako Sunce nije u duplom znaku ili aplicira prema istocnim planetama, udaje se jednom, ali ako je u duplim znacima ili u aspektu sa nekoliko planeta na istoku, udace se vise puta.
Ako je Saturn, slicno u aspektu sa Suncem, zena se udaje za stalozenog, korisnog, marljivog muza

Ne znam, nisam odavno posećivala ovu temu, verovatno ih ima dupliranih, pa i ovo stoji negde.
čitam sad ovo tvoje što si pisala i kod mene ima svega u natalu. a jedan član je pisao na nekoj od tema da Uran daje veliku razliku u godinama, jer je Uran sve šokantno, pa tako i razlika bude 14 ili 20 godina, a Saturn je maksimum razlika 7 godina. ne znam šta misliš o tome.

evo ga moj natal: http://www.dodaj.rs/f/2o/11C/3q3E5C1L/natal.jpg meni je pre nekih 10 godina jedan astrolog rekao da ću se udati posle svoje 30 za značajno starijeg partnera, da se neću nikada preudati ako ostanem udovica.

Last edited by rijanon; 03-06-2015 at 17:51..

Old 03-06-2015, 23:29   #345
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Videla sam da Uran u 7 daje veću razliku u godinama. Nedavni primer 10god.mladja od natusa. Ali je i vladar DC u 6. Pa je to isto dodatni pokazatelj. Treći u istom slučaju pokazatelj je i taj što taj brak nije ozvaničen, a natus ima Merkur u 5-om.
A videla sam i kada je Jupiter na Dc/Bik, dao razliku od 30god.okruglo.
JU90 SA IZ LAVA. Mislim da taj primer imaš na prethodnim stranama. Ja sam ga postavila. Posto poznajem osobu.
Mars u 7-mom nije tako loš u ženskom , koliko u muškom natalu. Jer pre će izbijati svadje i konflikti kada muško ima partnerku muške energije.
Tvoj ima 60Jupiter, to bi trebalo da doda na obrazovanju momka i neko reče švalere mada ujedno opisuje tebe, da imaš izbora i da to koristiš. I to su obavezno aspekti koji ukazuju da momak ima pristojne finansije.
Vladar 7 u 5-om su pre mladji partneri. A ako je to još predbračno i polje dece, može ti ukazivati da slobodno prvo zatrudnis, pa udjes u brak. Ili da je taj redosled predodredjen.
Ovo SO90Jupiter bi moglo biti to o čemu je taj neki astrolog pričao. Razlika ne mora biti u godinama, već se može odnositi i na neku zakonsku prepreku. Bilo da se radi o drugoj veri partnera ili da nije papiroloski prekinuo brak prethodni.
Neki problem vidno postoji, ali ne mislim da ce ti biti neki dedica

Last edited by elza; 03-06-2015 at 23:40..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules