ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-03-2015, 00:46   #316
venera88
Obično gatalo

venera88 je offline
Registrovan: Aug 2014
venera88 je na dobrom putu
Standardno

ja kad sam bila klinka bar 6+ god su me zanimali, a sad samo mladji mislim da je to do ovog trigona Ve i Sa
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-03-2015, 00:58   #317
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by venera88 VIdi Poruku
ja kad sam bila klinka bar 6+ god su me zanimali, a sad samo mladji mislim da je to do ovog trigona Ve i Sa
Ve i Sa treba da starije ili mladje ali tek kasnije, kad predjes 40

ali imas Mo u lavu, vidjala sam da voli mladje, 7. kuca u blizancima sa Me na mcu pa ponovo mladji, i to u vagi, vaga mi dodje neutralna, Ma u ovnu mi isto vuce na mladje...Ve na 29. stepenu lava pa onda dodje do promene nagle, pa onda ako gledam da ide dalje u devicu, opet vladar Me, pa opet mladji...ti sa Sa na asc mozda sebi delujes jako ozbiljno pa zato trazis mladje da uspostavis neki balans a i vladar vecine 7. kuce ti je rak sa Mo u lavu...ne znam na koju foru Mo u lavu voli mladje ali sam videla kod par cura istu pricu..i ta ista Ve ti ima dobar aspekat sa Me...ali kasnije ti Mo pravi 90 sa Me pa ces ili imati probleme sa izrazavanjem ili ce poceti mladi da ti smetaju u nekom trenutku ne znam...a mozda i Ma180So te kasnije ponovo vrati na starije ako je So muz a Ma momak...ili pak ti treba neko sa puno fizicke energije kao Ma180So pa to mogu samo mladji da budu bik na pocetku 5. kuce mislim da ne gleda godine, nisu bitne, ali eto Ve naglo menja nesto zato si i promenila misljenje...

Old 24-03-2015, 22:30   #318
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
ahah ranije jesam, vise ne...sad sam postala Sa...posto imam Ve180Sa vise i ne znam koliko verujem u ljubav...i jako se tesko zaljubljujem...imala posla uvek sa starijima i razvedenima, mladje ne mogu da smislim...mnogo su mi balavi, ali da volim nekog sto filozofira, to volim
Moguce da bude i stariji, sada sam malo bolje sagledala natalnu.
Ne znam koliko imas godina ali mladji i nisu za tebe ...

Tvoj muz ce ti biti velika podrska u svemu, narucito cs moci sa njim oko svega da se dogovaras . Odgovarao bi ti neko ko ima veze sa kretanjem , onako da nije pasivan, mozda i da zivi dalje , van tvog mesta za pocetak ...

Old 24-03-2015, 23:21   #319
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Kod mene Ve sekstil Me-mladji...Vladar 7.Pl na 1.stepenu stepenu-stepen ovna-mladji...Sa na Desc-stariji.Malo je tu i Ur-stariji.Ovaj sada momak je dve god stariji...

Kakav god da je,samo da brak bude koliko-toliko skladan...i da ga uopste bude...
Gledam danas neke devojke mlade-udate,cekaju bebu...Svaka cast,ja se ponasam kao da mi mladost tek dolazi...

Inace,uvek su mi muskarci iznad 3-4 god stariji od mene delovali kao mnogo stariji,tako da volim te razlike od 2-3 god,ne vise...

http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHC...0083.26928.gif

Old 02-06-2015, 13:22   #320
SBojana
Švrća

SBojana je offline
Registrovan: Feb 2013
SBojana je na dobrom putu
Standardno

Ja imam satrurna na dc, suprug je stariji nepunih godinu dana od mene. A pre braka veze su mi bile sa prilicno starijim momcima iako imam merkura u 5. ako cemo po simbolici, kod mene sve obrnuto.

Old 02-06-2015, 13:46   #321
Venus21
Švrća

Venus21's Avatar

Venus21 je offline
Registrovan: May 2015
Venus21 je na dobrom putu
Standardno

Sta mislite kod mene, hoce li biti mladji ili stariji ? ... Inace, volim starije, cak ne bi mi smetalo ni 10 god. stariji jednostavno privlace me tako stariji tipovi, a da izgledaju nekako mocno, privlacno.

http://www.dodaj.rs/f/3a/7V/2fl4Ltg/...gw01201468.png

Old 02-06-2015, 14:34   #322
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Meni astrolog rekao za budućeg muža da će biti 7-15 godina stariji od mene, a da će biti mladalačkog izgleda:
So0Sa, So0Ur, So0Me, Ve0Sa, Ve0Me

Old 02-06-2015, 14:34   #323
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Venus21 VIdi Poruku
Sta mislite kod mene, hoce li biti mladji ili stariji ? ... Inace, volim starije, cak ne bi mi smetalo ni 10 god. stariji jednostavno privlace me tako stariji tipovi, a da izgledaju nekako mocno, privlacno.

http://www.dodaj.rs/f/3a/7V/2fl4Ltg/...gw01201468.png
stariji. ve neaspektovana, dispozitor u konjukciji sa suncem - moć i superiornost

Old 02-06-2015, 15:14   #324
Venus21
Švrća

Venus21's Avatar

Venus21 je offline
Registrovan: May 2015
Venus21 je na dobrom putu
Standardno

Hvala na odg. Drago mi je da ce biti stariji. Sta mislis otprilike koliko stariji ?

Old 02-06-2015, 23:54   #325
venera88
Obično gatalo

venera88 je offline
Registrovan: Aug 2014
venera88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
Ve i Sa treba da starije ili mladje ali tek kasnije, kad predjes 40

ali imas Mo u lavu, vidjala sam da voli mladje, 7. kuca u blizancima sa Me na mcu pa ponovo mladji, i to u vagi, vaga mi dodje neutralna, Ma u ovnu mi isto vuce na mladje...Ve na 29. stepenu lava pa onda dodje do promene nagle, pa onda ako gledam da ide dalje u devicu, opet vladar Me, pa opet mladji...ti sa Sa na asc mozda sebi delujes jako ozbiljno pa zato trazis mladje da uspostavis neki balans a i vladar vecine 7. kuce ti je rak sa Mo u lavu...ne znam na koju foru Mo u lavu voli mladje ali sam videla kod par cura istu pricu..i ta ista Ve ti ima dobar aspekat sa Me...ali kasnije ti Mo pravi 90 sa Me pa ces ili imati probleme sa izrazavanjem ili ce poceti mladi da ti smetaju u nekom trenutku ne znam...a mozda i Ma180So te kasnije ponovo vrati na starije ako je So muz a Ma momak...ili pak ti treba neko sa puno fizicke energije kao Ma180So pa to mogu samo mladji da budu bik na pocetku 5. kuce mislim da ne gleda godine, nisu bitne, ali eto Ve naglo menja nesto zato si i promenila misljenje...
jao ja tek sad ovo vidim ne znam u cemu je stvar, ali mladje sam (ovog puta) definitivno otpisala! sad mi treba neki stabilan, zreo muskarac
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-06-2015, 00:04   #326
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Meni astrolog rekao za budućeg muža da će biti 7-15 godina stariji od mene, a da će biti mladalačkog izgleda:
So0Sa, So0Ur, So0Me, Ve0Sa, Ve0Me
Mislim da mi je tvoj natal fascinantan. Da ćeš imati problema sa izborom partnera. Da li je to mladji, a koji je zreliji u odnosu na svoje godine? Ili pak stariji i mladoliko da izgleda? Kako su se Tebi planete načičkale u I polju, tako su meni u 7.
U tom slučaju može poslužiti i teorija u kom se kvadrantu nalaze SO i MO(ubi me ako se setim da li je to Ptolomej, ispravka).

Ako se Sunce nalazi u 1, 2, 3, 7, 8, ili u 9.kući partner će biti mlađi. Takođe, ako je u ženskom horoskopu Sunce jače od Marsa. - što kod Tebe jeste.

U muškom horoskopu ako se Sunce nalazi u jednoj od ovih kuća: 1, 2, 3, 7, 8, ili 9.kući, a Mesec opada u istim. Zatim ako mu je Mesec jači od Venere ili ako mu se Mesec nalazi u Ovnu, Jarcu ili Lavu, bračni drug će biti stariji od njega.

U Muškom horoskopu ako se Sunce nalazi u jednoj od ovih kuća: 4, 5, 6, 10, 11 ili 12.toj kući, a Mesec raste u jednoj od istih kuća njegova partnerka će biti mlađa od njega.

U Ženskom horoskopu je obrnuto, u tom slučaju partner je stariji.

Po Klaudiju Ptolomeju, u zenskom horoskopu u slucaju supruga posmatra se Sunce. Ako se sunce nadje u istocnim kvadrantima, zena se udaje mlada ili za muskarca mladjeg od sebe.
Ako Sunce nije u duplom znaku ili aplicira prema istocnim planetama, udaje se jednom, ali ako je u duplim znacima ili u aspektu sa nekoliko planeta na istoku, udace se vise puta.
Ako je Saturn, slicno u aspektu sa Suncem, zena se udaje za stalozenog, korisnog, marljivog muza

Ne znam, nisam odavno posećivala ovu temu, verovatno ih ima dupliranih, pa i ovo stoji negde.

Last edited by elza; 03-06-2015 at 00:21..

Old 03-06-2015, 00:20   #327
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

E, pa nemam pojma. Kad se udam, javiću vam koja teorija je bila u pravu.
Meni astrolog ovako napisao, tj rekao, da će biti 7-15 god stariji, mladolik, detinjast. Ja sa to sama povezala sa ovim aspektima kako sam napisala.
A jel tačno i ako So aplicira ka Ur da je stariji?
Inače sam uvek imala starije momke od mene, i takvi su me jedino i zanimali. Al opet za ve0Sa sam čitala i da je često slučaj da su stariji partneri dok je natus mlađi, a da su mlađi partneri kada je natus stariji.
nemam pojma ni ja sama.
Da, gotovo ceo natal mi se svodi na stelijum. Ako ga sada Sa ne aktivira, ne znam da li će ga ikada išta aktivirati...

Old 03-06-2015, 00:28   #328
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Pa meni SA u povratku pregazio stelijum, pre tri godine, posle toga i MO i SO i vala ga nije aktivirao u tom smislu Moj stelijum u VAgi, SA, ME, JU, PL, zatim SO i MO. VE0NE u Strelcu
Kao što vidiš i meni ME meša "prste", pa tako zbog blizine na DC niko ne zna da li je mladji ili mladolik, a da ga JU zbog tog što je dispozitor Veneri(vladaru 7) i zato što je na samom DC, ipak stariji, korpulentniji, ali opet mladolik...i da li ću se uopšte odlučiti za brak, pored Meseca i Sunca u 7, još

Old 03-06-2015, 00:50   #329
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Mislim generalno da Sa aktivira planete u stelijumu, ne samo što se tiče braka. Me je vladar Mc, očekujem sad da diplomiram napokon i nakon toga, nadam se na jesen nekom dosta dobrom poslu. Ako se to dogodi, to će biti i zbog prelaska Sa preko Me, ali i zbog prelaska Ju preko Mc. Ja čekam... Kada je Sa prelazio prvi put preko Me, imala sam neke ozbiljne razgovore za posao, i to je bap to što očekujem od jeseni. Ovaj unazađeni Sa sve samo odužio.
Što se tiče braka, sa ovim mojim sam i počela da pričam upravo o tome kada je Sa nagazio Ve (prvi put). I cela ta priča se razvijala dok je Sa išao direktno, da bismo raskinuli sa RXSa. Unazađeni se taman okreće na mom Asc i Ve (tj na 28*, a meni su Ve i Asc na 27*). I tu čekam...

Eto to je što sam preživela sa prvim prelaskom Sa preko ovih planeta u stelijumu, ostatak priče očekujem tamo na jesen, da definitivno preleti preko ovih planeta, pa da pređe preko So, pa preko Ur, pa da se vrati opet do So, i onda konačno neka otputuje preko Ur i da ga više ne gledam. Pa da vidim hoće li mi život biti cveće ili će me Sa definitivno izurnisati, da naučim još jednu lekciju, kao da ih nisam imala dovoljno za života. Nama sa Sa na Asc ceo život su saturnovske lekcije, ja čekam nagradu.

Što se tiče braka kod mene, mene brine i Dc u blizini Algola, i Hiron u 7.p. A valjda ću se udati. Svi astrolozi do sad su mi rekli da hoću, ja im nekako verujem. I to mi je jedna astrološkinja rekla nakon Sa povratka. A ako se udam pre Sa povratka, da ću se razvesti i da me opet brak očekuje nakon Sa povratka. Rekli su mi stariji muž, a nek bude i mlađi, samo nek već jednom dođe. Ma nek bude i žaba, baš me briga, ne čekam ja princa na belom konju.

A tebi ako je Ve vladar 7.p. u Strelcu, možda Sa uradi nešto po tom pitanju kada pređe preko nje?

Kakvi momci su te do sad privlačili? Mlađi ili stariji?

Kod mene je ovako išlo sa ovim mojim: upoznali smo se kada je Sa prelazio preko Ma (vladar 5.p. u 11.p) i družili smo se sve dok Sa nije prešao preko Pl (vladar Asc, dispozitor Ve, vladar 12.p.) i tada smo započeli tajnu vezu. Priča oko izlaska veze iz tajnosti, našeg braka i dece je započeta kada je Sa nagazio Ve i ta priča se razvijala polagano, ali se ništa nije konkretno dogodilo sve dok Sa nije krenuo retro kada smo raskinuli. Od tada (to je dva meseca) smo bez ikakvog kontakta. Čovek kao u zemlju da je propao.

Old 03-06-2015, 01:03   #330
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

DC ti je u separaciji od Algola. A VE i MA u recepciji, rade jedan za drugog. Tj.iako niste povezani direktnim aspektom, primate jedan drugog u sedište. Pa ovako izgleda da se kao mrzite, ili mrzite jer se volite
Pročitaj još neke tekstove, npr.Vesnu Keserović, u vezi sa VE aspektima prema JU i SA.
Neretko osobe koje imaju JU u aspektu sa VE(kao opštim vladarem braka), vrlo brzo reše u roku od godinu dana(jer je Jupiterov hod po znaku oko godinu dana). I udju u vezu, i trudnoću i krunišu brakom. I sve to u tih godinu.
Dok sa SA, prilično se otegne. E sad kod tebe je aplikacija. Kod mene separacija. Pa bih drugačije gledala u slučaju separacije moje VE kao vladar 7, može nagovestiti i to koliko je partner mogao biti u braku, kada sam ga upoznala ili sl. Ja već sa ovim JU na DC, i SO u 7 - imam sliku nekog ko je već imao brak, što VE vladar 7 u 9 potvrdjuje(vladar partnera u drugom polju braka).

a negde si pitala da li Uran0Sunce mogu da daju dosta starijeg partnera? Ja mislim samo veću razliku u godinama. Opet imam u okruženju potvrdu gde je razlika +12 - ali je partner mladji(Uran u 7)
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules