ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-03-2015, 22:14   #286
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
samo sam sinastriju kratko pogledala...ja sam bar vidjala mnogo sinastrija koje traju a imaju uzasne aspekte, jer mora nesto da se nauci iz takvog odnosa i moze mnogo da se nauci, sve sto traje ako oboma odgovara ne moze da bude lose, koliko god da je napeto sa aspektima...oni se vrvtno prepoznaju u tome...

ima dosta planeta na uglovima sto uvek daje jaku vezu nebitno kakvi su aspekti, dodatno i SMC0MC...Ma0Pl...So i Mo nisu losi, jos je bolje kad se vide, iako su losi aspekti, to nije lose nikako, uvek daje bliskost...Mo0NE0Ju pa je tu puno podrske, paznje, ljubavi, topline...najveci problemi su im Ur na dsc i eventualno VE180Sa ako vremeno donese neku hladnocu, ili ce pak neko morati zbog posla da se seli ili tako nesto, da putuje pa ne bude tu stalno, sve zavisi, mada moze i na tome da se radi...
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-03-2015, 22:20   #287
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Astrološki nije sjajno, u stvarnosti je stvar potpuno drugačija nadam se da će tako i ostati
Kazu da je dobro da u sinastriji muski Mesec takoreci "juri" zenski Mesec tj. da je on iza zenskog Meseca, sto u ovoj sinastriji koju si nakacila postoji (njegov Mo u devici ide za njenim Mo u jarcu) i da ti parovi ostaju zajedno uprkos potencijalnim problemima. Sto je udaljenost manja, to je bolje. E sad koliko to pije vodu u praksi, nisam sigurna, jer nisam imala prilike da gledam mnogo sinastrija bracnih parova, ali Bekamovi to imaju, Brandjelina takodje Majkl Dzej Foks i Trejsi Polan, Brena i Boba itd. Pa kome je zanimljivo neka proveri.

Po djotisu ona je Asc Lav - Dsc Vodolija, vladar sedme Saturn u sedistu pa otud stariji partner i posledicno razlika u godinama.

Old 21-03-2015, 22:27   #288
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Kazu da je dobro da u sinastriji muski Mesec takoreci "juri" zenski Mesec tj. da je on iza zenskog Meseca, sto u ovoj sinastriji koju si nakacila postoji (njegov Mo u devici ide za njenim Mo u jarcu) i da ti parovi ostaju zajedno uprkos potencijalnim problemima. Sto je udaljenost manja, to je bolje. E sad koliko to pije vodu u praksi, nisam sigurna, jer nisam imala prilike da gledam mnogo sinastrija bracnih parova, ali Bekamovi to imaju, Brandjelina takodje Majkl Dzej Foks i Trejsi Polan, Brena i Boba itd. Pa kome je zanimljivo neka proveri.

Po djotisu ona je Asc Lav - Dsc Vodolija, vladar sedme Saturn u sedistu pa otud stariji partner i posledicno razlika u godinama.
za Mo sam i ja cula to i msm da je tacno, ja imam MO u ovnu i uvek su me najvise razumeli muskarci sa Mo u ribama iako se elementi totalno drugaciji...najvise su me osecali nekako ...ali sam cula i da je jako dobro Mo180Mo, mo180so...trigoni takodje...samo su 90 malo napetiji...

ja imam Sa u vodoliji, Ve vladar 7. polja 180Sa i uvek samo starije gledam i budu razvedeni uglavnom nazalost...muskarci sa Mo u ovnu samo mladje cure traze, ili sa Ve u ovnu...Mo u vodoliji voli vise svoje godine, iako sam cula da kao vole razvedne, do sad nisam videla, Ve u vodoliji voli velike razlike u godinama, i mladje i starije...Mo i Ve u ribama voli sve, nema odredjen tip niti godine...za ostale nisam sigurna...

Old 21-03-2015, 22:42   #289
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
za Mo sam i ja cula to i msm da je tacno, ja imam MO u ovnu i uvek su me najvise razumeli muskarci sa Mo u ribama iako se elementi totalno drugaciji...
Logika ove price je da njegov Mo prelazi manji put do tvog Mo da bi te razumeo, kao zensko i da mu je tako stalo do tebe jer Mo u muskom chartu predstavlja zenu u njegovom zivotu pa je pozeljno da juri tvoj Mo.

A vidis ja preferiram starije muskarce (So u vagi), ali ipak ne mnogo starije, a redovno privlacim mladjane (Ma u blizancima).

Old 21-03-2015, 22:49   #290
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Logika ove price je da njegov Mo prelazi manji put do tvog Mo da bi te razumeo, kao zensko i da mu je tako stalo do tebe jer Mo u muskom chartu predstavlja zenu u njegovom zivotu pa je pozeljno da juri tvoj Mo.

A vidis ja preferiram starije muskarce (So u vagi), ali ipak ne mnogo starije, a redovno privlacim mladjane (Ma u blizancima).
Pa gledaj koliko ti je Sa umesan u pricu...haha, koji crni mladji...to je zbog dsc u ovnu isto.sto te hoce mladji

Old 21-03-2015, 22:54   #291
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Pa da i kvadrati sa Sa, milina.

Old 21-03-2015, 23:53   #292
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Hvala obema što ste pogledale

Meni je više fokus bio na natalima.
Ja nisam za to da je bolje da svetla budu u kvadratima. Ipak je to blokada, grč, različit mentalni/emotivni sklop, sklonisti, iskazivanja...
Ima tu dosta nežnosti, razumevanja, on se prema njoj više ponaša kao otac... baš dosta uči kroz njega i ima podršku.

Tiramisu, kako se određuje podznak prema đotišu?
Pokušavala sam da vežbam na svom primeru ali nešto ne ide

Old 22-03-2015, 00:24   #293
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

obično starije u mladosti pa kasnije mlađi. (Ve + Sa) pa to i ima logike i dobro je tako. na početku ti treba netko tko zna a kasnije ti druge (mlade) obučavaš

Old 22-03-2015, 00:42   #294
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
kako će njih dvoje?
njemu mora bit prva i zadnja njegova, a ni ona nije daleko. potuć će se kad tad

Old 22-03-2015, 01:37   #295
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

@snupy: Ti si u podznaku ovan prema djotisu. U sideralnom zodijaku pozicije planeta kao i Asc se pomeraju unazad za oko 23 stepena tzv. ajanamsu. Imas na astro.com opciju zodiac i tu izaberes hindu/lahiri geocentric (sidereal) i obicno uz to ide celi sistem kuca (house system: whole signs). U principu tumacenje je slicno kao i za tropski zodijak, samo sto neke kuce imaju malkice drukcije znacenje. Npr. peta kuca je u djotisu bitna sto se tice fakultetskog obrazovanja, ali vec master i nesto vece od osnovnih studija prelazi u regiju devetog polja. Ili npr. neprijatelji su uglavnom sesto polje, a ne sedmo. :-)

Old 22-03-2015, 12:22   #296
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
kako će njih dvoje?
njemu mora bit prva i zadnja njegova, a ni ona nije daleko. potuć će se kad tad
Njega ne poznajem dobro, ali mi deluje kao papučić. Baš joj sve dopušta i prepušta, on se ništa ne pita Ona je dosta temperamentna i mora biti sve po njenom, inače kao svaka Riba postaje drama queen. Čini se da se nadopunjuju, on nju smiruje a ona ga podstiče na akciju jer je baš pasiva.

Quote:
@snupy: Ti si u podznaku ovan prema djotisu. U sideralnom zodijaku pozicije planeta kao i Asc se pomeraju unazad za oko 23 stepena tzv. ajanamsu. Imas na astro.com opciju zodiac i tu izaberes hindu/lahiri geocentric (sidereal) i obicno uz to ide celi sistem kuca (house system: whole signs). U principu tumacenje je slicno kao i za tropski zodijak, samo sto neke kuce imaju malkice drukcije znacenje. Npr. peta kuca je u djotisu bitna sto se tice fakultetskog obrazovanja, ali vec master i nesto vece od osnovnih studija prelazi u regiju devetog polja. Ili npr. neprijatelji su uglavnom sesto polje, a ne sedmo. :-)
Nešto sam čitkarala po netu pa mi je đotiš privukao pažnju. Postoje neke izuzeci kao ove što si navela ali sam našla da npr. značenje IV kuće je slično astrološkom opisu III kuće... tako da mi treba dosta vremena da se po'vatam sa tim
Hvala ti

Old 22-03-2015, 17:02   #297
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
za Mo sam i ja cula to i msm da je tacno, ja imam MO u ovnu i uvek su me najvise razumeli muskarci sa Mo u ribama iako se elementi totalno drugaciji...najvise su me osecali nekako ...ali sam cula i da je jako dobro Mo180Mo, mo180so...trigoni takodje...samo su 90 malo napetiji...

ja imam Sa u vodoliji, Ve vladar 7. polja 180Sa i uvek samo starije gledam i budu razvedeni uglavnom nazalost...muskarci sa Mo u ovnu samo mladje cure traze, ili sa Ve u ovnu...Mo u vodoliji voli vise svoje godine, iako sam cula da kao vole razvedne, do sad nisam videla, Ve u vodoliji voli velike razlike u godinama, i mladje i starije...Mo i Ve u ribama voli sve, nema odredjen tip niti godine...za ostale nisam sigurna...
Imam Mo i Ve u vodoliji, pa sta bi rekla po tome, sta volim?
Ne volim velike razlike u godinama, tu do nekih 6,7 stariji od mene maksimum. Mladje ne volim nikako.
Edit: Ups, ne znam jesi li mislila na muske vlasnike Mo i Ve, povlacim post.

Old 22-03-2015, 19:11   #298
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Imam Mo i Ve u vodoliji, pa sta bi rekla po tome, sta volim?
Ne volim velike razlike u godinama, tu do nekih 6,7 stariji od mene maksimum. Mladje ne volim nikako.
Edit: Ups, ne znam jesi li mislila na muske vlasnike Mo i Ve, povlacim post.
haha, na muske sam mislila
za zene ne znam

Old 22-03-2015, 21:42   #299
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

E znam par muskih sa Ve u vodoliji.
Nijedan ne voli starije, pouzdano znam.
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-03-2015, 22:21   #300
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
E znam par muskih sa Ve u vodoliji.
Nijedan ne voli starije, pouzdano znam.
ja znam jednog koji bas voli starije znaci zavisi od ostalih aspekata i kuca...ovaj ima 5. kucu u jarcu, msm zato, iako nema Ve i Sa kontakte...a ovaj drugi ima Ve0Sa u vodoliji...pa mozda zato, iako mu je 5. u strelcu i Ju u devici...izgleda Sa uvek donese godine...mora celi natal da se gleda
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules