ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-12-2012, 19:15   #16
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sicilijana VIdi Poruku
I ja sam citala svasta, ali od toga pola ili trecina istine na primerima.

Moja drugarica ima muza starijeg od nje 10 godina, a nema joj ni vladar 7, a ni SO, a ni VE aspekt sa SA, ni sa UR

natal http://www.dodaj.rs/f/1T/JO/2NseDaag/moj-natal.gif
E,pa sad, ispade da ovde na forumu bodemo "ko corava koka zrno‚" i opet sve u prazno
Advertisement

Old 24-12-2012, 20:14   #17
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
E,pa sad, ispade da ovde na forumu bodemo "ko corava koka zrno‚" i opet sve u prazno
Nisam ja to rekla , samo da ne trazite nesto u natalu sto se ne moze videti.
Nije astrologija kristalna kugla.
Vidim da vecina preskace osnove, pa krenu da se gube po derivatnim poljima, stepenima, fiksnim zvezdama,asteroidima itd...., a ne vide osnovno: vladare kuca, gde je otisao, u koju kucu, koji znak itd...- osnovu.
Kako je krenulo po forumu, uskoro ce se traziti visina, tezina, broj cipela, ime, prezime i broj licne karte buduceg muza ( sto je ne moguce videti).
Ne mozes ti iz tvog natala da vidis kompletan opis tvog buduceg muza, nema sanse, jer to je prvenstveno tvoj natal.
Druga stvar za Sunce koje se isto vezuje za bracnog partnera, oca, direkotra, sefa itd...., mozda kod nekih jeste povezano, jer je dokazano da neke osobe traze figuru oca u partneru, a sta ja sa onima koji ne traze takvog ?
Sta sa onima kojima je otac totalno razlicita licnost, osoba od partnera, kako onda da povezemo simboliku sunca i sa ocem i sa partnerom?
Ako mislis da moze da se vidi "pokazatelj starosti partnera" po suncu, onda bi i otac, muz, direktor trebalo da budu isto godiste.
Po vladaru 7.kuce je logicnije, ali ne moze ni po tome, veruj mi.
Mnogo je to sve siroka simbolika, pa kada corava koka bode zrno, ona ga ponekad i ubode.

http://www.dodaj.rs/f/1T/JO/2NseDaag/moj-natal.gif
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote

Old 24-12-2012, 20:44   #18
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Prvo što trebate znat je da je astrološka literatura u 50% slučajeva pogrešna i nije primjenjiva u praksi.

Zato je najbolje da učite astrologiju iz odživljenih natala, jer literatura će vas često navesti na krivi put. Osnove iz literature - da, ali sve ostalo učite sami kroz praksu.

Imala sam klijenata koji su imali konjukciju vladara 7. polja i Saturna i imali partnera starijeg od sebe 2-3 godine.

Imala sam i one koji su se razveli a nisu imali aflikacije od Urana i Saturna.

Imala sam i one koji su nisu imali dodir ni urana ni saturna sa vladarom 7. polja i venerom, suncem, mjesecom, pa su imali bračnog partnera starijeg 15 godina.

Prvo, koliko sam shvatila Tema je otvorena da se ispišu i prilože karte ljudi koji su imali bračne partnere, a 50% teme je već pretvoreno: a meni, koliko će moj biti stariji itd. Meni zaista nije jasno koliko bezobrazni morate biti svi od reda koji ovdje spammaju, da ne mogu poštivat ni jednu jedinu temu, nego tražit besplatne analize i od teme napravit "smetlište".

Drugo, starosna dob se ne može vidjet iz natala, kao ni horoskopski znak itd. Može se vidjet iz nekih, ali ako je jako naznačeno. Zato ja za te opsie partnera uvijek koristim i tarot u kombinaciji, pa dobijem detaljniji i fizički izgled i nekad se vidi određena razlika u godinama, ali rijetko.

Treće, ovo je tema o bračnim partnerima, prema tome ne vidim logiku da neki ispisuju: ja sam imala mlađe ili starije partnere.

@sicilijana dobro govori, naučite prvo osnove, onda ćete znat da se bračni partner gleda kroz 7 polje, a svi ostali kroz 5. polje i da to što imate mlađe/starije partnere sada, ne znači da će i budući partner biti takav.

Ako se uvrijedite na ovo, stvarno me nije briga, ali više ne mogu gledat kako svaku temu pretvarate u kupusaru gluposti.

Sad nastavite konstruktivno dalje...

Old 24-12-2012, 21:23   #19
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Tako je,kacite natale i iz iskustva recite sta je to sto odreduje ili bi moglo da ukaze na razliku u godinama sa partnerom,ako se takva pravilsnost uopste moze pronaci, posto se uvek gleda ceo natal.

Old 24-12-2012, 23:57   #20
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

ja sam vidjela dvije ženske karte gdje su muški partneri stariji od njih preko 20 godina.
zapazila sam u oba slučaja VE 90/180 SA

nedavno sam vidjela jednu kartu gdje je preko ANTISCIJE konjunkcija vladara 7. polja i saturna. dakle cure pazite i na ANTISCIJU.

Old 29-01-2013, 02:01   #21
sackili
Obično gatalo

sackili's Avatar

sackili je offline
Registrovan: Jul 2010
sackili je na dobrom putu
Standardno

Moj muz je stariji od mene 15 godina. ja u 5. imam SA0MA pa 90 moje SO plus MA0Ur razveden je bio , a on ima Me0Ve, Me vladar 9. polja tj drugog braka.

Old 29-01-2013, 07:58   #22
noddy
Obično gatalo

noddy's Avatar

noddy je offline
Registrovan: Jun 2012
noddy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nina Sofia VIdi Poruku
Moja drugarica je trenutno u vezi sa osobom sa kojom je trudna, on je 18 godina stariji od nje. Vladar 7 kuce je Mars (7 polje u skorpiji) i tu se nalaze Merkur i Saturn , a Mars ima sekstil sa Saturnom a Sunce samo radi aspekte sa Mesecom, Neptunom i Mc ... Ne znam da li ti to znaci nesto...
Merkur ti je tu pokazatelj mladjih partnera..
Doduse,meni je vladar 7.polja Merkur,pa mi prognoziraju dosta mladju zenu,a ja do sad sa sve minimum tri godine starijim djevojkama Moze bit sto je Meni Merkur u Lavu-pa po necem te zene moraju bit jace od mene sa Suncem u Raku,pa su to godine

Old 29-01-2013, 08:22   #23
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

moji dosadašnji dečki bili su mojih ili malo stariji od mene.....imala sam ja i mlađe,i to dosta, ali se nisam osjećala dobro...stvar je od osobe do osobe, ja jednostavno nebi bila sretna sa nekim mlađim...ko zna šta mi je suđeno, trenutno me mlađi ne usrećuju

Old 29-01-2013, 15:54   #24
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Hmm, gledam neke primere i neki me malo zbunjuju...

1. Moja majka: Dc u jarcu, saturn u škorpiji, najegzaktniji aspekt je 60Me. Otac je tu njeno godište, stariji samo 2 god. Međutim taj Sa se manifestovao kao njihovo dugo zabavljanje ( skoro 7 god.) pre nego što su se venčali, kao i dosta problema u prvim godinama braka, a i otac ima So/MO/Me u jarcu. Valjda je tu simbolika Sa istrošena.
Evo natala, pa ako neko vidi još nešto što sam ja previdela:

http://tinypic.com/view.php?pic=2u763ya&s=6

2. Bratovljeva žena. On je od nje stariji 7.god, otprilike toliko su se i znali pre nego što su se venčali, više puta su počinjali i prekidali vezu. Ja kod nje ne vidim nekog pokazatelja za tu razliku u godinama, So kao vladar 7 je u blizancima, jedino ova separaciona 180 sa Uranom, ali mi to nešto slabašno i pre bih je vezala za ovu priču o prethodnim raskidima.

http://tinypic.com/view.php?pic=ibdvf5&s=6

3. Drugarica. Muž stariji od nje 9 god. Njen vladar 7 je Ve u biku. Vr180Sa, So0Me, So120Ur. Venčali se posle samo nekoliko meseci poznanstva, i oni imali dosta problema na početku braka.

http://tinypic.com/view.php?pic=4h5u9i&s=6

Izgleda da taj Sa/Ur uvek mora da se manifestuje, ali ne uvek kao malo veća (ili mnogo veća!) razlika u godinama, već pričaju i neku drugu priču. Mada još uvek me buni ovaj 2.primer, nije mi ubedljiv....
Eto stavila sam karte pa se zanimajte...

Old 29-01-2013, 16:58   #25
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Suprug jedne moje sestre je 5 god od nje stariji...

Evo njene natalne karte...
http://www.astro.com/tmpd/cipifile2F...3727.48132.gif

Old 29-01-2013, 20:07   #26
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
Suprug jedne moje sestre je 5 god od nje stariji...

Evo njene natalne karte...
http://www.astro.com/tmpd/cipifile2F...3727.48132.gif
ja bas nisam sigurna da iz natala mogu da se vide godine partnera...
vl 7k Ma, pa i sam ovan daje mladje partnere, ili je to generacija (po teoriji)
jedino ako gledamo Ve, onda imamo aplikacionu konjukciju sa Me (sto opet daje mladje) i opoziciju, al separacionu, sa Sa (stariji)-ako gledamo Ve kao prirodnog vl 7k...
tu je i kvadrat sa Ur (aplikacioni), al to moze znaciti i sta drugo
mada, Ma je u kvadratu sa Ju (ne znam je li tacno al citala sam davno) da to daje starije partnere, pa je jos taj Ma u strelcu
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-01-2013, 20:16   #27
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Mozda mogu da se vide godine,ali ja to nikako ne umem...

U pravu si,Ma bi trebao da daje mladje partnere...ali ima vise faktora...Mozda ta Ve opozicija Sa i Ve kvadrat Ur...al ko ce znati...

Za moj horoskop licno je sve konfuzno...Sa,So,Ur-u 7.kuci-stariji,mada vladar 7.je Mars,a sama Ve je u sekstilu sa Me-mladji...Ja licno vise uopste to i ne gledam,jer je tesko zakljuciti...

Old 29-01-2013, 20:32   #28
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
U pravu si,Ma bi trebao da daje mladje partnere...ali ima vise faktora...Mozda ta Ve opozicija Sa i Ve kvadrat Ur...al ko ce znati...
i meni je prvo palo na pamet Ve180Sa...sa Ur je to malo drugacije, jer mislim da on daje mnogo starije partnere

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Hmm, gledam neke primere i neki me malo zbunjuju...

1. Moja majka: Dc u jarcu, saturn u škorpiji, najegzaktniji aspekt je 60Me. Otac je tu njeno godište, stariji samo 2 god. Međutim taj Sa se manifestovao kao njihovo dugo zabavljanje ( skoro 7 god.) pre nego što su se venčali, kao i dosta problema u prvim godinama braka, a i otac ima So/MO/Me u jarcu. Valjda je tu simbolika Sa istrošena.
Evo natala, pa ako neko vidi još nešto što sam ja previdela:

http://tinypic.com/view.php?pic=2u763ya&s=6

2. Bratovljeva žena. On je od nje stariji 7.god, otprilike toliko su se i znali pre nego što su se venčali, više puta su počinjali i prekidali vezu. Ja kod nje ne vidim nekog pokazatelja za tu razliku u godinama, So kao vladar 7 je u blizancima, jedino ova separaciona 180 sa Uranom, ali mi to nešto slabašno i pre bih je vezala za ovu priču o prethodnim raskidima.

http://tinypic.com/view.php?pic=ibdvf5&s=6

3. Drugarica. Muž stariji od nje 9 god. Njen vladar 7 je Ve u biku. Vr180Sa, So0Me, So120Ur. Venčali se posle samo nekoliko meseci poznanstva, i oni imali dosta problema na početku braka.

http://tinypic.com/view.php?pic=4h5u9i&s=6

Izgleda da taj Sa/Ur uvek mora da se manifestuje, ali ne uvek kao malo veća (ili mnogo veća!) razlika u godinama, već pričaju i neku drugu priču. Mada još uvek me buni ovaj 2.primer, nije mi ubedljiv....
Eto stavila sam karte pa se zanimajte...
U drugom primeru, primetih i ovu Ve koja je na Dsc-u, a koja gradi aplikacioni (ako dobro videh) trigon sa Sa (Ve kao prirodni vl 7k)...e sad kad je zenski natal u pitanju, to je i ona kao devojka, pa i planete u aspektu s njom (Ve) mozda mogu pokazati kontakt s mladjim il starijim momcima.
Jos jedna stvar, cim ti rece 7god, a meni pade na pamet da je Sa umesan u pricu , e sad kako je to trigon, ta razlika i nije tako velika kako zna biti sa neharmonicnim aspektom ove dve planete.
Ovo sto si pisala za kontakt So i Ur, simbolika verujem da je tu ispunjena. Da ne kazem da taj Sa moze znaciti i vracanje na nesto staro (nekog sa kim si vec bio), pa da sa svim ovim (So180Ur) bude kompletirano.
Ne znam, ja cisto nesto sumnjam da se to u natalu moze videti, jer simbolika te planete moze otici na bilo sta, pa i na godine.
Opet ako gledamo da Dsc u ovnu daje mladjeg momka, u lavu bi onda dao zrelog (So), pa i svakako starijeg muskarca...al opet postavka u blizancima...ko zna na sta je ta simbolika otisla
Znaci, moj zakljucak je- mozemo nagadjati do sutra al sa sigurnoscu tvrditi, ne.

Last edited by Vojvotkinja; 30-01-2013 at 02:22..

Old 30-01-2013, 01:19   #29
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

po mom nekom ikustvu, radije pogledajte kakav je sklop lichnosti osobe chiji je natal
sha ona trazi, shta njen horoskop zahteva, kakvi je partneri privlache, koji bi ispunio simboliku...
nije isto kad vlasnik horoskopa ima So u Vagi ili So u Ovnu, niti traze isto Mo u Vagi i Mo u Raku, Ve u Biku i Ve u Vodoliji......

ok, 7. kuca su svi ti zahtevi, ali je treba uklopiti sa vlasnikom horoskopa

Old 30-01-2013, 01:34   #30
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
po mom nekom ikustvu, radije pogledajte kakav je sklop lichnosti osobe chiji je natal
sha ona trazi, shta njen horoskop zahteva, kakvi je partneri privlache, koji bi ispunio simboliku...
nije isto kad vlasnik horoskopa ima So u Vagi ili So u Ovnu, niti traze isto Mo u Vagi i Mo u Raku, Ve u Biku i Ve u Vodoliji......

ok, 7. kuca su svi ti zahtevi, ali je treba uklopiti sa vlasnikom horoskopa
U pravu si ti!
Zato sam ja pokusala i da ubacim Ve (za pocetak) u pricu, jer je u zenskom natalu ona njome prikazana kao devojka. Kod mene to sa Ve itekako sljaka, ne bas ni mojom voljom (da tako kazem), al tako je.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules