ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-01-2017, 13:16   #976
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

nema na čemu.
ja o istočnoj ne znam ništa, ali sam pretražujući inače o planetama na netu, nailazila i na sajtove i tekstove istočne škole, pa mi je poneki podatak ostao negde u malom mozgu. tako sam se setila toga da kao što Zapad gleda Sunce kao figuru muškarca (muža) u ženskom natalu, tako Istok uzima Jupiter kao muža.
e sad se kod mene u djotiš verziji natala poklopilo da je taj Ju još i vladar 7. kuće, pa dve muve jednim udarcem.
ako bi ti izradila djotiš natal, čak i da ti 7. kuća nema veze sa Ju, svejedno bi ga posmatrala kao srž svog budućeg muža. Jupiter bi bio ono što ćeš dobiti.
to je sve što znam
Advertisement

Old 28-01-2017, 19:24   #977
Ana Karenjina
Početnik

Ana Karenjina je offline
Registrovan: Dec 2016
Ana Karenjina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Misliš manifestacija opisanog kvadrata neće biti u maniru manifestacije kvadrata bez recepcije, odnosno s lošom recepcijom ?!
Djelimično si u pravu, jer Saturn u Vodoliji (domicilu) prima Mjesec u znak svoje egzaltacije (Vaga).
E sad, fazon je u tome da je Mjesec u Vagi i Vodoliji može imati samo dostojanstvo lica, al' to je to.

E sad, Saturn definitivno pokazuje interes za Mjesec, ali pitanje je koliko Mjesecu (tebi) prijaju ljudi & stvari u simbolici tvog natalnog Saturna.

Pitanje je i šta se dešava s Venerom, kao s dispozitorom Mjeseca ?!
Ukoliko je Venera nalazi u aspektu sa Saturnom, te ukoliko je Mr. Sa(dista) u Venerinom terminu i licu, tu već može biti govora o koliko-toliko obostranoj recepciji.
Naravno, opet pod uslovom da Venera nije u znaku Saturnovog izgona/pada, te da se nalazi barem u Saturnovom terminu i licu.

U svakom slučaju, piši o real life manifestacijama ovog aspekta. Osobito zato što si ti predstavljena Mjesecom u Vagi.
Pa tako nekako, prvo jer je orbis između Mo i Sa više od 8*, potom Sa u egzaltaciji u Vagi, pa eto, recepcija i osim tog kakvog takvog kvadrata, ne radi nikakve problematične aspekte, jedini aspekt Saturna uz taj kvadrat sa Mo, mu je 60 MC. Vladar MC-a je Mars, koji je ujedno i vladar 5. kuće. Sa mi je na 5* Vodenjaka - znači u sjedištu te u svom terminu, a u licu Ve.
Venera mi je na 27* Škorpiona u 5-oj kući, znači u izgonu, a u terminu Sa ili Me, te licu Ve, a aspekte koje radi su 0 Pl, 120 AC i 120 MC.
No, taj isti Mo je u terminu Marsa i licu Ju; radi kvadrat na AC i 60 Mars - ovdje je to separacija, pa ni to nije neki aspekt. No ovdje kod kvadrata dolazimo opet do iste stvari - Mo u Vagi, a AC u Raku - Problem je Mo u Vagi dispozicijom ide na Ve u Skorpiji. Plus Ve daje lošu recepciju Mo, ali Mo daje dobru recepciju Ve.

Ali, nisam najbolje shvatila kako vi gledate tu starost partnera te kroz koju kuću. Pa možete li mi pojasniti? No, 7. kuća ne može pokazivati starost niti opis partnera, već ona samo kazuje kako će taj odnos ići u budućnosti, odnosno kakav će naš partner ili muž biti u vezi/braku.
Iz vlastitog iskustva, ja kao osoba kojoj je DC u Jarcu, a Sa u 7. kući, samo u Vodenjaku, mogu reći da mi se nikad u životu nije svidjela starija osoba, štoviše stariji muškarci me ne privlače, već mi je to jako odbojno. Pa kako je moj Sa u Vodenjaku, to i ukazuje da će mi partner biti zreo, odgovorna osoba, sa izgrađenom karijerom i statusom, jer Vodenjak ukazuje na to da idem na osobe koje imaju dobre živce i da tražim nekog tko je inteligentan, da je po tome mentalnom sklopu sličan meni i mojih ili približno sličnih godina. Možda i neobičan povezan s izumima, znanošću, rušilac sistema, ide po svome, makar udarao glavom kroz zid, baš kao ja, da ne odustaje lako od ničega.

Vidim da se spominje istočna metoda i Jupiter kao partner, pa meni je partner i prikazan Jupiterom hahaha So radi taj trigon s Jupiterom.

Last edited by Ana Karenjina; 28-01-2017 at 19:40..
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote

Old 28-01-2017, 20:13   #978
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Standardno

Određen planetarni aspekt u astrologiji može da pruži više različitih inerpretacija istog. Lično smatram da je suviše neozbiljno i površno tumačiti ih po principu „crno-belo“, mlađi-stariji partner, viši-niži ...i slično...Aspekt koji može na prvu loptu da znači da osobu privlače stariji muškarci, apsolutno ne mora da se odnosi na godine već na zrelost koju poseduje, pa tako to može biti vršnjak, zreo, odmeren...sa svim osobinama koje bi trebale da krase osobu sa većim životnim iskustvom, tj. godinama. Mislim da je nezahvalno tvrditi da će neko imati „starije“ ili „mlađe“ partnere jer astrološka interpretacija može odnositi na karakterni sklop partnera a ne obavezno na njegove godine.

Old 28-01-2017, 22:35   #979
Ana Karenjina
Početnik

Ana Karenjina je offline
Registrovan: Dec 2016
Ana Karenjina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
Određen planetarni aspekt u astrologiji može da pruži više različitih inerpretacija istog. Lično smatram da je suviše neozbiljno i površno tumačiti ih po principu „crno-belo“, mlađi-stariji partner, viši-niži ...i slično...Aspekt koji može na prvu loptu da znači da osobu privlače stariji muškarci, apsolutno ne mora da se odnosi na godine već na zrelost koju poseduje, pa tako to može biti vršnjak, zreo, odmeren...sa svim osobinama koje bi trebale da krase osobu sa većim životnim iskustvom, tj. godinama. Mislim da je nezahvalno tvrditi da će neko imati „starije“ ili „mlađe“ partnere jer astrološka interpretacija može odnositi na karakterni sklop partnera a ne obavezno na njegove godine.
Apsolutno se slažem. Sa i u mom slučaju prikazuje samo da će mi partner biti odgovorna osoba, zrelih stavova i razmišljanja, izgrađenog statusa, karijere, kompletna ličnost. To koliko je visok, kako izgleda, čime se bavi opisuje planeta koja prikazuje našeg partnera, odnosno orijentalna planeta koja je u aspektu sa So.

Evo imam primjer na prijateljici koja je u vezi sa muškarcem starijim od sebe oko 23 godine i njoj je ASC u Vodenjaku na 2*, a Sa kao vladar na 7* je na samom Asc-u praktički, u 1. kući i taj njen Sa radi znači 0 na ASC, dok je Uran kao suvladar u 12. kući u Jarcu i radi 0 Ne i 0 Sjeverni čvor.
So joj radi taj aspekt s Mjesecom u Ribama, koji je orijentalan, pa joj je to partner, a taj Mjesec je također u 1. kući. Mjesec joj radi između ostalih aspekata opoziciju na Ju koji je u 7. kući.
Kako vidimo, lošije je imati Sa u 1. kući nego 7., jer je ipak naša prva kuća, partnerova sedma.

Old 28-01-2017, 23:38   #980
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Bravo! perfektno objasnjeno.Svaka cast lenardo.

Old 29-01-2017, 16:04   #981
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Svaka cast za ovo objasnjenje.Par puta sam i ja pisala o tome i 100% se slazem sa tobom.

Old 05-03-2017, 13:20   #982
ksenija
Početnik

ksenija's Avatar

ksenija je offline
Registrovan: Jul 2014
ksenija je na dobrom putu
Standardno

Sedmo polje mi pocinje u blizancima zavrsava se u raku. Venera u sedmoj kuci u sedistu, u znaku blizanca. Oduvek me privlace decaci, mladji od mene, decacki mladalacki izgled i nezreo ponasanje. Ostatak natala ne podrzava takav afinitet. Sunce je u kvadratu sa marsom, i u opoziciji sa saturnom. Muz je stariji od mene preko 15 godina, blizanac sa stelijumom u blizancima, mladalackog izgleda (ve u blizancima, kao i ja). Opisan je i kroz mog marsa u biku, pa je veran, krupan, gurman, tradicionalan, muzikalan...

Old 05-03-2017, 16:24   #983
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by ksenija VIdi Poruku
Sedmo polje mi pocinje u blizancima zavrsava se u raku. Venera u sedmoj kuci u sedistu, u znaku blizanca. Oduvek me privlace decaci, mladji od mene, decacki mladalacki izgled i nezreo ponasanje. Ostatak natala ne podrzava takav afinitet. Sunce je u kvadratu sa marsom, i u opoziciji sa saturnom. Muz je stariji od mene preko 15 godina, blizanac sa stelijumom u blizancima, mladalackog izgleda (ve u blizancima, kao i ja). Opisan je i kroz mog marsa u biku, pa je veran, krupan, gurman, tradicionalan, muzikalan...
Tvoj muz je opisan i merkurom u Lavu i njegovim aspektima.

Old 05-03-2017, 18:13   #984
ksenija
Početnik

ksenija's Avatar

ksenija je offline
Registrovan: Jul 2014
ksenija je na dobrom putu
Standardno

Merkur mi nije u kontaktu sa suncem, u kvadratu je sa mesecom i marsom. Sta to opisuje? Nama u merkuri nisu u kontaktu i komunikacija nam je problematicna generalno.

Old 05-03-2017, 20:14   #985
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by ksenija VIdi Poruku
Merkur mi nije u kontaktu sa suncem, u kvadratu je sa mesecom i marsom. Sta to opisuje? Nama u merkuri nisu u kontaktu i komunikacija nam je problematicna generalno.
Opisuje to sto si napisala u provom postu.
A tema je Starost partnera a ne Sinastija.

Tvoj muz je mladolik i veoma pravedan.
Udala si se iz ljubavi ne moze sve da bude ....

Old 08-06-2017, 11:27   #986
Riba-skorpija
Početnik

Riba-skorpija's Avatar

Riba-skorpija je offline
Registrovan: Jan 2011
Riba-skorpija je na dobrom putu
Standardno

Devojke, evo da se priključim ovoj temi ličnim primerom. Moj sadašnji partner je stariji od mene 20 godina. Mislim da to ima najviše veze sa kontaktom Saturna sa ličnim planetama. Šta vi mislite?

http://i65.tinypic.com/8vrp61.jpg - moja karta
SO 0 SA
MA 0 SA

http://i66.tinypic.com/2ymg7iv.jpg - njegova karta
VE 0 SA

http://i65.tinypic.com/vo0py8.jpg - ovo je naš uporedni horoskop

Old 08-06-2017, 20:02   #987
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
prvo što trebate znat je da je astrološka literatura u 50% slučajeva pogrešna i nije primjenjiva u praksi.

Zato je najbolje da učite astrologiju iz odživljenih natala, jer literatura će vas često navesti na krivi put. Osnove iz literature - da, ali sve ostalo učite sami kroz praksu.

Imala sam klijenata koji su imali konjukciju vladara 7. Polja i saturna i imali partnera starijeg od sebe 2-3 godine.

Imala sam i one koji su se razveli a nisu imali aflikacije od urana i saturna.

Imala sam i one koji su nisu imali dodir ni urana ni saturna sa vladarom 7. Polja i venerom, suncem, mjesecom, pa su imali bračnog partnera starijeg 15 godina.

prvo, koliko sam shvatila tema je otvorena da se ispišu i prilože karte ljudi koji su imali bračne partnere, a 50% teme je već pretvoreno: A meni, koliko će moj biti stariji itd. Meni zaista nije jasno koliko bezobrazni morate biti svi od reda koji ovdje spammaju, da ne mogu poštivat ni jednu jedinu temu, nego tražit besplatne analize i od teme napravit "smetlište".

drugo, starosna dob se ne može vidjet iz natala, kao ni horoskopski znak itd. Može se vidjet iz nekih, ali ako je jako naznačeno. Zato ja za te opsie partnera uvijek koristim i tarot u kombinaciji, pa dobijem detaljniji i fizički izgled i nekad se vidi određena razlika u godinama, ali rijetko.

Treće, ovo je tema o bračnim partnerima, prema tome ne vidim logiku da neki ispisuju: Ja sam imala mlađe ili starije partnere.

@sicilijana dobro govori, naučite prvo osnove, onda ćete znat da se bračni partner gleda kroz 7 polje, a svi ostali kroz 5. Polje i da to što imate mlađe/starije partnere sada, ne znači da će i budući partner biti takav.

Ako se uvrijedite na ovo, stvarno me nije briga, ali više ne mogu gledat kako svaku temu pretvarate u kupusaru gluposti.

sad nastavite konstruktivno dalje...
.........................

Old 16-07-2017, 21:05   #988
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Jos jedan primer da Venera u Lavu u karti zene ukazuje na mladjeg supruga jeste i Jelena Djokovic. Njoj je inace ta Venera i dispozitor meseca u Vagi, pa nije ni cudo sto dolazi do izrazaja kroz javnost i kroz sportistu u neki vid slave, simbolika Lava. Evo bas sada joj je tranzitni Jupi preko Meseca i doneo trudnocu opet.
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-11-2017, 22:13   #989
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasarijana VIdi Poruku

Haj ako te nije tesko da mi pogledas simboliku sedme u smislu opisa
Po meni imas dosta visoke kriterijume pri izboru decka ili muza jer su obe muske planete u dobrim dostojanstvima, a kroz brak trazis neku vrstu prosperiteta jer je Ju na DESC a Venera koja se takodje prirodno vezuje za seriju VII u znaku egzaltacije i na MC.
Sto se mesta upoznavanja, fizickog izgleda i ne znam ti ja cega tice, to uglavnom apriori bude lupetanje jer je simbolika beskonacna, ali tvoj bi muz morao da ima jupitera u opisu jer je to aplikacioni aspekt sa So, a osim toga, Ju je na DESC. Zbog tvog vladara Mo u IX mislim da nije nemoguce da covek bude stranac, lupam, i da ga upoznas recimo na letovanju jer je vladar DESC u 5-oj kuci, ali najcesce se tek naknadno utvrdi po sistemu derivatnih kuca gde se muz zapravo upoznaje. Eventualno ne bih zazmurila na cinjenisu da je Saturn retro a to govori ili o nekom partneru kome se vracas, ili sa kojim si lupam isla u srednju skolu / V kuca, ili ga upoznajes kada se vracas u to mesto u kom si ga upoznala npr. letovaliste, ili se on vraca u neku organizaciju gde tebe srece to je derivatna XI itd...

Cesto bude znacajno kada je vladar VII retro, evo primer dve osobe sa retro Sa kao vladarom 7. kuce, a Saturn im retro u 3-oj u Devici oboma:
- upoynali su se u osnovnoj skoli, off i on zabavljali posle u mladosti, izgubili kontakt na kraju i posle mnogo godina se ponovo sreli i vencali
- Jednoj od te dve osobe to je bio drugi brak - pre toga je imao brak sa osobom iz drugog grada (vladar 7. u 3. kuci) u koji cesto navraca (retro), - - druga osoba kojoj je to prvi brak ima isto retro Saturna kao vladara VII u III polju, ali uz to ima u VII polju Ve u Vodoliji, i dakle vencala se za osobu koja je prethodno bila razvedena, ali je tu osobu upoznala davno, u osnovnoj skoli (III polje).

Ali ja nisam ekspert za tu problematiku i iskreno receno se ne zamaram time vise ni u svom horoskopu jer vidim da je simbolika beskonacna, mnogo bitnijim mi se cini ako postoji neka aflikcija jaka vezana za seriju 7 kako bi se problem prevazisao.

Generalno Jarac na DESC cesto u praksi donese brak kasnije nego sto bi osoba to zelela, znaci opet bez generalizacija, kod nekog sa 25 a kod nekog sa 45. Cekanje na brak bih pre povezala sa ASC Rak nego razliku u godinama o kojoj knjige pricaju, imam 7 vencanih osoba sa ASC Rak u glavi i svi su se vencali sa vrsnjacima, +/- godinu dve. Ali ne mora da znaci.

Old 14-11-2017, 22:28   #990
toksikologija
Obično gatalo

toksikologija je offline
Registrovan: Oct 2014
toksikologija je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Beatrice i ja bih te zamolila da mi kazes nesto o 7. polju tj. opisu partnera
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules