ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-10-2007, 16:35   #16
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
moja 5 kuca pocinje u jarcu, a avrsava se vodoliji, a lilit je u jarcu. Ako sam dobro razumela planeta koja vlada mojim poljem je Saturn?
Andreina, super si objasnila jos uvek imam problem i nemam pojma kada su upitanju vladaoci kuca, to mi uopste ne ide. Ali iz tvog izlaganja mislim da sam shvatila zato sam i napisala moje vidjenje. Odlicni su ti tekstovi.
pozz
da,da sad gledas kako je postavljen saturn; u egzaltaciji, pa je to neka kvalitetna osoba, moze biti starija, ozbiljnija,itd, na vrhu 3 je koliko vidim pa to moze reci preko rodjaka upoznavanje,na putovanju, i sve u toj simbolici, ti imas i veneru sa saturnom sto opet potvrdjuje da je partner stariji, pa kazes da to bi mogao biti neko stariji,ponavlja ti se.. trazis potvrdu dalje.. imas saturna na stepenu pada sunca, pa bi mozda rekla da je on u tom trenutku izgubio volju zbog necega, ili da mu jednostavno ne ide sve najbolje.. kako je venera vladar i 10 moze biti i veza sa nekim ko vec ima nekoga, jer je i venera u 12..jesi imala takvu neku vezu do sada?? trebalo bi po orbisnom luku..
Submit to Digg   Peta kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-10-2007, 16:37   #17
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Registrovan: May 2007
EnemyOfTheSun je na dobrom putu
Standardno

Mrzim V polje.

Old 11-10-2007, 16:43   #18
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by EnemyOfTheSun VIdi Poruku
Mrzim V polje.
ne volis ono sto te cini srecnim?

Old 11-10-2007, 16:50   #19
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

lele imam i ja pitanje pa mi nije jos jasno..vako imam u 5.kucu venera i mjesec u ribama vladar uran i suvladar saturn...a u 5 kucu je veze ljubavne,plodni itd...a saturn mi je otiso u 12.kucu u djevici znaci da se ja bojim veze il braka!?

jel to mozda doslo do prekida zbog urana il saturn...ako je to proslosti bilo
al zanima me sta mi moze sad donijeti..opet iste price ko prije varanje,laganje mucenje itd....

Old 11-10-2007, 16:53   #20
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by EnemyOfTheSun VIdi Poruku
Mrzim V polje.
ah nisi ti jedina ovde zanima me koji planete imas u 5.kucu!?

Old 11-10-2007, 17:02   #21
SrebrnoSunce
Početnik

SrebrnoSunce's Avatar

SrebrnoSunce je offline
Registrovan: Sep 2007
SrebrnoSunce je na dobrom putu
Standardno

Citam prva dva posta i nista mi nije jasno... posebno drugi post TANYE ispade da peta vlada svim i svacim - od ljubavi, dece, inteligencije, diplomatije, politike...

Posbno vezano za inteligenciju i razmisljanje,nikada nisam cula da ova kuca vlada tim...

Moze neko da mi objasni ?

Old 11-10-2007, 17:08   #22
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
lele imam i ja pitanje pa mi nije jos jasno..vako imam u 5.kucu venera i mjesec u ribama vladar uran i suvladar saturn...a u 5 kucu je veze ljubavne,plodni itd...a saturn mi je otiso u 12.kucu u djevici znaci da se ja bojim veze il braka!?

jel to mozda doslo do prekida zbog urana il saturn...ako je to proslosti bilo
al zanima me sta mi moze sad donijeti..opet iste price ko prije varanje,laganje mucenje itd....
ti si vec jedan u pet,pa su ti odnosi jako bitni, bitno je da budes zadovoljna, kako ti je vlad.asc egzaltiran naravno da ti uzivas u tome.. sada ti si ta osetljiva konjunkcija mesec venera, dok je tvoj partner mars/jupiter sto obicno goovori da voli da isteruje pravdu, tvrdoglav itd.. i to naravno povredjuje tvoj mesec.. ne bih rekla da je saturn u 12 toliki strah od ljubavi, moze pre reci neko skrivanje, kao i sto to moze biti neko sa posla, jer su te planetee u devici, i jos je mesec kao vladar 10 sa venerom, uran u 2,
neptun ti kvadrira saturna, jesi prosla vezu sa nekim gde nije sve bilo jasno, gde je bilo malo laganja, nije sve bilo najlaganije?

Old 11-10-2007, 18:18   #23
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
ah nisi ti jedina ovde zanima me koji planete imas u 5.kucu!?

Nijednu. To je bona fortuna, mal sreca, sve ono lepo sto losi ljudi mogu da dobiju dobijaju upravo od nje, sve ono sto geniji ne dobijaju opet je posledica nje.

Desi se nekad blagoslov i ok coveku pa i uskracenje barabi, ali iz mog lichnog iskustva - suprotno.

Old 11-10-2007, 18:31   #24
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

joj slatki, pogledaj moj e5 pa se tesi! a tu mi jos i karma...ali bas me zabole vise...fuck 5 i 7 polje!

SOLARNA2011/2012

Old 11-10-2007, 18:42   #25
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
joj slatki, pogledaj moj e5 pa se tesi! a tu mi jos i karma...ali bas me zabole vise...fuck 5 i 7 polje!
Ako vec oce da se nadmecemo ajd da mi proradli strelcinski takmicarski duh, u kombinaciju sa pesimistichnim jarcem pa da vidimo ko je gori.

Elem mojom petom vlada Merkur, suvladara mesec

Merkur u strelcu - u padu
Mesec u jarcu - u padu
mesec u 12 kuci, konjukcija sa ASC I VENEROM u prvoj.

Merkur u teskim aspektima sa vladarima horoskopa, i sa Suncem na opaljenoj razdalji(sto je josh i pozitivno)

Old 11-10-2007, 18:49   #26
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

ma necu da se trkam nego stvarno, ajd da vidimo, meni ovo dodje vise smesno nego zalosno..meni 5 pocinje u devici a veci deo u vagi
merkur retro u 10 polje u ribama
venera u 12 polje
u 5 su mi i retro Satrun (devica) i Pluton (vaga) naravno retro..inace nebi bilo interesantno :-) i da ne zaboravim retro karma (valjda tu nisam skorz sigurna da li je to uopste moguce)
a aspekti...e to je opet duuugaaaa prica

a da i zaboravi lilit i ona u 5 polju

SOLARNA2011/2012

Last edited by Nenita; 11-10-2007 at 23:04..
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-10-2007, 23:02   #27
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by carobnica VIdi Poruku
da,da sad gledas kako je postavljen saturn; u egzaltaciji, pa je to neka kvalitetna osoba, moze biti starija, ozbiljnija,itd, na vrhu 3 je koliko vidim pa to moze reci preko rodjaka upoznavanje,na putovanju, i sve u toj simbolici, ti imas i veneru sa saturnom sto opet potvrdjuje da je partner stariji, pa kazes da to bi mogao biti neko stariji,ponavlja ti se.. trazis potvrdu dalje.. imas saturna na stepenu pada sunca, pa bi mozda rekla da je on u tom trenutku izgubio volju zbog necega, ili da mu jednostavno ne ide sve najbolje.. kako je venera vladar i 10 moze biti i veza sa nekim ko vec ima nekoga, jer je i venera u 12..jesi imala takvu neku vezu do sada?? trebalo bi po orbisnom luku..
pa moje veze, kojih u principu do asda nije ni bilo, mislim prave, ozbiljne su sve konfuzne. Koliko stariji od mene? Osoba do koje mi je uzasno stalo, a ne znam vise ni da li smo u vezi ili ne (konfuzno), u principu bi od skoro mogao da ima nekog, on ne zivi u bgd, i stariji je samo 1 godinu od mene. ali nam ta veza traje ohoho, jedno 4 godine. Stim da je on pre bio u bgd, i na studijama smo se upoznali. Ma uzas jednom recju...
Hvala na pomoci

Old 12-10-2007, 16:24   #28
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by SrebrnoSunce VIdi Poruku
Citam prva dva posta i nista mi nije jasno... posebno drugi post TANYE ispade da peta vlada svim i svacim - od ljubavi, dece, inteligencije, diplomatije, politike...

Posbno vezano za inteligenciju i razmisljanje,nikada nisam cula da ova kuca vlada tim...

Moze neko da mi objasni ?

Tanya je malo izgubljena u svemiru pa je tek sad procitala ovo...

Vidi ovako Sunasce moje, sve ono sto je gore napisano nije moja umotvorina nego je “literatura” sa svima nam dragog – interneta....Sto bi znacilo da je i mene, kao i tebe, u prvi mah bunilo koliko je stvari predstavljeno simbolikom pete (pa i ostalih) kuce/a.

Ali avaj, kad malo razmislimo, sasvim je logicno da da je simbolika toliko opsirna posto je u astrologiji zodijacki krug od samo 12 kuca i znakova, a koliko je samo oblasti, situacija i dogadjaja u zivotu....

Ok, da ne tupim dalje, poenta je sledeca; 5. kuca ima svoje primarno znacenje, koje nam je svima dobro poznato (deca, ljubav, veze, hobiji, lutrija, sport, zabava, bla bla)..ali isto tako i sekundarna znacenja (sekundarna ne po vaznosti, nego zato sto nisu toliko zastupljena u tumacenju i pitanjima koja se najcesce postavljaju) a upravo tu spada i ono sto sam ja navela a sto tebi bejase nejasno – inteligencija, ostroumnost, razboritost, smisao za humor, dosetljivost, svi nasi talenti i potencijali...recimo to ovako – ako je covek duhovit i ima izrazeni talenat za nesto nije li samim tim inteligentan bez obzira na zvanicno obrazovanje?
...Dakle, ova kuca predstavlja nasu “prirodnu pamet”, a ne onu koju sticemo tokom zivota edukacijom i socijalizacijom.
Primer; zemljoradnik koji je zavrsio 4 razreda osnovne skole, koji je neverovatno inteligentan, talentovan i sposoban covek...ili jos bolji, "slikovitiji" primer - Miki iz Velikog Brata...

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Last edited by Tanya; 12-10-2007 at 16:41..

Old 01-01-2008, 19:38   #29
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

ljudi mene sad brine taj mars u petoj kući rekose da on tamo donosi težak porođaj.nije da jis planiram decu ali jednog dana.....nemojte mi reći samo da cu se namučiti....ipak je mars u vagi mislim da je tamo malo umiren...........

Old 01-01-2008, 23:22   #30
ness
Švrća

ness je offline
Registrovan: Dec 2007
ness je na dobrom putu
Standardno

joj ljudi ja nemam ni jedne planete u 5.kuci koja je u blizancima.....a planeta od blizanaca je merkur koji je otisao u 9 kucu.... sta ovo znaci ako moze neko da mi objasni?hvala unaprijed
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules