ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-10-2007, 13:57   #16
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by webhanuma VIdi Poruku
ajajaj tebi niko nije odgovorio. Nadam se da je tvoje pitanje bilo samo razmisljanje a ne momenti odluke.
Odgovor na tvoje pitanje:NE NIKAKO!
Objasnjenje: mars je vladar kuce novca -u osmoj je kuci, ali u izgonu u vagi. Ti rece njegov dispozitor je isto u osmoj, ali propustila si deo gde je venera njegov dispozitor a ona je vladar osme kuce tudjeg novca. (oba vladara druge i osme u izgonu u osmoj kuci) Venera u izgonu :-( => JAKO losa procena vezana za tudji novac -partner ce se predstaviti lazno, ulozila bi u osiguravajuce drustvo koje bi propalo, kredit bi skocile kamate ili vec neko cudo...
Dalje venera na kojoj je (zbog pitanja o osiguranju) sada fokus je pored saturna -ne moz' manje i ne moz' teze do tog novca.... ili duuuuga rocista zbog nasledja, ili manje novca nego ocekujes.
Ta ista venera ima aplikativnu opoziciju od meseca koji je vladar seste (derivatno gledajuci to je 12ta partnerova kuca lazi)
Pluton -bog podzemlja je u svojoj kuci i u svom znaku. On se jedini dobro oseca, ali pluton u drugoj daje bogatstva, pluton u osmoj (izmedju ostalog) samo triggered od neke tranzitne planete moze doneti veliku havariju.

Nemoj ovaj post tumaciti negativno nego samo dobro otvori oci i ne zanosi se po tome sto je mnogo planeta u jednoj kuci.

Jel' smem da pitam cime se bavis? Fenomenalna veza seste i desete. Izvuci max od toga

Poljubac, webhanuma
Hvala na odgovoru

u vreme kad sam postavila pitanje imala sam ponudu da radim za jedno osiguravajuce drustvo, bila sam u nedoumici da li uopste da prihvatim, na kraju sam odustala.

Po tvom odgovoru, izgleda da sam ucinila dobar potez.
Iskreno mene ta sfera ni ne zanima, stavise deluje mi prilicno dosadno, jedino je bilo pitanje novca, koji mi je svakako potreban.

Elem, studiram menadzment na drzavnom fakultetu, kaskam, ali ne odustajem. U okviru toga me pretezno zanima PR i HR, sad Pr moguce da nije pozeljan, s obzirom da bi on mogao da se posmatarm kroz Mesec -javnost, izlazak u javnost, slaba podrska, sta ti mislis?

I da,kad smo vec na ovoj temi, u okviru cega bi moja 8 kuca mogla da da svoj maximum, ima prilicnu koncentraciju planeta, a za mene je njeno tumacenje podjednako misitcno i bez ikakvih konkretnih smernica...

pozdrav!
Submit to Digg   Osma kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-10-2007, 14:58   #17
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sirena VIdi Poruku
Hvala na odgovoru

U okviru toga me pretezno zanima PR i HR, sad Pr moguce da nije pozeljan, s obzirom da bi on mogao da se posmatarm kroz Mesec -javnost, izlazak u javnost, slaba podrska, sta ti mislis?
Nema na cemu Prvo da priznam da mi je jako drago sto nisi negativno tumacila moj odgovor, jer zaista nije bio zlonameran nego upozoravajuci. Opet kazem dva clana cije misljenje uvazavam su mi se direktno suprotstavila, te se iskreno nadam da gresim u tvom slucaju jer mi je odgovor negativan.
Sto se tice PR i bilo kakvi odnosi s javnoscu su bili prvo sto mi je palo na pamet kad sam gledala tvoj horoskop iz vise razloga:
Sesta kuca svakodnevnog rada -prvi vladar mesec u biku -tamo mu je lepo. Mesec u drugoj -zarada od svakodnevnog rada, mesec -rad je promenljiv i ili u sluzbi pomoci drugim licima (medicinsa sestra) ili na bini, ispred masa, dakle neki javni posao.
Dalje mesec ima aplikativni trigon sa merkurom koji je u 11oj kuci-11ta kuca su mase,svetla pozornice, velike organizacije. Merkur je simbol komunikacije a i suvladar tvoje trece i sedme.
Vladar trece je venera pored saturna -pricas razlozno, stabilno,...odraslo
Kuca javnosti -prvi vladar sunce -u desetoj kuci, u nezavisnom strelcu i u konj sa jupiterom -moze li bolje?! Drugi vladar merkur u 11oj.
Na mc-u uran -neobicna profesija, promena, veliki i nagli uspeh (moze i pad ali ne u tvom sl)
Neptun pored sunca -da si mi rekla da radis na tv-u ne bih imala nikakvih problema da ti verujem. Ako nekad to pozelis idi na neku lokalnu audiciju, mislim da bi te kamere volele.

Drugari, ko radi taj i gresi,... posto moj prosli post nije naisao na odobravanje, molim vas da sireni predocite ako se opet ne slazete.

Poljubac svima, webhanuma

Old 17-10-2007, 15:07   #18
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Ma duso, samo ti tumaci, super ti to radis, i sve pohvale stvarno, nisam se ja tebi suprostavila, samo sam iznela moje misljenje o potencijalu njene osme kuce i zaradi vezanoj za simboliku osme kuce.
Ja nisam gledala trenutne tranzite , progresije i tako to, samo simboliku iz natala koja predstavlja njen potencijal. Zato sam i rekla da u osiguranju moze da zaradi novac.
Cmokic!!!

Old 17-10-2007, 15:14   #19
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno

Hvala mila. Nisam mislila suprotstavila kao svadja nego kao stav, a definitivno su nam se misljenja sukobila, s tim sto zaista volim kad me neko opovrgne s obrazlozenjem +sto su vasi odgovori bili pozitivni. Tako da svako tumacenje je dobrodoslo :-)

Old 17-10-2007, 15:55   #20
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Hm... ja sam tek sad videla da su Princgora i Zvoncica dale svoje vidjenje stvari, lici na mene da mi promice svasta.

Iskreno za sad nemam nameru da se bavim osiguranjima kao sto rekoh u prethodnom postu,ako jednog dana zapadne nesto slicno, videcemo koliko ste slatke moje bile dobre u tumacenju

Dakle, vise me privlace izazovniji i dinamicniji poslovi kao sto je pomenuti PR, sto se tice televizije,razmisljala sam o tome... sad, licno ne volim da se guram tamo gde znam da ne mogu da budem najbolja, odnosno, ako nisam skolovana da radim recimo kao voditelj, ne bih imala dovoljno sigurnosti,jedino ako je nesto zabavnog karaktera pa mogu da se oslonim na sosptvenu improvizaciju. A da me privlaci objektiv to je sigurno, tacnije scena u svom sirokom smislu, mozda bi se to moglo povezati sa vrhom u Lavu i Suncem u 10. Cekam da skoncam sa faxom, pa da vidimo u kom smeru ce me zivot odvesti, ali eto to su neka moja htenja za koja negde osecam da bih mogla da ispunim.

Samo jos da se osvrnem za post od Webhanume u vezi sa tranzitom Jupitera kroz VIII kucu. Taj tranzit je otpoceo pocetkom 2005 i tokom te godine jesu bili odredjeni periodi koje bih najradje zaboravila,ali mislim da se oni ne odnose na Ju vec na Sa koji je kvadrirao natalni Mesec i konjukciji Sa i Ve , sto su jezivi aspekti, i ja sam ih tako dozivela. Sa druge strane bas tokom februara i delom marta sam imala divnu ljubavnu pricu, doduse sa losim krajem, ali eto bilo je i nekih lepih momenata, ALI DA, pretezno bih 2005 i 2006 najradije zaboravila.

Old 17-10-2007, 16:33   #21
beba
Švrća

beba's Avatar

beba je offline
Registrovan: Feb 2007
beba je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andreina VIdi Poruku

NEPTUN U 8 KUCI: mistika, bujna masta, prorocanski snovi, platonska ljubav, impotencija, prostitucija, seksualna zavisnost; smrt kao inspiracija u umetnosti, interes za paranormalno, sklonost opijatima, nevera u braku zbog nekontroliranosti, seks u stanju pomucene svesti; opasno rukovanje otrovima i hemikalijama. U negativnim aspektima moze oznacavati i zagonetnu smrt od otrova ili nekog nevidljivog uzroka.
...ili zagonetnu bolest od otrova ili nekog nevidljivog uzroka?
posebno ako je Neptun i to retrogradan vladar Asc kao meni?
to se slaze sa dogadjajima u mom zivotu....
8. kuca predstavlja i neizlecive bolesti i bolesti koje zahtevaju hirursku intervenciju, operacije.

Old 24-10-2007, 11:06   #22
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno

Tek mi sad pade na pemet! Kako vidite moju osmu? S jedne strane ima fenomenalne konjunkcije s jupiterom i vladarom druge, lepo sve polozeno u partnerskoj vagi, s druge strane opozicija stelijuma.
Kako iskoristiti potencijal?

Old 24-10-2007, 13:22   #23
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Tek mi sad pade na pemet! Kako vidite moju osmu? S jedne strane ima fenomenalne konjunkcije s jupiterom i vladarom druge, lepo sve polozeno u partnerskoj vagi, s druge strane opozicija stelijuma.
Cini mi se samo ambicijom i to kroz rad ,radeci ono sto volis i polomiti se dok to ne postane svima vidljivo .

Old 26-10-2007, 10:36   #24
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
EnemyOfTheSun je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Cekas da rikne taj sto treba da mu uzmes pare, pa uzmes pare.

Old 26-10-2007, 10:43   #25
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Tesko ce hanuma ista da ceka ona mora da radi i jurisa da bi ispunila sebe.Bar mislim da bi bilo bolje ,meni je to slika iscelitelja modernog nekog koji organizuje humanitarne akcije i organizacije i vuce za desetoro jer humanosti ima beskrajne.

Old 26-10-2007, 14:48   #26
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by EnemyOfTheSun VIdi Poruku
Cekas da rikne taj sto treba da mu uzmes pare, pa uzmes pare.
Bezlicni "taj sto treba da rikne" mi je otac ili bivsi partner.
Sa prvim se ne slazem zbog toga ko je, ali mu zelim svako dobro ovog sveta. Hvala mu na moralu i iq faktoru kojima me darovao. Hvala mu na pozrtvovanosti koju je ceo zivot iskazivao... i zao mi je uvek sto se nikada nismo razumeli ni zagrlili kao odrasle osobe.
Drugi je je mlad covek, castan i dobar. Zelim mu da izgradi odnos sa sopstvenim sinom i da mu za zivota daruje ono sto nema kome ostaviti. Da nadje mnogo vise nego sto je izgubio sa mnom.
Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Cini mi se samo ambicijom i to kroz rad ,radeci ono sto volis i polomiti se dok to ne postane svima vidljivo .
Mmmmda, nego evo po drugi put sam u istoj situaciji. Kako sam pored partnera gledam odakle on moze da izvuce taj veliki (jupiter) novac.... a ja....potpuno odricanje, asketizam za 10ku... zaista mi neobicno, a ponavlja se.
Onda recimo jako mi je 11to polje, planiram doktorat, jupiter tranzitira moje deveto polje sledece godine i tad se planiram trajno iseliti. Medjutim kako pomislim da sam ceo zivot u nauci, pa cak i u industriji (sto bi donelo tu famoznu dobru penziju), meni se utroba okrene, jer znam da cu patiti za humanitarnim radom ceo zivot
Quote:
Tesko ce hanuma ista da ceka ona mora da radi i jurisa da bi ispunila sebe.Bar mislim da bi bilo bolje ,meni je to slika iscelitelja modernog nekog koji organizuje humanitarne akcije i organizacije i vuce za desetoro jer humanosti ima beskrajne.
Hvala, ovo je veoma lepo sto si napisala za mene i drago mi je ako me tako vidis. Jeste da imam ambicije na pretek i elana i volje, medjutim pljunem na sve to ocas posla da bih nekom drugom pomogla (pa sad ceo spektar od odgajanja tudjeg deteta, krpljenja tudjih dugova...)

Nego... ima li ista odredjeno, neka simbolika, kroz koju mogu da izvucem potencijal osmog? Treba mi.... da bih pomogla dragom sada, da bih usvojila dete cim pre budem imala uslove za to.. Za masu stvari mislim da ima mogucnosti ali nisam uspela da ovladam donjim stelijumom osim u pravdoljublju
Advertisement

Old 26-10-2007, 18:55   #27
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

osma u Strijelcu, a Neptun na vrhu osme u sextilu sa So...Vladar Ju u petoj u Vagi 0 sa Sa...Ne znam..stvarno nijesam pametna...

Old 26-10-2007, 19:29   #28
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Je l ' bi mogao neko da pogleda moju 8. kucu...ima tu svacega Pluton,Venera,Fortuna (valjda se tako zove ) i JMC...e sada taj JMC nije prikazan na mojoj kartici,ali posto je nasuprot SMC koje je u biku na 8.stepenu u 2. polju...e,sada zanima me sta oznacava konucija Plutona i JMC...

Old 26-10-2007, 19:52   #29
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Odmah otvori staracki dom i pravi sa njima ugovore o dozivotnom izdrzavanju.

Old 28-10-2007, 22:41   #30
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Odmah otvori staracki dom i pravi sa njima ugovore o dozivotnom izdrzavanju.
izvini kome ti to?!

MENI???!!!
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules