ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-12-2006, 19:42   #16
julianna
Početnik

julianna's Avatar

julianna je offline
Registrovan: Dec 2006
julianna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
kuca blizu mora,neobican roditelj, neobicna obitelj, tajna u obitelji sve to stoji, ali ovo o opijatima nikako.... Strasno....
nemora neptun govoriti o opijatima, samo navodim primjere na koje može ukazivati neptun jer astrološka simbolika neptuna kao i astrologije je jako široka

još sam ti nadodala tamo objašnjenje aspekata

jesam ja tebi tumačila natalnu na iskonu? jako mi je poznata karta
Advertisement

Old 25-12-2006, 01:17   #17
Lana89
Početnik

Lana89's Avatar

Lana89 je offline
Registrovan: Sep 2006
Lana89 je na dobrom putu
Standardno

I moj Ne je u 4. (zajedno sa Jupiterom, Uranom i Saturnom), a vladar je 7. polja, auh, koja pozicija.
Moje tumacenje - od detinjstva zaista postoji osoba za koju sam na specifican nacin vezana, koju smatram za svog idealnog partnera, i (svesno) idealizujem i posmatram samo dobre strane, ono lose kao da ne postoji...Nekoliko godina (do letos), nismo bili u kontaktu, doslo je do razdvajanja naglo pre nekoliko godina kao sto rekoh (uticaj Ur), i do isto takvog slucajnog susreta. Ta osoba je starija od mene (Sa), i u mnogo cemu me moze nauciti, jer je u neku ruku, zrelija, i vrlo postovana (zbog Ju, koji je otisao u 10. kucu).....
Kao slagalica se sve slozilo kako jeste - tako i u natalnoj, a kljuc je opet u ovom Neptunu (barem mislim), koji ima ( za divno cudo) i nekih lepih aspekata, ali verujem da, iako mi je vrlo bolno da priznam, od toga nece biti nista, jer je Ne - Ne, i da ce sve te ideje i moje fikcije, mastanja o toj nekoj vezi ostati samo u mojoj glavi... samo se nadam da ce me jednom ta ``zaludjenost`` proci.....

Old 25-12-2006, 13:57   #18
carolina
Početnik

carolina's Avatar

carolina je offline
carolina je na dobrom putu
Standardno

Moj Neptun je u 5.kuci,u konj.sa Mesecom,kvadratu sa Suncem,koji je vladalac ASC,takodje i sa Saturnom ,a radi trigion sa Marsom,mada je orbis 8 stepeni ,pa ne znam da li se to josh tumachi kao trigon?
Uglavnom,nije mi bash lako sa takvim Neptunom i to josh u 5.kuci..
Kada se Neptun nadje u 5.kuci osoba ne moze ostati verna u vezama.(provereno,tachno je)
Josh u konj.sa Mesecom,koji predstavlja telo svake zene,ja sam stvarno puno naudila svom telu,sa raznim opijatima.Ali me na svu srecu tranzitni Saturn kroz prvu kucu nauchio pameti..
Bavila sam se muzikom,svirala u bendu,pushtala ploche i zaista uzivala u tome..
Rodila sam devojchicu koja ima Neptuna na ASC,mislim da nema gde se taj Neptun meni nije uvukao u zivot.. uprkos svemu ja ga mnogo volim,i volim shto je tu gde jeste..

Pozdrav!!!!
Submit to Digg   Neptun Reply With Quote

Old 31-12-2006, 02:20   #19
Lana89
Početnik

Lana89's Avatar

Lana89 je offline
Registrovan: Sep 2006
Lana89 je na dobrom putu
Standardno

Ljudi, moze li neko prokomentarisati moj Neptun,ima nesto sto sam i sama sklepala ovde gore u postu,samo ne znam da li sam u pravu.....ovih dana me mislim on zestoko muci,svasta me nesto snaslo

Old 31-12-2006, 11:18   #20
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

hehe, ja mislim da je uran taj koji ti donosi to svašta nešto. uskoro će pravit egzaktnu konjunkciju s tvojim DC, ali sigurno si ga već počela osjećat
on će ti donijet pregršt prilika za nove ljubavi, dečke, partnere, ali je nepredvidljiv sam po sebi, tako da se nemoj čudit da se ta poznanstva i veze, što god će bit, i brzo raskidaju.
a jupiter koji je vladar tvoje 7. kuće radi konjunkciju s IC - tj. uglom doma, pa ti se javlja stara ljubav

Old 01-03-2007, 13:59   #21
Ann
Početnik

Ann's Avatar

Ann je offline
Registrovan: Mar 2007
Ann je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by julianna VIdi Poruku
nemora neptun govoriti o opijatima . . .
neptun je povezan s opijatima tj. svakakvom vrstom ovisnoscu, bjezanjem od stvarnost, a to jesu najcesce opijati...

mene je udarilo ( u I kuci) po ovisnosti o netu al sam se uspijela nekak izvuci

Old 01-03-2007, 14:27   #22
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Pa stvarno, svi mi imamo Neptun u natalnoj karti. I kada citamo knjige prosto se shokiramo da gde god nam se Neptun nalazio, pominju se opijati, gusenja, davljenja, i sl..I ja sad gledam kartu osobe kojoj je Neptun u prvoj kuci i stvarno se shokiram...kao u fazonu...uh, sto dalje od ove osobe..Krade, laze, vara, koristi droge, bla, bla..Ne mora to biti tako bukvalno shvaceno..Istina, neko ce krenuti putem droge, neko ce biti patoloski lazov, neko ce se udaviti, ali naravno nece svi otici toliko daleko..Mene su pocela da zamaraju ta bukvalna tumacenja iz knjiga...jeste to nesto od cega se treba krenuti, ali dalje je najbolje praksom uciti..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 01-03-2007, 14:47   #23
Ann
Početnik

Ann's Avatar

Ann je offline
Ann je na dobrom putu
Standardno

Tako je meni jedan astrolog, ne poznajuci me osobno, prognozirao da cu imati problema s drogom. Tada mi nije bilo jasno odakle mu to i ja jadna se nisam usudila ni popiti casu vina vise
Al kako sam se nakon par godina i ja pocela zanimati za astrologiju (to je predvidio) onda mi je bilo sve jasno hehe

Ne treba sve doslovce shvacati i tumaciti.

Old 12-03-2007, 05:44   #24
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Ja sam josh jedan predstavnik NE u 4.
Stvarno ponekad imam osecaj da me progone neki duhovi iz proshlosti (onako, familijarno), iako pokushavam da revolucionarno (Uran) promenim sve u vezi svoje porodice (IC) a i poprilichno "shtrchim" iz svog okruzhenja...
E sad, da li je za to zasluzhan bash Neptun, na to se ne bih kladila bash, ali da je zasluzhan - jeste...
I kad se vec Neptun vezuje za sve tajnovito - odmah mogu to da potvrdim, jer mi nekako mnoge stvari u mojoj kuci zvuche sumnjivo, vecinu sam Sherlokovski reshila, ali opet - ima tu neshto shto mi neda mira...
Valjda je tu sad proradilo ovih 120* sa Mesecom u 12. pa me tera da kopam po mraku...
Nadam se bar da ce mi NE 60* JU olakshati posao...:-)

Eh, da, zaboravih...
Uvek mi se deshavalo da bash ja naletim na neke sakrivene stvari u kuci, ili da saznam neshto shto "nije trebalo" - to je verovatno doneo ovaj trigon sa Mesecom, ili greshim?

Old 13-03-2007, 21:45   #25
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Da,da evo jos jednog Neptuna u 4. kuci! Cini mi se da meni ovaj Neptun i nije doneo toliko"zala"! Koliko sam ja uspela da skapiram, 4. kuca moze da se odnosi i na nasu unutrasnjost, zadovoljstva, uzivanje, a kako je kod Neptuna, pored ostalog, naglasen i talenat za muziku, note, ples, duhovnost, slikarstvo, film i sl., mislim da je meni upravo ovaja Neptun doneo bavljenje folklorom 12 godina, pevanje u horu 8 godina, solo pevanje, formiranje benda, nastupe na televiziji ...U poslednje vreme sam vise vezana za umetnost, na neki nacin, volim da slikam, pravim sto sta od prirodnih materijala i sl.Koliko ja primecujem, ovde mnogo toga asocira na Neptun, cini mi se, na onu njegovu pozitivnu stranu!Da li se varam!

moja natalna

Old 14-03-2007, 02:26   #26
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Yes, Pufnice, tvoj je Neptun bash simpa...
Em je u konjukciji sa IC, pa ako ti neko iz porodice nije umetnichki 'nastrojen' - ono bar ti jesi sigurno...
Delom iz 6. (posao, rad, navike); delom iz 7. (mediji, javnost) otisho u 4. i josh ok aspektovan, pa nije ni chudo shto ti je doneo toliko toga lepog...
Inache, pravi 60* sa onim Saturnom i Jupiterom u 2. pa eto uz zadovoljstvo i zarade ili bar uzhivanja zbog tih "Neptunijanskih" stvari koje si navela...
Takodje, ovaj aspekt sa Saturnom mi je bash zanimljiv, pa bih rekla da lepo pomazhe da se ti drzhish svojih ideala i zamisli, onih najskrivenijih (IC), a jedino ovaj Mars koji kvadrira Neptun iz 12. mozhe da ti donese povremene strahove da se neki od tih ideala nece ispuniti, a za njih bash nekako taj Mars najvishe i skache u vatru...

Advertisement

Old 14-03-2007, 15:00   #27
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
Registrovan: Aug 2006
sana je na dobrom putu
Standardno

e pa hanumice draga tebi je brak unistila i silna masa opozicija tvog vladara 7. Ne je donio da svog muza ne vidis u pravom svjetlu definitivno, da idealizujes kad je ljubav u pitanju, ali vjerovatno i prijatelji. ima tu izdaja i obmana, mozda i lazi. Ali je i vladar tvog ASC otisao u Ribe, sjediste Neptuna, da tako kazem, pa se i sama previse poneses raznoraznim idealima. nije vazno koji je to segment tvog zivota, jednostavno ti je nekako draze da gledas ljubicasto. e valjda je zato trebalo da progledas. Ne ti uvijek nudi mogucnost pronicanja u duhovnost ili da se usmjeris ka umjetnosti, fotografija. Ja bih se drzala Urana.

Old 20-04-2007, 22:41   #28
LeAniA
Obično gatalo

LeAniA's Avatar

LeAniA je offline
Registrovan: Jan 2007
LeAniA je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Chini li se meni, ili je ovaj moj u 7-om polju malchice zeznut..tj.imam predispozije za neobichnog i prilichno komplikovanog partnera, a samim tim i komplikovane odnose s njim, razocharanja..'Konsultovah' se s Duporovim udzbenikom natalne astrologije i vidjeh da nije bas najbolja situacija... Osim toga, u sekstilu je sa Suncem i Plutonom ukoliko se ne varam..
Kod mene je slicno,samo je on vladar 7.polja u 4.polju...tako da cu naci lekara tj.primenicu savet bamby,a u mojoj 4 je i uran(to je njegova 10.kuca)tako da mozda bude i umetnik,u svakom slucaju svi doktori su na neki nacin umetnici......a mozda bude i neki...ko zna...

Old 16-05-2007, 15:54   #29
Santijen
Druid

Santijen's Avatar

Santijen je offline
Registrovan: May 2007
Santijen je na dobrom putu
Standardno

Moj neptun je u petoj kuci, odlicno mesto za iniciranje svih neptunovih osobina sto pozitivnih sto negativnih pretpostavljam.

Old 16-05-2007, 17:32   #30
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

IV polje Nepoznato poreklo nema svest o pripadnosti, duh predaka živi kroz njega. Kuća traži blizinu vode. Ovde je jaka genetska veza sa bakom, poplave i problemi sa vodom u domu. Kuća plače, pucaju cevi. Gde je u karti Neptun tu su suze prolivene. Negativno aspektovan - Strah. Da li vam duhovi obleću oko kuće? Jedan od roditelja [suprotnog pola - u muškoj karti - majka, u ženskoj - otac ] je izgubljen, lud, psihološki nestabilan, nasleđuje se od njega sklonost piću, labilna psiha.

Moram da priznam da je ovo potpuno tacno, pogotovo deo o roditeljima. Znam coveka koji je potpuno ispunio simboliku Neptuna U cetvrtoj kuci i ima majku, koja je upravo navedeno.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules