ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-12-2011, 19:08   #31
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Mesec u Vodoliji - U srcu, sebe vidite kao neku vrstu krstasa ili dobrocinitelja. Volite da mislite kako ste u stanju da stvari u svetu ucinite drugacijim. Bez obzira na to kako izgledaju ostali delovi vase natalne karte, vas privlaci neobicno i nesvakidasnje, crta koju je lako naci u vasoj porodici. Cak iako vam je detinjstvo obelezeno nesredjenoscu, majka vas je ohrabrivala da izrazite svoju individualnost. Kao odrasla osoba, jos uvek osecate potrebu za buntom, narocito ako to mozete da radite pod okriljem nekih vaznijih principa. Ali - izrazavanje osecanja - cak i samo njihovo priznavanje pada vam tesko i ljudima mozete delovati hladno. U stvari, ne znate sta da cinite sa svojim osecanjima, pa pokusavate da se pravite da ih nemate - sto ponekad donosi rezultate.

izvor "Astrologija za neupucene", Rae Orion
ovo je moj mjesec -opis mene...treba desetljeće da se priznaju osječaji-a kad i priznamo osječaje to ne znači da smo spremni za trajno vezanje...
ja imam mjesec u vodenjaku u 5 kući-ne sjećam se kad sam bila sama-a svaka mi je veza bila okov -naročito ako sam ja više voljela...odgodila sam vjenčanje 2 puta,prekinula zaruke i na kraju samo da u glavi zadržim svoju nezavisnost jer je ustvari nema udala sam se samo kod matičara -ne u crkvi-evo bunt i princip...
imam samo jedno djete -žensko i nemam želje ni potrebe za više jer nisam klasična mama ..
naivna sam i previše prilika dajem i suviše opraštam pa nakraju ostajem samo ja povrijeđena...
ipak
taj mi mjesec daje požrtvovnost kad ju trebam i nebi ga mjenjala iako sam i sebi teška
Submit to Digg   Mesec u Vodoliji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-12-2011, 19:54   #32
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
.
ipak [/COLOR]taj mi mjesec daje požrtvovnost kad ju trebam i nebi ga mjenjala iako sam i sebi teška
ma jok
bas je Mesec u vodoliji pozrtvovan, on je jedan od najmanje pozrtvovanih u odnosima. Ovaj Mesec podrazumeva neke stvari. Moja jako draga drugarica isto Mo u vodoliji mi recimo imamo bas " neredovan" prijateljski odnos. Ali ja znam da je ona tu kad god mi padne na pamet i obrnuto.
Pozrtvovanost je tvoja dupla devicanska priroda

Ono sto je jos zanimljivo je da ja nekako lako kazem nekom da mi se dopada.
Ali ja to ne mislim sad da sam luda , da bih umrla za nekog, nego mi se otme nekako
Volim da kazem dragim ljudima da su dragi.
Ali nema tu mesta patetici

A one ozbiljne stvari poput VOLIM te su mi svete i ne ih se razbacivala. Toga se malo i plasim da izgovorim A mozda jos nisam ni dozivela.
Joj hvata me neka tuga ovde svi u parovima a ja sa bratom....ali covek mora da nauci da bude srecan sam da bi bio spreman za nekog

Old 01-01-2012, 13:39   #33
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

nisam rekla u odnosima s partnerom -tu sam najmanje požrtvovna-ja za posao dajem sve ,a u ljubavi imam dojam da ću ako dam sve ispasti ranjiva i tako onda ispadam sebična kučka !
a volim te su jako teške riječi...

Old 01-01-2012, 15:04   #34
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
nisam rekla u odnosima s partnerom -tu sam najmanje požrtvovna-ja za posao dajem sve ,a u ljubavi imam dojam da ću ako dam sve ispasti ranjiva i tako onda ispadam sebična kučka !

kakve toliko veze Maesec ima sa poslom?

Old 01-01-2012, 15:16   #35
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Volim Mo u ovom znaku više nego So. Ljudi sa Mo u Vodoliji upadaju u moj Vazdušni trigon i njihovo društvo mi uvek prija. Imaju neki inteligentan humor, veseli su i uglavnom su otvorenog duha.

Old 01-01-2012, 22:18   #36
Lea_taurus
Obično gatalo

Lea_taurus's Avatar

Lea_taurus je offline
Registrovan: Aug 2011
Lea_taurus je na dobrom putu
Standardno

Mesec u vodoliji je FENOMENALAN!

MOJA NATALNA
Amor omnia vincit!

Old 02-01-2012, 00:36   #37
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

I ja volim ovaj Mo...pogotovo ako ga neko ima na prvih 15ş vodolije pa mi je u konjukciji sa Asc

Old 06-01-2012, 12:05   #38
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Mesec u vodoliji uliva poverenje da izlaza ima iz svakog problema,sire misljenje o slobodi i pravu na izbor...vanvremensko sagledavanje stvarnosti i kolekcionari vecnih istina...

Old 08-01-2012, 16:23   #39
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Mesecina Mesecina u vodoliji se prestrla, dal je moja dal je moja draaga zaspalaa......ej, ev vam pa citaj te o Mesecu u Vodoliji By Milan Shashic

MESEC U ZNAKU VODOLIJE

Uticaj Rahua je jako moćan u ovom fiksnom znaku, vazdušne prirode. Vodolijom vlada Uran, ali je Vodolija podjednako oblast Saturna, što proizvodi antagonizam između istrajnosti i nestabilnosti. Nije zgoreg spomenuti da su stepeni od 20 tog do 30 tog, pod uglom od 90 stepeni ili u kvadratu sa opasnom ili najopasnijom zvezdom nekretnicom Algolom, ( biće reči i o ovoj zvezdi u daljem tekstu ), a da je dvadeset prvi stepen Vodolije, stepen egzaltacije Neptuna. To je znak velikih promena, grubih i relativno čestih, svojevrsnih iskustava, nekonformizma. Uprkos klimi nesigurnosti i nestabilnosti koju stvaraju životne okolnosti izvan uobičajenih i svakovrsnih iznenađujućih ličnih događaja, pripadnik ovog znaka je u osnovi nepromenljiv. Rođen sa Mesecom u znaku Vodolije, je čovek od samo jedne ideje, ili jednog jedinog velikog problema. Promene bivaju površinske, koliko god izgledale spektakularne i uzbudljive. One zrače iz istog epicentra ili se šire uvek u istom pravcu. Težnja za raskidom je karakteristika rođenih sa Mesecom u znaku Vodolije.
Vodolija vlada prijateljima, pristalicama, pomoćnicima, usvojenom braćom i sestrama, ukratko, svima onima koji su vezani za pripadnika znaka. Tj. za rođenog u ovom slučaju sa ovim položajem Meseca. Nalazeći se sa njima u neprestanoj komunikaciji zarad odbrane zajedničkih interesa iz razloga zajedničke odgovornosti ili uzajamnih dugovanja.
Prijateljstvo i vezanost rođenog sa ovim položajem Meseca iznenada će krenuti u romantičnom pravcu, ponekad jako neuobičajenom, i nekonformističkom. I ničeg istinski konvencionalnog u uslovima života, mentalnim perspektivama i odnosima neće biti u njihovom životu.
Akcije i reakcije bivaju po pravilu impulsivne, unapred nesmišljene, sklonosti su im vrlo izražene a mišljenja, simpatije i antipatije upadljive. Nikad neće prestati da budu skoncentrisani na neki složeni problem pri tom se izlažući velikoj mentalnoj napetosti.
Rođeni sa Mesecom u Vodoliji imaju sposobnost da postanu prijatelji i da ostanu u bratskim odnosima sa svim tipovima ljudi. Imaju kroz život mnogobrojna iskustva u odnosima sa prijateljima i poznanstvima u širokom značenju. Pruža im se prilika za kontakte sa grupama, krugovima, klubovima, i udruženjima svake vrste. Iskušavaju snažne želje za izmenom ideja i kruženjem svojih stavova.
Rođeni sa Mesecom u znaku Vodolije su po prirodi odrešiti, naučni, inteligentni i komunikativni, ponekad sanjari i veoma slabo praktični.Poseduju veliku sposobnost da osete spoljašnjost stvari.Žude da prave ankete, sondaže, istraživanja ezoteričnih predmeta, nerazumljivih pojava i ako je to moguće poduzeće ozbiljno i duboko izučavanje tih pitanja.
Duh im je snažno naklonjen slobodi, do krajnjih granica, altruistički i humanistički mahom. Ideal im je da steknu određenu vrstu znanja, što im omogućava da daju svoj prilog za delo oslobađanja. Traže da uspostave saradnju drugih osoba da bi se koristili njihovim primedbama. Imati dobre i prave prijatelje – životno je geslo rođenih sa Mesecom u znaku Vodolije.
Imaju veoma iskrenu težnju za olakšavanjem problema čovečanstva i za učestvovanjem u poboljšavanju stepena života i radnih uslova siromašnih slojeva. I želju za posedovanjem širokih znanja i činjenja dobročinstava drugim ljudima.
U dobro aspektovanom horoskopu rođene sa Mesecom u Vodoliji očekuje jako veliki uspeh. Moćni tok simpatija guraće ih mnogo dalje i u kudikamo veće visine nego što se i sami nadaju. Obično mogu da se koriste širokim krugom pijatelja i njihovih pomoćnika. Retko će proći dan da ne dobiju nekakav poklon, znak simpatije ili dokaz poverenja.
Rođen sa Mesecom u Vodoliji u dobrom horoskopu, poseduje izraženu otvorenost duha, sposobnost da pravi najnovije od onoga što je najstarije, da razvije psihičke sposobnosti retke vrste, umetničke darove, naučna otkrića, i genijalnost. Znak ne dozvoljava da ga prevari spoljašnji izgled stvari, on odbacuje lažna načela, hipokriziju, predrasude, i ima prijatelje u svim društvenim klasama. Uticaj ovog natusa je popriličan i nije retko da postane odgovorno lice ili čak osnivač nekog udruženja, nove naučne ili umetničke škole, socijalnog ili filosofskog pokreta.
U loše aspektovanom horoskopu rođeni sa Mesecom u Vodoliji, su izloženi lošem, opasnom i neurednom životu, nedostatku rasuđivanja, velikim mentalnimi fizičkim patnjama, anarhiji, ekstermizmu, ljutnji, gubicima srodnika ili prijatelja, sentimentalnim raskidima, abnormalnom seksualnom životu. Rođen sa Mesecom u ovom znaku, sa lošim aspektima iskusiće velike teškoće da stekne materijalna dobra i grcaće u teškim finansijskim problemima. Njihov profesionalni život je skroman i zamoran. Mogu biti navedeni da učine štetne stvari bez svog htenja. Imati Saturn recimo na 25 stepenu Vodolije je prilično opasno. Osporavaju sopstvene ideale nekorektnim, surovim i nepravednim delima. Strah od napora, fantazija, ekscentričnost, narušavanje zakona, skokovi raspoloženja, srdnja, impulsivne reakcije – biće u osnovi mučnih iskustava u životu rođenih sa Mesecom u znaku Vodolije.
Okolnosti njihovog života biće prevrtljive. Gubici će biti oštri. Možda će morati da krenu iznova, od nule.
Viši tip, je obično tražilac istine, predsednik, pronalazač, genije, sluga čovečanstva, branilac poniznih, smernih, psiholog i veran prijatelj dok nižem tipu pripadaju diktatori, ekscentrici, anarhisti, prosvetljeni, idealisti, opasne lude i rušitelji.
Boje koje se vezuju za rođene sa Mesecom u ovom znaku i koje pripadaju Mesecu u Vodoliji su lila i mutno plavo.
Mesec u Vodoliji kada je zdravlje u pitanju obično pravi probleme sa krvlju tj. nečista krv, a tu je i anemija, histerija, srce, oči, delirijum kod pripadnika znaka koji preteruju sa pićem, i često osećaju slabost koja dolazi od hladnoće.
U ljubavi mahom imaju više veza ali nijedna nije čvrsta. U svojoj sredini je voljen ali od njih najčešće i trpi. Kontakte ostvaruju na skupovima i druženjima i izuzetno su slobodni u izrazima intimnosti.

Advertisement

Old 02-02-2012, 23:23   #40
leptirica035
Veštac

leptirica035 je offline
Registrovan: May 2011
leptirica035 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

evo da se i ja pridruzim skupini sa mesecom u vodoliji, moj je u 5. kuci ali 29 stepeni i 47 min

Quote:
Slazem se sa tobom, takva sam i ja

Last edited by Vojvotkinja; 03-02-2012 at 10:49..

Old 24-12-2016, 20:57   #41
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Evo ja ću dodati svoj doprinos kao neko ko ima mesec u vodoliji. Uglavnom bih se složila sa svime ranije napisanim:
Veoma mi je bitna moja sloboda i moje slobodno/privatno vreme. Nikad mi nije problem da nekom pomognem i uglavnom ne očekujem ništa zauzvrat(najverovatnije jer ubrzo zaboravim da sam nekom učinila uslugu, pogotovo ako je neka manjih razmera)doduše zavisi i kakva je usluga u pitanju. Znam kome mogu a kome ne npr. da pozajmim određenu sumu novca, ali neke banalnije stvari mi nisu problem. Da sam bogata i poznata, mislim da bih bankrotirala koliko bih pomagala mnogima
Mašta mi jeste izražena i umem biti osetljiva na kritike. Iako mi je druga kuća puna, ja uopšte nisam materijalna. Daleko od toga da mi novac ništa ne znači, ali ne gledam ljude kroz novac, već kroz dušu. Uz moju vagu, duša me zaboli kad vidim nepravdu i jedna od mojih velikih želja jeste da, ako ikad budem imala ogromnu moć, donesem pravdu makar u Srbiji, jer nam je preko potrebna.
Predmet interesovanja me kratko drži ali kad se nečeg uhvatim, ne puštam. Sreća samo što se ti predmeti interesovanja vrte u krug, retko kad dodam nešto novo Obožavam astrologiju kao i dopisivanje sa ljudima, to bih mogla po ceo dan da radim! Naravno da volim i uživo da se družim sa ljudima ali dopisivanje je takođe moj teren, samo ne pričanje preko telefona, tad postanem mutava.
Neko je napisao da ovaj mesec voli starije partnere, što je i kod mene tačno. Problem mog(poprilično afliktovanog) meseca je što stvarno ne umem da iskažem emocije, koliko god one bile jake a uglavnom jesu prema određenim ljudima. Previše sam "slobodnjak" i ispada da uopšte ne marim za druge a ja samo ne znam kako to da iskažem.
Uz kombinaciju sa škorpijom, istina je da mrzim ograničavanja i gušenje. Ne bih rekla da imam 'strah' od vezivanja, već sam samo mnogo oprezna(iako mi je drugarica nedavno rekla da se ne plašim). Još jedan problem kod mene, kao vladar 5. kuće, je što ja u vezi baš tražim prijateljski odnos. Mnogo mi je bitniji od nekih "ljubavi, maco, kuco, cico" emocija i konstantnog kupovanja poklona, pogotovo u javnosti. Bitno mi je da se ja osećam opušteno pored neke osobe kao i ona sa mnom. Ali umem nekad biti previše emotivna(to je valjda i zbog škorpije).
Nemam predrasude, svesna sam da je svako svoj čovek i da ima određene osobine i interesovanja. Nikog ne osuđujem, ali se iznerviram kad neko osuđuje druge(pogotovo mene) Tad umem biti živčana ali ubrzo shvatim da sa nekim ljudima se ne vredi raspravljati, mada generalno ne volim da se svađam i raspravljam.
Mislim da se i vodolije povezuju sa dezorijentacijom u vremenu i prostoru, što je kod mene uzraženo. I dalje imam npr. problem da mi treba par sekundi da shvatim šta je levo a šta desno
Najverovatnije neke od ovih karakteristika mogu da se povežu i sa drugim stvarima ali vidim da se ponavaljaju i kod ovog meseca
EDIT: Nije da privlačim pažnju gde god da se pojavim, ali uz valjda ovaj spoj lava i vodolije, smem da se ponašam toliko opušteno(ne vulgarno i nekulturno) u javnosti da su mi par puta rekli "blamiraš me", a meni ništa od toga nije blam jer obožavam da se zabavljam, smejem i da zbijam šale i ne vidim ništa loše kad neko sebi da "lufta" u ponašanju i postane opušten u masi ljudi, a to bih pripisala vodoliji koja je slobodnjak i bez predrasuda i ograničavanja, kao i lavu koji voli da bude ekspresivan

Old 28-12-2016, 21:06   #42
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ElipsaZ VIdi Poruku
[/LIST]Nije da privlačim pažnju gde god da se pojavim, ali uz valjda ovaj spoj lava i vodolije, smem da se ponašam toliko opušteno(ne vulgarno i nekulturno) u javnosti da su mi par puta rekli "blamiraš me", a meni ništa od toga nije blam jer obožavam da se zabavljam, smejem i da zbijam šale i ne vidim ništa loše kad neko sebi da "lufta" u ponašanju i postane opušten u masi ljudi, a to bih pripisala vodoliji koja je slobodnjak i bez predrasuda i ograničavanja, kao i lavu koji voli da bude ekspresivan
Joj skroz te razumem. Ista sam takva. Doduse ne uvek, jer imam naglasenog SA da me opominje vecito ali dosta cesto. Imam granicu ali desi se tu i tamo da je malo nagazim

I da bude iskrena, ja ne razumem cemu foliranje, suvisne formalnosti, to si sto jesi ili si folirant.

A gotivim MO u vodoliji, pada mi u 1. i 120 VE.

Old 14-06-2017, 09:52   #43
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Negde sam procitala da moze da donese i dusevne bolesti i tegobe?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules