ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 10-09-2010, 18:28   #31
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Neverovatno!
Ali sam nekoliko puta opisivala kako sam u stanju da osetim bukvalno fizičku bol u grudima, kao da me nešto steže, grudni koš, teško dišem...i mislim da to stvarno jeste posledica ogromne, potisnute emocije...
Advertisement

Old 10-09-2010, 19:05   #32
onira_mas
Obično gatalo

onira_mas je offline
onira_mas je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Neverovatno!
Ali sam nekoliko puta opisivala kako sam u stanju da osetim bukvalno fizičku bol u grudima, kao da me nešto steže, grudni koš, teško dišem...i mislim da to stvarno jeste posledica ogromne, potisnute emocije...
eto vidis....meni to kad se desavalo, bila sam potpuno van sebe plus zbog cinjenice sto mi majka ima bolesnu stitnu zlezdu i tu ima uticaja i genetike , mada u poslednje vreme sve manje i manje jer svi zive pod stresom ( samo ga kanalisu i podnose drugacije ).
Zato treba uvek biti svestan tog problema koji se zove Mo u Sco. Mada, kada je vlasnica Mo u Sco srecna, taj Mo u Sco moze da vude najlepsa stvar na svetu, jer je toliko intezivna.

Na primer, ovako nesto mene pogadja do kosti i srzi ( a tek kakve su reci, o tome tek da ne pricam ).

http://www.youtube.com/watch?v=AISD4QnHzVc

Inace, tip je Skorpija u horoskopu i tako bih volela da mu gvirnem u natal, deluje mi jako zanimljivo po nacinu na koji izrazava autenticnu emociju kroz pevanje
Submit to Digg   Mesec u Skorpionu Reply With Quote

Old 10-09-2010, 19:11   #33
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Da, to i jeste cesto problem sa MO u Škorpiji, te česte i nagle promene raspoloženja..od bezgranične tuge do euforije...

Najveće blaženstvo sam osetila u prethodnih 6 meseci, koliko je tranzitni JU milovao moje planete, najpre ME u Škorpiji a zatim VE a najlepši tranzit je onaj JU 120 MO...često sam pomišljala koliko bih u životu sve lakše podnosila, da sam se rodila samo jedan dan kasnije..imala bih MO u Strelcu 60 JU...

Old 10-09-2010, 19:18   #34
onira_mas
Obično gatalo

onira_mas je offline
Standardno

Quote:
Da, to i jeste cesto problem sa MO u Škorpiji, te česte i nagle promene raspoloženja..od bezgranične tuge do euforije...

Najveće blaženstvo sam osetila u prethodnih 6 meseci, koliko je tranzitni JU milovao moje planete, najpre ME u Škorpiji a zatim VE a najlepši tranzit je onaj JU 120 MO...često sam pomišljala koliko bih u životu sve lakše podnosila, da sam se rodila samo jedan dan kasnije..imala bih MO u Strelcu 60 JU...
Slicno i kod mene, mada ne znam kakvi su bili aspekti,ali celo prolece, april, maj su mi bili bozanstveni. Juni i prva polovina jula onako, a od polovine jula bljak.

Old 10-09-2010, 19:29   #35
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by onira_mas VIdi Poruku
Slicno i kod mene, mada ne znam kakvi su bili aspekti,ali celo prolece, april, maj su mi bili bozanstveni. Juni i prva polovina jula onako, a od polovine jula bljak.
Ja definitivno hipersenzibilnost dugujem tome što mi je MO u Škorpiji u 12 kući.
A inače je potrebno gledati i IV kuću i njenog vladara, jer je to prirodno polje MO i na neki način, naš lični MO.
A meni je i tu vrh IC na 27* Riba, a NE 0 ASC...
Kombinacija Neptunovske dubine i Škorpionskog intenziteta..
Kao užarena lava ispod površine okeana...

I tebi sada opet pravi 120 MO, ali 180 SO..možda zato nisi osetila baš tako lepo ovaj aspekt...meni je bip božanstven.
Inače nam sada opet i UR pravi sa JU zajedno 120 MO, ali najgore je što nam NE pravi 90, a on donosi iluzije, konfuzne emocije, a primetila sam da je meni doneo plačljivost...

Old 10-09-2010, 19:35   #36
onira_mas
Obično gatalo

onira_mas je offline
Standardno

Quote:
Ja definitivno hipersenzibilnost dugujem tome što mi je MO u Škorpiji u 12 kući.
A inače je potrebno gledati i IV kuću i njenog vladara, jer je to prirodno polje MO i na neki način, naš lični MO.
A meni je i tu vrh IC na 27* Riba, a NE 0 ASC...
Kombinacija Neptunovske dubine i Škorpionskog intenziteta..
Kao užarena lava ispod površine okeana...

I tebi sada opet pravi 120 MO, ali 180 SO..možda zato nisi osetila baš tako lepo ovaj aspekt...meni je bip božanstven.
Inače nam sada opet i UR pravi sa JU zajedno 120 MO, ali najgore je što nam NE pravi 90, a on donosi iluzije, konfuzne emocije, a primetila sam da je meni doneo plačljivost...

MO i UR u Sco u 4. kod mene
A ovo sa Neptunom......ja sam ti katastrofa, pogledaj mi 5. Ne da sam bila placljiva i tuzna u poslednjih mesec dana sto se poklopilo sa raskidom, nego uzas,uzas.
Ali moram da priznam da se poslednjih 5 dana osecam sodta bolje a danas sam se kikotala kao ono kad se zaljubis pa si ma oblacima
Valjda me taj moguci put u Grcku, koja mi je omiljena zemlja, osecam se tamo kao da sam dosla kuci, nekako razveselio.....i ucinio da manje mislim na njega i da se gnjavim.

Old 10-09-2010, 19:41   #37
Suncica-S
Švrća

Suncica-S je offline
Registrovan: Apr 2010
Suncica-S je na dobrom putu
Standardno

Moja najbolja drugarica ima MO u skorpiji na 29 st. u 2. kuci . Ovako bih je opisala kroz njega : veoma emotivna , uzasno prikrivene emocije , brizna majka na kvadrat , tesko prasta , ali nikada me niko nije bolje razumeo i saosecao samnom od nje . Druzimo se evo 35 godina i mislim da ima najdivniju dusu od svih koje poznajem i veoma duboku i iskrenu emociju !

Old 10-09-2010, 19:47   #38
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Da, to sam htela reći ali nisam dovršila...MO u vodenim kućama...kao i tvoj u IV, posebno naglašava njegovu dubinu.

Old 10-09-2010, 19:51   #39
onira_mas
Obično gatalo

onira_mas je offline
Standardno

Quote:
Da, to sam htela reći ali nisam dovršila...MO u vodenim kućama...kao i tvoj u IV, posebno naglašava njegovu dubinu.
ti ne mozes da zamislis tu kolicinu emocija...ponekad mislim da cu poludeti od bola ili od ushicenja. a sve to u kombinaciji sa lavovskim temperamentom i cinjenicom da me privlace vodeni tipovi , a to se vidi u natalu, daje jednu potpunu katastrofu.
a laz ne podnosim. uvekhocu istinu makar bila ruzna.
mislim da bi idealna situacija bila da nasledim velike pare pa da ne moramd a radim nista, nego da pisem knjige....masta mi je ludacka.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-09-2010, 19:55   #40
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Verujem, tebi je i dispozitor MA 0 PL u Vagi, pa mu to dodje opet na isto, dispozitor koga opet vuče u dubinu PL.

A razumem te u potpunosti jer i sama isto tako osećam.

Old 10-09-2010, 20:10   #41
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Alea da li bi prokomentarisala moj mesec koji je u 10 kuci u konj sa Sa. Inace Mo mi je vladar 7. a Sa 1.kuce i nalaze se na spaljenom putu... Zanimljivo je i to da je to jedini aspekt koji moj Mo ima

Old 10-09-2010, 20:32   #42
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by yoohoo VIdi Poruku
Alea da li bi prokomentarisala moj mesec koji je u 10 kuci u konj sa Sa. Inace Mo mi je vladar 7. a Sa 1.kuce i nalaze se na spaljenom putu... Zanimljivo je i to da je to jedini aspekt koji moj Mo ima
Tvoj MO se nalazi na jednoj značajnoj fiksnoj zvezdi:

Alphecca *
† Behenian Star Honour, dignity, literate, brilliant, poetic, scandals...
12° Scorpio 16 Fortunate Venus/ Mercury

Znači ona ima prirodu Venere i Merkura i odlična je za astrologe. Ja ovde imam ME.

With Moon: Public honor and dignity, suffers through law, partners and neighbors, trouble through underhanded dealings of enemies but eventual triumph over them, bad for love affairs, some faithful friends, greatly esteemed by Venus and Mercury people. [Robson*, p.132.]

Ovo je samo deo, a ostavljam i link da možeš da pročitaš više o njoj:

http://www.constellationsofwords.com...s_alphabet.htm

Old 10-09-2010, 21:03   #43
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

bad for love affairs dsc mi tamo

Old 10-09-2010, 21:12   #44
viss
Početnik

viss's Avatar

viss je offline
Registrovan: May 2010
viss je na dobrom putu
Standardno

Da li ste pročitali knjigu od Phyllis Krystal ,Kidanje karmičkih veza. Edukativna knjiga za rješavanje negativnih emocija, sadrži vježbe kojim se čovjek može rješiti straha,l jubomore, zavisti i zamijeniti te emocije pozitivnim. Svakako preporučujem jer je meni pomogla.

Old 10-09-2010, 21:38   #45
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

hvala na preporuci, potrazit cemo
da je nema di u e-obliku za skinut,hhh,he
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules