ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-09-2010, 11:12   #16
spo
Obično gatalo

spo's Avatar

spo je offline
Registrovan: Aug 2007
spo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Uranus_princes VIdi Poruku
MO u Sco....eh.. I have one.To je jedan mali dio moje natalne karte,koji me mozda najblize definise.... osjecam ga cijelog zivota.Hipersenzitivnost,njezne ali hladne emocije,osvetoljubivost,povucenost u sebe,fatalne emocije,mracna kreativnost,emotivni mazohist....Toliko duboka psiha,emotivni svijet...Toliko intuicije i predosjecaja...A opet,nesalomljiva priroda,koja je u mogucnosti da u svakom zlu i svakoj nevolji(hvala Bogu,ne stedi nas zivot bar na tome) nadje zasto je to dobro.Tu je i spoznaja da su ljubav i mrznja emocije identicne po intenzitetu,a samo ih polaritet razdvaja.Jeste,mi volimo i mrzimo istom zestinom.Da li ste nekada bili u prilici da upoznate osobu koja ce biti iskrena do granice da time osteti sebe?E pa vjerovatno je imala MO u Sco.
Ovaj text od Sanje Peric mi je fenomenalan.Alea,saslusala sam pjesmu i mogu ti reci da zaista ima neka spona sa ovim polozajem MO.Zahvaljujem sto si je postavila.Da se jos jednom nadovezem na moj MO....u konjukciji je sa PL,koji je takodje u Sco,i to prave konjukciju na Asc(Vaga)...voljela bih da,ako ima neko ko je raspolozen,podijeli sa mnom svoj komentar vezano za ovaj aspekt MO.. Hvala.

ha,ha, ha....Os sveg ovog, najvise mi se svidja ovo EMOTIVNI MAZOHIST, ali a punim pravom bi dodala EMOTIVNI SADIST....bar u slucaju Meseca U Skorpinom sa kojim zivm skoro 20 godina. A i sebe bi definisala kao mazohista, valda je to moj Saturn u sedmoj koji moram da otkupim u ovom zivotu.....
Submit to Digg   Mesec u Skorpionu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-09-2010, 11:42   #17
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Registrovan: Apr 2010
tanjica je na dobrom putu
Standardno

Pridruzujem se kategoriji emotivniSADIST.Zivim sa jednim takvim Mo u Sco.Njegova osecanja su toliko napeta,gotovo kao struna,tako da tu nema mesta karikiranju emocija,trivijalnim stvarima,belim lazima,pogresnim recima(po njegovim arsinima) Njegov Ma je otisao u znak Lava i tacno je na Mc-u.Ne podnosi podredjeni polozaj,nikako.

Old 09-09-2010, 12:00   #18
spo
Obično gatalo

spo's Avatar

spo je offline
spo je na dobrom putu
Standardno

Ma kakav podredjeni polozaj njegov....JA se borim za ravnopravan.
Cemu sam ja stigla sa tim njegovim Mo u Skorpiji....samo da se sklonim jer nisam vise u stanju da budem izlozena tolikoj zaledjenosti, fikcijama...i sl.

Nema modela kojim mozes da odgovoris taj njegov Mo u Skorpiji - njegova misija je da bude nesrecan i da vuce sve oko sebe u isto raspolozenje.
Vecito nezadovoljstvo.....vecito.....svim i svacim.

Rado bi ga stavila malo u Etijopiju, medju one gladne i bolesne....da vidi sta je patnja i nesreca.

p.s. mozda je najbolje da napravimo novu temu - svi oni koji zive sa nekim MO u Skorpiji...mislim da bi imali svasta da kazemo jedni drugima....
Molim ostale sa ovim aspekom da se ne nadju prozvani, nadam se da ne funkcionise uvek na tako fatalan nacin......

Old 09-09-2010, 14:41   #19
ili_ili
Obično gatalo

ili_ili's Avatar

ili_ili je offline
Registrovan: Jan 2007
ili_ili je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by spo VIdi Poruku
Ma kakav podredjeni polozaj njegov....JA se borim za ravnopravan.
Cemu sam ja stigla sa tim njegovim Mo u Skorpiji....samo da se sklonim jer nisam vise u stanju da budem izlozena tolikoj zaledjenosti, fikcijama...i sl.

Nema modela kojim mozes da odgovoris taj njegov Mo u Skorpiji - njegova misija je da bude nesrecan i da vuce sve oko sebe u isto raspolozenje.
Vecito nezadovoljstvo.....vecito.....svim i svacim.

Rado bi ga stavila malo u Etijopiju, medju one gladne i bolesne....da vidi sta je patnja i nesreca.

p.s. mozda je najbolje da napravimo novu temu - svi oni koji zive sa nekim MO u Skorpiji...mislim da bi imali svasta da kazemo jedni drugima....
Molim ostale sa ovim aspekom da se ne nadju prozvani, nadam se da ne funkcionise uvek na tako fatalan nacin......
da se nadoveže ipak jedan sa takvim mesecom, nisu baš svi takvi...
mnoge koleginice traže od mene samo da dodjem i da pričam o bilo čemu...
"da se glupiram..." i donesem im radost... pozitivnu energiju kako one vole da kažu...
ali u zadnje vreme izbegavam jer sve teže kontrološem svoje emocije
znači ovaj mesec nije JEDINI uzrok (čak možda nije uopšte)

Old 09-09-2010, 15:12   #20
spo
Obično gatalo

spo's Avatar

spo je offline
spo je na dobrom putu
Standardno

ja sam dugo proucavala natal mog zivotnog saputnika, kako bi pronasla uzrok svim tim teskim stavarima koji opterecuju nas odnos. on zaista ima nekoliko aspekata koji nisu dobri za suzivot, ali taj njegov mesec najcesce povezujem sa problemom. ni moj mesec nije lak, u jarcu je....niko od nas nije savrsen, a najmanje ja.
ne sumnjam da su mnogi sa ovim aspektom spremni za jedan posten i dobar odnos sa partnerom i zao mi je sto se to nije desilo i u njegovom slucaju. ali, kao sto rekoh, saturn mi je u 7, prihvatih da ga ne mogu pobediti...to je polje u kojem cu se muciti....

Old 09-09-2010, 17:52   #21
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Standardno

Sinhro,da li ti se desava da ignorises osobu koju prvi put vidis,jer ti kod nje nesto "smrdi"?

Old 09-09-2010, 17:57   #22
sinhro739
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Registrovan: Jan 2008
sinhro739 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Da, ja dolazim sa njenog foruma .

A ti imaš MO 0 JU a znaš li koliko je JU blagotvoran za MO?
Kažu da je najlepši aspekt koji čovek može da ima, dobar aspekt JU i MO.
Ja sam ga sada imala u tranzitu, JU 120 MO, i ne pamtim da sam dugo vremena u nazad bila tako opuštena, srećna i mirna...
Zahvali se nebu na tom JU u 1 polju i MA u Strelcu!
ej ja to uopste ne osecam, kod mene ti vise preovladava to sto imam stelijum na Ascedentu ... bar ja tako mislim otkud znam

Old 09-09-2010, 18:14   #23
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Standardno

Zbog toga sto se moj suprug tako ponasa,a ima Mo u sco i to u 1.polju.U pravu si-on deluje antipaticno,ali se i ponasa ovako kao sto sam navela.nekako,sve mi se cini da kao skorpion cuva neku svoju imaginarnu teritoriju...

Old 09-09-2010, 18:30   #24
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tanjica VIdi Poruku
Sinhro,da li ti se desava da ignorises osobu koju prvi put vidis,jer ti kod nje nesto "smrdi"?
Tanjice mislim da ovo nije zbog Mo u skorpiji. Meni je u vodoliji i isto tako reagujem kad mi neko "smrdi" na prvu, samo ga stavim na ignore. A nos me skoro nikad ne prevari.

Old 09-09-2010, 20:18   #25
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by sinhro739 VIdi Poruku
ej ja to uopste ne osecam, kod mene ti vise preovladava to sto imam stelijum na Ascedentu ... bar ja tako mislim otkud znam
Stelijum na ASC to mu dodje kao naglaseno JA, naglašen EGO.. pogotovo SO.

MO u 1 polju ima potrebu da svoja osećanja stavi svima do znanja..
To ti je kao kombinacija Ovna i te tvoje Škorpije...a ta kombinacija ume da bude brutalna...
heh..a ko zna kako bi te doživljavali da nema tog JU u 1 p...

Old 10-09-2010, 00:57   #26
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

http://www.sanjaperic.com/2010/08/19...a-u-skorpionu/

Ovaj me opis mog mjeseca kupio,nisam mogla vjerovati koliko je ovo točno od slova do slova,sve je 100% istina

A ja često za svoj mjesec (i druge u tom položaju) znam reći da je imati takav mjesec istovremeno blagoslov i prokletstvo ,tek sam ovo čitajući shvatila koliko sam u pravu,

evo danas sam se još jednom uvjerila u njegovu lošu stranu,razočarala me jedna osoba,koa je sve vrijeme glumima,a ja je nisam mogla prokljuviti,ponekad stvarno ne djeluje što se doduše dešava veoma rijetko,inače znam na prvi pogled kakva je koja osoba,jel mi odg.dal je dobro da se upuštam u bilo kakv odnos s njom,ali danas
Advertisement

Old 10-09-2010, 01:30   #27
Uranus_princes
Obično gatalo

Uranus_princes's Avatar

Uranus_princes je offline
Uranus_princes je na dobrom putu
Standardno

Emocionalni sadist ili emocionalni mazohist....ja bih jednostavno rekla i jedno i drugo.Ono sto sam licno primijetila karakteristicno kod Mo u Sco,je da umiju da budu grubi i brutalni...i to je izrazenije kod njima dragih osoba.Tako sam nekako stekla utisak da to sto regujemo tako na neke nama bliske osobe,zapravo govori da oni zasluzuju neku reakciju,a opet,u odnosima sa drugim ljudima koji nam ne znace nista-ostajemo flegma.Ja ne kazem,umijem da dijelim i radost,i srecu i tugu sa dragim ljudima...ali i bijes.A ljudi koji mi ne znace...ne znaju kako izgleda taj bijes,jer,zaboga,ne smatram da zasluzuju moju reakciju,ne osjecam se dovoljno bliska sa njima da bih podijelila tu neku intenzivnu emociju.Procitala sam negdje da se znak Sco moze poistovijetiti sa tekucom lavom....dakle tekuca lava ispod tog ledenog stita....vatra ispod leda,to mi je asocijacija na ovaj Mo.

Old 10-09-2010, 12:13   #28
viss
Početnik

viss's Avatar

viss je offline
Registrovan: May 2010
viss je na dobrom putu
Standardno

U meni je izazivao destruktivno ponašanje prema drugima, jer bi doživjela sve jako emotivno da bi nakraju od boli otupjela.Stvorila bi neki obrambeni mehanizam kojim bi tjerala ljude od sebe, izvana bi djelovala hladno ,a iz nutra bi imala burne emocije koje nisam znala kontrolirati. S godinama sam naučila kontrolirati emocije i ne gledati više svijet kao crno bijeli. Kad sam pokazala svoju emotivnu stranu drugima i dopustila da vide mene,što je bilo najteže,mogla sam im dati svoju ljubav i razumijevanje, to mi je bila najveća prilagodba u životu jer sam sve gledala drugačijim očima .Time sam prihvatila ljude kakvim jesu i shvatila sam da ne mogu nikoga mijenjati osim samu sebe. Okolina me je počela drugačije doživljavati i otvarati prema meni i ja sam našla neki unutarnji mir koji nisam imala godinama.

Old 10-09-2010, 19:15   #29
alea
Mag

alea je offline
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by viss VIdi Poruku
U meni je izazivao destruktivno ponašanje prema drugima, jer bi doživjela sve jako emotivno da bi nakraju od boli otupjela.Stvorila bi neki obrambeni mehanizam kojim bi tjerala ljude od sebe, izvana bi djelovala hladno ,a iz nutra bi imala burne emocije koje nisam znala kontrolirati. S godinama sam naučila kontrolirati emocije i ne gledati više svijet kao crno bijeli. Kad sam pokazala svoju emotivnu stranu drugima i dopustila da vide mene,što je bilo najteže,mogla sam im dati svoju ljubav i razumijevanje, to mi je bila najveća prilagodba u životu jer sam sve gledala drugačijim očima .Time sam prihvatila ljude kakvim jesu i shvatila sam da ne mogu nikoga mijenjati osim samu sebe. Okolina me je počela drugačije doživljavati i otvarati prema meni i ja sam našla neki unutarnji mir koji nisam imala godinama.
Ovakav problem imam i ja, samo što se ja jako često u tim najdubljim emocijama povlačim u sebe i svoju bol gutam u sebi...jako je teško kontrolisati i napredovati sa svojim MO jer je on nešto što nam je urodjeno, i tu reagujemo instiktivno...

Old 10-09-2010, 19:21   #30
onira_mas
Obično gatalo

onira_mas je offline
onira_mas je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Ovakav problem imam i ja, samo što se ja jako često u tim najdubljim emocijama povlačim u sebe i svoju bol gutam u sebi...jako je teško kontrolisati i napredovati sa svojim MO jer je on nešto što nam je urodjeno, i tu reagujemo instiktivno...

takodje, mada sam se ja uspela dosta opustiti, pa sam otvorena, ali i dalje stravicno reagujem kada se u nekog razocaram. to je bol koji recima ne mogu opisati. cak sam i iskusila, doduse blazi oblik, globus hystericusa - bol u predelu stitne zlezde, kao da te je neko pesnicom udario. Lekar mi je rekao da je to poskedica stresnih situacija, a ja sam ih itekako imala narocito pre mesec dana, ali da sam cak i dobro proslo, jer su joj dolazili ljudi koji bukvalno nisu mogli da disu od blokirane stitne zlezde odnosno 5. cakre.
zato su mi merili 5. cakru,a za svaki slucaj sam radila i test hormona TSH i FT4 - sva sreca pa su bili u granicama normale.

Cure sa MO u Sco moraju paziti na svoju 5.cakru odn, stitnu zlezdu.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules