ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 10-05-2015, 14:51   #346
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Ako je recimo, Mo na 17* Riba a So na 23* Blizanca onda je Mo orijentalan ( sto i nije tako povoljno za njega) onda imamo razdaljinu od 264* , tzv. rasprseni Mesec kako ga neki autori zovu. Ovo je Mesec koji se priblizava So. Koliko on treba da bude priblizen So da pocne da dobija na vlaznosti, subjektivnosti, bliskosti?
Advertisement

Old 02-11-2015, 11:49   #347
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Za one koji su pisali na ovoj temi da smo pateticni kad smo nerapsolozeni to stvarno nije istina. Mi koji imamo Mo u Raku za nas je jednostvano najbolje da se ili isplacemo ili nekom da mozemo da pricamo sta nam se desava. Najgore je kad cutimo i drzimo u sebi. Takodje najbitnije po meni kao neko ko ima ovaj Mesec jeste da ljudima sa ovim Mesecom potrebno je da ih tetosis kad im je nesto lose. Dakle da ih slusas, da budes tu za njih end sve ostalo i na taj nacin ces spreciti da Mo u Raku ode u depri. Mi smo ljudi koji jesmo saosecajni prema drugima i volimo da tesimo druge i imamo empatije puno ali ono sto je najgore sto neko moze da uradi nekome sa Mo u Raku jeste da bude grub prema njemu kad mu je tesko ili neosetljiv na njihovu ili muku ili problem. Kada neko sa Mo u raku pati ili mu je tesko i neko se prema njegovoj ili njenoj muci ponese neosetljivo to...to je katastrofa onda, onda se samo povuce u sebe i depresiji nema kraja. Uvek je nazalost potrebna neka vrsta obazrivosti kada komunicirate sa ljudima koji imaju ovaj Mesec jer jako lako mogu da se povrede ili uvrede.Ukoliko kad im je tesko im pokazes saosecanja kada je njima tesko,kupio si prijatelja za ceo zivot. Jako su osetljivi na tudju muku, i ukoliko to ne dobiju zauzvrat mogu stvarno da lelecu do sutra.

Mi uvek imamo empatije prema drugima i ukoliko neko ne pokaze empatije prema nama ili je grub prema nama to je sok za nas sistem jer mi uvek polazimo od sebe mi nikad ne bismo makar prvi bili grubi prema nekome i kad je neko grub prema nama nama se bukvalno ceo svet srusi i onako smo u silnom shoku lol.
Submit to Digg   Mesec u Raku Reply With Quote

Old 02-11-2015, 12:09   #348
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

E da, zaboravih a pomenem- nama je porodica jako bitna. Familija i porodicni odnosi i ako je sve u kuci u redu i mi smo u redu. Ukoliko nesto u familiji nije u redu, ili jos gore, ukoliko familija nas ili ne podrzava ili ne daje podrsku ili ako nekom Mo u Raku zapadne da zivi u nekoj lose funkcionalnoj porodici gde nema podrsku ili gde je haos u domu ili svadjanja ili problemi,to moze biti jako velik izvor nesreca za nas Mesec.

Old 02-11-2015, 13:14   #349
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Tacno.Ja volim svoju porodicu,mada me cesto bas ona cini tuznom.

Old 02-11-2015, 13:19   #350
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

E pa bas to andjela.Nas porodica zna ili da cini srecnom ili tuznom. To je jedino sto bih ja promenila kod svih nas sa Mo u Raku ali nekako na porodicu smo slabi.Ukoliko nam nesto lose ide kuci, losi odnosi sa roditeljima, u braku ,sa bracom sestrama,to se na nama vidi i ne mozemo da funkcionisemo ni na jednom polju zivotnom dok god se to jednostavno ne resi.

Old 02-11-2015, 13:27   #351
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

A kao druge osobe porodica ne cini srecnim ili tuznim mnooogoooo lupate!

astro.alapaca.com

Naši sponzori
Advertisement

Old 02-11-2015, 13:33   #352
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

pa cini ih Bojana, ali mesec u raku je bas osetljiv na familiju, to ahilova peta naseg Meseca. Tu se raspravlja o mesecu u raku, imamo prava da pricamo o njemu mi koji ga imamo :P nisam ja pisala na uopstenoj temi o mesecima vec bas o ovom.

Old 02-11-2015, 13:37   #353
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ovde su malo pomešane babe i žabe.

Generalno svakom čoveku je bitna porodica, da li ona iz koje je potekao ili ona koju sam zasnuje (mada sve je to negde povezano).
Ja lično nisam neko ko je vezan za roditelje. Možda zvuči ružno ali tako se zadesilo spletom okolnosti. Daleko od toga da sam ravnodušna prema njima ali definitivno oni nisu izvor sreće i mog mira u životu.
Kao neko ko ima skoro sve lične planetu u Raku smtaram se ortodoxnom račicom. Tako da, 70% stvari koje se pišu za Rakove mogu slobodno dematovati.
Jeste da emocije upravljaju sa mnom, ali ne začaurim se pred problemom i povučem se u oklop (imam te faze ali to je samo dok ne smislim dobru strategiju šta i kako dalje i kako rešiti problem).
Moram da kažem da obožavam ove moje planetice u Raku, još Mo kao dispozitor u sedištu, ojjjjjjjjsaaa! Sve se može kada se hoće, zato ne patetišite! Fuj!

Old 02-11-2015, 13:38   #354
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Meni je dom svetinja.Od njih mi je dolazilo dobro,ali i puno tuge.Verujem da ima nesto do tog Meseca u raku.Ostali su mi ljudi skoro pa totalno nebitni,posebno u ovim godinama-ne nebitni skroz,ali njihovo misljenje mi je nebitno..Ti sada mozes meni da kazes da sam glupa,ruzna,da sam budala,da sam ko zna sta,i neces me dirnuti.Moze mem dotaci pre svega ono sto mi kaze majka,brat,otac...Van familije skoro niko.

p.s.ne vidim patetiku...Pazi fuj.Fuj ti bilo ili ne bilo,nismo svi isti.

I da,nisam ja osetljiva pred drugima.Svi kazu da sam kao neka ledena kraljica,ozbiljna,hladna.I jesam takva.Osetljiva sam samo na moje i nikoga vise.

Old 02-11-2015, 13:45   #355
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
p.s.ne vidim patetiku...Pazi fuj.
Jasta nego fuj zbog vas sa jednom planetom u raku mi smo proglaseni pateticnim njanjavcima,a to veze sa Rakom nema!

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Ovde su malo pomešane babe i žabe.

Generalno svakom čoveku je bitna porodica, da li ona iz koje je potekao ili ona koju sam zasnuje (mada sve je to negde povezano).
Ja lično nisam neko ko je vezan za roditelje. Možda zvuči ružno ali tako se zadesilo spletom okolnosti. Daleko od toga da sam ravnodušna prema njima ali definitivno oni nisu izvor sreće i mog mira u životu.
Kao neko ko ima skoro sve lične planetu u Raku smtaram se ortodoxnom račicom. Tako da, 70% stvari koje se pišu za Rakove mogu slobodno dematovati.
Jeste da emocije upravljaju sa mnom, ali ne začaurim se pred problemom i povučem se u oklop (imam te faze ali to je samo dok ne smislim dobru strategiju šta i kako dalje i kako rešiti problem).
Moram da kažem da obožavam ove moje planetice u Raku, još Mo kao dispozitor u sedištu, ojjjjjjjjsaaa! Sve se može kada se hoće, zato ne patetišite! Fuj!

Old 02-11-2015, 13:50   #356
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

E pa bas to andjo, dom nam je svetinja. Dodala bih da svaki Mesec u raku koji sam ja upoznala strasno je pozrtvovan za svoju familiju tipa sve za porodicu ce da uradi, da se napinje, naginje da se trudi,da se nesto uradi za dom ili kucu,porodicu. Po meni najveca katastrofa koja moze da zadesi nekog sa ovakvim mesecom je neko sranje ili od porodice ili ne daj Boze roditelji koji su ili grubi ili nesto tog tipa. Ne kazem ja da treba hodati po staklu sa ljudima koji imaju ovaj Mesec ali kad mu je lose i ako ti se poveri ni slucajno ga nemoj ismejati ili bilo sta tog tipa a posebno to za rod da ga ne diras.

Mozda bih cak savetovala ljudima sa ovim Mesecom da se bave pisanjem ili da vode po koji dnevnik negde gde ce moci da se ispisu do mile volje kad imaju zutu minutu, pricala sa dosta Mo u raku i uglavnom svima neka vrsta pisanja pomaze.

I to sto kazes Andjo, kad im familija nesto kaze smak sveta nastane. Isto i po mom misljenju nikad se nas Mesec nece uvrediti na strance sto mu govore, ali ce se jako uvrediti ako porodica nesto kaze.

Takodje mozda ko neki savet kao od nekog ko ima sam Mo u Raku da ovaj mesec treba da pazi kome se poverava. Jer mu dodje zuta minuta treba da ima ljude oko sebe koji bi ga saslusali i ukliko potrefi da se poveri pogresnoj osobi i ta osoba bude nekako neosetljiva onda to bas nece biti dobro.

Da te pitam andjela sta tebi kao nekom ko ima ovaj Mesec pomaze kada imas svoje zute minute?

Old 02-11-2015, 13:58   #357
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Wicca,dosta sam ja napredovala s godinama,i sada sam zaista jaka. Kada mi dodje zuta minuta-odmah skrecem paznju na stvari koje volim,a volim neizmerno cvece i to mi je hobi-imam svasta od biljaka i to me preporodi.Takodje sport-za to sam rodjena.Knjige.Dobar film,al se ja brzo-presaltam-i ne traje to dugo kod mene u ovim godinama,a ranije je umelo da potraje...

Razumemo se ti i ja.Nema tu patetike,ali sam ukapirala da sam za sve ove god samo na najblize mogla da se oslonim,bar psihicka podrska i nema sanse da to zaboravim.Ne gotivim ja ni rodjake nesto,konkretno majku samo,brata,oca..i ne volim kada vidim da ljudi tracare-odmah pobegnem od takvih ljudi....a tudje tajne cuvam najbolje moguce.Ako i ima neke patetike,onda je skrivena.Ljudi mene smatraju jakom osobom,razumnom.I jesam takva.Osetljivost cuvam samo za tih par osoba koje i zive zbog mene i moje srece.

Da,tudje misljenje mene ne dotice.Kazem dobar dan,a onaj tamo kako hoce....al kada osetim da je neko dobar,onda zaista gledam da cuvam to blago.

Old 02-11-2015, 14:51   #358
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Svaki Mesec je emotivan. Mesec u raku se mozda najlakse snalazi. Jer to je njegova kuca. I Mesec u jarcu je emotivan, samo to malo drugacije dozivi i pokaze.
Svakom Mesecu je porodica vazna samo ce se drugacije zrtvovati. Imace drugacije prioritete.
I ja sam rak, sa tri planete tamo, jesam emotivna ali ima mnogo emotivnijih od mene. da ne pricam kako ne umem da pokazem emocije.
A da nisam njanjava, naravno da nisam. Tu njanjavost dolazi od Marsa,a ne od raka.
I svi zaboravljate da je rak kardinalni znak...

Old 02-11-2015, 15:07   #359
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Tacno.Kako moze Mo u raku biti njanjav...

Tu mu je mesto,svoj na svome.Najbolje kanalise osecanja,gledano uz ostatak natala naravno.

Old 02-11-2015, 15:28   #360
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Imam Mesec u Raku, ali su Asc i Ve Sco, a Sa na Asc u Sag, pa ne znam koliko sam ja dobar predstavnik.
Nisam vezana za porodicu (onu iz koje potičem). Rano sam se osamostalila i počela da vodim računa isključivo sama o sebi. Jedino mi je moje lično mišljenje bitno. I može da mi sugeriše sa stane ko šta hoće, na mene to apsolutno ne utiče i uvek radim ono kako ja mislim da je najbolje i šta ja želim. Ne fermam puno ni roditelje, ni familiju, niti okolinu. Jedinoo ako se pojavi neki momak koji mi je mnogo bitan, onda sam spremna da menjam neke svoje osobine.
Nisam patetična, niti sam osetljiva na patetisanje drugih ljudi. Šta više, na to sam alergična. Ne podnosim ljude koji ističu neku svoju "dobrotu" i stavljaju je u prvi plan. Niti volim ljude koji samo nešto kukaju. Smatram da su takvi ljudi izuzetno koristoljubljivi i da pokušavaju licemerno da iskoriste osetljivost drugih ljudi, najgori ljigavci! Suštinski "dobra" osoba će znati koliko njena dobrota vredi i neće je nikada isticati kako bi pokušavala da pridobije simpaije okoline. Tako da na takve ljude nisam osetljiva niti na njihove probleme. Osetljiva sam na ljude za koje zaista vidim da su u problemu i takvima ću uvek pokušati da pomognem, ukoliko sam u mogućnosti, ali takvi ljudi nikada ne idu okolo da kukaju i da traže psihičku podršku od makar koga. Bo i tuga se osete, vide se u očima, o tome se ne priča previše. Okolina me smatra drvenastom jer samo kuliram te što patetišu i kukaju, a znam i valjano da im spustim.
A ja lično, kada sam emotivno nezadovoljna, imam samo jednu blisku osobu, sa kojom mogu da pričam o tome. Ali ne da kukam, nego samo da podelimo razmišljanja o nečemu što me tišti i da pokušamo zajednički da pronađemo izlaz iz toga. Ne podnosim ljude koji mi nešto pametuju niti ljude koji me sažljevaju i zbog toga retko delim probleme sa okolinom.
Kada me neko povredi, kada se osetim izdanom, osećaj je kao "nož u srce" i tada najviše padnem. Ali imam veliku moć regeneracije, tako da se dignem iz pepala u roku od dan-dva, ne traje to kod mene dugo. To su momenti kada se jako loše osećam i tada je najbolje, ukoliko sam u mogućnosti, da se zatvorim u kuću i pošteno isplačem. Ali te moje suze niko ne vidi. I volim da pišem baš u tim teškim momentima, da ispraznim sve što mi je u glavi i na taj način da olakšam dušu. A realno, i ovaj forum, kao i sama astrologija, mi pomažu u tome (mada ne mogu ovde pisati baš sve).
U živootu sam ponajviše vođena emocijama i intuicijom. Kada sam emotivno nezadovoljna potonem u popunosti. Mada sam sa godinama naučila da se izborim sa ovim, da stisnem zube i da guram dalje. I znam da pokažem emocije, sa tim nemam problema.
Poslednjih godina me je jako uhvatilo nezadovoljstvo zbog toga što se nisam ostvarila kao majka. To me ponajviše tišti i zbog toga najviše patim.
Majka je celoga života previše požrtvovana za nas. I mislim da ču i ja biti ista takva, ali za svoju decu.

Last edited by makky; 02-11-2015 at 15:44..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules