ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-06-2011, 13:22   #61
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

U našem slučaju taj njegov Mo i Me upadaju u moju 1. Lavovsku kuću i prave trigon s mojim Ju (vladarom 5. kuće).
Ja sam račica koja također ima sluha za sve probleme, nečija zadovoljstva, sreću pa i nesreću i nekako se nadopunjujemo. On s tom svojom vatrom potpiruje ono vatre što tinja u meni....inače je nema puno u mom natalu i mislim da je baš unio taj element u moj hor. Iskreno mogu reći da je toga falilo!

Možda smo otišle malo u off...sorry!
Submit to Digg   mesec u lavu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-06-2011, 17:54   #62
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lyra VIdi Poruku
Ponekad mislim da su ljudi sa Mo u Lavu, više Lavovi nego mi sa So u Le ...
Jesu, tacno je sto si napisala ali Mo tamo je po osecanjima Lavovski! Mo je tamo cist osecaj al ne i ego onaj lavovski da se zna ko je kralj, da se nose reflektori za takvim itd... Taj Mo je i human tamo! Misli na druge ali hoce i za sebe! Sad ce neko reci, pa zar to nije tipicno lavovski? Ja cu da napusem? Jeste! Al u kom obliku? Ko voli biti povredjen u dubini sebe?! Niko! A Lav cisti sa So tamo, on ce da brani sebe nastupom paunovskim, pa i arogancijom ako treba, ako proceni da tsko valja! Al Mo u Lavu, branice sebe samo sto su mu osecanja povredjena i nista drugo! A braniti EGO i osecanja, pa to je razlika kao nebo i zemlja, zar ne

Old 21-06-2011, 20:55   #63
betys
Obično gatalo

betys je offline
Registrovan: May 2010
betys je na dobrom putu
Standardno

Swiss, čitam te i ne vjerujem koliko me dobro poznaješ, ha, ha, ha.... morala sam nešto reći. osjećam, djelujem, živim i radim kao prava lavica....zamisli ja sam rak

Old 21-06-2011, 20:59   #64
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by swiss VIdi Poruku
Jesu, tacno je sto si napisala ali Mo tamo je po osecanjima Lavovski! Mo je tamo cist osecaj al ne i ego onaj lavovski da se zna ko je kralj, da se nose reflektori za takvim itd... Taj Mo je i human tamo! Misli na druge ali hoce i za sebe! Sad ce neko reci, pa zar to nije tipicno lavovski? Ja cu da napusem? Jeste! Al u kom obliku? Ko voli biti povredjen u dubini sebe?! Niko! A Lav cisti sa So tamo, on ce da brani sebe nastupom paunovskim, pa i arogancijom ako treba, ako proceni da tsko valja! Al Mo u Lavu, branice sebe samo sto su mu osecanja povredjena i nista drugo! A braniti EGO i osecanja, pa to je razlika kao nebo i zemlja, zar ne
Pa, ne znam baš. Suncu u Lavu je jako ljepo. Nema potrebe da forsira svoj sjaj, jer već sija, samo po sebi, po inerciji. Iako to izgleda kao šepurenje, to nije usiljeno, već prirodno. Da li me razumiš? Ne želim veličati Lava. I on kao i svi znakovi imaju drugu stranu medalje. To se ne djeli na više i niže tipove znaka, kao što se neki vole tako opravdati. Doslovno svaki znak ima dobru i lošu stranu, onu lošu ispoljava kada dozvoli da se spusti na niske frekvencije...
Jednostavno, to je ta energija, koju iako želite, ne možete sakriti. Zrači. Pa ne treba valjda gasiti Sunce, zalivati ga vodom, zvati 95 , da bi drugi bili sretni ...Ta energija je jedna od pozitivnih strana tog znaka. Ni vi ne biste držali Sunce u kutiji, zar ne ?

Old 21-06-2011, 21:11   #65
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Pa, ne znam baš. Suncu u Lavu je jako ljepo. Nema potrebe da forsira svoj sjaj, jer već sija, samo po sebi, po inerciji.

Jednostavno, to je ta energija, koju iako želite, ne možete sakriti. Zrači. Pa ne treba valjda gasiti Sunce, zalivati ga vodom, zvati 95 , da bi drugi bili sretni ...Ta energija je jedna od pozitivnih strana tog znaka. Ni vi ne biste držali Sunce u kutiji, zar ne ?
Slažem se sa tobom Lyra skroz!
SO u Lavu je svoj na svome i tu se oseća najlepše, najprijatnije, i na kraju krajeva najprirodnije.
Advertisement

Old 21-06-2011, 22:42   #66
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa, ne znam baš. Suncu u Lavu je jako ljepo. Nema potrebe da forsira svoj sjaj, jer već sija, samo po sebi, po inerciji. Iako to izgleda kao šepurenje, to nije usiljeno, već prirodno. Da li me razumiš? Ne želim veličati Lava. I on kao i svi znakovi imaju drugu stranu medalje. To se ne djeli na više i niže tipove znaka, kao što se neki vole tako opravdati. Doslovno svaki znak ima dobru i lošu stranu, onu lošu ispoljava kada dozvoli da se spusti na niske frekvencije...
Da Lyria....slazem se podpuno s tobom, nista lose nisam mislio stim uporedjivanjem! Nista lose o Lavovima tek...al pisao sam, jer sam mislio ovo.....da Mesec u Lavu jeste Lavovsko osecanje ali ne i toliko svesno kao kad je Sunce u njemu, naravno, Sunce u Lavu je u svoj na svome, i razmisljanje i osecanje je vazdignuto na visok nivo, jer So je to!

Dakle, ponavljam, Mesec u Lavu je onaj po osecanju, dok Sunce u Lavu...pa eto, da ne ponavljam, znamo vec Priroda je takva, i to se usvaja.....Bogu Bozije, Lavu Lavlje...znaci, Sunce

Old 21-06-2011, 23:27   #67
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Ososbe sa MESECOM u LAVU su najvise orjentisane same na sebe.Ova pozicija naglasava ego i dovodi do toga da osoba ne obraca previse paznje na druge. Poseduje jedan vatreni temperament a u nekim situacijama moze burno i da reaguje, narocito u slucajevima kada joj je ego povredjen. Brzo procenjuje ljude i obicno ne gresi u tome. Lako mogu prozreti motive drugih sto ih automatski stavlja u nadredjen polozaj. Teznja ka luksuznom i lagodnom nacinu zivota ce biti izrazena kao i zelja da se bude postovan, cenjen i uticajan. Zato ce MESEC ovde cesto dati izuzetno ambiciozne ljude koji su spremni sve da urade kako bi se popeli na vrh. Oni obozavaju visok status i moc. Karijera im moze biti vrlo bitna. Zato kada dodju na polozaj cesto postaju egocenticni. Pompezno ponasanje, narcisoidnost, kao i uobrazenost je jedna od negativnih karakteristika MESECA U LAVU. Ove osobe ne cuju druge i kada sa nekim razgovaraju uvek naglasavaju pricu o sebi. Ovo cesto govori o kompleksu vise vrednosti. Jednostavno MESEC u LAVU zeli da ga obozavaju i slave.Ukoliko ovakvoj osobi ne pokazete da je cenite, ne ocekujte da se sa njom mozete ozbiljnije druziti niti uci u ljubavnu vezu. Cak i ako do toga dodje to sigurno nece trajati ukoliko se ne ispune vec navedene stvari.Nije ih lako u nesto ubediti. Stavovi su obicno cvrsti a sve u zivotu podredice prvenstveno sebi. Ako nema drugih aspekata da ublazi ovaj uticaj moze biti problema u odnosima. Ljudi sa MESECOM u LAVU nose neku magnetsku privlacnost i eroticnost koja iz njih bukvalno izbija. Vrlo su sarmantni i velikodusni. Cesto poklanjaju vredne stvari vise da bi se pokazali nego sto stvarno to zele da poklone. Ipak za one koje izuzetno vole mogu dati sve sto poseduju. U sebi nose dozu arogancije i skloni su dominaciji. Vole decu,zabavu, razonodu,prijeme, zurke, koktele,umetnost, sport kao i sva mesta na kojima se okuplja elita. Vole da im se laska i tapse po ramenu. Rade sve da bi sebe stavili u centar. Sigurno je da su ljudi sa MESECOM u LAVU odvazni i hrabri. Polozaj MESECA u LAVU losiji je kod zena nego kod muskaraca. Zena obicno ima muski temperament sto joj daje osecaj vece vrednosti nego sto zaista jeste. Ovo nisu tipicne zene majke ovo su zene karijeriskinje. Ipak o deci se brinu i uvek ih izvedu na njihov put.Ponekad ih guse svojom ljubavlju. Bez obzira kog su pola osobe sa MESECOM u LAVU sigurno ce privlaciti suprotni pol. Majka je zena od stila, jaka, borbena, uspesna i sigurno dominantna.

Old 21-06-2011, 23:34   #68
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
Ososbe sa MESECOM u LAVU su najvise orjentisane same na sebe.Ova pozicija naglasava ego i dovodi do toga da osoba ne obraca previse paznje na druge. Poseduje jedan vatreni temperament a u nekim situacijama moze burno i da reaguje, narocito u slucajevima kada joj je ego povredjen. Brzo procenjuje ljude i obicno ne gresi u tome. Lako mogu prozreti motive drugih sto ih automatski stavlja u nadredjen polozaj. Teznja ka luksuznom i lagodnom nacinu zivota ce biti izrazena kao i zelja da se bude postovan, cenjen i uticajan. Zato ce MESEC ovde cesto dati izuzetno ambiciozne ljude koji su spremni sve da urade kako bi se popeli na vrh. Oni obozavaju visok status i moc. Karijera im moze biti vrlo bitna. Zato kada dodju na polozaj cesto postaju egocenticni. Pompezno ponasanje, narcisoidnost, kao i uobrazenost je jedna od negativnih karakteristika MESECA U LAVU. Ove osobe ne cuju druge i kada sa nekim razgovaraju uvek naglasavaju pricu o sebi. Ovo cesto govori o kompleksu vise vrednosti. Jednostavno MESEC u LAVU zeli da ga obozavaju i slave.Ukoliko ovakvoj osobi ne pokazete da je cenite, ne ocekujte da se sa njom mozete ozbiljnije druziti niti uci u ljubavnu vezu. Cak i ako do toga dodje to sigurno nece trajati ukoliko se ne ispune vec navedene stvari.Nije ih lako u nesto ubediti. Stavovi su obicno cvrsti a sve u zivotu podredice prvenstveno sebi. Ako nema drugih aspekata da ublazi ovaj uticaj moze biti problema u odnosima. Ljudi sa MESECOM u LAVU nose neku magnetsku privlacnost i eroticnost koja iz njih bukvalno izbija. Vrlo su sarmantni i velikodusni. Cesto poklanjaju vredne stvari vise da bi se pokazali nego sto stvarno to zele da poklone. Ipak za one koje izuzetno vole mogu dati sve sto poseduju. U sebi nose dozu arogancije i skloni su dominaciji. Vole decu,zabavu, razonodu,prijeme, zurke, koktele,umetnost, sport kao i sva mesta na kojima se okuplja elita. Vole da im se laska i tapse po ramenu. Rade sve da bi sebe stavili u centar. Sigurno je da su ljudi sa MESECOM u LAVU odvazni i hrabri. Polozaj MESECA u LAVU losiji je kod zena nego kod muskaraca. Zena obicno ima muski temperament sto joj daje osecaj vece vrednosti nego sto zaista jeste. Ovo nisu tipicne zene majke ovo su zene karijeriskinje. Ipak o deci se brinu i uvek ih izvedu na njihov put.Ponekad ih guse svojom ljubavlju. Bez obzira kog su pola osobe sa MESECOM u LAVU sigurno ce privlaciti suprotni pol. Majka je zena od stila, jaka, borbena, uspesna i sigurno dominantna.
Priznajem sad...zaboravio sam navesti da da zavisi od aspekta u natalu pa da covek pokaze sve ovo sto je Mirab pisala! Mirab, dopada mi se kako si napisala

Old 21-06-2011, 23:44   #69
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Haha ... Swiss, znam da ništa loše nisi mislio.
Nisam ni ja :-)

Old 21-06-2011, 23:53   #70
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Haha ... Swiss, znam da ništa loše nisi mislio.
Nisam ni ja :-)
LYRIA....moj je Mesec u TVOJOJ KUCI,ZNAKU, pardon ! A tamo gde je Mesec...heh, pa te se osobe Mesecevim osecanjima bas se DOPADAJU ....dakle, stigli smo dokle hehehehe

Uostalom,moj Avatar rece.... Deca ga crtala od Srca!

Old 21-06-2011, 23:54   #71
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

swiss, hvala ti, ako sam doprinela boljem sagledavanju ovog polozaja Meseca- radujem se.

Old 21-06-2011, 23:58   #72
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
swiss, hvala ti, ako sam doprinela boljem sagledavanju ovog polozaja Meseca- radujem se.
Da kako....citao sam sve i svasta...i okarakterisase ga kao da je osoba sa njim tamo LAV...u stvari, jeste al u nekom drugom smislu! Ali opet sam zaboravio navesti, ipak zavisi od aspekata u natalu...bas kako si i sama napisala, ako aspekt podrzava itd

A meni je najbitnije da on meni tamo prija.... a zanimljivo, EGO, imam ga, al nije onaj da bih preko mrtvih gazio, ili, zarad ispunjenja hira i zelje, moram biti prvi itd Valjda Devica....Ve na Ac..Li na AC itd....

Old 24-06-2011, 19:17   #73
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

ja znam tri primjera (muških) gdje je mjesec i mars u lavu i svi imaju jako dubok, hrapav glas

Old 24-06-2011, 21:18   #74
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Mesec mnogo govori o osobi! Verujem da je bilo situacija kada vam neko kaze svoj horoskopski znak, a da se potpuno iznenadite, jer kao da nema nikakve dodirne tacke sa njim, kao da nema ni jednu "karakteristiku" tog znaka, ali zato Mesec daje odgovore..., bar je meni bilo tako do sada! Nedavno sam upoznala osobu sa Mesecom u Lavu... i pravi pravcati Lav!

Old 24-06-2011, 22:02   #75
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zeka VIdi Poruku
Mesec mnogo govori o osobi! Verujem da je bilo situacija kada vam neko kaze svoj horoskopski znak, a da se potpuno iznenadite, jer kao da nema nikakve dodirne tacke sa njim, kao da nema ni jednu "karakteristiku" tog znaka, ali zato Mesec daje odgovore..., bar je meni bilo tako do sada! Nedavno sam upoznala osobu sa Mesecom u Lavu... i pravi pravcati Lav!
Vidis, o tome nisam razmisljao! Hmmm da da, nije losa ideja Primenicu i ja taj slucaj Zeko
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules