ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-01-2014, 15:14   #181
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by da igual VIdi Poruku
ja imam inkonjunkciju MO u lavu i VE u ribama, koja mi djeluje kao klackalica - i nikad ne znam prosuditi što je bolje - da li za sebe se izboriti i piliti tako dugo dok ne dođem na svoje ili imati razumijevanja za tuđe issues i razloge ponašanja..
lav je čvrst i ne opravdava gluposti i jednostavno želi otkantati priču po kratkom postupku ako je neka osoba prekrdašila, ali ova riba me ubije svaki put i poljulja priču koji lav želi da profura.. i ispada da idem protiv same sebe..
hvala bogu pa je to samo na području ljubavi tako, u prijateljstvima i poslovnim odnosima sam čisti lav i ovan.
Moja dobra drugarica ima takodje taj aspekt.. ne znam kako se kod tebe to izrazava ali kod nje na taj nacin sto uvek zna i primeti kod osoba da nesto nije u redu... taj osecaj da treba bar da bude pored nekog u tom trenutku. Dok kod mog bivseg tog osecaja nije bilo.... zeli on da bude dobar i da pomogne ali ne vidi... samo ako mu kazes on ce znati.
Submit to Digg   mesec u lavu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-01-2014, 15:23   #182
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by wesnaw VIdi Poruku
Moja dobra drugarica ima takodje taj aspekt.. ne znam kako se kod tebe to izrazava ali kod nje na taj nacin sto uvek zna i primeti kod osoba da nesto nije u redu... taj osecaj da treba bar da bude pored nekog u tom trenutku. Dok kod mog bivseg tog osecaja nije bilo.... zeli on da bude dobar i da pomogne ali ne vidi... samo ako mu kazes on ce znati.
vjerojatno nije imao vode.. vatra i zrak se vrte oko drugih stvari, odcjepljeni su.
moja voda, a nje ima zato, osjeti svaki mig na tuđem licu.. ali to nije do inkonjunkcije, već do puno ribe i nešto raka u mom natalu.
Advertisement

Old 11-01-2014, 15:25   #183
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Čudan mi je taj zaključak... jer 150 prije traži prilagođavanje, planete se ne vide, različite su i teško im je shvatiti što im je činiti.

Ovo mi nekako vuče na povezanost sa 11 poljem.

Old 11-01-2014, 15:30   #184
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Ima vode... Ve mu je u Raku a takodje i Vladar Asc, Me mu je u raku...
Dozivljava sve on emotivno i pazljiv je jako... ali da primeti nesto kao drvo...

http://www.dodaj.rs/?2e/k6/22xseAAY/...b483792076.gif
Evo i karta.....

Old 11-01-2014, 15:50   #185
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Dozivljava sve on emotivno i pazljiv je jako... ali da primeti nesto kao drvo...

Evo i karta.....
Čisto sumljam da ova osoba ne primjećuje stvari, naprotiv.
Ako ćemo ovako usko sagledavati, napomenula bih, da Ve (ili Mo, a njemu je i vl. ASC) u ovoj poziciji zna ne pokazivati ono što zapravo osjeća, posebno kod muškaraca. Ne u smislu laži ili obmane, već u smislu da ne želi pokazivati "slabosti".

Old 11-01-2014, 16:11   #186
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lyra VIdi Poruku
Čisto sumljam da ova osoba ne primjećuje stvari, naprotiv.
Ako ćemo ovako usko sagledavati, napomenula bih, da Ve (ili Mo, a njemu je i vl. ASC) u ovoj poziciji zna ne pokazivati ono što zapravo osjeća, posebno kod muškaraca. Ne u smislu laži ili obmane, već u smislu da ne želi pokazivati "slabosti".
Verujem da si u pravu...ja sam samo uporedila dve oseobe koje poznajem sa Mo u lavu, a da pri tom oboje imaju vladara Asc u 11. kuci, s tim sto je bivsem decko to u raku a drugarici u strelcu.

Old 11-01-2014, 16:25   #187
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Verujem da si u pravu...ja sam samo uporedila dve oseobe koje poznajem sa Mo u lavu, a da pri tom oboje imaju vladara Asc u 11. kuci, s tim sto je bivsem decko to u raku a drugarici u strelcu.
Ne mora značiti da sam u pravu. Samo pokušavamo dokučiti.
Ja bih se fokusirala na kvadrate (Mo, So, Ma) sa Pl, zbog pozicije i vl. 3. kuće, način na koji on komunicira.

Old 11-01-2014, 18:06   #188
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:

Evo i karta.....
Pa to je cest slucaj kod vatrenih znakova, egocentricnost je njihova osobina, i pre svega Lava koji je prvenstveno okrenut samom sebi i zadovoljenju sopstvenih potreba pri cemu mu je MO i MA spaljen od SO. On ni sam nije jasan sebi a kamoli drugima, 12 kuca cesto govori o emotivnoj infantilnosti, nezrelosti, ovde je MO kao novorodjence, kao Babmi koji ne ume da stoji na sopstvenim nogama. Sve sto je u 12 to nam je neprijateljsko pa smo sami sebi nejasni, ne umemo da rukujemo planetama u 12. Osecanja nas recimo preplave a mi ne umemo da ih iskazemo. Njemu ni ME nema aspekt sa MO pa ne ume ni da ih verbalizuje. Jedino sto se spolja vidi, izlazi kroz kvadrat njegovog SA ( kao drvo i kao kamen ) i kroz njegov ME...

SA u kvadratu sa ASC ga puno cini tezom i neprilagodljivom osobom dok ga uticaj ME preko sekstila cini jako racionalnim. Inace i za SA i ME vazi da nemaju puno veze sa osecanjima vise sa nasom racionalnom stranom...

Old 11-01-2014, 18:44   #189
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pa to je cest slucaj kod vatrenih znakova, egocentricnost je njihova osobina, i pre svega Lava koji je prvenstveno okrenut samom sebi i zadovoljenju sopstvenih potreba pri cemu mu je MO i MA spaljen od SO. On ni sam nije jasan sebi a kamoli drugima, 12 kuca cesto govori o emotivnoj infantilnosti, nezrelosti, ovde je MO kao novorodjence, kao Babmi koji ne ume da stoji na sopstvenim nogama. Sve sto je u 12 to nam je neprijateljsko pa smo sami sebi nejasni, ne umemo da rukujemo planetama u 12. Osecanja nas recimo preplave a mi ne umemo da ih iskazemo. Njemu ni ME nema aspekt sa MO pa ne ume ni da ih verbalizuje. Jedino sto se spolja vidi, izlazi kroz kvadrat njegovog SA ( kao drvo i kao kamen ) i kroz njegov ME...

SA u kvadratu sa ASC ga puno cini tezom i neprilagodljivom osobom dok ga uticaj ME preko sekstila cini jako racionalnim. Inace i za SA i ME vazi da nemaju puno veze sa osecanjima vise sa nasom racionalnom stranom...

Alea ovo si odlicno objasnila, bas je tako kako si opisala. On za sebe smatra da je jako emotivan,...doduse on za sebe sve misli najbolje . Ja nisam mogla da objasnim po aspektima zasto je to tako,.. Cak i stvari koje bi zeleo da uradi, uradi na cudan nacin, sa namerom da bude pazljiv i da pokaze svoju ljubav on ispadne smesan. Evo primer poklona... kupio mi je poklon za jednu N.G. i poslao mi poruku `kupio sam ti poklon, podseti me da ti dam`.... meni to sa ovim mojim Mo, (koji je pod kvadratom od Sa i mozda daje neku notu tvrdoce) je nepojmljivo.

Old 13-01-2014, 04:21   #190
vitez75
Švrća

vitez75's Avatar

vitez75 je offline
Registrovan: Dec 2013
vitez75 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Ah, alea je kao i uvek, prava riznica informacija, pa tako mogu bolje da shvatim kako funkcionise moj Mesec u Lavu. Ponekad je zaista zabavno imati takav polozaj, a ponekad, pre svega zbog jedinog zaista loseg aspekta koji ima moj Mesec - kvadrata sa Suncem, nije mi nimalo lako.

No, valja i treba ziveti najbolje moguce sa kartama koje su nam podeljene i do kraja iskoristiti svoje potencijale...ja ipak volim moj Mesec u Lavu jer mi daje izvesnu prefinjenost i otmenost u osecanjima, neko dostojanstvo koje mi je preko potrebno kao protivteza tom groznom kvadratu sa Suncem.

Old 13-01-2014, 18:21   #191
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Evo primer poklona... kupio mi je poklon za jednu N.G. i poslao mi poruku `kupio sam ti poklon, podseti me da ti dam`.... meni to sa ovim mojim Mo, (koji je pod kvadratom od Sa i mozda daje neku notu tvrdoce) je nepojmljivo.
Ovo je tipično lavovski, očekuje tvoje divljenje zbog pažnje koju ti poklanja.

Old 13-01-2014, 18:56   #192
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Imam prijatelja koji ima ovaj mesec i pored njega jos me i sa u lavu, inace je rak/devica. Taj sto voli da drami jaaaaaaaaaooooooooooooooj lepo glava da te zaboli. Nema sanse da kazes nesto lose na njegov racun,a da on odmah ne pocne da drami i ponasa kao pravo razmazeno deriste,a da prethodno nije ni za trenutak razmislio o onome sto mu se govori. Naravno on ne misli za sebe da je savrsen,ali isto tako kad mu uputis neku kritiku dobije se ovo gore napisano. Ja ga namerno zbog toga zovem drama queen . Pored toga ima odredjenu dozu sebicnosti/samozivosti koja se s godinama samo povecava.....

Old 18-10-2014, 17:02   #193
SkorpijaGatalica
Početnik

SkorpijaGatalica's Avatar

SkorpijaGatalica je offline
Registrovan: Mar 2014
SkorpijaGatalica je na dobrom putu
Standardno

Moja majka ima Mo u Lavu i Ma u Lavu...jako velik panicar i dramaturg, i sto je gore uvek potrefi najgori momenat da drami i bas je briga sto je pogresan trenutak ( ako ti imas neki zivotni stres itd ) ona ce i onda da drami,da zlo bude gore ona misli da je jako smirena i da uopste nije panicar.

Sto je jos gore kad drami uglavnom voli da je i drugi ljudi cuju pa ako se dere na tebe rado ce to pred drugim ljudima jer iz meni potpuno nepoznatog razloga,voli da sto vise ljudi cuje sta ona tebi govori. Voli da pada u nesvest pred drugim ljudima i tako. Al sve uvek mora pred drugim ljudima, uglavnom i kad pati i kad je besna uvek to radi i pokazuje pred ljudima, sto mene uzasno nervira. Nije uvek tako, al generalno voli pred drugim ljudima bas da pusti emocije i to ne mislim u dobrome smislu.

Old 20-10-2014, 18:10   #194
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

I moja mama ima Mo u Lavu...uzas!! panicar, dramaturg, vika cika dreka, lazno padanje u nesvet, obavezno pred ljudima, svaki iskaz emocije pred drugim ljudima,ne znam kako ne moze da se suzdrzi nekada, zasto ti treba publika kad si besna ili tuzna ili ljuta, mrzim mrzim to!
ako joj je neki problem, nece cutati vec ce sa krova kuce da se dere sta joj se desvaa da svi znaju, ne bira ni mesto ni vreme i pred nepoznatima na ulici ce da vice, ne zna da se kontrolise cesto..... ja to sa mojim Mesecom njene Dr Jeckil promene raspolozenja ne mogu psihicki podneti cak sam i temu otvorila na forumu da molim za pomoc u vezi nje

Old 20-10-2014, 21:25   #195
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Važi za obe, obratite pažnju na aspekte i dispozitore, MO u Lavu je sasvim ok pozicija za MO
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules