ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-12-2011, 13:40   #61
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Registrovan: Nov 2011
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mlada VIdi Poruku
Evo me mjesec u djevici koji nikad ne kuha po receptu,kad god kuham,uglavnom nemam pojima sto ce to biti na kraju,al uvijek bude super,jos mi nikad nitko nije rekao da mi neko jelo ne valja
:d Mislim da sam kompetentna da pisem na ovoj temi ipak sam ponosni vlasnik Mo u devici...ali i SO, VE, ME..ma pola planeta mi je tu hihihihi..prvu rec koju bih napisala za sebe jeste analiza, zatim teorija zavere hahah meni svi nesto muljaju i kuvaju iza ledja...a kada je rec o kuvanju i receptima nikada ni dcl vise ne stavim nego sto pise u receptu..sve ti ja volim po ps-u..:*
Sad jedeino sto meni nije jasno od cega sam ja toliko osecajna i osetljiva (ponekad)...kad ovaj MO u devici i nije bas najosecajniji...?
Submit to Digg   Mesec u devici Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-12-2011, 19:20   #62
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
znam da ne znaci. rekla sam unapred da se izvinjavam ako budem zvucala uvredljivo prema vlasnicima ovog Meseca ali,valjda ne mogu objektivno muskarce sa ovim Mesecom da gledam. svaki moj decko ( sa izuzetkom Mo u Lavu,Ovnu i jedan u Vodoliji ) je imao mesec u devici.
zapostavljanje, moljenje ( ne bukvalno ali preneseno ) za mrvicu paznje,stalno pitanje jel te taj neko uopste i voli,da li mu je uopste stalo,dobijanje ljubavi na kashicicu,nebriga ,bezosecajnost, grubost, jos na kraju umislis da nesto sa tobom ne valja ili nije u redu,pa kao trpljenje jer Boze moj svako ima nasih mana.. ali stalno imati taj osecaj kao da si pas pored stola koji ceka da gazda baci nesto... ne mogu.

znam da nije samo do njihovog meseca bilo,ali dobro poznajem muskarce sa ovim polozajem Mo i gotovo sablasno sinhronizovanog ponasanja u vezi...koje je testiralo svaku moju dobru volju i preveliko razumevanje,koji su oni itekako svi odreda koristili... ali Boze moj,za to sam ja kriva sto sam to dopustila a ne oni.

Ono sto oni nisu vidlei jel, gore od njihove nesigurnosti ili cega vec,je sto povredjujes drugo ljudsko bice. Ne kazem da nece,ali neki Mesec u Ribama pre ce sma tugovati ili biti povredjen,nego ikad naneti nekome na obrza suze.

Nisma rekla da ne voli,vec sam bas pricala o tome kako pokazuje.
Ovo sto sam "ofarbala" u crveno je ziva istina. Ja zivim sa muskarcem koji ima mesec u devici i cak sta vise dobro znam da me taj "mesec u devici" voli...ali svako ko ima culnu strukturu licnosti jezi se od te hladnoce koju dozivljava od vlasnika MO u devici.

Ono sto sam ja primetila je da ne vole dodire, mazenje...da paznju jako cudno pokazuju. Mora im se dati 100% da bi dali svojih 30-50% ljubavi...
Ne govore puno o emocijama, a i ako kazu ponekad kazu malo i sturo...

Makar je prednost u tome sto znam, da kada mesec u devici ima izraz ljubavi, da je taj izraz zaista iskren i od srca..

Ali za moju ve u biku i Mo u strelcu ovo je gore nego MO u jarcu...

Old 20-12-2011, 20:42   #63
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Mislim da se ne moze toliko generalizovati sama pozicija planete u znaku. Kao sto znamo u tumacenju je bitna celokupna postavka horoskopa, pa se onda gleda i dispozitor, aspekti, vladari...da bi se sklopila prava slika. Pa smo tako sa Mesecom u Devici negde slicni a negde razliciti.

Iako imam Mesec u Devici ja volim da pokazem ljubav prema onome do koga mi je stalo, nema tu mesta hladnoci (dispozitor Merkur(vl.5 polja) u Lavu u konj.sa Venerom u 7 polju).
Kada postoji prepreka u emotivnom odnosu onda sam vrlo obazriva, ali ako me ponese strast ko zna sta ce da bude (Mesec konj.Mars u 8 polju kvadr. Neptun).
Dok se hladnoca odrazava onda i samo onda kada me gnjavi neko ko me ne zanima.

Old 20-01-2012, 21:08   #64
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
Registrovan: Apr 2008
kosooka je na dobrom putu
Standardno

Izuzetno me privlači ovaj mesec jer je u opoziciji sa mojim. Ti muškarci imaju izuzetne manire. Samo su malo stidljivi.

Old 20-01-2012, 22:22   #65
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Moj decko ima ovde Mo,samo je njemu u 2.kuci,pa je u slucajnom dostojanstvu...

Nikad nece prvi da iskaze svoje emocije,tek ako ja nesto krene onda uzvrati i to deluje toliko smotano,da mi se cini kao da kaze reda radi.
Ali svakako ove ljude krasi preterana pedanterija,higijenicari,analiticari...

Bas bi volela da cujem vase vidjenje kako ovaj Mo izrazava emocije..
Advertisement

Old 20-01-2012, 22:31   #66
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

po mom iskustvu, bez uvrede...
hladan, prorachunat Mesec, okrenut mnogo vishe materijalnom nego emotivnom. zeli da kontrolishe, da komanduje. ocekuje da ga vole, bez da on sam pruzi i pokaze ljubav.
Mesec koji bi sve da naplati, za sve ima tarifu

Old 20-01-2012, 22:34   #67
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
Registrovan: Jul 2011
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Ne izrazava ih nikako,tek ako se desi neka iznenadna situacija gde mora instinktivno da reaguje vidim osecanja.Ovako,jok! Ja se sve nadam da ako nam se produbi odnos ,da ce se i to poboljsati,mada znajuci taj znak,tesko!
Ovo je bilo za momka koji mi se svidja,a ima ga i moja drugarica sa kojom sam super,ali ne bila u kozi njenim momcima.Ona sama kaze da se trudi oko nekog samo dok ne vidi da se ona njemu svidja,a ona prepusta samo njemu da se trudi,a ona se pravi mrtva hladna,cak i kad joj je veoma stalo.I ta taktika uspeva,na moju zalost,jer meni se sve vidi na licu i sve izbrbljam,za razliku od nje.

Old 20-01-2012, 22:36   #68
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
po mom iskustvu, bez uvrede...
hladan, prorachunat Mesec, okrenut mnogo vishe materijalnom nego emotivnom. zeli da kontrolishe, da komanduje. ocekuje da ga vole, bez da on sam pruzi i pokaze ljubav.
Mesec koji bi sve da naplati, za sve ima tarifu
Jao,andjo...zavisi na koga naletis
Ne znam ni meni ne prija njihova hladnoca i racionalno razmisljanje.Meni se cini da su dosta povuceni da bi komandovali,mada ostalo opisuju aspekti,kuca...dza bu...

Old 20-01-2012, 22:46   #69
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Jao,andjo...zavisi na koga naletis
Ne znam ni meni ne prija njihova hladnoca i racionalno razmisljanje.Meni se cini da su dosta povuceni da bi komandovali,mada ostalo opisuju aspekti,kuca...dza bu...

nisu oni vodje, vec prikrveni dikatoori koji stalno nehto savetuju i sve "za tudje dobro", al' da ude kako oni kazu...

poznajem poooveci broj ljudi sa Mo u Devici, i veruj mi, svi imaju skoro iste karakteristike

Old 20-01-2012, 23:00   #70
ivana0605
Obično gatalo

ivana0605's Avatar

ivana0605 je offline
Registrovan: Sep 2010
ivana0605 je na dobrom putu
Standardno

U muskom horoskopu trazi devojku koja ce da mu bude poput mame,mamu nijedna ne moze da zameni, pa bih to nazvala jednom od predispozicija za Edipov kompleks.

Last edited by ivana0605; 20-01-2012 at 23:31..

Old 20-01-2012, 23:08   #71
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Ja ne poznajem nikog ko ima mesec u devici (a sada sam sve prijatelje provukla kroz program da bih nekoga nasla),ali znam devicu/strelca muskarca i taj bi crkao kada bi morao emociju neku da pokaze...

Old 20-01-2012, 23:43   #72
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Poznato je da Mesec u Devici uvecava njihove mentalne kvalitete, ako je dobro aspektiran; daje dobro pamcenje, osobe sa ovim polozajem Meseca vole da se isticu - po necem.Oni su prilicno rezervisani i tihog ponasanja, nenaklonjeni laskanju i razmetanju. Uspesniji su ako su zaposleni kod drugih, nego u samostalnom poslu. Mnogo toga zavisi od ostalih astroloskih cinilaca koji su povezani sa Mesecom u Devici.

Old 21-01-2012, 00:14   #73
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Poslovni su, odgovorni, brizni...

Mislim da ne vole da se raspravljaju a njihov nacin ophodjenja i govora opisuje znak u kome je dispozitor Me...Meni je Ve u Devici pa se mozda zato volim i kontam sa ovim Mesecom.

Tri meni bliske i drage osobe ga imaju...

Old 21-01-2012, 02:02   #74
expulseza3
Banned

expulseza3 je offline
Registrovan: Jul 2011
expulseza3 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tratincica84 VIdi Poruku
:d Mislim da sam kompetentna da pisem na ovoj temi ipak sam ponosni vlasnik Mo u devici...ali i SO, VE, ME..ma pola planeta mi je tu hihihihi..prvu rec koju bih napisala za sebe jeste analiza, zatim teorija zavere hahah meni svi nesto muljaju i kuvaju iza ledja...a
Mo u Devici se emotivno povrsno daje jer uvek ima predubedjenje o negativnosti svakog tipa i ne ulaze sebe do kraja.
Quote:
Originally Posted by ivanam VIdi Poruku
I ta taktika uspeva,na moju zalost,jer meni se sve vidi na licu i sve izbrbljam,za razliku od nje.
Ti si predivnaaaaaaaaaaaaa...

Old 21-01-2012, 11:47   #75
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
milupino je na dobrom putu
Standardno

moja jedna drugarica ima ovaj mesec i sve najbolje sto se vezuje za ovaj mesec bih navela kad je ona u pitanju,moj i njen mesec su u dobrom aspektu(sto retko s kim imam) i lepo se slazemo ......vrednica je,prijatna,puna razumevanja,tiha,skromna,ne hvalise se onim sto postize,a isto tako ne voli ni kod drugih sklonost ka isticanju, ima dobro kefalo i precizna je u onome na sta se fokusira do detalja.....
dispozitor je u raku,intuitivno i oprezno komunicira,zna biti nesigrna,jako dobro shvata sta kome prija a sta ne prija,gestikulacija joj govori vise od necijih reci... dusa od coveka
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules