ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-09-2016, 18:03   #196
Tamy
Obično gatalo

Tamy je offline
Registrovan: Jul 2012
Tamy je na dobrom putu
Standardno

E to su prakticni saveti :-D Baba devojka

Ja sam mesec u devici a i muskarac sa kojim cas jesam cas nisam. Proracunata jesam ali ne u losem smislu. Hladna nisam ali je istina da teze pokazujemo emocije, ja nekada iznutra hocu da crknem ali ne pokazujem, to ostavljam kad sam sama, uglavnom se ne predajem u teskim situacijama, ne placem nad svojom sudbinom vec se borim, sto ne znaci da nemam emocije samo ih kanalisem u drugom smeru, zato cesto misle da sam hladna ko me ne poznaje. Device zadrzavaju mnogo stvari za sebe.
Submit to Digg   Mesec u devici Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-09-2016, 22:18   #197
baba devojka
Početnik

baba devojka's Avatar

baba devojka je offline
Registrovan: Sep 2016
baba devojka je na dobrom putu
Standardno

Tacno tako Neko ga voli,neko ne,mi nemamo izbor,moramo da zivimo sa njim,kakav je-takav je,nas je

Old 04-02-2017, 09:51   #198
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Standardno

U nastavku je jedan izuzetan tekst, koji ODLIČNO opisuje ovako položen mesec.

Osvešćivanje nesvesnog

Petoro ljudi sedi u kancelariji, deleći prostor i vreme, ali svako u svojim mislima i aktivnostima. Tišinu prekida koleginica koja inače najviše priča i koju svi vole jer im je zabavna. Započevši glasno razgovor i zadirkivanje kolega, budi i ostale iz njihove svakodnevne učmalosti i polako se svi uključuju. Za to vreme vi i dalje ozbiljno proučavate papire pred sobom, ne dozvoljavajući da vas žamor poremeti. Naravno, kako znakom u kome je položen vaš Mesec vlada planeta Merkur, vi sa podjednakom pažnjom obavljate svoj posao i pratite njihove šale, ne uključujući se u iste. U nekom momentu, priča poprima ozbiljniji ton, jer je jedna osoba u prostoriji povela priču o svom zdravstvenom problemu.

To je delovalo kao okidač na vas i po prvi put tokom dana vi uzimate reč, svesrdno nudeći svoju pomoć. Raspitujete se o detaljima, kako biste imali što bolju sliku problema i pružili adekvatnu pomoć i podršku. Odjednom potpuno nesvesno, vi dominirate prostorom, nudeći se bezrezervno bez obzira što vam ta osoba i nije preterano simpatična. Svi se oko vas čude, jer od osobe koju znaju kao prilično uzdržanu, hladnu, rezervisanu i ne preterano komunikativnu, a koja uglavnom zna da kritikuje, ne očekuju toliku požrtvovanost. Međutim, njihov glavni problem je što ne shvataju da je vaš osnovni poriv briga o čoveku, bez obzira ko je, odakle je, kakav je...

Oni ne shvataju da zbog svoje urođene skormnosti i stidljivosti vi ne želite biti u centru pažnje, a pritom takav stav vam dodatno omogućava bolju i lakšu analizu svega što se oko vas dešava. Isto tako ne shvataju koliko oni sami imaju uticaj na vaša najdublja osećanja. Ne znaju da svako narušavanje reda vi doživljavate kao atak na svoju duševnost. Svoje zadovoljstvo, radost i sigurnost nalazite u detaljima. Veoma dobro razumete značaj jedne reči, jednog slova, jedne misli. Svesni ste uzajamne povezanosti svega što vas okružuje, i veoma svesni da promena samo jedne, pa i najmanje stvari, može uzrokovati promene svega ostalog. Svesni ste da je svaka kap u moru važna jer je od kaplji i sačinjeno...

Svesni ste da su reči važne jer one čine govor, a jedna reč može promeniti smisao...Vaša osnovna mera vrednosti je ona najmanja, od koje ustvari sve i potiče... Smatrate da je u malom sažeto sve... U malom je veliko, jer bez jednog činioca celina nema smisao. Još kao sasvim malo dete mogao se uočiti vaš osećaj za detalje. Voleli ste se igrati sitnim igračkama, kockicama, štapićima, da bi tokom odrastanja i širenja svesti, sve više postajali fascinirani ukrštenim rečima, ručnim radovima, pametnim igračkama poput Elektropionira od koga se prave razne male mašine... Ali isto tako mogla se veoma rano uočiti vaša nesigurnost, labilnost i određeni strahovi. Sa polaskom u školu, pružaju vam se prvi alati za sticanje samopouzdanja i jačanja ega preuzimanjem odgovornosti za svoje obaveze, i odrađivanje istih na najbolji mogući način, gotovo dovođenjem do perfekcionizma. Vaše sveske su najurednije sveske u razredu, vaša školska torba uvek uredno sređena gde svaka stvar ima svoje određeno mesto... Vaša školska uniforma, čista, ispeglana i naravno ukrašena nekim detaljem koji ste verovatno sami napravili, jer već u najranijem periodu shvatićete da imate zlatne ruke...

Vaš jedini problem u plasiranju svoje kreativnosti može biti svesno sputavanje mašte, koje će na neki način uskratiti lepotu i vrednost onoga što stvarate, jer ćete se vi lako zadovoljiti osrednjom ocenom vašeg rada. Problem je opet u strahu, jer se bojite preterane mašte i onoga što zamišljate. Bojite se da se prepustite, jer onda imate osećaj da stvari ne držite pod kontrolom. E tu se dolazi do srži problema Meseca u Devici. Tu dolazi do sukoba. Mesec želi pokazati i izraziti čistu emociju, ljubav, maštu, osećanja, dok se znak Device želi zadržati na racionalnosti i potpunoj kontroli stvari. Usled te kolizije javljaju vam se strahovi čiji koren je usađen ustvari u strahu od izražavanja emocija. Plašite se najpre svoje emocije ali i tuđe. Plašite se neljudskog u ljudima. Plašite se tajne života samog kao i tajne nastanka sveta, jer tu ne možete pronaći osnovnu ćeliju, tu ne možete uhvatiti najsitniji činilac, a onda se u celini gubite kao u nepreglednom okeanu. Iz tog razloga, spas nalazite u svakodnevnom zalaganju i trudu, osećanju doprinosa opštoj sigurnosti i osećanju da je čovek koristan i potreban drugima.

Vas ne fasciniraju velike stvari... Ne fascinira vas velelepna građevina, koliko će vas fascinirati cigla ili kamen koja je prva postavljena u temelj... Ne fascinira vas hrana, koliko svest o tome da su upravo one sitne finese, začini, namirnice upravo učinile da jelo ima takav ukus... Ne fascinira vas cvet, koliko seme iz koga će cvet izrasti... Ne fascinira vas rođenje, koliko vas fascinira začeće i svest o tome da u zametku vi ustvari vidite razvoj istog, od čoveka, do svesnog bića u koje će se pretvoriti, a čija će lepota zavisiti od okoline koja ga formira i opredeljuje.
Veoma ste svesni uzajamno posledične veze svih stvari i svih ljudi. Čovek je vaša mera za sve. Vaša vera je vera u čoveka, vaša briga je briga o čoveku, a vaša ljubav je ljubav prema čoveku. Čistota duše, misli i dela vaše su merilo u odnosima sa ljudima. Čovek je za vas tajna koju pokušavate da razumete. Verujete da znanje uzdiže ljude i da vraća veru, optimizam i razumevanje. Trudite se da živite svoja moralna načela i da se priklanjate moralnim ljudima, ali sve više vas brine put kojim čovečanstvo ide, a vi rešenje ne vidite.

To neznanje budi vam osećaj nedoraslosti velikim problemima, pa zato čitate, učite, slušate, gledate naučne programe ne bi li što bolje savladali univerzalni zakon i pravili što manje grešaka. Trudite se da svoja znanja prenosite i da ličnim primerom utičete na druge. Verujete da je spas u pravednom uređenju društva, i da u njemu visoke pozicije treba da zauzimaju ljudi birani isključivo po čovečnosti. Veoma ste osetljivi na sve ljude koji nemaju posao, koji nemaju egzistencijalnu sigurnost, zdravstvenu negu, krov nad glavom... Veoma vam je žao svih ljudi koji bi želeli da se obrazuju, a nemaju sredstava za to... Veoma vam je žao bolesnih, nemoćnih, zloupotrebljenih... Jednom rečju vi brinete za ceo svet, ipak će vas ljudi često doživeti kao hladne, praktične, racionalne i ne preterano emotivne i osetljive. Suprotno tome, vas sve pogađa, sve vas boli... Od tuđe drskosti se razbolite, od tuđe nepažnje naljutite, a svako poniženje povećava sumnju u sopstvene sposobnosti. Neophodno je da naučite sebe da volite, vrednujete i zastupate svoje stavove.

Vaša opažanja i osećaj za detalje, od vaše sredine često se razumeju kao banalna. Iz tog razloga vi vremenom postajete veoma oprezni... Pored toga, iako ste svesni, savesni, tačni, odgovorni i uredni vaš rad nikada nije dovoljno vrednovan. Neprimećivanjem vašeg zalaganja i perfekcije u radu bivate povređeni. Ali i pored toga, ne bunite se, ne zahtevate, nego ćutite, radite i nosite svoju bol. Svaki put ponovo kažete da nećete više toliko raditi i tako kvalitetno, ali nikada ustvari to ne zaživi. Nastavljate da činite to isto kao i ranije, možda čak i bolje jer i dalje treperite da čujete pohvalu za vaš rad, ali pohvala ne stiže, i vremenom se polako mirite sa podređenim položajem. Međutim vi sve to beležite, kako u svojoj duši tako i na papiru, jer sve proživljeno imate potrebu da opišete pisanom rečju. Živa reč je ono čemu pridajete najviše značaja, ali kao racionalno i svesno biće znate da pisana reč ima trajnost.

Vi ste neko ko uvek ima šta da radi, i ko ume sebi da ispuni svaki minut. Koliko god fizički lepo izgledali, vi se nikada nećete truditi da budete primećeni. Koliko god talenata imali, koliko god svojim radom postigli, koliko god sanjali o slavi stečenoj svojim radom, neće vas lako naterati da se popnete pred svetla pozirnice i pokažete svoje znanje ili talenat. Vi ćete pre poželeti da se pobrinete o tehničkim detaljima oko bine, da proverite da li su svi reflektori upereni kako treba, da li mikrofon radi, da li je na odgovarajućoj visini i pod odgovarajućim nagibom itd... itd... a vaši saradnici će prevrtati očima i pitati se da li postoji veći sitničar od vas... Oni ne shvataju da sve mora biti savršeno...

Kada je u pitanju ljubav upravo je razum ono što vam daje osnov za emociju, poverenje, zbližavanje sa drugom osobom. Ljubav je nešto što vi ne možete razumeti, sagledati, dosegnuti... te iz tog razloga i ne pridajete veliki značaj istoj. Međutim kada to raščlanite na razumevanje, prihvatanje, poverenje i uzajamnu brigu i kada sve to dobro izanalizirate, onda možete napraviti procenu da li se treba upuštati sa tom osobom u dublji odnos ili ne, a dotle se ona možda već odavno okrenula i otišla... Uglavnom za partnerstvo prihvatate samo istomišljenike, i ogledate se u njihovim očima... Njihovo divljenje vam je neophodno radi jačanja samopouzdanja... Kako u ljubavi ne možete pobeći u rad i posao, ostajete nesigurni na tom terenu i potreban vam je taj neko kako biste izgradili sliku o sebi i prepoznali svoje potrebe. Patnja, radost, siromaštvo, bogatstvo, mudrost i sve drugo su stvari sa kojima ćete se lako izneti, ali ljubav je definitivno teren na kome ste najranjiviji.

Vi uvek umete veoma dobro da prepoznate nečije vrline i mane, ne ustežući se da to i kažete. To vrlo često smeta vašim prijateljima, ali sa druge strane oni i dalje ostaju uz vas i traže vašu pažnju jer su veoma svesni da ćete za njih uvek biti tu. Vi tačno znate zašto nekoga poštujete, tačnije volite. U suprotnom ta osoba ne bi ni bila u vašem okruženju. U ljubavnom životu nailazite na prepreke jer imate stalnu potrebu za analiziranjem osećanja, dok istovremeno ispoljavate nesigurnost i probirljivost, međutim kada pronađete odgovarajuću osoba onda ste izuzetno verni. Tada očekujete trajnu vezu, jer vreme koje ste uložili u analiziranje i poručavanje ne bacate tako lako. Zbog same prirode znaka Device gde je Venera u padu na neki način vam nedostaje romantičnost i nežnost, ali zato imate jaku želju da bliskost iskusite kroz svakodnevne dužnosti i obaveze, tj. kroz praktičnu stranu života.

Kao roditelj veoma ste brižni, prvenstveno za zdravlje svog deteta, međutim povedite računa da vaša potreba za savršenstvom ne stvori određeni nepremostivi jaz između vas i potomstva. Jasno je da vi imate preciznu sliku kakvi bi ljudi morali postati, kojim putem da im idu životi, ali nemojte zaboraviti da su to ipak njihovi životi i da svoje puteve biraju sami, baš kao što ste i vi to činili. Kada je u pitanju vaše zdravlje slabe tačke su vam sistem za varenje, žuč, jetra, i naravno sama psiha. Odgovorni ste kao pacijent, i raspoloženi da vodite zdrav način života, tačnije da konzumirate zdravu ishranu jer vam je veoma bitan kvalitet iste. Volite i da se rekreirate, ali povedite računa da ne preterate.

(Tatjana Milošević)

Old 04-02-2017, 12:11   #199
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Odlican tekst, ali ipak ne mora biti 100% tacan. Ostatak horoskopa moze da modifikuje, npr moja cerka sa ASC Aq i MA Ar nema problem da se istice, cak jako voli da briljira , plus ambiciozno SO Cp. Nema problem ni sa iskazivanjem osecanja, jer joj je suvladar ASC u raku a vladar u ribama, i MO 0 JU 120 SO. Dodatno ASC Aq joj ublazava potrebu za savrsenstvom.jer vodolija shvata da je sve relativno i da savrsenstvo ne postoji.

Old 04-02-2017, 14:35   #200
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Kažđe u tekstu ne fascinira vas hrana ... LAŽ!!!!
Na praktičnom poslovnom primeru, ovaj mesec voli i ceni zanatlije i radnike a prezire menadžere i kojekakve im slične lezileboviće.

Old 04-02-2017, 16:30   #201
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Odlican tekst, ali ipak ne mora biti 100% tacan. Ostatak horoskopa moze da modifikuje, npr moja cerka sa ASC Aq i MA Ar nema problem da se istice, cak jako voli da briljira , plus ambiciozno SO Cp. Nema problem ni sa iskazivanjem osecanja, jer joj je suvladar ASC u raku a vladar u ribama, i MO 0 JU 120 SO. Dodatno ASC Aq joj ublazava potrebu za savrsenstvom.jer vodolija shvata da je sve relativno i da savrsenstvo ne postoji.
Naravno da je mesec u devici samo deo "slike" koju upotpunjava kuća u kojoj se nalazi, aspekti koje gradi, i naravno merkur koji je dispozitor ovako položenog meseca.
Meni je Mo na Asc u devici, pa se poprilično pronađoh u tekstu...A iznad svega dopada mi se način na koji je opisan

Old 04-02-2017, 19:44   #202
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
Meni je Mo na Asc u devici, pa se poprilično pronađoh u tekstu...A iznad svega dopada mi se način na koji je opisan
Da, tebi je jako izrazen bas zbog polozaja i zbog ASC takodje u Vi. Ali i tebi dispozitor dodaje lezernosti, kao i SO
Mojoj cerki ME u strelcu dodatno boji ovaj MO -sirinom.
Inace moj omiljeni MO, zato sam i otvorila ovu temu, naravno ako nije ugrozen. Sto rece Alea to su napametniji ljudi, i najbrizniji i najpazljiviji. Ja sa ovim mojim kobajagi jako senzitivim MO umem biti jako sebicna jer odlutam, emotivno budem daleka, zaboravna sam u svom lutanju, sto MO Vi nikad nije...ili skoro nikad .
Jedino ne znam u zenskom horoskopu koliko je dobar za plodnost.

Old 04-02-2017, 20:30   #203
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Da, tebi je jako izrazen bas zbog polozaja i zbog ASC takodje u Vi. Ali i tebi dispozitor dodaje lezernosti, kao i SO
Mojoj cerki ME u strelcu dodatno boji ovaj MO -sirinom.
Inace moj omiljeni MO, zato sam i otvorila ovu temu, naravno ako nije ugrozen. Sto rece Alea to su napametniji ljudi, i najbrizniji i najpazljiviji. Ja sa ovim mojim kobajagi jako senzitivim MO umem biti jako sebicna jer odlutam, emotivno budem daleka, zaboravna sam u svom lutanju, sto MO Vi nikad nije...ili skoro nikad .
Jedino ne znam u zenskom horoskopu koliko je dobar za plodnost.
Što se plodnosti tiče, moj mesec savršeno funkcioniše, verovatno zato što je podržan venerinim i merkurovim trigonom iz pete. Ali preosetljivost, emotivni sunđer bez filtera apsorbujem raspoloženje okoline, "cepam dlaku na četiri dela", mada navežbah do sada da to ne činim po automatizmu više iako se često zaletim. Uvek na usluzi kad mogu a često i kada ne mogu, perfekcionizam, analiza analize... Ima toga što baš vlasnicima ovakvog meseca ne olakša preterano život, osim ako ih ne teši to što shvataju koren svojih a i tuđih problema.

Old 05-02-2017, 11:48   #204
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Merkur mi je u Raku na ACu kao i Venera i svi oni aspektuju Mesec, tako da sam se u samo nekoliko rečenica pronašla.
tekst je odličan, ali ako se Mesec u Devici potpuno izvuče iz natala i posmatra kao takav. a znamo da se u astrologiji ništa ne tumači ekstrakcijom i analizom, nego sintezom.

Old 05-02-2017, 13:51   #205
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
Merkur mi je u Raku na ACu kao i Venera i svi oni aspektuju Mesec
To je super, dispozicijom ti MO dolazi u sediste, tako da me ne cudi da se ne pronalazis nesto narocito u tekstu

Lepota astrologije...hiljadu nijansi, hiljadu razlicitosti

Old 14-06-2017, 09:48   #206
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Ne trpim muskarce sa ovim Mo. To nije culo za spontanost i strast. Sklonost ka analizi i sracunatost toliko da to vec prelazi u bolest. Samo korist i korist i jos koristi. Sve u zivotu se odvija po nekom planu, unapred smisljeno. Ne umeju da se opuste, nikad niste dovoljno dobri za njih, teski su ko crna zemlja. Android ima vise emocija i topline od muskaraca sa ovim Mo. Fuj.

Old 14-06-2017, 10:30   #207
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kele VIdi Poruku
Ne trpim muskarce sa ovim Mo. To nije culo za spontanost i strast. Sklonost ka analizi i sracunatost toliko da to vec prelazi u bolest. Samo korist i korist i jos koristi. Sve u zivotu se odvija po nekom planu, unapred smisljeno. Ne umeju da se opuste, nikad niste dovoljno dobri za njih, teski su ko crna zemlja. Android ima vise emocija i topline od muskaraca sa ovim Mo. Fuj.
Ma nemoj

Old 14-06-2017, 10:34   #208
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mad Max VIdi Poruku
Ma nemoj
A sta se moze..istina boli.
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-06-2017, 11:05   #209
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Standardno

Quote:
A sta se moze..istina boli.
Svašta ti nešto misliš a sve nešto pogrešno

Old 14-06-2017, 16:48   #210
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Nemoj tako.

I ja sam jedno vrijeme mislila da je vjerojatno some random male s Mo u Djevici osnivač pokreta pod nazivom #Androidizam, but NOOO.

Mislim da je u pitanju bio samo neki random male s Mjesecom u ko zna kojem znaku.

Jesam spomenula da NE cijenim muški rod kao takav?! Pretjerano.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules