ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-12-2012, 18:22   #166
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Nije mi jasno zasto postoje odvojene teme MO u ovom ili onom znaku, kad je pozicija MO uvek kombinacija znaka i prirodne kuce nekog znaka i mislim da bi teme trebalo tako i da nose nazive.
Advertisement

Old 12-11-2014, 13:24   #167
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

ovaj Mo mi je vrlo interesantan pogotovo sto ga ranije nisam kontala uopste jer se razlikuje od mog Mo u ovnu, pa je moja neka suprotnost....ali sam pocela vremenom da ga cenim.

sve sto su nabrojali je istina, inteligentan, voli da nalazi resenja za probleme, da analizira, savetuje, da cita, da se zdravo hrani, da pomaze, najblizima uglavnom, i oseca se srecno kad to radi...stidljivost i povucenost nagalsena, cak i tih govor, relativno spor...mada sve zavisi i gde Me ode i kako je postavljen...i da, pazi na garderobu uvek i izgled, kao i sve device, i voli cistocu...

istina je da stalno razmislja, sve mu se mota po glavi, opterecen detaljima, kritikuje i sebe i druge, tada ume da bude dosta direktan i nemilosrdan, jer mu osecajnost nije izrazena ukoliko nema druge planete u nekim vodenim znacima...mislim ako mu nedostaje empatije..

tesko iskazuje osecanja, ali oseca, ali se zbuni, pa onda vise nije ni siguran da li oseca ili ne ili da li to treba da kaze a da se posle ne kaje....to meni tako deluje...to je to 180 sa ribom, pa stalna neka konfuzija u mislima i glavi..pa je zato za rad najbolji, jer su to samo cinjenice, ali za osecanja nikako, slaba tacka..to ga umara i previse napreze

ima puno strahova, to sam primetila, i trebalo bi da nauci da se opusti malo vise...najvise ima strahova od bolesti...pogotovo polnih, odnosno to mesanje sa drugom osobom, to mu malo cudno dodje, to sam primecivala kod muskaraca sa Mo u devici, i uvek samo sa kondomom...bar na pocetku

ljudi koji znaju da im je stalo do njih ih iskoriscavaju do maximuma, sto je zalosno...odnosno ljudi bez kojih oni misle da ne mogu, najcesce porodica...

i ono sto me je uvek bunilo najvise je bio moj osecaj da se Mo u devici uvek trudi da ostavi dobar utisak i da bude dzentlmen kolko god nesto naopako krenulo...npr. ja sam raskinula bila sa likom koji je imao Mo u devici i ja sam mislila da njega boli uvo za mene, a cak je i on sam reko da nije zaljubljen i sam je reko da ne zna sta trazi u zeni ali da zna da ja nisam ta...a negde sam procitala da oni vole zenu koje nema, nesto na tu foru...e pa ono sto je mene posle toga ostavilo bez texta je kad smo se na kraju posvadjali gadno i ja resila da odem a bili smo u inostranstvu i ja nisam imala novca, on je morao da mi plati kartu za nazad ali i pored toga se sam setio da mi da novac za taxi koji moram da uzmem od aerodroma do grada...

hocu da kazem, nikad nije on bio jak na recima, nije pricao da me voli, ali cak i kad je reko da nije zaljubljen, iako smo opasno zaratili, setio se i dao mi pare za taxi iako sam i ja njega tada jako povredila,a o taxiju tada pa tek nisam mislila, odnosno o tome da ce mi trebati...pa me onda buni jel to onda bilo to da je hteo da ostavi utisak kad mi je dao novac za taxi ili je time ipak pokazao da mu je jos stalo ili je jednostavno takav i svima pomaze?

eto to me je najvise zbunjivalo kod ovog meseca...
Submit to Digg   Mesec u devici Reply With Quote

Old 02-04-2015, 21:59   #168
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Mo u Devici hipohondrici?Mislim da vecina jeste

Old 03-04-2015, 23:05   #169
Tamy
Obično gatalo

Tamy je offline
Registrovan: Jul 2012
Tamy je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andjelijaa VIdi Poruku
Mo u Devici hipohondrici?Mislim da vecina jeste
Kod mene bas suprotno, a i jos jedne osobe koju znam sa ovim mesecom
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-04-2015, 23:10   #170
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

MO u Devici, muskarci Device, najveci kavaljeri i dzentlmeni u horoskopu.
Pored njih se zena oseca kao dama, doduse u javnosti...jako im je stalo do utiska koji ostavljaju.
Vole da o njima imaju lepo misljenje.

Ovde je MO u triplicitetu, kao i svim zemljanim znacima, lepo mu je ovde. Vrlo brizan MO, vecito brine o tome, o tudjem zdravlju, mada brine i o svom.

Enciklopedija beskorisnog znanja.
Svasta znaju, i sto treba i sto ne treba, imaju divan i mocan intelekt.

Old 04-04-2015, 03:55   #171
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pored njih se zena oseca kao dama, doduse u javnosti...jako im je stalo do utiska koji ostavljaju.
Ovde je MO u triplicitetu, kao i svim zemljanim znacima, lepo mu je ovde. Vrlo brizan MO, vecito brine o tome, o tudjem zdravlju, mada brine i o svom.

Enciklopedija beskorisnog znanja.

Slazem se sa ovim. Bila sam u vezi sa deckom koji je imao mesec u devici, inace ovan/rak i bas je bio takav - pazljiv, brizan, voleo je da ugadja, ali takav je inace prema svima. Uvek tu da pomogne, da se nadje na bilo koji nacin, bas nikad ga nisam cula da se svadja sa nekim tako da mi je izmedju ostalog ostavio utisak kao da malo ide linijom manjeg otpora kako se ne bi nikome zamerio. Posle raskida su njegova osecanja jos vise dosla do izrazaja, bukvalno mi je sve delovalo nekako nestvarno kad uzmem u obzir koliko smo kratko bili zajedno.

Old 04-04-2015, 09:19   #172
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Po meni, jedan od najlepsih MO u horoskopu.
Oni vole zene/devojcice, pored njih se zena pre oseca kao dete, devojcica nego zavodnica. Ne vole preterano izrazen sexipil vec draza im je neznost, romantika, slatkoca, devojka u pizamici pre nego u sexi donjem vesu.
Vole da poklanjaju onako kavaljerski, cvet, sa ukusom, stilom, ali i plisane igrackice da se njihov devojcurak igra.
Nikad ne zaboravljaju tudje rodjendane, bitne datume, godisnjice.
Prvi ce cestitati, odmah u ponoc.
Ogromni ru idealisti, ogromni romantici, povredi ih kada drugi nije takav u vezi, razbije im iluzije. Ne podnose grubost ili bahatost kod zena, obozavaju nezne, emotivne zene, tj one sa pravim zenskim osobinama kojima je potreban vitez da ih stiti.

Meni je ovo predivan MO, topao, nezan i nadasve, izuzetno inteligentan.

Old 10-04-2015, 02:51   #173
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Po meni, jedan od najlepsih MO u horoskopu.
Oni vole zene/devojcice, pored njih se zena pre oseca kao dete, devojcica nego zavodnica. Ne vole preterano izrazen sexipil vec draza im je neznost, romantika, slatkoca, devojka u pizamici pre nego u sexi donjem vesu.
Vole da poklanjaju onako kavaljerski, cvet, sa ukusom, stilom, ali i plisane igrackice da se njihov devojcurak igra.
Nikad ne zaboravljaju tudje rodjendane, bitne datume, godisnjice.
Prvi ce cestitati, odmah u ponoc.
Ogromni ru idealisti, ogromni romantici, povredi ih kada drugi nije takav u vezi, razbije im iluzije. Ne podnose grubost ili bahatost kod zena, obozavaju nezne, emotivne zene, tj one sa pravim zenskim osobinama kojima je potreban vitez da ih stiti.

Meni je ovo predivan MO, topao, nezan i nadasve, izuzetno inteligentan.
za ovo sto opisujes tu je prste umesao neku drugi aspekt...dal prema mesecu ili sam za sebe, ali mesec u devici zaista po esencijalnom znacenju ne lici ni na idealisu ni na romantika...te daj aspekte ka mesecu koje taj lik ima da vidimo od cega je to dislo...ili bolje kartu...

Old 10-04-2015, 08:20   #174
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Muskarac Devica je pravi, pravcati gentlemen, kavaljer koji otvara vrata, izmice stolicu, pridrzi kaput. Oni vole da ostave dobar utisak. Imaju potrebu da se o njima u javnosti lepo misli, ne vole, preziru nekulturu i prostakluke.
Zene sa dominacijom Device su dame.
Njima je u stvari utisak koji o sebi ostavljaju najvazniji. Iz neke pristojnosti, umeju da budu uzdrzani, da sputavaju svoje reakcije da ne bi ostavili ruzan utisak o sebi. Melanholici su po prirodi suzdrzani, ali cesto zabrinuti, imaju neki stalni osecaj brige i tuge.
Idealizam Device, ili Meseca pa cak i Venere ovde ume da potekne od proste cinjenice - opozit su Ribama.
U Ribama taj idealizam, masta, romantika dozivljava svoje ushicenje, a u Devici, vrlo cesto razocarenje. Devica cak ume da idealizuje jos vise nego Ribe, jer je perfekcionista, zamislja savrsenstvo, zemljani je znak pa iako zbog zemlje ima hladnoce ipak je, promenljiv je znak pa je sklona tim promenama raspolozenja i oscilacijama od ushicenosti do totalnog razocarenja, do nivoa gadjenja, ali za razliku od VE koja ovde ima svoj pad, MO u Devici ima triplicitet, njemu je ovde fino. MO je po prirodi vlazan i hladan, zemlja pripada melanholicnom temperamentu pa zemljani MO imaju mnogo kvaliteta jer imaju slicnosti sa prirodom MO. Ovde je MO najbolji za intelekt, ljudi koji ga imaju najcesce su natprosecne i superiorne inteligencije, Supernova, Tristran, mogu da kazem i moj partner. To su ljubitelji knjiga, ljudi koji su riznice znanja, informacija, intelekt Device je neuporediv i cesto nedostizan za vecinu obicnih ljudi.
Devica je ljudski znak, njen vladar je ME, a to je planeta astrologije izmedju ostalog, ali i komunikacije, religije ( ne u smislu vere ) vec komunikacije coveka sa Bogom ( o tome najslikovitije govori Corpus Hermeticum ) i ceo Hermetizam.
Sva uzvisenost Device pa i MO ovde potice od ovih cinjenica. Mnogi religiozni, ali i fanaticni ljudi ako zastrane, imaju dominaciju Device.

O njenim losijim stranama nisam pisala.
Danas sam dobre volje, JU je krenuo direktno.

Last edited by alea; 10-04-2015 at 08:49..

Old 10-04-2015, 10:39   #175
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

@alea, zar i Ve u Devici nema zemljani trplicitet zbog Bika?

Old 10-04-2015, 11:00   #176
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:

Muskarac Devica je pravi, pravcati gentlemen, kavaljer koji otvara vrata, izmice stolicu, pridrzi kaput. Oni vole da ostave dobar utisak. Imaju potrebu da se o njima u javnosti lepo misli, ne vole, preziru nekulturu i prostakluke.
Zene sa dominacijom Device su dame.
Njima je u stvari utisak koji o sebi ostavljaju najvazniji. Iz neke pristojnosti, umeju da budu uzdrzani, da sputavaju svoje reakcije da ne bi ostavili ruzan utisak o sebi. Melanholici su po prirodi suzdrzani, ali cesto zabrinuti, imaju neki stalni osecaj brige i tuge.
Idealizam Device, ili Meseca pa cak i Venere ovde ume da potekne od proste cinjenice - opozit su Ribama.
U Ribama taj idealizam, masta, romantika dozivljava svoje ushicenje, a u Devici, vrlo cesto razocarenje. Devica cak ume da idealizuje jos vise nego Ribe, jer je perfekcionista, zamislja savrsenstvo, zemljani je znak pa iako zbog zemlje ima hladnoce ipak je, promenljiv je znak pa je sklona tim promenama raspolozenja i oscilacijama od ushicenosti do totalnog razocarenja, do nivoa gadjenja, ali za razliku od VE koja ovde ima svoj pad, MO u Devici ima triplicitet, njemu je ovde fino. MO je po prirodi vlazan i hladan, zemlja pripada melanholicnom temperamentu pa zemljani MO imaju mnogo kvaliteta jer imaju slicnosti sa prirodom MO. Ovde je MO najbolji za intelekt, ljudi koji ga imaju najcesce su natprosecne i superiorne inteligencije, Supernova, Tristran, mogu da kazem i moj partner. To su ljubitelji knjiga, ljudi koji su riznice znanja, informacija, intelekt Device je neuporediv i cesto nedostizan za vecinu obicnih ljudi.
Devica je ljudski znak, njen vladar je ME, a to je planeta astrologije izmedju ostalog, ali i komunikacije, religije ( ne u smislu vere ) vec komunikacije coveka sa Bogom ( o tome najslikovitije govori Corpus Hermeticum ) i ceo Hermetizam.
Sva uzvisenost Device pa i MO ovde potice od ovih cinjenica. Mnogi religiozni, ali i fanaticni ljudi ako zastrane, imaju dominaciju Device.

O njenim losijim stranama nisam pisala.
Danas sam dobre volje, JU je krenuo direktno.
Složila bih se sa boldovanim, a i generalno sa celim tekstom. Inače volim device (mislim na So u devici), posebno muškarce, logično, tu mi je mars
Što se tiče Mo u devici, mogu samo da potvrdim napisano. Bliska drugarica mi ima taj Mo i mogu samo da ti skinem kapu za opis Apsolutno je pažljiva, lepo govori, novinar je i poseduje beskrajno veliko znanje, možeš sa njom da pričas o svemu. Naravno, ne prepisujem sve ove osobine mesecu, ali ipak on dosta boji osobu, često je opiše i bolje nego samo sunce, bar po nekom mom mišljenju (mene samu češće opiše Mo u jarcu nego So u vagi). Pored toga je jako brižna, vodi računa da ne povredi, da uvek bude kulturna, nije bahata, ima damsko ponašanje.

P.S. Primera radi, zveknula je nekome kola na parkingu u sred noći i mogla je opušteno da pobegne (samo je ogrebala auto, niko je nije video), ali ne, ona je revnosta i poštena i ostavila mu je broj telefona I živa se pojela, 3 dana je pričala o tome kako je nekome učinila zlo...

Ok, sve ovo jeste Mo u devici, ali i neki drugi lepi aspekti koje ima. Plus dodajem da sam subjektivna prema ovom znaku pa tako i Mo u njemu, pa me razumite hehe

Old 10-04-2015, 14:39   #177
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Poznajem 2 zenske osobe sa Mo u djevici, i ne dopada mi se njihova manipulacija tudjim osjecanjima i proracunatost. Ponekad su tako hladne i gledaju samo sebe. To je moje iskustvo.
Doduse, obje imaju Ve 90 Mo.

Old 10-04-2015, 16:10   #178
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

Ovo za muškarce Device i utisak u javnosti mi više liči na Vagu - moguće da su im Me/Ve zbog blizine Suncu završili u Vagi pa da to utiče. Vage su pre opterećene mišljenjima okoline nego li Device.
Za intelekt se apsolutno slažem.
Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Poznajem 2 zenske osobe sa Mo u djevici, i ne dopada mi se njihova manipulacija tudjim osjecanjima i proracunatost. Ponekad su tako hladne i gledaju samo sebe. To je moje iskustvo.
Doduse, obje imaju Ve 90 Mo.
Mo90Ve ne daje gore navedeno. Možda probleme sa hormonima, drugim ženama ili neko unutrašnje nezadovoljstvo, ali manipulaciju - nope. Ono što sam ja primetila je da ovaj Mesec brine za druge ali kao da to nije iskreno, nego tek iz kurtoazije uz dodatak prenemaganja i angelic face. I umeju da te bocnu baš u živac bez konkretnog razloga, sa sve "nevinim" smeškom na licu. Mada opet to su moja iskustva, verovatno ima i drugačijih primeraka. Protiv proračunatosti generalno nemam ništa protiv, mada to nije karakteristika samo ovog Meseca. Pre bih rekla da svako to negde ima u sebi, nego svi vole da se prave fini.

Old 10-04-2015, 16:19   #179
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
@alea, zar i Ve u Devici nema zemljani trplicitet zbog Bika?

VE je vladar zemljanog i vodenog tripliciteta po danu, u dnevnim kartama, a MO je vladar zemljanog, MA vodenog po noci.
Kao sto MA u Raku ima dvojno dostojanstvo, u nocnoj karti ima triplicitet ali ovo je znak njegovog padam tako i VE u Devici, po danu je u triplicitetu ali je to znak njenog pada.
Ili recimo MO u Jarcu u nocnoj, VE u Skorpiji...
Najjaca dostojanstva su domicil i izgon, zatim egzaltacija i pad, a triplicitet je manje dostojanstvo.
Medjutim, mora se sve gledati, retrogradnost i najboljeg benefika onemoguci ili oslabi, sekta poboljsava, odnos prema SO ( da li je orijentalna ili okcidentalna) itd...

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Ovo za muškarce Device i utisak u javnosti mi više liči na Vagu - moguće da su im Me/Ve zbog blizine Suncu završili u Vagi pa da to utiče. Vage su pre opterećene mišljenjima okoline nego li Device.
Za intelekt se apsolutno slažem.

Mo90Ve ne daje gore navedeno. Možda probleme sa hormonima, drugim ženama ili neko unutrašnje nezadovoljstvo, ali manipulaciju - nope. Ono što sam ja primetila je da ovaj Mesec brine za druge ali kao da to nije iskreno, nego tek iz kurtoazije uz dodatak prenemaganja i angelic face. I umeju da te bocnu baš u živac bez konkretnog razloga, sa sve "nevinim" smeškom na licu. Mada opet to su moja iskustva, verovatno ima i drugačijih primeraka. Protiv proračunatosti generalno nemam ništa protiv, mada to nije karakteristika samo ovog Meseca. Pre bih rekla da svako to negde ima u sebi, nego svi vole da se prave fini.
Pa Vage su vise opterecene odnosom sa drugima, a Device utiskom koji ostavljaju.
Vage su, kao i svi sangvinicni znaci, pozeri.
To je osobina vazdusnih znaka, pozeraj, slatkorecivost, idealizam. Zbog VE vise su pomirljivi, i velike su estete, ne vole da se zameraju, imaju slabu volju, ne vole da se sukobljavaju, ali zbog izgona MA i pada SO umeju da budu despoti i tirani.
I jedni i drugi umeju da budu kavaljeri, gentlemeni, ali mozda iz razlicitih motiva.
Vage zbog VE, sto su im bitni odnosi sa drugima, Device zbog licnog motiva. Devica je ljudski znak, Vaga je predmet. Vaga ima problem sa MA i SO, Devica sa JU.
Zato one znaju da morslisu, drze pridike, cantraju, zvocaju.
Ali ja nisam htela da pisem o njihovim negativnim osobinama, vec pozitivnim.
Vaga je maneken, Devica je kavaljer koji je od korice do korice procitao Bon ton.

Kad kazem Vaga ili Devica, ne mislim samo na SO, vec i ASC i MO u tom znaku.

O losim osobinaman nisam pisala, a ima ih...
Mozda niste dovoljno upoznali muskarce Device, ili mozda niste obracali paznju na njih. Oni se ne isticu u prvi plan, ne privlace paznju na sebe.

Last edited by Vojvotkinja; 13-04-2015 at 13:20..

Old 10-04-2015, 17:02   #180
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ja volim ovaj Mo i obično se stvore simpatije između nas.

Poznajem samo muškarce sa ovom pozicijom i obično su majke te koje su trčale za materijalnim stvarima u životu te im ljubavi nikad dosta iako to ne znaju da iskažu. Dosta su smotani u izražavanju emocija ili je to sve nešto na kašičicu. U početku mi je to bilo beskrajno simpatično, vremenom u vezi je počelo da mi smeta.

Inače zaista jesu veliki džentlmeni, perfekcionisti, intelektualci ali i dosta proračunati, a i nekako se uvek dočekaju na noge.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules