ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
vole ili ne...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-04-2011, 03:47   #16
Buby
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Registrovan: Jun 2009
Buby je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mini_mimi VIdi Poruku
Pa da ...to je to....ali Mo u blizancima nije neosetljiv...samo mozda nekako bolje kanalise emocije. Ja tvrdim da i dalje ne razumem ljude koji nesto nenormalno pate.Posebno kad se vec nesto desi. To je kao kad te bace sa mosta u reku...ili plivas ili se davis.
Zbog tog Mo u blizancima mi je i omiljena pesma the show must go on
Ne znam kako to da objasnim...tuzna sam i ja ponekad,patim zbog necega,ali nekako sa osmehom na licu
Ahahaha ne mogu vjerovati!I ja obozavam Freddie Mercury-ja i jedna od najomiljenijih pjesama mi je bas Show must go on!
Nazalost ja razumijem nenormalnu patnju svih ljudi i sa svima suosjecam i ne mogu si puno stvari racionalno objasniti Bas zato mi nije jasan taj moj skrseni Mo u Blizancima. Mozda s vremenom oguglam ... pjevat cu ja drugaciju pjesmu nakon Sa povratka
Sto ti kazes da patis s osmjehom na usnama...ja patim i borim se kao lav ali nekako nemam potrebu da to svi sad vide kako bi mi vjerovali Zato na kraju ispadne da je meni uvijek lako! Ma neka sam ja i dalje optimista..jer kakve su ti misli takav ti je zivot!!!!
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-04-2011, 08:56   #17
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Definitivno veliki znacaj pridajem prijateljima, i komunikaciji.

Ono oko talnta za strane jezike...pa, nije bas - moguce zbog kvadrata meseca i merkura - i to mi je bas bolna tacka. Mislim, koristim ja dva strana jezika, ali....nikada to nece biti onako dobro kao sto ih koriste ljudi sa vise sluha. Ali istina je da su zene u mojoj porodici bile poliglote i pre 100 godina.

Inace, cesto cujem od partnera da se ponekad ponasam kao dete...sto nije ni malo prijatno

A za ljubav?

Pa, nije mesec jedini koji govori o tome da li neko ume da voli. Cak on vise govori o tome koliko ljubavi mozemo i umemo da primimo, nego koliko mozemo da damo (sto je vise sunce i venera).

A i kada gledamo njega - moramo gledati i kucu barem u kojoj je.

Bubi recimo ima mesec u 4. - verovatno je ljubav koju ona prima onda rakovska...prija joj da se oseca "domace" sa svojim partnerom, ili privlaci ljude koji bi odmah da je vode kuci

Moj je u 8. kuci - umem malo da okrenem na autodestrukciju...

Last edited by Vojvotkinja; 29-04-2011 at 10:04..
Submit to Digg   Mesec u bliznacima Reply With Quote

Old 29-04-2011, 09:16   #18
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

evo ja imam taj mo u bliz u cetvrtoj i 180 sa i ur...kao kod buby nesto..i da kao sto nedda napisa privlacim ljude koji bi da me vode kuci..a mom mo to na prvu ne smeta pa poslije malo gusi..ali inace kao bas valjda volim..i zbog toga ,misle da su sa mnom sigurni..i sve bude dobro i ja od jednom nestanem..ali se trudim da posmatram zivot kao mo u bliz...a to je jako tezak mjesec jer od silne analize previse trazi..a tezak je za osobu koja ga ima.

Old 29-04-2011, 11:39   #19
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Mini, i mojoj drugarici zameraju za njen nacin zivota...ali ona je jako druzeljubiva osoba, voli da uziva u zivotu i covek je nikad ne moze nahvatati kad je slobodna ...sto se tice konkretno tih emocija, naravno da postoje ali je stvar u tome da se teze vezuje za nekog...ali zato kad se to desi, ume bas da voli a isto tako i da bude povredjena...ono sto kod nje jako cenim,sto je za prijatelje uvek tu
Ta tvoja drugarica je ista ja

Quote:
Sto se muskaraca tice,lepe se kao ludi...ali,uvek duboko u sebi znam da to nije to.....moj svaki momak je imao potpuno slobodu kretanja,nikada nisam zvala da proveravam gde je i sa kim je(sto isto ocekujem)...
Ne volim gusenje,posesivnost....
Za prijatelje sam uvek tu,i negujem svoja prijateljstva.
I moj je svaki imao potpunu slobodu kretanja, ali zato i ja to isto ocekujem Takodje, ne volim gusenje, posesivnost- to jednostavno ne razumem.
Mesec u Blizancima se ne vezuje tako lako, ali kad nadje pravu osobu to je ljubav nevidjena. Ono sto je najbitnije je da mora imati slobodu kretanja, zanimaju ga raznorazne stvari (tu stoji njihov opis da su kao deca). Konkretno u mom slucaju - najbitnija mi je sloboda kretanja u vezi, ljubomora nikako, kada bih mogla da budem na 5 mesta u isto vreme - bila bih , volim da sam informisana o svemu, volim ljude sa kojima mogu da pricam o svim temama i da naucim nesto novo, ne razumem ljude koje nista zivo ne zanima u zivotu. Mesec u blizancima mora pored sebe imati osobu koja ce imati poverenje u njega, koja ce biti spremna na akciju, koja je duhovita, pametna, koja ga nece sputavati i takvoj osobi ce mesec u blizancima pokloniti svu ljubav ovoga sveta, ali samo takvoj
Sto se tice prijatelja, uvek sam tu za njih,kao i oni za mene. Kada sam bila mladja bio mi je problem kako spojiti sve njih zajedno na nekoj zurki,rodjendanu kada su svi totalno razliciti Mogu da se druzim sa svima, osim sa bas negativnim i mnogo dosadnim osobama.

P.S. Ne znam da li to ima veze sa mesecom u blizancima, ali sam primetila kod sebe da se ne vezujem za stvari. Npr.- ima osoba koje skupljaju stvari koje im netrebaju, garderobu koju nikada vise nece obuci i slicno, ali nece da te iste stvari bace ili poklone nekom(tesko im je da se rastanu od njih), ja se svih tih stvari resavam u sekundi, samo da mi ne prave krs i lom po kuci.

Last edited by nena peric; 29-04-2011 at 12:00..

Old 29-04-2011, 17:10   #20
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Mogu samo reći, blago vama sa MO u Blizancima, ja vam iskreno, ali najiskrenije zavidim na vašem detinjem pogledu na svet.
Većina ljudi, kada odraste zaboravi kako je to biti dete, biti neiskvaren i naivno posmatrati kako se odvijaju dogadjaji, prilagodjavati im se i shvatati ih kao obično iskustvo u životu....
Biti toliko gladan doživljaja koji će da pokreću, da animiraju, da bude maštu...teško je to zadržati kada dodju svakodnevni problemi, opterećenja, ozbiljne stvari...ali vama ne.

Moje poslednje iskustvo, i jedino sa MO i ASC u Blizancima, koji me je pitao "Da li sam usamljena?" i na moj odgovor "Da" dobih odgovor, "Menjaj..."

A ja rekoh "Pa nisu ljudi čarape da ih tako lako možeš zameniti.."

Ja sa MO u Škorpiji ne mogu, ali MO u Blizancima naravno da može..za njih je sve zamenljivo, jer ni zašta nisu vezani....eto, jedna jedina reč koja može da opiše koliko duboko se MO u Blizancima može vezati za nekoga ko je ljudsko biće...a tek za nešto drugo...

Ali, smatram to vašim blagoslovom, jer MO u Škorpiji je najgori položaj za njega, i ne može doneti čoveku mnogo sreće....ali, samo bih napomenula i jednu moju ličnu konstataciju: JMČ je egzaltiran u Blizancima, pa ne bi bilo zgoreg zapamtiti, da sve što radimo u ovom životu, nosimo sa sobom u buduće...tako da, ipak se treba povremeno osvrnuti iza sebe i ne ostavljati pustoš i patnju tako lako...

Old 29-04-2011, 17:17   #21
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
Registrovan: Mar 2010
mini_mimi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moje poslednje iskustvo, i jedino sa MO i ASC u Blizancima, koji me je pitao "Da li sam usamljena?" i na moj odgovor "Da" dobih odgovor, "Menjaj..."
pa lepo ti je rekao.....to je zivotna filozofija...ja sam skoro upoznala jednog tipa koji ima devojku 6 godina,zeni se u junu...a nije srecan....a to se tako vidi u ocima.....I on mi je rekao da ne moze to da promeni....jebes ti takav zivot...valjda se zenis kad si najzaljubljeniji....
ja se nekada dvoumim,ali hladnokrvno presecem...i izbacim ljude iz zivota kao da nikada nisu postojali

Old 29-04-2011, 17:22   #22
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
pa lepo ti je rekao.....to je zivotna filozofija...ja sam skoro upoznala jednog tipa koji ima devojku 6 godina,zeni se u junu...a nije srecan....a to se tako vidi u ocima.....I on mi je rekao da ne moze to da promeni....jebes ti takav zivot...valjda se zenis kad si najzaljubljeniji....
ja se nekada dvoumim,ali hladnokrvno presecem...i izbacim ljude iz zivota kao da nikada nisu postojali
Pa ja ih ne odsečem, jer je uvek najlakše odustati...iskreni i dugovečni odnosi se ne zasnivaju da odsecanju nego na trudu da opstaneš...

MO u Blizancima je po prirodi hladan, nema dodira sa vodom koja simbolipe emocije, nema vatre niti strasti, nema stabilnosti i postojanosti...samo vazduh...kao vazduh u šaci...neuhvatljiv i hladan...

Zbog ME ume da bude i brutalan i surov, jer nema prirodne i urodjene empatije prema drugim osobama...

On možda ume da se zaljubi, ali ne znam da li ume zaista da voli...

Old 29-04-2011, 17:25   #23
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
Standardno

Ne radi se tu o odustajanju.....ja npr..plasticno shvatam stvari....ljubavi u bilo cemu ili ima ,ili nema.Ne znam cemu trud da se nesto vestacki odrzi....Zbog cega?

Old 29-04-2011, 17:32   #24
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Ne radi se tu o odustajanju.....ja npr..plasticno shvatam stvari....ljubavi u bilo cemu ili ima ,ili nema.Ne znam cemu trud da se nesto vestacki odrzi....Zbog cega?
Drugačiji je to doživljaj ljubavi...jednostavno...kao da kopaš bunar od 10 cm i bunar od 20 m...recimo...onaj od 10 cm je lakše zatrpati i iskopati sledeći već ovaj drugi...

Old 29-04-2011, 17:36   #25
dikosava
Obično gatalo

dikosava's Avatar

dikosava je offline
Registrovan: Aug 2009
dikosava je na dobrom putu
Standardno

..izvin'te ne mogu da nadjem temu Mo u Leo da se malo hvalim

Old 29-04-2011, 17:39   #26
mini_mimi
Veštac

mini_mimi's Avatar

mini_mimi je offline
Standardno

jedan se otego,drugi se protego...tako je meni baba rekla.....hahaahaaaa...salim se
ali jeste drugaciji dozivljaj,ne samo za ljubav,nego generalno za zivot....
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-04-2011, 18:28   #27
Buby
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Buby je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Ono oko talnta za strane jezike...pa, nije bas - moguce zbog kvadrata meseca i merkura - i to mi je bas bolna tacka.
Ja se ponekad ponasam kao dete...sto nije ni malo prijatno
Bubi recimo ima mesec u 4. - verovatno je ljubav koju ona prima onda rakovska...prija joj da se oseca "domace" sa svojim partnerom, ili privlaci ljude koji bi odmah da je vode kuci
Ja imam Mo180Me, Me u izgonu i opet naucim jezik brzo i lako... Istina i ja sam kao dijete ali svakom partneru je to odgovaralo tj. veseli ih ta djetinja naivnost, to odusevljenje svim i svacim Neddo sve stoji...odmah me vode kuci a i ja volim da smo si 'domaci'

Quote:
Originally Posted by nena peric VIdi Poruku
I moj je svaki imao potpunu slobodu kretanja, ali zato i ja to isto ocekujem Takodje, ne volim gusenje, posesivnost- to jednostavno ne razumem.
Konkretno u mom slucaju - najbitnija mi je sloboda kretanja u vezi, ljubomora nikako, kada bih mogla da budem na 5 mesta u isto vreme - bila bih, volim da sam informisana o svemu, volim ljude sa kojima mogu da pricam o svim temama i da naucim nesto novo, ne razumem ljude koje nista zivo ne zanima u zivotu.
P.S. Ne znam da li to ima veze sa mesecom u blizancima, ali sam primetila kod sebe da se ne vezujem za stvari. Npr.- ima osoba koje skupljaju stvari koje im netrebaju, garderobu koju nikada vise nece obuci i slicno, ali nece da te iste stvari bace ili poklone nekom(tesko im je da se rastanu od njih), ja se svih tih stvari resavam u sekundi, samo da mi ne prave krs i lom po kuci.
Neno potpisujem...ja nisam nimalo posesivna i trazim jako puno slobode ali je i dajem sakom i kapom!Kada bi bilo moguce odraditi 5 stvari u isti tren i jos biti na 100 mjesta odjednom. Ta sam!
Ja se previse vezujem za stvari koje za mene imaju emotivnu vrijednost kao npr. neke sitnice, uspomene, pokloni...kada sam bila mala tata mi dao orahe (da pojedem) i otisao na 3 mj...kada se vratio nasao me da spavam a na kredencu stoje orasi koje mi je dao.Da vam ne pricam da mi je mama prosle godine kupila papuce i ja krivo stanem i jedna papuca pukne...plakala sam 3 sata. Drugi dan otisla kod postolara i platila vise nego sto te papuce vrijede da mi ih popravi. Ma sram me ni pricati kakav sam blesavi emotivac Zato uopce ne razumijem taj moj Mo!

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Ja sa MO u Škorpiji ne mogu, ali MO u Blizancima naravno da može..za njih je sve zamenljivo, jer ni zašta nisu vezani....eto, jedna jedina reč koja može da opiše koliko duboko se MO u Blizancima može vezati za nekoga ko je ljudsko biće...a tek za nešto drugo...
JMČ je egzaltiran u Blizancima, pa ne bi bilo zgoreg zapamtiti, da sve što radimo u ovom životu, nosimo sa sobom u buduće...tako da, ipak se treba povremeno osvrnuti iza sebe i ne ostavljati pustoš i patnju tako lako...
Alea vjerujem ti na rijec jer veoma cijenim tvoje misljenje. Medutim ja se veoma vezujem za emotivno svake vrste i nikako mi nije jasno kada kazes da se taj Mo u Blizancima tako ne veze. Imam ja puno mana gdje znam biti povrsna jer me zanima 1000 stvari, imam hrabrosti prekinuti sta ne ide i krenuti dalje, ali da iza sebe pustamo patnju Ja sam otisla na drugi kraj svijeta i imala dogovor sa deckom da ce on doci zamnom i on se nije pojavio (ali me 2god. zavlacio kao doci ce jer nije imao hrabrosti reci istinu)..ja to nikada ali nikada ne bi nikome napravila. Ali da sam prezivjela jesam. I ako je za to zasluzan Mo u Blizancima hvala mu!

Last edited by Buby; 29-04-2011 at 18:39..

Old 29-04-2011, 18:51   #28
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Alea vjerujem ti na rijec jer veoma cijenim tvoje misljenje. Medutim ja se veoma vezujem za emotivno svake vrste i nikako mi nije jasno kada kazes da se taj Mo u Blizancima tako ne veze. Imam ja puno mana gdje znam biti povrsna jer me zanima 1000 stvari, imam hrabrosti prekinuti sta ne ide i krenuti dalje, ali da iza sebe pustamo patnju Ja sam otisla na drugi kraj svijeta i imala dogovor sa deckom da ce on doci zamnom i on se nije pojavio (ali me 2god. zavlacio kao doci ce jer nije imao hrabrosti reci istinu)..ja to nikada ali nikada ne bi nikome napravila. Ali da sam prezivjela jesam. I ako je za to zasluzan Mo u Blizancima hvala mu!
[/QUOTE]

Verujem ti 100% da je tako, i ti isto kao kada ja kažem da nisam pakosna, ni zla niti osvetljubiva sa MO u Škorpiji a svašta mu pripisuju, maltene da je veštičji znak...uvek treba gledati sve u kompletu, kao što je kuća ( eto moj je u 12 koje je analogno Ribama ) kao i aspekti, a moj nema nekih loših, osim 0SO..tako da, ovo je nešto uopšteno, a uvek postoje finese.

Old 29-04-2011, 19:16   #29
Buby
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Buby je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku

Verujem ti 100% da je tako, i ti isto kao kada ja kažem da nisam pakosna, ni zla niti osvetljubiva sa MO u Škorpiji a svašta mu pripisuju, maltene da je veštičji znak...uvek treba gledati sve u kompletu, kao što je kuća ( eto moj je u 12 koje je analogno Ribama ) kao i aspekti, a moj nema nekih loših, osim 0SO..tako da, ovo je nešto uopšteno, a uvek postoje finese.
Istina je da treba sve gledati..ali gle mog Mo sav je u opoziciji crn da crnji ne moze biti Dispozitor Me je u izgonu u Strijelcu. Nigdje mu jadnome ne odgovara..jer mu je svugdje lose. Ja generalno imam velika razocaranja iz mog mjesta...stvarno sam bila povrijedena bez da sam ikome lose napravila. Sve zato jer sam imala hrabrosti iskociti iz onoga sto nam je maltene bilo zacrtano...ja samo idem za svojim snovima i veselim se svim novim djetinjim glupostima

Evo moje najnovije radosti
http://img69.imageshack.us/i/img3823s.jpg/

Old 30-04-2011, 04:08   #30
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Buby VIdi Poruku

Evo moje najnovije radosti
http://img69.imageshack.us/i/img3823s.jpg/
Hahah, super!
Moje mišljenje je da svako treba da ima jednog sa naglašenim Blizancom u društvu...Možda su previše brbljivi ili nezreli, ali su vedri i zabavni
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules