ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
vole ili ne...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-09-2014, 10:27   #181
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku
Ja pricam jaaaako puno,ali jako ozbiljno,teske teme,sugovornike zeljne usputnog razgovora uspavam ili zamorim XD Koma.
Kako neces sa Merkurom u Jarcu, koji je dispozitor Mjeseca u Blizancima 180 Saturn. Knjishka smarachica hahahah salim se malo
Submit to Digg   Mesec u bliznacima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-09-2014, 00:40   #182
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Dreamer,kod tvog bivseg su se vjerovatno izmjenjivale faze hladnoce sa emocijama,da ne idem u detalje XD (kad sam vec otkrila svoj talent XD ) Mars u kvadratu sa mjesecom - tip sklon prevari?

Poppy,nije to daleko od istine sta kazes.

Osobno sam jako emotivna,ali jako tesko pokazujem emocije i malo kome dopustam fizicki kontakt.Kod mene je ili crno ili bijelo,ili volim ili ne volim,nema izmedju.Cijenim kvalitetu i trajnost,kako u odnosima tako i u svemu drugom.Odusevljavaju me starine,posebno gradjevine,antikni namjestaj,klasicna glazba,glazba koja covjeka moze odvesti u neka prosla vremena,grozim se trendova za jednu sezonu... No ipak,tehnika je kod mene nesto bez cega se ne moze
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-09-2014, 01:05   #183
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Dreamer,kod tvog bivseg su se vjerovatno izmjenjivale faze hladnoce sa emocijama,da ne idem u detalje XD (kad sam vec otkrila svoj talent XD ) Mars u kvadratu sa mjesecom - tip sklon prevari?

Poppy,nije to daleko od istine sta kazes.

Osobno sam jako emotivna,ali jako tesko pokazujem emocije i malo kome dopustam fizicki kontakt.Kod mene je ili crno ili bijelo,ili volim ili ne volim,nema izmedju.Cijenim kvalitetu i trajnost,kako u odnosima tako i u svemu drugom.Odusevljavaju me starine,posebno gradjevine,antikni namjestaj,klasicna glazba,glazba koja covjeka moze odvesti u neka prosla vremena,grozim se trendova za jednu sezonu... No ipak,tehnika je kod mene nesto bez cega se ne moze
Da bas tako, cas je u fazonu volim te do besvesti, cas treba mi promena - uzasno povrsno i nezrelo. Nema 90 vec 60 mo i ma, ali da, nije da je imun na svrljanje mada opet nije onaj klasican tip svalera. Vladari 1. i 7. kuce (venera i mars) su mu u 12. ,pa eto belaja

Old 05-09-2014, 17:15   #184
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Sorry,propustila sam da je sekstil,a ne kvadrat.Venera u 12. ne mora biti losa (prirodno kuca riba - venera je u ribama egzaltirana),mada je tim osobama tesko pronaci ideal koji traze,za njih je vecina (da ne kazem sve) onoga ovozemaljskog na planu ljubavi nesavrseno pa se lome,gube,nisu vise sigurni jel to to i sl.Sad, naravno ovisi o aspektima.
Mars u 12.kuci je dobar ako si spijun,detektiv,umjetnik (obzirom da je ovdje mars vladar 1. to je on sam) ili uopce ako se bavis necim sto se odvija u tajnosti.No nije dobar kao vladar prve ako promatramo zdravlje - los imunitet,manjak vitalnosti.Isto tako tesko se takva osoba odlucuje na akciju - neodlucna,sama sebe koci.Manjak energije u fizickom smislu,psiha nema mira.

Ako su ma i ve u konjukciji onda nema mira na ljubavnom planu,trazi promjene.

Old 05-09-2014, 17:23   #185
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Standardno

Quote:
Sorry,propustila sam da je sekstil,a ne kvadrat.Venera u 12. ne mora biti losa (prirodno kuca riba - venera je u ribama egzaltirana),mada je tim osobama tesko pronaci ideal koji traze,za njih je vecina (da ne kazem sve) onoga ovozemaljskog na planu ljubavi nesavrseno pa se lome,gube,nisu vise sigurni jel to to i sl.Sad, naravno ovisi o aspektima.
Mars u 12.kuci je dobar ako si spijun,detektiv,umjetnik (obzirom da je ovdje mars vladar 1. to je on sam) ili uopce ako se bavis necim sto se odvija u tajnosti.No nije dobar kao vladar prve ako promatramo zdravlje - los imunitet,manjak vitalnosti.Isto tako tesko se takva osoba odlucuje na akciju - neodlucna,sama sebe koci.Manjak energije u fizickom smislu,psiha nema mira.

Ako su ma i ve u konjukciji onda nema mira na ljubavnom planu,trazi promjene.
Ne, on je skorpija /vaga tako da je mars vladar 7. kuce, ali nema veze on zaista jeste sav nestalan, imao je prilicno muka da se privikne na brak i porodicni zivot . Ve i Ma nemaju nikakav aspekt.

Old 05-09-2014, 17:33   #186
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

I jos je mo u blizancima... uf!!!Kod mog decka je venera kao vladar 7. (vrh u biku) otisla u 12.polje u vagu,ali ima sekstil sa retro uranom u strijelcu i sekstil sa me u lavu u 10. koji je dispozitor mo u blizancima na samom vrhu osme pa se to uopce ne ispoljava kao povrsna osjecanja nego kao odredjeni,pomalo cudni kriteriji i iskljucivost - njega je prije mene jedna cura interesirala ,nesto kratko su bili skupa i to nije islo.Osim toga sve su bili odnosi idi mi - dodji mi.Kod mene isto nisu palile veze ,ja sam bjezala od veze ko vrag od tamjana.Eto,nas dvoje smo nerazdvojni od prvog dana,kao blizanci XD ,ima od tog prvog dana skoro 4 godine,a za mjesec dana ce biti 3 godine zajednickog zivota.

Old 05-09-2014, 17:50   #187
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Standardno

Meni generalno vazdusni znaci ne odgovaraju za vezu, bilo da im je sunce tamo ili mo ili ve. Sve je to na pocetku super,ali kad tad se pokvari jer meni uvek treba ta dubina.
Inace, ja sam mu jedina duga veza pre braka, venera i asc mu padaju na moj jmc sto znaci da je njegov dsc na mom smc tako da je bilo svega i svacega,ali dobro, to sada nije tema

Old 05-09-2014, 19:12   #188
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

s mjesecom u jarcu i venerom u skorpiji koja je pojacana plutonom tesko da ti moze mo u blizancima odgovarati,ili uopce zracni znakovi XD Pravi mjesec u blizancima doista je plitkih i promjenjivih emocija.Zabavan,ali nepouzdan.

Old 09-09-2014, 01:45   #189
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Nije Mo u blizancima plitkih emocija, bre!

On samo ima nisku toleranciju na dublje emocije, i teznju da zbrise.

Stvarno je mnogo, mnogo, mnogo vazna kuca u kojoj se nalazi, kao i gde je otisao merkur.

Old 09-09-2014, 01:50   #190
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Vidim,neddo,i kod tebe je u osmom polju ,samo nam dispozicija nije u istom polju ni znaku.Kako se kod tebe ispoljava?

Old 09-09-2014, 02:10   #191
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Kod mene je to najtezi aspekt u karti, ali i pokretacki dosta.

Na nekom ponasajnom nivou - kao mladja sam brzo pricala, mesala glasove, do skole nisam znala cak 5 slova da izgovorim I dan danas malo suskam na neka slova
Brzo razmisljam, umela sam lako da se unervozim. Posto mi profesija podrazumeva puno pisanja - kroz to puno odradjujem ovaj aspekt - umem da sastavim i po 30 strana po danu.

U sustini, Mesec u 8. u blizancima je cest kod psihologa, i sam Frojd ga je imao. Kada se lepo usmeri, i radi na njemu, uz druge aspekte moze da da puno.

Inace - grickanje noktiju, ljubav prema knjigama i manje vise svim mogucim informacijama, zbog osme kuce ljubav prema okultnom, bavljenje smrcu na razne nacine (radila sam sa terminalnim pacijentima, i planiram da jos radim), neutaziva zedj za putovanjima (nekada i mesecima), rana smrt majke...
Mesec mi je vlladar MC-a, odredjuje moju kompletnu pricu oko karijere. Radila sam uvek po minimum dva posla, nekada i 4-5....
Generalno, sta god da stoji za Mesec u blizancima/mese u blizancima u VIII polju - sve se desavalo u nekom trenutku. Bilo je i puno povrsnosti u emocijama, ali vise straha od njih i nepoznavanja sebe nego zaista povrsnosti. Komplikovanja jednostavnih stvari, filozofije umesto delanja, izbegavanja mnogih tema kada im je bilo vreme. Ali sve su to "decije bolesti" cini mi se za ovog meseca, i sa sazrevanjem prevazilazi se polako...

Old 09-09-2014, 02:18   #192
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Neddo,ti si lijecnica?Sve sta pises ja se prepoznajem,jedino sta mi je mama ziva,ne znam sta znaci rana smrt,meni je uvijek prerano.I da,tesko mi je raditi sa pacijentima koji boluju od neizljecivih bolesti,bjezim,kida me to.

Old 09-09-2014, 02:33   #193
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Ne, ja sam psiholog. Taj mesec u osmoj kuci mi je bas odradio simboliku na najbukvalniji nacin, kada se uzme i ostalo u obzir.
Moja majka je iznenada umrla dve nedelje od mog 22. rodjendana, nije klasicno "rano", ali je bilo u tom trenutku, i to je pokrenulo puno drugihh stvari u mom zivotu.
Izmedju ostalog, tada sam i ja prestala da bezim od prica o smrti...mislim malo kasnije, ali podstaknuto tim dogadjajem.

inace, vidim da imamo i obe i tu konjukciju sa Chironom, i separaciju od Saturna. Mene bar Uran nije dokacio, ne znam kako izlazis na kraj sa njim...

Old 09-09-2014, 02:47   #194
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Psiholog To je super,bar meni tako izgleda.Ja sam fizioterapeut i ne volim tu struku,no kako sam na faksu tako pacijente vidim samo na praksi,a kako sam gotova sa prve tri godine,a studij nije integriran,sad imam godinu pauze do spec.studija i jako se toj nadolazecoj godini veselim jer cu napokon studirati nesto sta sam ja htjela,a ne nesto sta mi se doslovno slozilo u zivotu. Zanimljivo,i meni je oceva smrt promjenila osjecaj prema smrti,ali svejedno susreti s neuroloskim pacijentima kod mene izazivaju stanja koja rijecima ne mogu opisati (citala sam da je pluton u 12.odgovoran za to).Ja ne vidim samo ono cime bi se trebala baviti,to je najmanji problem (najcesce lokomotorni sustav ili djelovanje preko istog na neuroloski) nego vidim cijelu sliku,pa idem u neke dubine i tancine i puno toga mi prodje kroz glavu dok ne trepnem...Koma.Uran.... Ja bi uvijek NESTO,NEGDJE,samo ne znam sta tocno.Ja zelim nesto veliko,nesto mijenjati,ali uvijek neko nezadovoljstvo jer sam mogla vise (saturn valjda to radi) .I nervozu mi stvara uran.Naglo dodje ,tako i prodje.

Old 09-09-2014, 02:56   #195
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

da, i mene je to "mogla sam bolje" drzalo ranije, iako moja opozicija Mo-Sa nije stvarna (taj Sa se vodi kao neaspektovan).

To "zelim nesto veliko i nesto menjati" ima veze sa Venerom ("hocu jos"... i slicno, ona je nosilac te vrste emocija, vezuje se i za pohlepu kada je u zemljanim znacima, a kada je kao kod tebe u vazdusnim, to je nedefinisano i od svega ponesto cesto. Tebi je jos venera u kvadratu sa plutonom, pa mora biti nesto "veliko" i "znacajno" i nesto sto ces stvarno "da osetis"...To sigurno nije lako - venera trazi duboke i stvarne emocije, cak i preteruje u intentitetu (da obozavas nekoga npr.), a mesec vrluda i donekle se plasi dubina i intenziteta.
Pretpostavljam da miris ta dva tako sto ti se mozda dopadaju muskarci koji su intelektualno izazovni, da te privuku tako nekako?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules