ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-05-2011, 23:50   #31
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
Mirab lepo si opisala polozaj MO u biku,i sve bi bilo jos lepse da moj MO nije jako aflikovan
Na žalost, ni jaka planeta (MO u biku) ne može da izdrži jake aflikcije....ali će se lakše opotaviti i pre će se vratiti u ''sedlo''.
Zamisli tek kako je ljudima koji imaju i slabašan MO. Postanu kao kamen hladni zbog straha od vezivanja....nema tu više životne radosti.

Šta ti je aktiviralo T-kvadrat?
Submit to Digg   Mesec u biku Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-05-2011, 07:54   #32
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

meni je mjesec u biku....i uvjek sam spremna za sve...kada padnem i brzo ustanem

Old 20-05-2011, 14:05   #33
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

od svih mjeseci najbeskrupulozniji

to što ste napisali da privlači bogatstvo nije točno.. oni siiiiilno žele obilje para i komfora a pojedini ga dobiju- i to najčešće na nepošten način

ostali koji imaju mo u biku a nemaju šta bi htjeli (čitaj -novac) pretvaraju se u svadljive i natrpeljive osobe i pokušavaju na razne druge načine zadovoljit svoje potrebe (između ostalog tu se nalaze i manipulacije članovima obitelji, posesivno kačenje drugima za vrat, "posjedovanje" i kontroliranje bližnjih osoba)

toliko

Old 20-05-2011, 14:53   #34
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

a što kažete za moj mjesec još na 18 stepenu? valjdfa nije šta opasno ?

Old 20-05-2011, 16:03   #35
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

ivanamanuella, ne kazemo nista za tvoj Mesec, kojeg dispozitor (Venera) odvodi u 5,kucu u znak Jarca i u opoziciju sa Jupiterom u 11.kuci. Tvoja duboka osecanja cesto znaju biti opterecena neispunjenim nadama, zeljama...u nekim trenucima umes da se prema odredjenim osobama ohladis i tada im pokazes i onu drugu stranu koju su najverovatnije zasluzili.

Old 20-05-2011, 18:43   #36
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku

to što ste napisali da privlači bogatstvo nije točno.. oni siiiiilno žele obilje para i komfora a pojedini ga dobiju- i to najčešće na nepošten način

ostali koji imaju mo u biku a nemaju šta bi htjeli (čitaj -novac) pretvaraju se u svadljive i natrpeljive osobe i pokušavaju na razne druge načine zadovoljit svoje potrebe (između ostalog tu se nalaze i manipulacije članovima obitelji, posesivno kačenje drugima za vrat, "posjedovanje" i kontroliranje bližnjih osoba)

toliko
Ne znam da li je ovo citat, ili iz svog iskustva pricas, ali to sa mnom veze s vezom nema. Pare su poslednja ili bar pretposlednja stvar na svetu koja moze da me uznemiri ili deprimira. Uvek mi je bilo draze da podelim pivo sa drugaricom na klupici u parku nego da sedim u nekom besnom kaficu - sta vise takva mesta izbegavam. Mnogo puta mi se desila situacija da bih isla negde na more malo dalje ali da srugarica sa kojom sam zelela da idem nije imala ni za sta vise sem za Crnu Goru pa sam tamo i isla (iako sam mogla sa nekom drugom da odem u Egipat ili Tursku - bitnije mi je sa kim sam nego gde sam).
A komfor je relativan pojam - neko zeli klimu, kablovsku, vodeni krevet i ne znam sta jos - meni u kuci treba mir pre svega, moja 4 zida i TV, a sve ostalo moze i ne moze i ne mora da dodje.

Old 20-05-2011, 19:11   #37
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Spes VIdi Poruku
Na žalost, ni jaka planeta (MO u biku) ne može da izdrži jake aflikcije....ali će se lakše opotaviti i pre će se vratiti u ''sedlo''.
Zamisli tek kako je ljudima koji imaju i slabašan MO. Postanu kao kamen hladni zbog straha od vezivanja....nema tu više životne radosti.

Šta ti je aktiviralo T-kvadrat?
SA jos pocetkom 20 godina kada je bio nad MO,nadam se da ce se konacno smiriti kada mi SA prodje UR u 12,malo cu biti ovakva ,ali sve cu izdrzati samo da budem kao pre aktiviranja..
@Marijana i ja sam na zalost procitala mnogo ovakvih citata za MO u biku,a delim tvoje mislenje,tacno je da volim pare,nekad sam i hedonista,ali nikada mi pare nisu bile presudne,vise volim da negujem duhovno u sebi nego materijalno,a nedaj boze da ja za pare bi uradila bilo sta kako se gore opisuje,to ne nikako,mozda ima izuzetaka,neznam,ali znam za sebe da sama zaradjujem,od nikoga ne zavisim i nikada ne bih drugom uradila lose zbog para,to mi je najveca uvreda

Old 23-05-2011, 18:40   #38
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

sad čitam šta sam nekidan napisala. jesam ga raspalila po biku.. stid me bilo

mislila sam na nekolicinu osoba koje imaju tu poziciju i pisala
dakle, iz iskustva je napisano

izvinjavam se ostalima na opisu

ali koju god kartu takvih (opisanih) osoba da otvorim- vidim uvijek isto -mjesec u biku

očito takva pozicija mjeseca daje osobe koje su "hladne" na okolinu

to Ginger:
Old 29-05-2011, 09:40   #39
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Registrovan: Aug 2010
Kile Prshut je na dobrom putu
Standardno to Ginger:

e pravo da ti kazem bas si mi nesto draga i posebna ovde na forumu, kad te citam (jer bas i ne brbljam puno), i moju si kartu fino pogledala, al brate razocara me u sekundi onom prvom prijavom o Mo u Biku. Bas ono plitko .

I videh ovu drugu, rekoh sinulo joj, i jeste i super jeeeeeijjj, kad ono opet na kraju 'neosetljivi na okolinu'. Pa kako majkumu? Bas su ti zapali neki gadni pojedinici, kojima je Mesec ko zna kako aflikovan i izmucen, nije da je do njega samog, u divnoj egzaltaciji (pleonazam?)

Enivej, prihvatam izvinjenje i rado bih ti pokazala da nisu svi isti, da smo blize Lep dan zelim!!
Advertisement

Old 29-05-2011, 10:10   #40
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku

toliko
u mojoj familiji (siroj) skoro svi imaju ovaj mesec i na zalost ovo ih jako dobro opisuje

ipak, mora se uzeti u obzir da je ovde mesec egzaltiran i on trazi ispunjenje. nekom je materijalno (obicno su zainteresovani vise za posed nekretnine, nego novac), nekom emotivno (zele ispunjen i stabilan zivot), ali ima i drugih. ima prica za moju mamu koja me je OSTAVILA na ulici jer me je ZABORAVILA kao malu. kako? usla je u poslasticarnicu po sampitu, ostavila kolica i zadovoljna se vratila kuci. ona nije skrta ali ako bi postojao poslednji zalogaj, mi svi znamo da bi bili gladni. moj tata sve daje, ali SVE nekretnine, kojih zaista ima su na njegovo ime. jako blizak prijatelj je predivan covek dok je devojka pored njega u simbolici bika. moja sestra ne postoji ako nema muza/decka uz sebe. njen mesec nalazi se u sedmoj kuci i potrebno i NEOPHODNO ispunjenje mu je tu.

umeju zaista preko zivih da predju da bi dosli do svojih ciljeva, ali to isto zavisi koji su tip, i kakav im je ostatak horoskopa.

znam muskarca sa mesecom u petoj, na stepenu egzaltacije. mogao je da bude kreativan, voli decu i sl. ne! on je poligamno bice optereceno sexom. ne treba mu novac. sve bi dao samo za telesni uzitak.

Old 29-05-2011, 10:26   #41
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Registrovan: Aug 2010
Kile Prshut je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by arctiumLappa VIdi Poruku
ipak, mora se uzeti u obzir da je ovde mesec egzaltiran i on trazi ispunjenje. nekom je materijalno (obicno su zainteresovani vise za posed nekretnine, nego novac), nekom emotivno (zele ispunjen i stabilan zivot), ali ima i drugih. ima prica za moju mamu koja me je OSTAVILA na ulici jer me je ZABORAVILA kao malu. kako? usla je u poslasticarnicu po sampitu, ostavila kolica i zadovoljna se vratila kuci. ona nije skrta ali ako bi postojao poslednji zalogaj, mi svi znamo da bi bili gladni. moj tata sve daje, ali SVE nekretnine, kojih zaista ima su na njegovo ime. jako blizak prijatelj je predivan covek dok je devojka pored njega u simbolici bika. moja sestra ne postoji ako nema muza/decka uz sebe. njen mesec nalazi se u sedmoj kuci i potrebno i NEOPHODNO ispunjenje mu je tu.

Boldovano je moje ispunjenje kao MO u Biku, a tvoja sestra ga ima gde i ja i moram reci da sam bila takva prilicno dugo. Sad nisam, ali sam udata, pa ko zna.....mozda i jesam al nemam kako da proverim suprotno A ovo za mamu .... me bas potreslo i razmisljam i razmisljam o tome, sklapam kockice i definitivno ne vidim sebe u toj sceni, da li postoji neki drugi aspekat kod nje koji bi doveo do toga u (mozda cak i) saradnji sa ovim MO?
Falabogu pa si naglasila da nije samo do Njega, nego i cele slike koji horoskop daje,,,ponavljam ko papagaj al vazno je... meni kao pocetniku pogotovu, da se ne upletem u pogresne stvari i da ne sudim bezveze.

Old 27-06-2011, 18:59   #42
Urancica
Početnik

Urancica's Avatar

Urancica je offline
Registrovan: May 2010
Urancica je na dobrom putu
Standardno

Moj Mesec je u drugoj kuci na drugom stepenu.Mnogo sta u vezi njega
je istina.Kao dete sam imala mnogo problema sa grlom,malo malo pa sam
bila bolesna.Krajnike sam izvadila kad sam imala 7 godina(imam Mesec tri-
gon Mars),ali problemi nisu prestali sve dok nisam odrasla ali i odlucila da
vise ne pijem gaziranu vodu.
Volim mnoooogo dobru hranu ali me je to udarilo u glavu,em imam 10kg viska,em imam problema sa secerom pa mi je doca zabranio slatko i
stavio me na dijetu,sto mi mnogo tesko pada.Imam talenta za kuvanje.
Muziku obozavam,isla sam na hor.Nije da ne volim komfor,ali dovoljan
mi je ovaj stan u kome imam svoju sobu i ja sam zadovoljna.Ali zato kad
negde putujem onda mora da mi je sve potaman inace ne idem.
Tvrdoglava umem da budem mada ne kao moja mama koja je glavna u
kuci. Za nju sam inace mnogo vezana a ona i dan danas misli da sam
.Liberalna sam za druge,a za sebe konzervativna.
Kad radim uvek sam okruzena zenama,Mesec mi vlada 6.kucom.Imam kvadrat Meseca i Jupitera koji mi vlada 10.kucom pa mi je
uvek tesko na poslu i ne podnosim sefove pa sam nezadovoljna.
Inace zbog kvadrata Meseca i Venere nisam bas previse srecna ni u
ljubavi,a plasim se i vezivanja kao i majcinstva.Mada
bas volim.Mozda je to zbog moje Venere u Vodoliji?!

Old 20-07-2011, 05:41   #43
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Moj sincic ima mesec u biku, na samom ASC? Evo njegove karte, pa ako neko moze da baci pogled. Hvala unapred

http://tinypic.com/view.php?pic=156qrh0&s=7

Last edited by tatjanaj; 20-07-2011 at 05:56..

Old 20-07-2011, 10:30   #44
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

ono sto je sigurno,jeste da zavisi od celine meseca u biku,evo nizeg primera,otac ima mesec u biku u kuci jupitera(9.-oj),i u svemu preteruje,u radu,u spavanju,picu,odmoru,ako se jos neceg setim javicu,tako da mesec u 9.-oj kuci njemu definitivno doneo ovakve stvari,i da,da ga zene malo vise vole...jos dok je bio mladji...ju,ju,ju,jedino moja mama JARICA je mogla sa ovim da se izbori..

[email protected] definitivno je mali poseban,taj stepen njegovog meseca govori o genetskom talentu ili osobini da je super prodavac,pevac ili bilo koji posao koji ispunjava simboliku celine natala,ali venera ce mu biti prava(devojka),ako ikad zapeva bice to pesme o istini,pravdi,pravoj ljubavi,istinskim crtama kvaliteta,a i devojke ce takve birati...
nazalost ovaj aspekt sa merkurom u vodoliji u 10.-oj,je izuzetno stresan,planovi koje bude zeleo bice mozda visoki ili stresni,teski,ambiciozni,idealisticni,jer vodolija je ideja,pratice ideju jednog drustva,bice pravi prijatelj,sto mu moze doneti i nevolje i dobrog...napet je ipak aspekt,ovo govori i o zdravlju u simbolici device,moze tu imati nekih komplikacija,nervi ,prenapregnutost...zglobovi(merkur u vodoliji definitivno)

Old 20-07-2011, 10:39   #45
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

moje dete ga ima na asc, a moguce da ga je nasledilo od bivseg muza, posto je on bik u horoskopu

hvala uranija... malo me je brinula ova njegova opozicija marsa i plutona (ja imam kvadrat, pa znam kako je) i kvadrat mars uran (mada je separacioni, 8 stepeni), a sto se tice muzikalnosti, u pravu si, veoma je neobican, pravi sou-man (sunce u vodoliji), voli da peva, plese, obozava da se mazi i sa svima ima takav nastup - jako je umiljat.... Ja inace imam mesec u 7. kuci, kazu da je to drugo dete, a on i jeste moje drugo dete i mogu ti reci da ima bas mesecevo lice, pomalo ovalno, sa velikim plavim ocima... i mnogi ga vole i zbog tih plavih ociju, mada, kazem, i lukav je, bas, tacno zna kako da se uvuce pod kozu

Last edited by tatjanaj; 20-07-2011 at 10:50..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules