ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-05-2011, 15:08   #16
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
- ako odes kod osobe sa mesecom u biku u kucu - jedno je sigurno - bices dobro nahranjen
isto vazi i za Veneru u Biku, nezavisno od pola
postoji to neshto "domacinsko" u planetama u Biku...
Submit to Digg   Mesec u biku Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-05-2011, 13:03   #17
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
MESEC U BIKU

Puni su nada i ambicija. Dobrodušni su i vrlo simpatični. Pokazuju sklonost ka zgrtanju, bilo da se radi o materijalnim dobrima ili o prijateljima, kojih imaju mnogo. Najviše vole poslove koji su na neki način vezani za zemlju i njene produkte. Mogu postići uspeh u hemiji ili u onim poslovima koji su vezani za higijenu i zdravlje. Takođe su uspešni i u poslovima vezanim za vodu. Intuitivni su i, kao po pravilu, imaju izuzetnu moć rasuđivanja. Često im je potreban neko da ih povuče u posao, potom će sami i bez mnogo muke doći do uspeha. Vole dobru hranu, komfor i sigurnost, kako na emocionalnom tako i na finansijskom planu.
Ja imam Mo u Biku i to je jedino sto mi je u zemljanom znaku...
Od gore navedenog demantovacu sve sto se tice posla... - hemiju sam oduvek mrzela (bice da je zbog Mo 180 Ne), kao i poslove vezane za zdravlje, a o poslu vezanom za zemlju i njene produkte nema smisla ni pricati... Vodu volim, ali samo da uzivam kraj nje i u njoj, opusta me maximalno - Mo na stepenu Riba.
Sklona sam zgrtanju materijalnih dobara u vidu nekretnina - hoce me nasledstva - Mo vladar 8, a verovatno i 120 sa Pl doprinosi tome ( Pl prirodni vladar 8.polja )
Volim ukusnu hranu, ali nikako u velikim kolicinama - verovatno mogu zahvaliti 180 sa Ju -vladaru Asc.
Sto se tice komfora, pa ne znam ko ne voli komfor, ali odlicno se snalazim i kada njega nema.
Emocionalna sigurnost mi je nesto sto je najbitnije. I ono sto je 100 % tacno - potrebno je da me neko samo povuce u posao, a onda ja plivam odlicno i tesko me je zaustaviti .

Last edited by zujalica; 09-05-2011 at 13:05.. Reason: ...........

Old 09-05-2011, 14:36   #18
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

zahvaljujem Milici.....mjesec u biku,.da brižna sam,, materijalno mi je bitno a venera mi je u jarcu, 5 kuća....tako prestroga, prezahtjevna sa ascedentom u djevici....nije lako....sa 32 jo štaži svoju srodnu dušu

Old 09-05-2011, 14:46   #19
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

MESEC U BIKU se nalazi u znaku svoje egzaltacije(3 stepen) pa ce iz tog razloga pokazati svoje najbolje osobine.Emotivnost,saosecanje, briznost, plodnost, romantika, ljubav, pozrtvovanje, majcinstvo i sl. S obzirom da je BIK fiksan znak on ce sigurno umanjiti nestabilno ponasanje Meseca. Ovde ukazuje na jednu privrzenost od koje osoba nikada ne odstupa bez obzira na okolnosti. Za razliku od Meseca u Ovnu koji izuzetno brzo reaguje Mesec u BIKU reaguje sporo ali snazno. Zato su njegove emocije mnogo stabilnije od onih koje ima u Mesec u Ovnu.One su postojanije pa se u takve osobe vise mozete pouzdati, narocito kada je emotivni zivot u pitanju. Mesec je ovde oprezan zato nista olako ne prihvata, vec voli da proveri kako bi bio siguran, jer je sugurnost osobina fiksnih znakova, a narocito Bika. Ovakav polozaj moze da ukaze i na tradicionalno moralno vaspitanje, jaku etiku, pa na osnovu tih parametara osoba donosi odluke. Zato ce tesko da menja svoje misljenje. Ponekad ukazuje i na tvrdoglavost. Stavovi su cvrsti a navike se tesko menjaju.
Ovo su odlucne osobe koje znaju sta hoce.Imaju odlicno razvijenu intuiciju pa se na nju slobodno mogu osloniti. Mesec u BIKU je tipican za hedoniste svake vrste.Negativne osobine su konzervativnost. Na formiranje ovakve svesti, odnosno pogleda na svet najvise je uticala porodica ili majka koja je i simbolizovana ovim Mesecom. Tesko se odrice tradicionalnog porodicnog vaspitanja.
Ako Mesec ima lose aspekte sa Saturnom moguce da su to vrednosti koje su zastarile i koje sputavaju osobu da u novije vreme promeni svoje poglede. Lenjost i preterani ponos su jos jedna od negativnih osobina. Ljubomora je takodje prisutna. Jaka vezanost za majku bez obzira na aspekte.
Sto se zdravlja tice osetljivo je grlo narocito sa aspektima ( Mesec konjik. opozic. kvadrat Mars) koji daju ceste upale, grebanje, operaciju krajnika ili zuba na donjoj vilici. Ako je Mesec u losem aspektu sa Saturnom onda grlo zaboli od hladnih napitaka a Mesec u losem aspektu sa Uranom donosi stresove od kojih strada stitasta zlezda, a posle dolazi do hormonalnog poremecaja i gojenja. Sa ovim polozajem se voli jesti masno, slatko a ovo je upravo i najgore sa ovom pozicijom Meseca.Nebi trebalo jesti nikako govedje meso!!

Old 09-05-2011, 15:02   #20
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
MESEC U BIKU
Ako Mesec ima lose aspekte sa Saturnom moguce da su to vrednosti koje su zastarile i koje sputavaju osobu da u novije vreme promeni svoje poglede.Tacno Lenjost i preterani ponos su jos jedna od negativnih osobina.Delimicno tacno,jeste da volim da si ugodim sedeci,a nekad se ubijam od posla, Ljubomora je takodje prisutna.Pa ne bas Jaka vezanost za majku bez obzira na aspekte.[COLOR="Red"]tacno Ako je Mesec u losem aspektu sa Saturnom onda grlo zaboli od hladnih napitaka tacno a Mesec u losem aspektu sa Uranom donosi stresove od kojih strada stitasta zlezda, a posle dolazi do hormonalnog poremecaja i gojenja.sad za sada je ok,nemam problema sa tim,ali imacu u vidu dalje u zivotu Sa ovim polozajem se voli jesti masno, slatko a ovo je upravo i najgore sa ovom pozicijom Meseca.Nebi trebalo jesti nikako govedje meso!!od ovoga nista nije tacno,ne volim meso,pogotovo ne volim masna jela
Mirab lepo si opisala polozaj MO u biku,i sve bi bilo jos lepse da moj MO nije jako aflikovan

Old 09-05-2011, 18:33   #21
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

http://www.sanjaperic.com/2008/05/04/mesec-u-biku/
Prelep tekst...kada sam pocela da citam bila sam u fazonu da ovo nema blage veze sa mnom, a onda naisla na recenicu da je ovim Mesecom kod zene sve dok se ne ostvari kao majka predstavljena njena majka, a kada dobije dete taj Mesec postaje ona sama. A ovaj opis je kao da je neko moju majku gledao i slusao godinama i onda seo i napisao tekst. Neverovatno! I sve dok žena sa Mesecom u Biku stvarno ne stasa u ženu, sve to biće njena majka, koja siluje brigom, koja tera da svi jedu pa i goste tera i onda kada niko nije gladan. Bar 5x na dan imam izjave: Molim te ne nutkaj me vise i ne trudi se da mi ugadjas, to nije ugadjanje to je maltretiranje!

Old 09-05-2011, 18:35   #22
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Registrovan: Aug 2010
Kile Prshut je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Prelep tekst...kada sam pocela da citam bila sam u fazonu da ovo nema blage veze sa mnom, a onda naisla na recenicu da je ovim Mesecom kod zene sve dok se ne ostvari kao majka predstavljena njena majka, a kada dobije dete taj Mesec postaje ona sama. A ovaj opis je kao da je neko moju majku gledao i slusao godinama i onda seo i napisao tekst. Neverovatno! I sve dok žena sa Mesecom u Biku stvarno ne stasa u ženu, sve to biće njena majka, koja siluje brigom, koja tera da svi jedu pa i goste tera i onda kada niko nije gladan. Bar 5x na dan imam izjave: Molim te ne nutkaj me vise i ne trudi se da mi ugadjas, to nije ugadjanje to je maltretiranje!

ISTO, ISTO!!!
Samo ja moju osetljivu majchicu sa MO u Sco ne smem takvim izjavama da smirujem (probala i - ooo,ne nikako), nego malkice blaze...

Old 09-05-2011, 18:44   #23
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Prosto ne znam da li je moguce da cu ikada postati takva...imam potrebu od malena da pazim i negujem i zastitnicki se odnosim prema ljudima koje volim, ali u kuhinju ulazim samo kafu da skuvam, sredjivanje kuce i uopste poslovi oko nje me ne loze ni malo, mrsava sam, a realno i nisam bas nesto dobra u primanju gostiju, ne umem da nutkam i titram, od muzike sam operisana - totalni antisluhista, jedem da bih prezivela a ne iz nekog posebnog zadovoljstva.
Cudo treba da se desi da ja postanem ovaj Mesec, cudo!

Old 09-05-2011, 18:49   #24
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Standardno

Quote:
Prosto ne znam da li je moguce da cu ikada postati takva...imam potrebu od malena da pazim i negujem i zastitnicki se odnosim prema ljudima koje volim, ali u kuhinju ulazim samo kafu da skuvam, sredjivanje kuce i uopste poslovi oko nje me ne loze ni malo, mrsava sam, a realno i nisam bas nesto dobra u primanju gostiju, ne umem da nutkam i titram, od muzike sam operisana - totalni antisluhista, jedem da bih prezivela a ne iz nekog posebnog zadovoljstva.
Cudo treba da se desi da ja postanem ovaj Mesec, cudo!

Pa zar nije dovoljno cudo ?
Bogami ja sve ovo sto ti nisi ustvari jesam, a ovo sto jedino sto jesi (mrsava) jesam i ja Nadam se da ce tako i ostati, mada Big Mama sa 20oro dece u ogromnoj predobroj kuci i dvoristu sa brdo zivotinja ima svoj shmek

Ne bih da lupetam ali mozda stepen tvog MO ima veze s tim ? Ili ko zna sta jos, nadam se da ce neko iskusniji da dodje i da odgonetne misteriju

Old 09-05-2011, 19:26   #25
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Ma nema tu misterije - So0Sa iz skorpije 180 Mo, Asc 90 Mo, negde mi racunaju i Pluton 180 Mo mada astro.com ne racuna pa ne racunam ni ja

Old 09-05-2011, 19:29   #26
Kile Prshut
Obično gatalo

Kile Prshut's Avatar

Kile Prshut je offline
Standardno

Quote:
Ma nema tu misterije - So0Sa iz skorpije 180 Mo, Asc 90 Mo, negde mi racunaju i Pluton 180 Mo mada astro.com ne racuna pa ne racunam ni ja

Oh, da, i meni ta opp. upala u oci, al reko mozda je previse prosto da bi bilo istina .... Sumnjam u snagu So0Sa u Sco, bozeee sta je sa mnom c c c Javi kad dodje beba sta se desava
Advertisement

Old 10-05-2011, 09:31   #27
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Eto, tek sad mi je jasno kako se u karti mog muza vidi da ima problema sa stitastom zlezdom...
naime Mo u biku u 12 je u opoziciji sa UR u 6 u Sco.
Jedino me tesi sto je taj UR na 15.stepenu koji bi trebalo da nam ukazuje na pozitivan ishod, zar ne?
inace muzu je Mo vladar 2, a Ur vladar 10.
Muz ima stresan posao, i vec 7 godina kuburi sa stitnom zlezdom. Ima dobrih dana, ali ima i losijih, nazalost.
Nadam se samo da ce suprug opet krenuti na redovne kontrole i da ce mu biti bolje, tj. da ne treba vise da pije lekove.
Ako se neko malo vise razume u ove stvari, slobodno neka doda komentar Hvala!

Old 10-05-2011, 10:39   #28
bejbi
Obično gatalo

bejbi je offline
Registrovan: Dec 2007
bejbi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Tako isto i moja majka..
Ne mozes da ne jedes.. A ja ovaj mesec zovem ,,kucica u cvecu trava oko nje".. Eto ja imam mesec u raku,ali sam sve nasledila od mame, sem stabilnosti..
I moja mama je operisala stitnu, pre 4 godine i pogresno su je lecili do sad..

Old 10-05-2011, 12:15   #29
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

tori, tvoj muz je dobio oboljenje stitaste zlezde zbog stresnog posla, kazes da je i dalje na tom poslu koji donosi stres, e pa to ce mu samo pogorsavati to oboljenje jer da bi se smirila bolest potrebno je da se smiri i bez nerviranja,ako moze.Zavisi da li ima hipotireozu ili hipertireozu ? jedna je izleciva ali hipotireoza nije i do kraja zivota treba piti lekove.

Old 10-05-2011, 12:24   #30
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
tori, tvoj muz je dobio oboljenje stitaste zlezde zbog stresnog posla, kazes da je i dalje na tom poslu koji donosi stres, e pa to ce mu samo pogorsavati to oboljenje jer da bi se smirila bolest potrebno je da se smiri i bez nerviranja,ako moze.Zavisi da li ima hipotireozu ili hipertireozu ? jedna je izleciva ali hipotireoza nije i do kraja zivota treba piti lekove.
Hvala na brzom odgovoru, Mirab!
Ima hipertireozu i naravno, stresan posao (u danasnje vreme ko moze da izbegne stres u svakodnevnom zivotu?), ali obozava svoj posao!
Plus je muz ovan/blizanac i nercek po prirodi pa sve to jos vise doprinosi stresu...
Ipak se nadam da taj njegov Mo u biku ipak sa sobom nosi i pozitivne stvari
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules