ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-06-2013, 20:35   #751
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Santijen VIdi Poruku
e svasta, za nekoga je ovde izgleda bespolonost i dvopolnost jedno te isto

merkur nije bespolan , merkur je dvopolan
"Merkur je bespolan, i tecan (zhiva), i on je podlozan da uzme odredjen oblik kada je dotaknut sa necim drugim"

Ovo je jasno objašnjenje sa nekog drugog foruma od izvesnog Almsivog. Sad možeš li mi objasniti kako Merkur ako je dvopolan može uopšte da prima uticaje planeta? Jer znači da ako je hermafrodit on već ima dva pola i ne može da bude muška planeta u aspektu sa Marsom, ili ženska sa Venerom na primer. Znači da bi ljudi sami po sebi bili hermafroditi i rađali hermafrodite, jer je Merkur u astrološkoj simbolici dete. Ipak se astrologija primenjuje za Homo Sapiens-e a ne za lumbricus terrestris-e.
Submit to Digg   Merkur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-06-2013, 20:39   #752
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Bespolnost i dvopolnost je sustinski u ovom kontekstu isto, jer planete nemaju zaista polove. Sustina je da se merkur prilagodjava znakovima, pa bio on "bespolan" pa izrastao u nesto pri nekom kontaktu, ili bio "dvopolan/hermafrodit" pa jedna strana preovlada u nekom kontaktu, svejedno je.
Jupiter je "muska" planeta, gde god bio.
Ali to su razne skole, razna shvatanja i generalno ne toliko bitna tema.

Old 27-06-2013, 03:26   #753
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Uran je sigurno bespolan, zna se bez cega je ostao
A za merkura nisam sigurna, medjutim mislim da on uzima pol kako mu se prohte. Nije kastriran kao uran, samo ima opciju metamorfoze tj 'izbora'...2 u 1 je. Tako da je pre dvopolan nego bespolan...(razmisljam naglas)

Old 27-06-2013, 10:04   #754
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Ma mogu da te demantujem vazda(vickasti mislioce i humoristo )ali imam osjecaj za Fair Play a mislim i da si ako nista procitao mnogo toga(sa cime se ne slazem uglavnom) ali nema veze.

Da,Jupiter je dvopolan kao i Merkur,ali samo u slucaju ako se nadje u muskom znaku Lava onda to nije(Lav je jedini muski znak od svih 12,a i oni koji su pod vladavinom Marsa,Saturna,Plutona su opet zenski ).Sam Zeus je bio takodjer poznat kao dvopolac(opstio redovno sa Marsom ),imao je veoma mali broj djece,a na muskosti bi dobijao ako bi se nasao samo u drustvu samo sa Apolonom,inace hermafrodit tipicni bio,kao i Merkur koji naravno vlada promjenjivim dualnin znakovima kao i Jupiter pa su zato oba dvopolni.

Blizanac,Vaga i Vodolija nisu muski znakovi i u tom slucaju taj triplicitet ne vazi jeli tako?
I Jarac i Skorpija su zenski znakovi a njima vladaju muski Saturn i Pluton?Ee astrologijo moja
Mešaš babe i žabe. Tvoj skeptički stav bi bio vrlo koristan samo kad bi se potrudio da pročitaš ponešto i da ga ispravno argumentuješ. Ovako sa tobom čak nije ni zabavno diskutovati jer se stalno vrtiš oko istih grešaka. Kreni da čitaš, ne da pretrčavaš astrologiju, pa će ti i kritike biti bolje.

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
Uran je sigurno bespolan, zna se bez cega je ostao
A za merkura nisam sigurna, medjutim mislim da on uzima pol kako mu se prohte. Nije kastriran kao uran, samo ima opciju metamorfoze tj 'izbora'...2 u 1 je. Tako da je pre dvopolan nego bespolan...(razmisljam naglas)
Dvopolan, ali ne uzima, nego prima, on je uvek u pasivnom odnosu u svakom aspektu, jer spada u inferiorne planete
Advertisement

Old 27-06-2013, 11:23   #755
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Nije uran bespolan, jer on je i po mitologiji musko, druga stvar je sto je ostao bez kohonesa. Gleda se po uticaju, a on je krajnje aktivan.

http://answers.yahoo.com/question/in...8171431AAIIJst

Old 27-06-2013, 17:41   #756
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Ne mešaj legende i astrologiju, u legendama je dosta toga izmodifikovano.
Kastracija Urana je događaj koji odvaja sfere, i vreme od bezvremenog prostora

Old 28-06-2013, 20:22   #757
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Registrovan: Nov 2010
sunce01 je na dobrom putu
Standardno

Došao nam je i retro Merkur do 20.07. možemo, dakle, očekivati zastoje u komunikacijama i prometu, zbrku, "pokvarene telefone" i razne oblike nerazumijevanja, kašnjenja...
I zato, suzdržite se situacija u kojima pokrećete nove projekte, potpisujete neke važne ugovore, ulazite u nove poslove jer postoji velika vjerojatnost da se prije ili kasnije nešto zakomplicira, trpi zastoje ili, jednostavno, padne u zaborav Radije izvadite sve ono "ispod tepiha" i stavite na stol. Obavite razgovore koje, iz nekih razloga, već neko vrijeme odgađate.
Ukratko, sve ono što je zapelo - pokreće se, dok će sve ono novo što bi se trebalo pokrenuti - kasniti ili negdje nekako zapeti Glasnik bogova, planet Merkur, ide u "rikverc" a s obzirom i na to da je u Raku, komunikacije će neminovno pratiti "višak" emocija.

Old 01-07-2013, 01:09   #758
kaiserin
Druid

kaiserin's Avatar

kaiserin je offline
Registrovan: Dec 2011
kaiserin će postati poznat uskoro
Standardno

evo jednog horoskopa s neaspektovanim Merkurom..decko je stvarno genije.. http://postimg.org/image/j244wgwgl/

Old 01-07-2013, 11:04   #759
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Mogla bi da nam kazes po cemu je genije. Ali pre ce biti genije zbog marsa(vladara asc) u vodoliji, nego sto neaspektovani merkur ima veze sa tim.

Old 01-07-2013, 11:18   #760
kaiserin
Druid

kaiserin's Avatar

kaiserin je offline
Registrovan: Dec 2011
kaiserin će postati poznat uskoro
Standardno

genije je po mom Merkuru definitivno najinteligentnija osoba koju znam, stvarno ima dubinu misli kakva se i pripisuje Merkuru u skorpiji ali i veliku dozu pesimizma..ne znam zasto ranije nisam obracala paznju na njegovu kartu, 10 godina se vec druzimo..A taj Ma ima jos i sekstil sa Ur

Old 01-07-2013, 21:41   #761
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ja sam, bogumi, upoznao dosta merkura u skorpiji koji su vazda pametni, ali u smislu pronicljivosti i prodornosti, nikako lakovernost i naivnost, no opet se nebih slozio da je ovde egzaltiran merkur, kao sto neki tvrde, jer je ipak to fiksni znak. I ovi ljudi su prilicno zatucani u svojim stavovima, a ipak za neku nadprosecnu inteligenciju je potreban promenljiv kvalitet, odnosno sposobnost prilagodjavanja. E ali mogao bih merkura u vodoliji ili generalno naglasenu seriju 11. da istaknem kao izrazito pametne ljude, koji razmisljaju van ustaljenih sablona.

Old 01-07-2013, 23:33   #762
nouvelle
Veštac

nouvelle's Avatar

nouvelle je offline
Registrovan: Aug 2010
nouvelle je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
Ja sam, bogumi, upoznao dosta merkura u skorpiji koji su vazda pametni, ali u smislu pronicljivosti i prodornosti, nikako lakovernost i naivnost, no opet se nebih slozio da je ovde egzaltiran merkur, kao sto neki tvrde, jer je ipak to fiksni znak. I ovi ljudi su prilicno zatucani u svojim stavovima, a ipak za neku nadprosecnu inteligenciju je potreban promenljiv kvalitet, odnosno sposobnost prilagodjavanja. E ali mogao bih merkura u vodoliji ili generalno naglasenu seriju 11. da istaknem kao izrazito pametne ljude, koji razmisljaju van ustaljenih sablona.
Mnogo se slazem sa tobom Malefik iako imam rMerkura u Skorpiji ...Ali nisam pronicljiva ni malo

Old 01-07-2013, 23:57   #763
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

meni je Merkur vl. dsc i spaljen je posto je 0 SO i jos u drugoj kuci, kao kuci vlastite vrijednosti....necu se nikada prepustiti u medjuljudskim odnosima....nikome ne vjerujem, ne znam sta mi je nisam u stanju za normalan odnos....

Old 02-07-2013, 00:08   #764
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Ja nisam rekao da je Me u Skorpiji glup(upoznao sam i takvih,zavisno od polja i aspekata koje pravi,kao i kod ostalih polozaja Merkura),ali odise tajanstvenoscu,misterioznoscu,malo se oglasava,ima blokadu,osim mozda u drustvu sa pazljivo odabranim prijateljima(znam ih da ne progovaraju dok ne popiju,tek pod stangasom pokazuju svoje pravo lice,valjda dolazi do opustanja) i naravno da osobe koje malo pricaju kao djeluju mudrije i inteligentnije od onih koji mnogo melju,pa je to ta varka vezana za Me u Skorpiji.Naravno da vjerovatno ima i kontra primjera,zavisno od aspekata koje pravi,ali nije bas da sam primjetio da ovaj Merkur(bar po mom iskustvu) moze da ide mnogo u "sirinu" .Ili sam ja sa ovim Me60Ur jos dubokoumniji pa lako prozrem svakoga ,a kako rekoh Inteligencija je relativan pojam i zavisi najcesce od inteligencije onoga koji daje sud.Nekome je Ekrem Jevric pametnica

Old 02-07-2013, 00:13   #765
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Onda euronero,sta kazes na mog Me u Jarcu?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules