ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-03-2010, 10:55   #151
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Registrovan: Aug 2009
jadrankar je na dobrom putu
Standardno

spomenka ima velike istine u tome jer moj nastup prema svima ja prijateljski i dugo mi je trebalo da shvatim da pravih prijatelja ima jako malo ili da ih cak nema uopste.
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-03-2010, 13:33   #152
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Spomenka,odlican text!
Kod mene je Merkur u Lavu.Tacno je da sam oduvek gledala da ucim danju,posebno u prepodnevnim satima! Merkur mi je na 13 stepenu Lava,pa mi ucenje nocu bas nikada nije ni padalo napamet.Pohvale su podstrek za dalje ucenje,i zaista ceo zivot nesto ucim...to obozavam.
Posto mi je Merkur u 6 kuci,od malena sam imala problem sa sinusima,i alerigama (u godinama posle 35...).Simbolika navedenog texta,kod mene je u celosti ispunjena.
Isto vazi i za Merkur u Vodoliji.Poznajem osobu sa tim polozajem...sve navedeno je tacno!

Old 28-03-2010, 14:55   #153
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

@spomenka sjajan tekst. Merkur u Strelcu - učenje iz mnoštvo knjiga. Ceo život sam okružena brdom knjiga, evo i sada, na stolu brdo rokovnika, beležaka, sveskica. Na stepenu blizanaca, daje mi radoznalost deteta za sve što vidim od knjiga, u konjukciji sa Uranom, brzinu pamćenja i dobru logiku, a Uran na stepenu Raka, najradije učim kući, sama, u tišini.

Old 28-03-2010, 17:26   #154
Zizue
Obično gatalo

Zizue's Avatar

Zizue je offline
Registrovan: Mar 2010
Zizue je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
ne znam zizue ali meni se taj tvoj merki dopada,bar je stabilan i cvrst temelj,jesi probala ginko bilobu?to ja koristim,priroda i njeni preparati,to je sa drveta pa ima simboliku saturna i mozda ti pomogne u koncentraciji,ja imam rastresenog marsa u blizancima i redovno u brzini zeznem stvar,samo osrednjim tempom ide sve kako treba
Uranija,u sustini mi je ok, pad koncentracije mi se javlja kad vidim da imam lufta,i uopste sam sklona 'lutanju paznje'.Tesko me zadrzava samo jedna stvar.A jos na to kad se doda moja lenjost (sve shto mogu danas,ostavicu za sutra,a mozda i prekosutra jer ce neshto drugo da mi obavezno okupira misli) i cinjenica da sam nepopravljivi kampanjac,bude stis.E onda kad dodje do tacke da nema dalje i da moram to da uradim,sednem i u stanju sam da spremim i najtezi ispit za dva-tri dana.Hvatam neku svoju logiku i svi se zivi krste kad krenem da objasnjavam,ali mi uvek prolazi.Znam za Ginko Bilobu,htela sam,ali ne smem jer se ne preporucuje ljudima sa srcanim problemima (imam visok TA),tako da nema pomoci sem discipline.
Submit to Digg   Merkur Reply With Quote

Old 17-04-2010, 23:19   #155
ice
Švrća

ice's Avatar

ice je offline
Registrovan: Jun 2009
ice je na dobrom putu
Standardno

Od nedelje 18.04 do 11.05 merkur ce se kretati retrogradno kroz sazvezdje Bika..Koliko poznajem materiju (a ne bas mnogo da mogu diskutovati o mnogim stvarima na ovom forumu),merkur u Biku bi trebao inace da podstakne izmedju ostalog i raymisljanje o materiji,novcu...E sad, obzirom da ide retro,i kako sama ta rec znaci vracanje,mislim da moze da da mogucnost da se neke stvari poprave.Mene konkretno interesuje,obzirom da sam vec nedelju dana u fazi refinansiranja kredita,koliko mi taj merkur moze pomoci u tome...nadam se da mi nece odmoci

http://yfrog.com/7hastrow2gw02222bikstrelag

Old 18-04-2010, 16:20   #156
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ja nisam bas shvatila pitanje...ali za kredite se gleda 8. i 2. kuca.

Retrogradni mars moze doneti zbrke oko dokumentacija....
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-04-2010, 17:14   #157
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Hmm...možda bi preko Merkura mogla dokućit koje bi mi bilo zanimanje?

Bome...sad skužim....vlada on mojom imovinom ali i svakodnevnim životom, radnom okolinom...

Što Merkur u Biku voli raditi???A da nije ekonomija-trgovina...nije ni pjevanje...heh....

(valjda mu nije jedina funkcija da moram stalno nešto grickati......zbog konj. sa Venerom)
pokušaj sa poljoprivredom, uzgajanjem cvijeća i botanikom
nešto vezano za prirodu

gastronomija

Old 18-04-2010, 17:44   #158
ice
Švrća

ice's Avatar

ice je offline
ice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Ja nisam bas shvatila pitanje...ali za kredite se gleda 8. i 2. kuca.

Retrogradni mars moze doneti zbrke oko dokumentacija....
taj mi je mars cudo napravio,tj on je samo dodao ulje na vatru,a moja nesmotrenost ja dovela do haosa u poslu,ne mogu bas kriviti samo planete...no citajuci o retrogradnosti merkura u biku,nadam se da mi nece odmoci,jer sam vec nedelju dana u procesu za refinansiranje kredita,pa nesto mislim obzirom da je to nesto staro,mozda mi donese resenje...meni 8/ma pocinje u raku,zavrsava u devici,pa je i merkur suvladar osme...kako sam u ucenju astrologije pocetnik,nadam se da mi niko nece zameriti ako sam nesto lose napisala

Old 18-04-2010, 18:04   #159
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Nisi, sve je ok

Mesec kao vladar polja donosi stalne oscilacije. Tebi je on jos smesten u ovnu, pa nije ni cudo sto ti je mars pravio probleme.
Tebe emocije (mesec) teraju da reagujes brzopleto (ovan). Kada to naucis da iskontrolises, zavrsice se mirno - dispozitor marsa je sunce u biku. U pitanju je cetvrta kuca, pa mozemo pretpostaviti da ti i jeste neki cilj mirno 'skucavanje' i uzivanje u svom domu.

Sa srecom

Old 18-04-2010, 18:29   #160
ice
Švrća

ice's Avatar

ice je offline
ice je na dobrom putu
Standardno

Hvala neddo,nadam se da cu i ja jednoga dana imati znanja da mogu ovde tumaciti razne situacije,i pomagati nekome svojim komentarom..veliiki pozdrav

Old 18-04-2010, 23:48   #161
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Gledam natal prijatelja koji je genijalac (ne tvrdim to samo ja već i svi koji su upoznali osobu kao i profesori na faksu) i nalazim da je njegov merkur NEASPEKTOVAN jedino što ima je kvadrat sa SMČ i kvintil sa MC

merkur se nalazi u šestoj u jarcu...a pošto znam dečka njegov merkur se ne ponaša kao da je u jarcu

šesta kuća je kuća device a neko je već pominjao na ovom podforumu da se i njima merkur ponaša kao da je u znaku koji predstavlja kuću

pa kada sam pogledala merkur u devici potpuno sam prepoznala ortaka

Quote:
Ima odličnu koncentraciju. Jako voli da uči i da se informiše. Ne ide u širinu jer voli da se specijalizuje za određenu oblast. Ovaj položaj Merkura u Horoskopu daje naučnički i metematički um, i obično je jako dobar u blastima, matematike, tehničkih nauka, a često se jako dobro izražava u pisanoj formi. Način izražavanja je precizno, oprezno, lepo....Profesionalno: jako malo ljudi poseduje vas kapacitet za studiranjem i analizom informacija i njihovom prežentacijom na tako razumljiv način, obrazložen svim potrebnim činjenicama i dokazima. Lako učite i lako se snalazite istovremeno u nekoliko mentalnih oblasti, tako da ono čega se “dokačite” to težite da dovedete do perfekcionizma.
.
sve u svemu jako interesantno...

meni je merkur u lavu i lepo je aspektovan ali se ja ne izražavam previše lako čak šta više..
jako često se sklanjam od javnosti čak i kad me javnost traži i neprijatno mi je da se obraćam istoj...mislim da je to posledica sekstila sa plutonom koji je na Asc pa se jako držim povučeno

Old 19-04-2010, 00:01   #162
dobri duh
Švrća

dobri duh's Avatar

dobri duh je offline
dobri duh je na dobrom putu
Standardno

Ali se verovatno sa lakoćom i opuštenošću obraćaš deci i to dok im pričaš (Merkur) bajke (vladar 12.k.) o srećnom završetku (Merkur konjukcija Fortuna) u nekom kraljevstvu (Lav).

Old 19-04-2010, 10:46   #163
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by dobri duh VIdi Poruku
Ali se verovatno sa lakoćom i opuštenošću obraćaš deci i to dok im pričaš (Merkur) bajke (vladar 12.k.) o srećnom završetku (Merkur konjukcija Fortuna) u nekom kraljevstvu (Lav).
ne obraćam se deci previše, za vreme studija sam morala da držim časove i reći ću samo jednu stvar - ne ponovilo se

pazi može da znači da ću biti i predavač na fakultetu (merkur dolazi i iz devete kuće) ali mi se to ne sviđa, jednostavno ne volim javne nastupe i stresni su mi i jako puno treba da se pripremim kada prezentujem

mada problem u komunikaciji dolazi od neptuna u trećoj

pogledala sam i merkur u jarcu i u vodoliji (pošto mi se merkur nalazi između desete i jedanaeste da vidim da li se prepoznajem u nečemu)

Quote:
Merkur u Jarcu
Realne i organizovane osobe. Imaju metodican i sistematican pristup prema svemu što rade. Naglašena je svest o cilju i svrsi, veoma ozbiljno shvataju život. Odgovorni su, istrajni, skoncentrisani na suštinu i vešti. Štedljivi su i uzdržani, spremni da se liše mnogo cega da bi ostvarili svoje zamisli. Imaju razvijenu strategiju i oslanjaju se prvenstveno na svoje sopstvene snage. ovo za ozbiljnost može, često ljudi koji me ne znajau tvrde da sam jako ozbiljna a inače sve što radim trudim se da odradim sama da se ne oslanjam na druge Poseduju sposobnost za bavljenje diplomatijom i politikom, zainteresovani su za probleme države i društva. Izražavaju se jasno i iskljucivo na bazi cinjenica donose zakljucke. Ovaj deo ne, nit me interesuje politika niti se izražavam precizno Ljudi ih slušaju i veruju im. Njihova ambicija je glavni pokretac svega. Veoma cesto uspevaju da realizuju velik deo svojih zamisli i ambicija.
Melanholicni su i tada ne spadaju u najprijatnije društvo. Pa zar nije svako melanholičan ponekad

Merkur u Vodoliji
Osobe sjajnog uma, prepune originalnih ideja i inspirativnog entuzijazma. Za ovo je najbolje pitati ljude koji sarađuju sa mnom, oduvek mi je bilo čudno kad neko tvrdi da je jako inteligentan za sebe...super ako okolina to potvrdi Najbolje se osecaju kada su predani nekom cilju, tada pokazuju visok stepen koncentracije i sigurno se krecu prema zacrtanom cilju.
Sebe izražavaju na jedinstven i originalan nacin Ovo je tačno ali itekako problematično u smislu da ljudima sasvim nesvesno dajem imena koja im pasuju po meni a onda nikako ne mogu da im zapamtim prava imena, da kad iznosim ideju često mi se desi da smislim novu reč (koja je složenica od reči koje su mi trebale u datom trenutku) pa onda moram da istrošim vreme dok objasnim šta sam htela da kažem--znači sve su ovo problemi ne vrline više bi mi pasovala osobina jarca i imaju talenta za razlicite nauke za matematiku i fiziku da. Brzo shvataju situacije i kreativno razmišljaju, a u nastupima inspiracije su ingeniozni. Vrlo su progresivni i humani. Kreativnost je neophodna u mom poslu a za ostalo nemam pojma
Imaju smisla za promene i reforme koje ce doneti boljitak. Ipak, mogu se previše vezati za neke ideje i postati kruti. Prijatelji ih veoma cene i vole jer su odani prijatelji i veoma zanimljivi ljudi.
Dobri su drugari i za prijatelje su spremni da se žrtvuju.Ovo je tačno načisto ...za ljude koje volim i u vatru i u vodu i ne pitam šta košta Takode su spremni da podrede svoje licne interese za opštu korist.

Old 19-04-2010, 18:44   #164
dobri duh
Švrća

dobri duh's Avatar

dobri duh je offline
dobri duh je na dobrom putu
Standardno

Eto klasične greške! tvojom komunikacijom vlada Jupiter u Ovnu u 7.k. - javnost 180 Uran vladar pete a u prvoj (stres od pozornice) a oba u 90 sa Saturnom (blokada). Ne krivi dragog Merkura

Old 19-04-2010, 19:14   #165
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by dobri duh VIdi Poruku
Eto klasične greške! tvojom komunikacijom vlada Jupiter u Ovnu u 7.k. - javnost 180 Uran vladar pete a u prvoj (stres od pozornice) a oba u 90 sa Saturnom (blokada). Ne krivi dragog Merkura
HVALA! dala/dao si mi odgovor na pitanje koje sam se baš pitala- kakvo još značenje se može pridodati tom T kvadratu-ja ga tumačim i kao problem sa ušlihtavanjem bilo kome (uran opozicija jupiter) pa se to manifestuje sporim, otežanim napredovanjem na poslu- saturn u desetoj

izvinjavam se što odoh sa teme
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules