ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-05-2007, 02:49   #16
librans
Početnik

librans's Avatar

librans je offline
Registrovan: May 2007
librans je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
E vala, politicharke, lepo si ovo objasnila...
Posebno onaj deo za 12. kucu, tu se pronalazim i ja, s obizrom da mi drma MO, tja...
A chekaj, se desilo shtogod sa VE u 2.? Jel' je zakachio vec?
Ono, love-situation ovo, ono?
Meni doneo bedu kad onomad presho preko VE, blaaah....:-(
Ehhh,Sa0Ve, to me tek ceka...Sve se nadam da ce me nakon ovolikog strpljivog cekanja nagraditi,nekom dugotrajnom,zrelom i obavezujucom ljubavnom pricom...
Submit to Digg   Lav Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-06-2007, 12:24   #17
strength 8
Početnik

strength 8's Avatar

strength 8 je offline
Registrovan: Jun 2007
strength 8 je na dobrom putu
Smile

Pooo..pravi sam Lav..mmm i uzivam u tome skrozzz... a..librans-pravo kazes..cekam..cekam..svi cekamo izgleda..

..... "Čovek srcem ispravno vidi....suštinsko je oku nevidljivo."

Old 13-06-2007, 13:22   #18
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

I naravno jos jedna lavica koja se pridruzuje cekanju.......i meni ce Sa0Ve...........bice tu da se prica............samo se nadam da ce sve nase price imati srecne ishode..............

A ukoliko ne bude, mi cemo ponosno kako dolikuje lavu, da podnesemo udarce Sa...................

Old 13-06-2007, 14:52   #19
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Lavica sam i ne volim stikle ...
lakse mi je od kada je Saturn krenuo dir (ali dok je prelazio preko natalnog Sa pa jos r bilo je svasta...cak sam se i udala )

Old 15-06-2007, 10:10   #20
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Jedamput sam mrtav pijan umovao zashto su Lavovi ubedjeni da su onoliko vazhni.

Moj nauk kazh sledcje:naime da bi neko bio Lav moraju da ga prave dok je sunce u Shkorpionu. A sobzirom da je Sunce u Shkorpionu buducji mama i tata su se dobrano bacili na posao. A njiho porod je zakljuchio, josh dok je bio samo dve cjelije, da je veoma bitan jer se toliko trude oko njega.

Samo poshalica jedne pijandure, nishta lichno.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 15-06-2007, 12:22   #21
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Sunce je u sedištu u Lavu - jasno je i očigledno, ono oko "bitnosti".

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
...da bi neko bio Lav moraju da ga prave dok je sunce u Shkorpionu. A sobzirom da je Sunce u Shkorpionu buducji mama i tata su se dobrano bacili na posao. A njiho porod je zakljuchio, josh dok je bio samo dve cjelije, da je veoma bitan jer se toliko trude oko njega.
Well, - koliko su se mama i tata "bacili na posao" mislim da bi više rekle neke druge stvari od položaja Sunca u znaku u momentu začeća ... da pođemo od činjenice da Sunce nije simbol "tate i mame" (koje se našlo ovde ili tamo) niti simbol budućeg poroda već da ima tu još štošta ... Btw postoje i horoskopi začeća koje neki jako vrednuju ali da ne spamujem temu Lavovima

Šta da ti kažem - manje vina

Last edited by Scarlet; 15-06-2007 at 12:41..

Old 15-06-2007, 13:45   #22
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
EnemyOfTheSun je na dobrom putu
Standardno

Genralno iako LAV kao sazvezdje donosi toliko toga "jakog" ljudi sa suncem u lavu dosta ispadnu bre nekako ljigavi, licimerni i sve ono sto ne pripada lavu.

Bez sumnje uvek vole slavu i sjaj, ma po koju cenu. To ma po koju cenu se cesto pokaze na delu.... :/

Old 15-06-2007, 14:17   #23
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Mogu da ispadnu takvi u želji za sjajem i isticanjem po svaku cenu - o čemu će već govoriti ceo njihov natal, a pre svega Asc i sve vezano za to, a zatim i položaj i aspekti Sunca.

Old 15-06-2007, 14:26   #24
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Mogu da ispadnu takvi u želji za sjajem i isticanjem po svaku cenu - o čemu će već govoriti ceo njihov natal, a pre svega Asc i sve vezano za to, a zatim i položaj i aspekti Sunca.
Da ali generalno govoreci bez sumnje su zeljni sjaja. Znaci sunce u lavu -nema dileme. Znaci da ce vecina njih da ima izrazene jako lose osobine jer trebas da imas natal pravog humanste i viteza de te ne bi "opila" zelja za vlascu i "moci". Mislim najvise lazova su - lavovi, iz mog nekog lichnog iskustva.

Covek pocne da mi prica price koje sam ja njemu pricao, znaci ponavlja mi moju pricu, ne secajuci se da je moja. Sve to da bi ispao kul i da bi mi ispricao neki opasan dozivljaj.

Asc Le, vec daje bolje rezultate. Sunce moze biti polozeno u humanom znaku pa ce taj imati i cast i vlast. I jare i pare.. naravno ako mu natal pruzi.

Old 15-06-2007, 14:30   #25
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bezlični VIdi Poruku
Genralno iako LAV kao sazvezdje donosi toliko toga "jakog" ljudi sa suncem u lavu dosta ispadnu bre nekako ljigavi, licimerni i sve ono sto ne pripada lavu.

Bez sumnje uvek vole slavu i sjaj, ma po koju cenu. To ma po koju cenu se cesto pokaze na delu.... :/
Svaka cast iznimkama, tj. meni!

Ma daj Bezlicni, sto ti sad ovo treba?
Ako cu generalizirati kao i ti, onda mogu reci da strijelci samo sebi "tovare na vrat" probleme - koliko je to svjesno, koliko nesvjesno ne znam.
Jedan od mojih najboljih prijatelja je strijelac i redovno ga moram izvlaciti iz problema koje si sam uzrokuje i onda kuka kako je on pehist i nesretan. Bez obzira na sve, jako volim njegov razigrani, djecji duh i strasno mi je smijesno to sto nikako da uvidi da lose stvari koje mu se dogadjaju proizlaze iz njegovih djela, a ne iz nekog vanjskog uzroka.
Jel se i ti svadjas sa Bogom kao i on?

Old 15-06-2007, 14:37   #26
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Da ali generalno govoreci bez sumnje su zeljni sjaja.
Slažem se
iako izbegavam generalizacije o sunčevim znakovima u širokom luku, primetila sam kod Ovnova (egz. Sunce) i Lavova istu težnju, bez obzira na natal.

Ali sad da generalizaciju povučem, jer je ovo stvar moje lične opservacije koja nema veze sa astrološkim znanjem - i da kažem, ne - nikako ne treba generalizovati. I ne sme se generalizovati ! (ako ćemo iole ozbiljno shvatati astrologiju. Ako ne ... )
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-06-2007, 14:55   #27
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Slažem se
iako izbegavam generalizacije o sunčevim znakovima u širokom luku, primetila sam kod Ovnova (egz. Sunce) i Lavova istu težnju, bez obzira na natal.

Ali sad da generalizaciju povučem, jer je ovo stvar moje lične opservacije koja nema veze sa astrološkim znanjem - i da kažem, ne - nikako ne treba generalizovati. I ne sme se generalizovati ! (ako ćemo iole ozbiljno shvatati astrologiju. Ako ne ... )
I ja se slazem sa tobom.
Ako cemo generalizirati, onda se mozemo ostaviti ovoga foruma i citati tjedne, mjesecne i godisnje prognoze iz casopisa.
U mom drustvu se nalazi bas puno ovnova i lavova, naravno da neki imaju upravo onakve karakteristike kakve je opisao Bezlicni, ali imaju ih i neki bikovi, jarci, cak i rakovi (!!) koje poznajem.
A za jednog blizanca iz moje okoline vrijedi upravo ona prica da mi prepricavaju moje dogodovstine kao vlastite.
Ma glupo je generalizirati.
Evo jedino sto mogu reci da poznajem jednu osobu koja je lav, ASC lav sa SMC u 1. kuci i nemoguca je. Ponasa se kao gospodarica svemira. Vjecno nezadovoljna, jer joj nitko ne odaje priznanja koja smatra da je zasluzila. Jako teska osoba.
Sad ce netko reci, pa ta njena osobnost je produkt cjelokupnog natala, a ne samo te tri tocke koje si nabrojala.
Medjutim gospodjica ima sestru blizankinju, koja je rodjena 3 minute poslije nje, sve isto, lav/lav, SMc 1. kuca, no susta suprotnost svoje seke.
I sto cemo sad? Baciti se na stupnjeve, pa pljuvat sve one kojima je ASC na 3° lava?

Old 15-06-2007, 14:59   #28
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Standardno

Quote:
Slažem se

Ja smatram da je sto maximalnija generalizacija svega najbolja stvar. Znaci svake planete svakog odnosa, sve sto moze da pruzi.. ali sve...od a do sh. Naravno ne mislim na generalizaciju medju ljudima tipa
"zdravo ja sam lav u horoskopu"
"bez' od mene! "

nego prosto generalizaciju svega sto sadrzi, opisuje i simbolise jedno sazvezdje. Znaci kad ase kaze sunce u lavu itd, zna se sta sve to moze da donese i dobro i lose. Generalizacija je dobra ako se dobro koristi.

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku
Svaka cast iznimkama, tj. meni!

Ma daj Bezlicni, sto ti sad ovo treba?
Ako cu generalizirati kao i ti, onda mogu reci da strijelci samo sebi "tovare na vrat" probleme - koliko je to svjesno, koliko nesvjesno ne znam.
Jedan od mojih najboljih prijatelja je strijelac i redovno ga moram izvlaciti iz problema koje si sam uzrokuje i onda kuka kako je on pehist i nesretan. Bez obzira na sve, jako volim njegov razigrani, djecji duh i strasno mi je smijesno to sto nikako da uvidi da lose stvari koje mu se dogadjaju proizlaze iz njegovih djela, a ne iz nekog vanjskog uzroka.
Jel se i ti svadjas sa Bogom kao i on?
Odmah se ponositi lav nalazi pogodjenim! No hard fellings.

Ono i nije neka generalizacija, pogledaj sad post iznad. Razumeces sta sam hteo reci. Prosto se svi borite protiv ogranichenosti a odbacate lose svega, skontajte ne postoje lose stvari postoje losi ljudi, i ne postoje glupi ljudi vec glupa dela.

Prosto, svi pricate o generalizaciji, a jasno je da je genralizacija u svakoj nauci neophodna stvar pa i u astrologiji. Pojam se definisie, generalizacijom, apstrakcijom,uporedjivanjem, analizom, sintezom, indetifikovanjem. Kada kazem generalizacija mislim na strogo naucnu.

Ja sam ti strelac u par stvari.
1. Vitez sam
2. Konj sam.
3. U najblizem drustvu i na netu UMEM da budem strelac. U svim ostalim poljima sam ekstremno jarac.
Moje svadje su posledica mog Skorpiona u 9 i Ma tamo, vladara trece.

Last edited by uspavana; 15-06-2007 at 21:30..

Old 15-06-2007, 15:06   #29
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

jao sada si ga totalno...zabrljao, ccc...pa otkud takva generalizacija od jednog simpatizera astrologije?

Old 15-06-2007, 15:13   #30
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Ja smatram da je sto maximalnija generalizacija svega najbolja stvar. Znaci svake planete svakog odnosa, sve sto moze da pruzi.. ali sve...od a do sh. Naravno ne mislim na generalizaciju medju ljudima tipa
"zdravo ja sam lav u horoskopu"
"bez' od mene! "
nego prosto generalizaciju svega sto sadrzi, opisuje i simbolise jedno sazvezdje. Znaci kad ase kaze sunce u lavu itd, zna se sta sve to moze da donese i dobro i lose. Generalizacija je dobra ako se dobro koristi.
Ti brkaš generalizaciju sa detaljnom analizom, šta da ti kažem.
Generalizacija je "zdravo ja sam lav u horoskopu" "bez' od mene! ", dok je ovo ostalo što opisuješ ne generalizacija nego analiza - što detaljnija naravno da je poželjna (da ne kažem neophodna) jer bez nje nema ni prave sinteze - odvajanja bitnog od nebitnog i verovatnog od manje verovatnog u konkretnom slučaju.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules