ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-06-2015, 18:27   #676
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

To mi je i rekla astroloskinja kod koje sam bio, da cu ja 99% zavrsiti u inostranstvo, ali da me je usporio retro Sa i uklijestene Ribe. Ali kao brzo ce se aktivirati inostranstvo, za par godina.
Submit to Digg   Jupiter Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-06-2015, 20:00   #677
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
auu...ja se Tebe sećam od pre 5-6god. Ista meta, isto rastojanje...ili ništa se nije promenilo i dalje se seliš
draga, tacno tako...opet selidbe, opet neizvesnost i stalno neko cekanje Godoa do kad????
Da li je to zbog Jupija ili pak moje sade sati koje se jos nisu zavrsile????

Old 23-06-2015, 20:12   #678
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Zbog Urana u 4-oj.

Old 23-06-2015, 20:34   #679
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Aaaaaaa, sad si me zarazila đotišem! Moraću da počnem da čitam i o njemu! Otvorila sam natalnu po tom sideralnom zodijaku, i neke planete su ostale u istim znacima kao npr Me u blizancima i Saturn u vagi, međutim baš ovaj jupiter je promenio znak i sada je kao i kod Anđele u škorpiji, (i dalje u 5.k). E sad to me malo buni, šta raditi kada planete nisu u istim znacima po klasičnom tropical zodijaku i đotišu??? Lako mi je za ove planete gde nema promena,ali šta kad promene znake? Kako pomiriti takva "dva natala"? Iskombinovati značenja?
Haha spread the jyotish!
Pazi, kod nekoga sve planete izmene znak. Ono što je bitno je da ne mešaš zapadnu astro i đotiš, tj. đotiš kartu tumačiš samu za sebe, nikako da kombinuješ.
Dakle Jupiter ti je u Škorpiji, samo što će biti pre da ti je u 6. kući ako si Asc Blizanac - gledaš po sistemu celih kuća. Podešavaš na astro.com whole house system. Obzirom da ti taj Jupiter vlada, između ostalog, i 7. kućom onda je on tebi primaran za sagledavanje supruga i braka. Jupiter u 6. - upoznaješ supruga za vreme možda nekih neprilika u svom životu (npr. dugova, kredita) ili ti je muž konkurent za nešto što želiš da ostvariš, tipa u suprotnim ste timovima na poslu (lupam), ili se igrate paintball-a, dalje može biti neko ko se bavi medicinom (javni servis - bolnice, zbog prirode 6. polja onda nega a zbog Škorpije operacije neke, a može biti i veterina u pitanju), mada u tu simboliku se uklapa i neki računovođa ili administrativni radnik koji manipuliše parama i slično, simbolika je široka, ali kapiraš kako povezuješ stvari. E sad obzirom da ti Saturn gleda na 7. polje (3. aspektom - aspekte u đotišu imaš ovde http://astro.axisdraw.com/forum/478602-post237.html) pa ti to donosi malo odlaganje ulaska u brak ili brak sa starijom osobom, zrelijom itd.

Za pravu snagu tog Jupitera treba sagledati još X stvari, dosta toga izračunava đotiš program, ali ono što možeš uraditi je da na astro.com odradiš Harmonic chart (please enter harmonic number in day field) i u datum upišeš 9-ku (pod pretpostavkom da si već podesila hindu/lahiri sidereal zodiac i sistem celih kuća). Onda ćeš dobiti Navamša kartu ili d-9 kartu koja se tiče samog braka i druge polovine života. Ona je možda najbitnija karta koju pored ove osnovne treba sagledati. Obzirom da ti Jupiter nije najsrećnije postavljen u osnovnoj karti, pogledaj da li je on u boljoj poziciiji u toj Navamša karti, to značajno može da poboljša njegove efekte. Isto važi i za ostale planete u natalu - ako je nekome npr. slabo Sunce (npr. u Vagi, dakle debilitirano) to je loše, ali ako je to isto Sunce u Navamša karti dobro (u Lavu, Ovnu) onda je to super jer Sunce u drugoj polovini života ili stupanjem u brak pokazuje svoje najbolje osobine.

Old 20-01-2016, 00:04   #680
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Meni je jupiter u škorpiji u 2. kući i istina da me pare hoće, čak planiram neke igre na sreću da probam da igram, možda dobijem još neke parice Ja sam bukvalno banka porodice, ne trošim bespotrebno novac, mada se desi ponekad. Vidim da joj nije loše u škorpiji.
Quote:
Pažljivo posmatraju sve oko sebe, prikupljaju podatke i proucavaju sve što je skriveno. Ambiciozni su i ponekad agresivn
Quote:
Cesto precenjuju svoje sposobnosti.
Ovo me skroz opisuje. Imam jaku volju mada isto tako umem biti dosta lenja. Pored ovih aspekata koje imam u natalnoj, jupiter mi je u egzaktnoj konjukciji sa asteroidom Junom i fiksnom zvezdom Agenom. Vidim ja da ću naći nekog tajanstvenog muža kriminalca i da ćemo biti bogati, još su mi tu Sunce, Pluton i Venera, svi se poređali u 2. kuću. Kako se pare lepe za mene tako se i fiksne zvezde i planete lepe za mog Jupitera

Old 20-01-2016, 02:14   #681
Gospodjica
Švrća

Gospodjica's Avatar

Gospodjica je offline
Registrovan: Dec 2015
Gospodjica je na dobrom putu
Standardno

Moj Jupi je vladar 5. u 5., ali nazalost u ukljestenom Jarcu. Dispozitor Sa mu je na Mo u 8. Da li moze biti da decu dobijem kasno? To apsolutno ne zelim. Ju ima aplikacioni trigon Ma iz 9. To valjda nesto znaci za visoko obrazovanje.

Old 20-01-2016, 08:39   #682
Yasmines
Švrća

Yasmines je offline
Registrovan: Sep 2015
Yasmines je na dobrom putu
Standardno

Gospodjice, Jupiter je planeta entuzijazma i ekspanzije. To sto je umetnut i uz to u krutom Jarcu ogranicava tvoj "pozitivan stav" prema zivotu. Ti svesno a nekad i nesvesno ogranicavas sebe, ne ispoljavas svoje emocije iz straha da ces biti odbacena ili sto ce mozda drugi pomisliti da si slaba. Moras da oslobodis sebe kako bi pustila planeti da ispoljava svoju energiju na pozitivan nacin. Ne mora da se odrazi na kasno dobijanje dece. Bitno je da shvatis da samu sebe najvise kocis. Imas svoje stavove koji su drugima mozda cudni nekad neprihvatljivi ali svi smo mi razliciti.
U ljubavnim vezama mozes da se osecas nedovoljno voljeno ali onoliko koliko dajes toliko ti se vraca. Jupiter nema lose aspekte tako da nema potrebe da te njegova umetnost brine.

Old 20-01-2016, 14:59   #683
Gospodjica
Švrća

Gospodjica's Avatar

Gospodjica je offline
Registrovan: Dec 2015
Gospodjica je na dobrom putu
Standardno

To je istina. Sve mi je islo tesko u zivotu zbog pesimizma. Pomislim "ne mogu ja to" i odustanem. Mada mislim da je okolina dosta uticala na taj moj stav.
Hvala

Old 21-01-2016, 13:27   #684
princessM
Početnik

princessM je offline
Registrovan: Jan 2016
princessM je na dobrom putu
Standardno

Moj jupiter je u 9. kuci u vodoliji, vladar stelijuma u strelcu (ve0me0sa) u 6 kuci, od aspekata pravi sekstile sa suncem i uranom, koji su isto u strelcu, a ima jos i opoziciju sa mesecom u lavu. Jupi vlada mojom 7 kucom koja pocinje na 29 stepenu strelca... Jednom mi je neko rekao da je to sto je u 9 kuci dobro za brak, tj. drugi brak, tada mi je kao prvi brak posmatrana duuuga veza od nesto vise od 7 godina koja je zavrsena. Sta mislite, kakva bi bila simbolika tog jupitera u vodoliji, sta te dobre aspekte koje pravi moze aktivirati i da li je jako losa opozicija koju ima sa mesecom?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules