ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-11-2007, 14:53   #31
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Registrovan: Jun 2007
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Moja 12-ta je puna i kad pogledam znacenja uvek se tu spominju neki narkotici, opasnost od zavisnosti, a to mi nije ni blizu. Volim da se ponekad povucem i da budem malo sama, to mi prija, saberem se i idem dalje...I to ume da zbuni ljude oko mene!
Vidim da je Aurora pisala da moze da predstavlja i daleko inostranstvo, sto je u mom slucaju tacno! Nisam ni znala da se iz ove 12 moze videti dosta toga, cak i vise nego sa ostalim!
Advertisement

Old 07-11-2007, 15:56   #32
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku

Jupiter u dvanaestoj kući

Ovo su introspektivne osobe sa posebnim duhovnim sposobnostima. Samoća i duhovnost im prijaju. Tada dolazi najviše do izražaja njihova intuicija i kreativnost. Poseduju veliku sklonost ka mistici i okultizmu. Žive u svom svetu, na svoj način i tempom koji sami određuju. Na druge ljude znaju da deluju vrlo magnetično. U emotivno-ljubavnim i erotsko-seksualnim doživljajima mogu da dostignu savršenstvo. Skloni su preteranom uživanju alkohoma, narkotika i drugih poročnih stvari.
Nisam toliko introspektivna osoba,jer mi je ipak u ovoj kuci samo jupiter,ali imam periode totalne apstinencije sto od ljudi,sto od izlazaka...trenutno sam u takvom nekom periodu,pa mi je najmilije da se vratim kuci s posla,umotam se u cebence i citam neku dobru knjigu...a mistika me je oduvek zanimala,psihologija,ljudi,odnosi,ali to je i zato sto mi je i 8. krcata planeticama...
i ono sto ne volim,sto kad sam u bedaku dovatim se odmah flase... sta bese ono rece Aca Lukas:volim te,jer znas da cutis...pa,tako je nesto i kod mene...a da ne govrim sto sam ranije bila navucena na cigara...ali sam se resila te uzasne navike...

Old 07-11-2007, 19:08   #33
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Ja se stalno pitam sta je vladar ASC ribe jupiter ili neptun,za tebe bi bilo super da je neptun pa da imas umetnicke ambicije tj neptunijaske ,ali kako je to neptun kapiram da pre svega treba da ih osvetlis i jasno definises .Ako te ipak jupiter uzme pod svoje ,bice ti lepo samoj ali bi bolje bilo da
razmislis da odes daleko preko mora Tamo bi mogla dobiti odlicne ponude i raditi nesto lepo na svoj nacin doduse malo mimo ociju javnosti mozda u nekom institutu ili sl.
ja volim da izmastam kartu - ne uzimaj zdravo za gotovo
Submit to Digg   Dvanaesta kuca Reply With Quote

Old 08-11-2007, 13:58   #34
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Ja se stalno pitam sta je vladar ASC ribe jupiter ili neptun,za tebe bi bilo super da je neptun pa da imas umetnicke ambicije tj neptunijaske ,ali kako je to neptun kapiram da pre svega treba da ih osvetlis i jasno definises .Ako te ipak jupiter uzme pod svoje ,bice ti lepo samoj ali bi bolje bilo da
razmislis da odes daleko preko mora Tamo bi mogla dobiti odlicne ponude i raditi nesto lepo na svoj nacin doduse malo mimo ociju javnosti mozda u nekom institutu ili sl.
ja volim da izmastam kartu - ne uzimaj zdravo za gotovo
I,ja se to stalno pitam...i vecina astrologa ovde daje prednost tradicionalnim planetama,u ovom slucaju jupiteru,mada ja bas nisam takvog misljenja...ako idemo cistom logikom sta odgovara vise znaku riba,jedan pozitivan jupiter ili mistican neptun...ja bih pre rekla ono drugo...tako ako gledamo sta odgovara znaku skorpije,onda bi to pre bio pluton,nego mars,ako gledamo znak vodolije njoj vise odgovara revolucionarni uran,pre nego tradicionalni saturn...no,da se ja vratim temi... i ja se nadam da cu otici negde daleko,imam prilicno potencijala za to (barem,prema karti)...

Old 12-11-2007, 12:32   #35
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku

Uran u dvanaestoj kući

Osobe komplikovanih emocija, koje ni njima samima nisu jasne. Nekonstruktivne volje i vrlo kolebljive. Privlače ih neobični oblici duhovnosti. Svoju individualnost mogu ispoljavati samo u samoći, nikako u društvu, gde su prijemčivi za razne uticaje, pojedinačne i kolektivne. Vrlo su intuitivni i imaju umetničkih sklonosti. Najviše im odgovaraju tajna zanimanja. Treba da se paze nervnih smetnji i čuvaju od divljih životinja.

Odlicna recenica.
Imam Ur u 12 u skorpiji.
Nemiran i upecatljiv san.

Old 12-11-2007, 19:56   #36
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

Draga TrilianSi ti mi izgledaš vrlo intinuitivna osoba,osoba koja posjeduje i neke parapsihološke moći i raspolaže jakom intuicijom;čitanje iz dlana,tarot... Gotovo da ti zavidim na tome.Jesam li bar malo u pravu?

Last edited by selena; 04-04-2008 at 21:30..

Old 12-11-2007, 20:25   #37
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Intuitivna jesam ali ne preterano. Osetim obično kada će nešto bitno da mi se desi (uglavnom loše ), ali onom nelagodnošću u želucu A što se tiče parapsiholoških moći još ih nisam otkrila možda ih posedujem a i ne znam

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 12-11-2007, 20:50   #38
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

Možda se ne slušaš dovoljno ilil možda ti ona djevica u 9 kući previše racionalizira stvari kao i onaj jarac koji ti aspektira planete u 9 kući.Ako predosjećaš loše stvari razmisli što bi tek bilo da se prepustiš unutarnjem glasu i iskoristiš dar koji si dobila- meditacija,zapisivanje snova,možda da nabaviš tarot karte pa da jedenostavno probaš

Old 12-11-2007, 23:03   #39
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
Možda se ne slušaš dovoljno ilil možda ti ona djevica u 9 kući previše racionalizira stvari kao i onaj jarac koji ti aspektira planete u 9 kući.Ako predosjećaš loše stvari razmisli što bi tek bilo da se prepustiš unutarnjem glasu i iskoristiš dar koji si dobila- meditacija,zapisivanje snova,možda da nabaviš tarot karte pa da jedenostavno probaš
Nabavila odličan špil samo da ih još malo prostudiram i javljam ti rezultate

Naši sponzori
Advertisement

Old 13-11-2007, 09:30   #40
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Nabavila odličan špil samo da ih još malo prostudiram i javljam ti rezultate
Cim pre ugledas nacin da pobegnes iz kuce i zemlje ,proviri i kako i pomocu koga da to uradis.Ne oklevaj ne dremaj vec kofere spremaj.
Ili si vec otisla?

Old 13-11-2007, 12:18   #41
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Cim pre ugledas nacin da pobegnes iz kuce i zemlje ,proviri i kako i pomocu koga da to uradis.Ne oklevaj ne dremaj vec kofere spremaj.
Ili si vec otisla?
Nisam još ali se nadam uskoro

Old 13-11-2007, 23:01   #42
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

moze neko i moju 12 da pogleda. Pocinje u lavu i tu je venera.
Znam to su tajne ljubavi, nikada nisam bila sa ozenjenima, u tom smislu tajne veze nisam imala. Ali prosto iz nekih okolnosti, desavanja ili sta vec, ne znam ni sama, sa deckom sa kojim sam zadnjih pa bar 4 godine je kao tajno. Ma uzas, bozji.
pozz

Old 28-12-2007, 05:48   #43
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by s_ana_dra VIdi Poruku
moze neko i moju 12 da pogleda. Pocinje u lavu i tu je venera.
Znam to su tajne ljubavi, nikada nisam bila sa ozenjenima, u tom smislu tajne veze nisam imala. Ali prosto iz nekih okolnosti, desavanja ili sta vec, ne znam ni sama, sa deckom sa kojim sam zadnjih pa bar 4 godine je kao tajno. Ma uzas, bozji.
pozz
Pa tvoja Venera to trazi, mozda tebe bas to privlaci, tajne ili nedozvoljene veze. Ne mora to da se odnosi na ozenjene muskarce. Ja imam Mars u 12. pa celog zivota privlacim ili mozda nesvesno trazim muskarce koji sa mnom zele tajnu vezu, a moja Venera u 10. hoce u javnost .

jedan dobar tekst-maznut!
Old 28-12-2007, 19:33   #44
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno jedan dobar tekst-maznut!

TAMNA i SVETLA STRANA
12. i 8. POLJA

Dvanaesto i osmo polje su polja koja su generalno pozornice naših stradanja. Kada u jednom horoskopu naiđemo na naglašeno jedno, ili oba ova polja, klasična astrologija bi sa sigurnošću prognozirala loš ishod. Međutim ova polja imaju i svoju svetlu stranu - stranu koja nam pruža izlaz. U okviru simbolike ista planeta u datom trenutku donosi povrede, a u sledećem - te iste povrede leči.

Ovo je horoskop muškarca, rođenog 27.02.1969. u 7.32 AM, (16E06, 45N20), CET, -01:00. Rođen je u znaku Riba sa Suncem u XII polju i ascendentom u znaku Ovna sa vladarem Marsom u VIII polju.
Neptun, vladar Sunca (život), nalazi se takodje u VIII polju i to u konjukciji sa Marsom vladarem znaka ascendenta. Već na prvi pogled ovo govori da je osoba morala doći u smrtnu opasnost.

Ova osoba je ratni vojni invalid. Ranjen je 95. godine nakon čega je 2 godine neprekidno proveo u bolnici gde je izvedeno 10 teških operacija u toku kojih je nekoliko puta dolazio u direktnu smrtnu opasnost.
Evo kako se to vidi u njegovom horoskopu.
Idemo redom.

Njegovo Sunce (život) u znaku Riba (izolacija) nalazi se u XII polju (opet izolacija) koje je prirodno polje Riba, pa već ovde imamo naglasno da ce osoba sigurno bar jednom u životu biti u dužoj izolaciji. Ono se nalazi na 8. stepenu (koje po teoriji Nikole Stojanovića ima svu simboliku Škorpije (operacije, smrtna opasnost) pa već možemo uvideti da ce on biti u dužoj izolaciji zbog operacije i da će biti u smrtnoj opasnosti dok je tamo.
Ali, ovo nije dovoljno za prognozu. Idemo dalje.

Njegovo VIII polje (smrtna opasnost) počinje u svom prirodnom znaku Škorpije (smrt) na 16. stepenu (negde blizu kuće, kod kuće). Ovde se smestio njegov vladar ascendenta Mars (vojska, rat, borba), pa to ukazuje da je ova osoba (ascendent - prva akcija, reakcija, kako se predstavljamo) onog trenutka kada je obukao vojnu uniformu aktivirao i “ušao” u svoje VIII polje. Mars (metak) se nalazi na Nultom stepenu znaka Strelca (kuk, butna kost) u konjukciji sa Neptunom (zaseda) koji dolazi iz XII polja (tajni neprijatelji, zaseda).

Ranjen je jednim metkom usled čega je zadobio prostrelnu ranu u predelu oba kuka (Mars na nultom stepenu Strelca - kukovi, butine) i donjeg stomaka (Skorpija i VIII polje - genitalije, bešika). Odmah nakon ranjavanja zbrinut je u lokalnoj bolnici - vladar VIII polja Pluton (operacija) u VI polju (lečenje, dom zdravlja, prva pomoć) gde je izvršena

prva hitna operacija koja mu je spasila život - Pluton (hirurg) u SEKSTILU sa Marsom (operacija) i Neptunom (lekar) iz VIII-og polja (operacije) govori da je ova operacija uspešna.

Nakon toga, njega prebacuju u veliku kliniku i on odlazi u dugu izolaciju - vrh VI polja (lečenje, akutne bolesti, domovi zdravlja) počinje u znaku Lava, a vladar Sunce u XII i to na 8. stepenu govori da će se on tamo dugo zadržati i da će biti opet operisan...

A on je operisan 10 puta...

Suvladari VIII polja (operacije) Mars i Pluton se nalaze u međusobnom sekstilu što govori da su operacije uspešne. Pluton (hirurg) u Devici (leči) je retrogradan i pravi širu konjunkciju sa Uranom i Jupiterom koji su takođe retrogradni. Retrogradno kretanje ovih planeta ukazuje da će se situacije (operacije) ponavljati. Pluton/Uran u konjunkciji ukazuju na plastične operacije (umetanje veštackih delova) urinarnih kanala, a na kraju Uran (veštacki)/Jupiter (kuk),daju ugradnju veštačkog kuka. Sve tri planete prave, za ovu osobu, srećan sekstil sa Marsom (operacija) i Neptunom (doktor) iz VIII polja (opet operacija) pa je sve te operacije i krize uspešno prebrodio.

VI i XII polje počinju na zlokobnom 18. stepenu (po teoriji Nikole Stojanovića stepen zla,jako loši događaji) pa je on u toku svog dugog lečenja imao razne komplikacije, infekcije i krize zbog kojih je često bio u životnoj opasnosti.

A kad se to dogodilo?

U ovom slucaju dovoljno je pogledati tranzite.
Ako pogledamo tranzite za 1995. godinu vidimo da je tranzitni Pluton lagano preklopio njegovo VIII polje i planete u njemu dok se Saturn u tihom hodu iz XII polja polako približavao Ascendentu i I polju što je ukazivalo na duži period patnje i depresije, ali i na sudbinske događaje. Sa ovakvim horoskopom ovaj tranzit nije mogao proći bez surovih životnih promena koje je tranzitni Pluton ovom čoveku doneo.

I na kraju, kako je ovaj čovek preživeo?

Njegov ascendent u znaku Ovna govori da je on veliki borac što i on sam za sebe kaze. Vladar ascendenta Mars pravi trigone sa Ascendentom i Fortunom, tačkom sreče, što sve zajedno formira Veliki trigon. Mars i Asc. u međusobnom trigonu ukazuju da je ova osoba fizički jako izdržljiva. Sunce u XII polju, daje mogućnost da lekari i odlazak u bolnicu skoro uvek spasu život.

Iz ovog horoskopa se vidi kako ista simbolika u različitim situacijama izaziva različite efekte. Ovaj muškarac je početkom rata imao priliku da ode u daleko inostranstvo (XII polje) od čega je u poslednjem trenutku odustao. Ostao je...i obukao uniformu... Zašto je tako odlučio?
Zato što njegov ascendent (prva reakcija, akcija,ono što prvo uradimo, naš prvi izbor) u znaku Ovna-rat, pa je njegov prvi izbor bio da ode u rat.Takođe, ima položen Mars na jako potentnom mestu (u znaku Stralca u VIII polju) koji mu nije dozvolio bežanje, iako je za njega bilo najbolje da svesno ode u simboliku XII polja (daleko inostranstvo, daleke zemlje) i na taj način zameni energiju koju nosi svojim rodjenjem. Umesto toga, on je "prisilno" završio u istoj simbolici, ali na mnogo bolniji nacin.

I tu se negde krije odgovor na večno pitanje možemo li uticati na svoju sudbinu...

Autor: Suzana Pantelić

Last edited by dacked; 28-12-2007 at 20:16..

Old 15-01-2008, 20:55   #45
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Pa tvoja Venera to trazi, mozda tebe bas to privlaci, tajne ili nedozvoljene veze. Ne mora to da se odnosi na ozenjene muskarce. Ja imam Mars u 12. pa celog zivota privlacim ili mozda nesvesno trazim muskarce koji sa mnom zele tajnu vezu, a moja Venera u 10. hoce u javnost .
Ja sam tek sad videla poruku. Ma ja sam stvarno biser.
Hvala Marijana i Angelina, a tako je kako je.
Angelina, ja ne znam bas puno. Ali tvoja 9 je u ovnu, tu je i mars, znam da se 9 gleda za inostranstvo. 12 kuca predstavlja daleko inostranstvo ona tebi pocinje u raku. Stavrno ne znam, ali nadam se d ace ti neko pogledati, mene bas interesuje.
pozdrav
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules