ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

12..
Old 28-08-2007, 13:28   #16
thinkpositive
Švrća

thinkpositive's Avatar

thinkpositive je offline
Registrovan: Mar 2007
thinkpositive je na dobrom putu
Standardno 12..

Ja u 12.imam Sunce i Mars..oboje u Blizancima..pa sam ja tako jedan malo mirniji Blizanac..tipično sa Suncem u 12. je odsustvo oca, nejasan odnos u smislu da vjerojatno on i nije moj otac..ali to je eto kao neka tabu tema u mojoj obitelji. Volim da moja djela govore za mene, ne osjećam se ugodno u javnosti..više volim raditi na miru u nekoj svojoj intimi i ugodnoj atmosferi...a Mars, pa to je ona neka prikrivena energija koja svako toliko pokaže svoje pravo lice i mogu reći da samu sebe iznenadim sa reakcijama pa bile one pozitivne ili negativne.
Vrlo bogat i turbulentan unutarnji život...definitivno...
Tipično za mene...a to i drugi govore..."pa kod tebe nikad ništa ne ide lagano, tradicionalno, "normalno".."jer, ipak je Sunce u trigonu sa Uranom iz 4., a Mars u kvadratu sa Plutonom..opet iz 4. i istina je da su se najveće i najteže promjene u mom životu događale kroz obitelj
Advertisement

Old 28-08-2007, 15:33   #17
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

e, ljudi hoce meni neko da kaze za moju dvanaestu!?
uopste mi se ne svidja ta kuca, a meni je krcata!
sta sam ja astroloski blizanac mila djukanovica, neki idiot, buduci psihopata ili cu da zivim negde bogu iza nogu ili mozda nadjem svoju srecu u kriminalu? umetnicka dusa sigurno nisam!
kad bolje pogledam jedino mozda nije lose ovaj zivot bogu iza nogu!
nemojte da me kulirate, bas me bedaci!
Submit to Digg   Dvanaesta kuca Reply With Quote

Old 28-08-2007, 16:27   #18
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

zashto sebe (a i njega) smatrash idiotom, psihopatom...Kakvi su to komentari?

Old 28-08-2007, 16:41   #19
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
zashto sebe (a i njega) smatrash idiotom, psihopatom...Kakvi su to komentari?
ma, ne smatram njega , a pogotovo sebe , chisto se malo shalim!
a i stojali su zarezi izmedju...ili ovo ili ono...
ne svidja mi se ta kuca, pa sam malo sarkasticna i cinichna, to opet mozda ima veze sa tom kucom, ali u svakom sluchaju nisam bila ozbiljna!

zato i stavljam smajlice !
ja se izvinjavam ako su nekome zasmetali moji komentari!
nista od ovoga nisam lupila, to su samo komentari, vezani za komentare koje sam procitala na netu u vezi ove kuce!

Old 28-08-2007, 17:12   #20
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

ma i ja sam neshto hipersenzitivna u zadnje vrijeme (valjda PMS yebem li ga ), pa sve primam k srcu..me 90 Ur, pa prasnem ehehhe..izvinjavam se :P

Old 28-08-2007, 18:38   #21
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dacked VIdi Poruku
ma, ne smatram njega , a pogotovo sebe , chisto se malo shalim!
a i stojali su zarezi izmedju...ili ovo ili ono...
ne svidja mi se ta kuca, pa sam malo sarkasticna i cinichna, to opet mozda ima veze sa tom kucom, ali u svakom sluchaju nisam bila ozbiljna!

zato i stavljam smajlice !
ja se izvinjavam ako su nekome zasmetali moji komentari!
nista od ovoga nisam lupila, to su samo komentari, vezani za komentare koje sam procitala na netu u vezi ove kuce!
Ovo je i kuca dalekog inostranstva, pa je i to jedna od solucija- da se zivi daleko od mjesta rodjenja. Uz to i znak Strijelca opet govori o inostranstvu. Kod tebe se tu nalaze So i Ur u konjukciji,pa onda i merkur, a to moze govoriti i o velikom uspjehu u bilo kakvom istrazivackom radu kao i u okultnim naukama. Posto Uran vlada 2.poljem i Marsom u 2., Sunce 8., a Merkur 6. ovo se sve moze vezati za tvoj posao i novac, ali ne samo tvoj novac nego i tudji. Sve ovo nalazi se u tom polju skrivenih stvari mozda mozes raditi kao finansijski inspektor ili tako nesto. Merkur u Strijelcu inace moze donijeti studije u inostranstvu. Posto Strijelac nije znak koji je lukav ili pokvaren, onda bih rekla da se moze desiti da na neki nacin budes prevarena uvezi posla ili novca.
Naravno, tu je i skolonost porocima raznih vrsta,ali ono sto ti je vazno, ustvari potrebno je da imas vrijeme koje ces provesti sama i to svakog dana. TO je neophodno. Znam osobu koja ima puno 12. polje i kod nje se to odrazilo na jako siromasan drustveni zivot. Uglavnom je vezana za kucu i porodicu i to svojom voljom, a dupla je Lavica, pa je zato to tako izrazeno.Ima mnogo razlicitih simbolika, tim prije jer su kod tebe 4. planete tu.

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 28-08-2007, 18:44   #22
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

Meni XII pochinje u lavu, a u njoj imam Sunce koje je u konjukciji sa merkurom, a merkur je u prvoj...
a vladar Lava je Sunce.. pa to valjda znachi da je to jaka planeta...
i to valjda znachi da sam ja jedna povuchena osoba, zainteresovana za sve tajno, mistichno itd... ? A?
a neptun mi je u IV kuci... mislim... bash sam se zapeljala

Old 28-08-2007, 19:06   #23
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Vladar 12. u 12. nije tako lose, jer je na neki nacin svoj na svome.Iako lav naravno, nema mnogo veze sa 12. poljem i znakom riba. Ti mozes biti jako dobra u djelovanju iza scene, tu se najbolje osjecas. Vladar podznaka ti je Me u 1. ali retro,a retrogr. Me moze se porediti sa djelovanjem Me u 12. kuci da si cutljiva i sve dozivljvavas prvo iznutra. Ovo tvoje So je 90 Mars iz 4. kuce, pa to moze govoriti o nekim stvarima u porodici koje nisu ni malo fine. To je mozda moglo prouzrokovati tvoje povlacenje u neki tvoj svijet. Ipak, znak Lava je teatralan, pa moze biti da si talentovana za glumu, posto se i 12. polje moze vezati i za to zanimanje. Ipak, dosta puta sam naisla na ljude koji zaista mnogo mastaju, cak najvise kad imaju istaknutu 12. kucu i znak Lava. Recimo bajke o kraljevima, princezama, zivoti faraona, Kleopatre, Cezara, epska fantastika isl. su njihova omiljena literatura.
Madona ima So u Lavu u 12. kuci, takodje asc. Djevica a stalno je u javnosti. Kod nje je mozda to So znacilo talenat za glumu,snimila je dosta filmova, a isto tako povoljno za zivot u dalekom inostranstvu sto se kod nje i ostvarilo, jer je ona rodjena u Italiji.

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 28-08-2007, 19:14   #24
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

Hm... ima istine u ovome shto si ispisala... ne znam za glumu, nisam nikad razmishljala o tome da budem glumica ali nekako i to moze da ima smisla, jer chitav svoj zivot glumim neku ,,jakocu:.. znash ono, ne moze meni niko nishta, ja sam jaka... a u stvari sam pi**** Kontam ja da to tako ne treba, ali meni je nekako lakshe i osecam se sigurnije kada niko ne zna te neke moje ,,slabosti"... tako da.. mozda gluma ima veze sa tim...
Opet.. poprilichno sam realna, racionalna.. ne volim da uvijam u mashnicu, prihvatm stvari takve kakve su, pa maka i bile loshe do bola... a sa druge strane, svaki slobodan, a i ne slobodan trenutak koristim za to da mashtam... imam milion i jednu sanjarijicu u glavi i shodno raspolozenju zivim raspolozenje iz svoje mashtarije
ma... kazem vam ja.. komplikovana sam i sama sebi

Old 28-08-2007, 19:53   #25
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Ipak si ti jedna Djevica u podznaku sa Me i Ve u Djevici, a to je nesto najrealnije, pa kad se sve to pomijesa.... :-)

Old 28-08-2007, 20:36   #26
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aurora VIdi Poruku
Ovo je i kuca dalekog inostranstva, pa je i to jedna od solucija- da se zivi daleko od mjesta rodjenja. Uz to i znak Strijelca opet govori o inostranstvu. Kod tebe se tu nalaze So i Ur u konjukciji,pa onda i merkur, a to moze govoriti i o velikom uspjehu u bilo kakvom istrazivackom radu kao i u okultnim naukama. Posto Uran vlada 2.poljem i Marsom u 2., Sunce 8., a Merkur 6. ovo se sve moze vezati za tvoj posao i novac, ali ne samo tvoj novac nego i tudji. Sve ovo nalazi se u tom polju skrivenih stvari mozda mozes raditi kao finansijski inspektor ili tako nesto. Merkur u Strijelcu inace moze donijeti studije u inostranstvu. Posto Strijelac nije znak koji je lukav ili pokvaren, onda bih rekla da se moze desiti da na neki nacin budes prevarena uvezi posla ili novca.
Naravno, tu je i skolonost porocima raznih vrsta,ali ono sto ti je vazno, ustvari potrebno je da imas vrijeme koje ces provesti sama i to svakog dana. TO je neophodno. Znam osobu koja ima puno 12. polje i kod nje se to odrazilo na jako siromasan drustveni zivot. Uglavnom je vezana za kucu i porodicu i to svojom voljom, a dupla je Lavica, pa je zato to tako izrazeno.Ima mnogo razlicitih simbolika, tim prije jer su kod tebe 4. planete tu.
istina je da tokom dana moram neko vreme da provedem sama, jer psihicki me umara da ceo dan provedem sa ljudima, jedino tako mogu normalno da funkcionisem! sto se tice drustvenog zivota, nekada je bas bogat, a onda se umorim i povucem , sedim kuci svojom voljom i posvetim se samo bliskim ljudima! imam periode kada non-stop "zujim" negde i kada mi jednostvno prija povuceniji i mirniji zivot, sto zna da zbuni ljude u mojoj okolini, a i mene!
sto se tice poroka, nije da ih nije bilo, ali sve to u granici normale, ako moze tako da se kaze, znala sam uvek kada da povucem rucnu!
imam neke ponude za inostranstvo, ali nisam bas bila sigurna u to, mozda bih ipak trebalo da razmislim?
studirala sam prava (nisam ih zavrsila, mozda je ipak trebalo???, ali cu to da odbacim kao mogucnost), a sada studiram ekologiju, pa bih mozda mogla time da se bavim u inostranstvu i tamo da idem na doskolovavanje?
hvala ti puno, to je bio odgovor koji sam trazila!

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
ma i ja sam neshto hipersenzitivna u zadnje vrijeme (valjda PMS yebem li ga ), pa sve primam k srcu..me 90 Ur, pa prasnem ehehhe..izvinjavam se :P
samo opusteno!
danas je tezak dan!
u temi "utorak" pise da se naoruzamo strpljenjem!

Last edited by Nenita; 04-09-2007 at 02:37..
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-10-2007, 22:29   #27
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

Eh, meni je u 12 kuci venera u lavu. pocinje u lavu, a malim delom je i u devici. Nemam puno, puno prijatelja, ali imam 2 drugarice sa kojima se druzim od detinjstva i koje su sad vec kume, znaci to je pravo prijateljstvo, naravno imam i prijateljice. ali kada je ljubav u pitanju tu je katastrofa

Old 13-10-2007, 19:21   #28
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Vladar 12 lav . Sunce u drugoj u konj. sa uranom i plutonom. Da li to znaci da mogu da svi tajni poslovi , tajna udruzenja donose mi kintu. Pa ako gledamo da je to i kuca kumova ,mogu da radim i sanjima .Pa ova konj. sa uranom iz 6 i 7 .Moze i astrologija ? Kakve kombinacije mogu da pravim , cudo jedno ....

Old 06-11-2007, 00:09   #29
marinna
Početnik

marinna's Avatar

marinna je offline
Registrovan: Nov 2007
marinna je na dobrom putu
Standardno

pozdrav svima! mene moja dvanaesta kuca uzasava! prepuna je...a sva tumacenja su u vecini negativna...zatvori, mentalne bolnice....jeza me neka prolazi!!! moze li mi neko reci ima li ovdje sta pozitivno? unaprijed hvala

www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&cid=s4afileJUiP0U-u1194301247&nhor=2&go.x=14&go.y=10&go=Go

Old 06-11-2007, 02:00   #30
cor-leonis
Obično gatalo

cor-leonis's Avatar

cor-leonis je offline
Registrovan: Sep 2007
cor-leonis je na dobrom putu
Standardno

vladar moje 12k je u 7 (nije mogao naci bolje mesto ), negde davno procitah da je kljuc za razumevanje moje sobstene licnosti moze biti partner i da odnosi sa ovakvim aspektom mogu biti toliko jaki i duboki da ih samo smrt moze rastaviti ... Mada za pocetak bi trebalo da nadjem partnera koji bi mogao da me razume i sa kojim bi mogla podeliti svoja osecanja .... mada kad pogledam njegove aspekte ................................nista fino
moze li se to tumaciti pozitinije

http://img204.imageshack.us/img204/516/jayv9.gif

Last edited by cor-leonis; 06-11-2007 at 02:46..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules