ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-06-2017, 11:44   #1246
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Kolege, kako vam se cini moja druga kuca? Moze pomoc oko tumacenja? Ne razumem se bas najbolje..samo vidim da je prazna. Nemam nijednu planetu tu. Dal to znaci da cu uvek biti bez dinara?
Submit to Digg   Druga kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-06-2017, 15:21   #1247
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Artist VIdi Poruku
A dje, Sa0Mo je "master" teskih tranzita, ne moze se nista porediti sa tim
Ne brini, ni Sa 90/180 Mo u paketu sa Sa0/90Ve mnogo ne zaostaje.
Ah da, ni Sa 0 So. Ili Sa 0 Sa

Btw ... što se tiče 2. polja, odnosno materijalnih dobara & natalnih predispozicija u korelaciji s viškom/manjkom zemljanog elementa - u mojoj karti #zemlje koliko te volja, a potraga za izvjesnim izvorom stabilnih i dostatnih novčanih prihoda se može opisati frazom wild goose chase.

Tako da, opet ti se sve svodi - više na #primjenjene signifikatore (vrh 2. polja, planete u 2. polju, situacija vladara 2. polja, esencijalna/mundana situacija Fortune, aspekti svega nabrojanog, eventualne recepcije isl.), nego na esencijalne signifikatore.

(Ako se ne varam, i Jupiter bi bio esencijalni signifikator materijalnih dobara.)

Artist - tvoj vladar 2. polja je mundano kvalitetna Venera, sa odlično postavljenim dispozitorom. Egzaltirani i ugaoni Sa ujedno je i dispozitor Fortune u 10. polju. Jedini problem je što ti je Venera spaljena vladarom tvog 5., a očevog 2. polja. Stoga gledaj da igre na sreću i klađenje svedeš na minimum, te da što prije otplatiš te dugove koje si naslijedio - da bi finansijski prodisao.

Dok je npr. moj vladar 2. polja peregrina/kadetna Venera u 12. polju. Gdje su i Fortuna i drugi triplicitetni vladar 2. polja (koji je dominantniji u drugoj trećini života).
Nešto kontam da mi s ovakvom postavkom ne bi bilo neisplativo da uđem u biznis krađe i preprodaje dragocjenosti i umjetnina.

the natal chart

Last edited by Vojvotkinja; 26-06-2017 at 10:59..

Old 22-06-2017, 17:37   #1248
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku

Artist - tvoj vladar 2. polja je mundano kvalitetna Venera, sa odlično postavljenim dispozitorom. Egzaltirani i ugaoni Sa ujedno je i dispozitor Fortune u 10. polju. Jedini problem je što ti je Venera spaljena vladarom tvog 5., a očevog 2. polja. Stoga gledaj da igre na sreću i klađenje svedeš na minimum, te da što prije otplatiš te dugove koje si naslijedio - da bi finansijski prodisao.
A ja bas igram kladionicu, bas cesto igram, ali sa minimalnim ulogom za maximalnu isplatu. Ako ubodem uboooooo sam Prevelike su to bile pare Marsh da bi ja to tako brzo vratio, to traje vec 8 godina. 8 godina sam ja pod nevjerovatnim pritiskom, sanjam dan kad vise necu nikome nista dugovati.
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-06-2017, 00:35   #1249
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Izvini Marsh, ali nije realno da So u Ribama ne igra igre na srecu i da se ne kladi

Old 23-06-2017, 10:07   #1250
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Da, So0Ma u Ribama u 12 = Poroci Majamija

Old 23-06-2017, 14:39   #1251
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

U drugoj kuci neaspektovani Jupiter, vladar 9. I pola 12 kuce..pa finansije bi mozda dolazile iz inostranstva..spektar siroki vezan za 9 kucu. Ono interesantno meni je povezanost sa drugom preko dispozitora, Jupi u Biku, vladar Venera u 8.kuci. Jel moze neko da mi objasni sta znaci ta uzajamna recepcija Venere i Jupitera, obzirom da ni Venera nije nesto puno aspektovana?

Old 27-06-2017, 16:05   #1252
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by mina88 VIdi Poruku
.Jel moze neko da mi objasni sta znaci ta uzajamna recepcija Venere i Jupitera, obzirom da ni Venera nije nesto puno aspektovana?
Venera i Jupiter su zamjenili sjedišta, tj. Venera se nalazi u Strijelcu (Ju domicil), a Jupiter u Biku (Ve domicil).
Međutim, s obzirom da Ve i Ju ne grade jedan od četiri klasična aspekta, već se nalaze u znakovima koji su u averziju (ne "vide" jedan drugog pod uglom od 60/90/120/180 stepeni), mislim da su u situaciji su koja se naziva #velikodušnost.

E sad, ne znam tačno kako se ta #velikodušnost ispoljava i manifestuje u realnom prostoru i vremenu.

Također - što se recepcija tiče, postoji čitava debata da li dvije planete koje su npr. u aspektu opozicije, a u sjedištu one druge uopće mogu pružiti recepciju. Npr. kod opozicija kao što je Ve (u Škorpiji) 180 Ma (u Biku), gdje Venera i Mars primaju jedno drugo u sjedište i vide se putem 180, međutim oboje su sami po sebi debilitirani (u izgonu). Ali ta debata je već neki druga priča.

the natal chart

Old 27-06-2017, 19:04   #1253
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Ne znam kako ce se manifestovati ...na prvi pogled, meni ne izgleda lose, jupi je u 2.kuci j retro je, tako da fax nisam zavrsila, ostvarilo se ono za retrko jupitera da se nema diploma, a ima se kakvo-takvo znanje. U svakom slucaju su dobre planete u pitanju, pa bih da ocekujem samo dobre stvari od toga.. Ali me je to zanimalo, ako bi mogao bilo ko da protumaci sta bi znacilo..posto mi je jupiter neaspektovan i nalazi se u 2.kuci, kakvog uticaja ima na finansije tako neaspektovan, to me plasi...
Hvala, Marshmallow

Old 16-02-2018, 21:35   #1254
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Meni deluje posto ti je Jupiter vladar 9 u 2 u Biku da bas mozes da imas finansijske koristi od stranaca, inostransva, nekog izvoza na veliko. Posto povlaci Veneru iz Strelca i severni cvor iz Riba deluje kao lak dobit finansija. Sad posto je retro kad bude proradio i poceo da donosi novac moze da ponekad omane pa da napravi problem ali generalno je dobar. Moze i da bude neka strana kompanija koja se bavi novcem, neka banka, neko osiguranje posto ti je vladar 2 u 8 a 8 kuca uzima novac od drugih.

Old 16-02-2018, 21:50   #1255
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Venera i Jupiter su zamjenili sjedišta, tj. Venera se nalazi u Strijelcu (Ju domicil), a Jupiter u Biku (Ve domicil).
Međutim, s obzirom da Ve i Ju ne grade jedan od četiri klasična aspekta, već se nalaze u znakovima koji su u averziju (ne "vide" jedan drugog pod uglom od 60/90/120/180 stepeni), mislim da su u situaciji su koja se naziva #velikodušnost.

E sad, ne znam tačno kako se ta #velikodušnost ispoljava i manifestuje u realnom prostoru i vremenu.

Također - što se recepcija tiče, postoji čitava debata da li dvije planete koje su npr. u aspektu opozicije, a u sjedištu one druge uopće mogu pružiti recepciju. Npr. kod opozicija kao što je Ve (u Škorpiji) 180 Ma (u Biku), gdje Venera i Mars primaju jedno drugo u sjedište i vide se putem 180, međutim oboje su sami po sebi debilitirani (u izgonu). Ali ta debata je već neki druga priča.
Hej, a jel ima ta debata negde ovde ili onako pominjes? Bas mi je zanimljivo da procitam, gde je to ako ima?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules