ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-03-2008, 19:57   #166
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Cor, a ova moja uzajamna recepcija Ve/Me?

Planetu u svom sedistu nemam, ali imam ovu recepciju.

To-nije to?

Posto mi sve iz coroskopa ide u te dve tacke i "zaglavi se" tu...
to se zove uzajamna recepcija!(kada dve planete izmene sedista)
drugi naziv za to je podeljeni dispozitor.

Ja se ne slazem da je tvoj konacni dispozitor merkur, zato sto on to nemoze biti-iz prostog razloga-jer ima svog dispozitora-veneru
a venera ima merkura, tj kao sto rekoh RECEPCIJA.

dakle, konacni dispozitor moze biti samo planeta koja je u svom sedistu, i koju nijedna planeta ne moze odneti dalje u dispoziciju

ovde jedino terminologija moze da zeza
uzajamna recepcija-kao kod tebe sa merkurom i venerom, tj venera u blizancima, merkur u biku
konacni dispozitor-sa planetom u sedistu(npr venera u vagi)

a naziv podeljeni dispozitor(cula sam da ga mnogi astrolozi koriste da tako nazovu kada postoji vise konacnih dispozitora tj planeta u sedistu)

a drugi ga opet koriste da nazovu tako uzajamnu recepciju.

sto se mene tice bitno je na sta se misli...

Last edited by uspavana; 25-03-2008 at 01:30..
Submit to Digg   Dispozitori Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-03-2008, 20:11   #167
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dorijana VIdi Poruku
Nesto nadjoh, pa posto nisam videla da je iko to ovde spominjao, rekoh da podelim.

http://imagehost.axisdraw.com/files/70/dispozitori.gi

evo, ako ovo nešto pomogne

Old 22-03-2008, 20:19   #168
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

cisto sumnjam jer je moguce da je to sema za neciji chart i prilicno je nerazumljiva.

Prosto je.
ako imate tri planete u znaku ovna(ili koliko god) njihov dispozitor je vladar znaka ovna(tj vladari ovna)
A ako su vladari ovna u ovnu(tj vladar i suvladar) onda imamo i konacnu dispoziciju.

Moj horoskop je primer za tri konacna dispozitora(ili kako to neki astrolozi zovu podeljeni dispozitor, ja licno to ne zovem tako)
Jer imam veneru u biku, marsa u skorpionu i plutona u skorpionu.

dakle dispozitor je ona planeta koja vlada onim znakom u kome se neka druga planeta nalazi.
Moj primer: imam jupitera i neptuna u jarcu-vladar jarca saturn tj dispozitor im je saturn, saturn mi je u skorpionu. Vladar skorpiona mars-mars mi je u skorpionu-to mu je sediste-tj konacni dispozitor!

Old 23-03-2008, 01:47   #169
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
cisto sumnjam jer je moguce da je to sema za neciji chart i prilicno je nerazumljiva.

Prosto je.
ako imate tri planete u znaku ovna(ili koliko god) njihov dispozitor je vladar znaka ovna(tj vladari ovna)
A ako su vladari ovna u ovnu(tj vladar i suvladar) onda imamo i konacnu dispoziciju.

Moj horoskop je primer za tri konacna dispozitora(ili kako to neki astrolozi zovu podeljeni dispozitor, ja licno to ne zovem tako)
Jer imam veneru u biku, marsa u skorpionu i plutona u skorpionu.

dakle dispozitor je ona planeta koja vlada onim znakom u kome se neka druga planeta nalazi.
Moj primer: imam jupitera i neptuna u jarcu-vladar jarca saturn tj dispozitor im je saturn, saturn mi je u skorpionu. Vladar skorpiona mars-mars mi je u skorpionu-to mu je sediste-tj konacni dispozitor!
Sto se konacnog dispozitora tice u pravu si on mora biti u sedistu samo mi objasni ovo sto sam boldirao? koliko je znam ovan ima samo jednog vladara i to je mars mozda ne znam da je ovnu uveden suvladar i koja je to planeta?
P.S:
nemoj misliti da sam sarkastican cuo sam da neki mislim prvenstveno ruski astrolozi racunaju plutona kao suvladara ovna???? ako znas objasni
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-03-2008, 02:24   #170
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

nemoj misliti da sam sarkastican cuo sam da neki mislim prvenstveno ruski astrolozi racunaju plutona kao suvladara ovna???? ako znas objasni

Da, ali amo u slucaju ako je retro, tacnije objasnjeno ukoliko se desi da su i Mars i Pluton retro, onda, po ruskim astrolozima oni menjaju vladarstvo nad znakom. Ista prica je i sa Saturnom, i sa Jupiterom. Po meni (ukoliko je to uoste bitno) ima neke logike, a i Rusi su inace neverovatni, tako da me ne bi cudilo da saznamo svasta nesto od njih, naravno potpuno novo i neverovatno.

Old 23-03-2008, 06:17   #171
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Sto se konacnog dispozitora tice u pravu si on mora biti u sedistu samo mi objasni ovo sto sam boldirao? koliko je znam ovan ima samo jednog vladara i to je mars mozda ne znam da je ovnu uveden suvladar i koja je to planeta?
P.S:
mislim da to nije samo misljenje ruskih astrologa, ja sam se sretala sa mnogima i svi imaju ovaj stav-ali svako ima prava da izabere kako mu vise odgovara(cisto da ne dodje do sukoba misljenja)

Pluton je suvladar ovna, kao sto je neptun suvladar strelca itd...eto u tom smislu, naravno da je vladar bitniji.(Ja sam oduvek radila i sa transcendentnim planetama kao vladarima, tj suvladarima, to sam naucila prvo iz knjiga, a kasnije su mi potvrdili i na casovima)

ukoliko je pluton npr. u ovnu mozemo reci da imamo konacnu dispoziciju(moje misljenje)
a ako je mars u ovnu-tu nema razmisljanja-konacni dispozitor!

Old 23-03-2008, 10:52   #172
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
mars i pluton

Uf... ja izgleda nisam nista skapirala! Kako Mars i Pluton kad oni nisu u svom sedistu !?
Jedino su mi Venera i Jupiter u svom sedistu!
Jel ide ovako... Jupiter je dispozitor Neptunu; Venera je dispozitor Uranu, Suncu, Merkuru, Plutonu ; dispozitor Saturna je Merkur ; dispoz. Meseca je Venera ; dispoz. Marsa je Uran/Saturn .
Sve mi nesto ukazuje da je Venera glavni dispozitor, pa Jupiter...
Jel ja lupam ?

Old 23-03-2008, 17:54   #173
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
Nerazumem je li ovo nesto na moj racun?
Izasla sam u susret tacnim stavom i cinjenicama, tako da mi nije jasno.
blablabla je blebetanje, a moj post to nije bio

unapred se izvinjavam ako sam pogresno procenila ovaj post.
ne odnosi se na tebe,nego na mene....

pronašla sam nešto o konačnom dispozitoru u drugoj knjizi M.Marč i Dž.Mekevers-na strani 219-

zašto se konačni dispozitor ne nalazi u horoskopima,gde postoji planeta u sedištu, kao kod Volta Diznija rođenog-5 decembar 1901g u 00,30 am Chikago Ilinois.
citiram--,,Sunce Volta Diznija je u strelcu kojim vlada jupiter u jarcu,a ovim vlada saturn,koji se isto nalazi u jarcu.mesec mu je u vagi,kojim vlada venera u jarcu,što nas ponovo dovodi do saturna.njegov merkur u škorpiji vodi nas do plutona u blizancima-uzajamni uticaj-tako da nema konačnog dispozitora.neptunom u raku vlada mesec,što nas opet vraća na veneru i saturn.time smo obuhvatili sve planete i znake u horoskopu i utvrdili da Dizni ima saturn u sedištu i uzajamni uticaj,,

Fara Fosit rođena 2 februara 1947g u 3,10 pm Korpus Kristi Teksas
citiram ,,Suncem Fare Fosit u vodoliji vlada uran u blizancima,to nas vodi do merkura u vodoliji tj. uzajamnog uticaja,pa onda opet natrag u krug.mesec je u sedištu i usamljen, dve planete u lavu vode do njenog sunca.jupiter u škorpiji vraća nas do plutona u lavu,pa opet nazad do sunca.neptun u vagi vodi do venere u strelcu,natrag do jupitera i tako dalje-nijedna planeta nije konačni dispozitor ,,

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Uf... ja izgleda nisam nista skapirala! Kako Mars i Pluton kad oni nisu u svom sedistu !?
Jedino su mi Venera i Jupiter u svom sedistu!
Jel ide ovako... Jupiter je dispozitor Neptunu; Venera je dispozitor Uranu, Suncu, Merkuru, Plutonu ; dispozitor Saturna je Merkur ; dispoz. Meseca je Venera ; dispoz. Marsa je Uran/Saturn .
Sve mi nesto ukazuje da je Venera glavni dispozitor, pa Jupiter...
Jel ja lupam ?
tebi su venera i pluton u recepciji i sve se vrti oko njih ,tako da ti kao da nemaš konačnog dispozitora,a jupiter ,iako je u sedištu nije dispozitor,
zbog toga što on ne dispozituje ostale planete,osim neptuna.
prvo sam pomislila da je to mars, pošto ti on dispozituje sve planete ,ali ako uzmemo za njegove dispozitore uran i saturn,opet se vrtimo u krug između venere i plutona ,tako da bih ja rekla da ti nemaš konačnog dispozitora.
eto ,sad sam ispravila grešku,pošto sam ponovila gradivo---nije loša ova polemika ,jer podstiče učenje......

Last edited by uspavana; 25-03-2008 at 01:45..

Old 23-03-2008, 20:48   #174
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Da konacni dispozitor je planeta koja vlada svim ostalima kroz dispoziciju ako samo jedna ne spada pod njenu vladavinu ne moze se smatrati KONACNIM-ali to ne umanjuje njenu snagu kao ,,vecinskog" dispozitora
Cor-
sve sto bih napisao vodilo bi u polemiku oko spoljnih planeta,ja ih koristim kao suvladare (skorpije,vodolije i riba) dok prednost dajem tradicionalnim vladarstvima

Old 23-03-2008, 20:50   #175
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Da konacni dispozitor je planeta koja vlada svim ostalima kroz dispoziciju ako samo jedna ne spada pod njenu vladavinu ne moze se smatrati KONACNIM-ali to ne umanjuje njenu snagu kao ,,vecinskog" dispozitora
Cor-
sve sto bih napisao vodilo bi u polemiku oko spoljnih planeta,ja ih koristim kao suvladare (skorpije,vodolije i riba) dok prednost dajem tradicionalnim vladarstvima
da slazem se sa tobom oko toga.
POstoje oba stava, pa sada, ko sta voli, ili ko u sta veruje...ili smatra istinom
suvisno je da o tome ovde raspravljamo.

Samo me interesuje, ukoliko je pluton u skorpionu, da li ga racunas konacnim dispozitorom ili ne?

Old 23-03-2008, 20:57   #176
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
e devojke sada ste me bas sludele...

emili,da kažem i za tebe pošto sam malo pogledala knjige......

ti nemaš konačnog dispozitora,jer merkura dispozituje venera i opet sve u krug.a mesec ti jeste u sedištu ,ali je usamljen i ne dispozituje nijednu planetu ,tako da se ne može smatrati konačnim dispozitorom.

to nije ništa loše,u mnogo horoskopa nema konačnog dispozitora..

Old 23-03-2008, 21:01   #177
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
emili,da kažem i za tebe pošto sam malo pogledala knjige......

ti nemaš konačnog dispozitora,jer merkura dispozituje venera i opet sve u krug.a mesec ti jeste u sedištu ,ali je usamljen i ne dispozituje nijednu planetu ,tako da se ne može smatrati konačnim dispozitorom.

to nije ništa loše,u mnogo horoskopa nema konačnog dispozitora..
Ako je mesec u raku, tj u sedistu, on je konacni dispozitor!
Planeta u sedistu je konacni disp.

Nema veze ako nema vise ni jednu u raku, pa mesec nema sta da dispozituje.

Da li gresim?

Old 23-03-2008, 21:02   #178
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Joj baš mi je drago da bar oko toga nemoram puno dumat...

Venera mi je na koncu dispozitor svega,osim Mjeseca koji je u svom sjedištu i pri tome ne vlada nikom (samo sebi) ...

Old 23-03-2008, 21:08   #179
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21
Cor-

Quote:
da slazem se sa tobom oko toga.
POstoje oba stava, pa sada, ko sta voli, ili ko u sta veruje...ili smatra istinom
suvisno je da o tome ovde raspravljamo.

Samo me interesuje, ukoliko je pluton u skorpionu, da li ga racunas konacnim dispozitorom ili ne?
DA racunam ga kao konacnog dispozitora kao i neptuna i urana ali uvek posmatram,marsa,saturna,i jupitera dok obrnuto ne ,sto ne znaci da necu obratiti paznju na to-cak suprotno,dobra je tema za razmatranje,inace spoljnje planete posmatram cesto kao nadvladare srodnih planeta NEPTUN(venere i meseca) Uran(jupitera ,i merkura) i pluton(saturna i marsa)

Old 23-03-2008, 21:10   #180
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Standardno

Quote:
DA racunam ga kao konacnog dispozitora kao i neptuna i urana ali uvek posmatram,marsa,saturna,i jupitera dok obrnuto ne ,sto ne znaci da necu obratiti paznju na to-cak suprotno,dobra je tema za razmatranje,inace spoljnje planete posmatram cesto kao nadvladare srodnih planeta NEPTUN(venere i meseca) Uran(jupitera ,i merkura) i pluton(saturna i marsa)
zasto?
Jel zato sto je venera egzaltirana u ribama(neptunovo sediste)
Mars u jarcu(saturnovo sediste)
A za plutona mi nije jasno...(mozda nadvladar u smislu da je mnogo jaci od marsa, slican-ne isti i mnogo jaci i zato sto vladaju istim znacima...)
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules