ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-06-2016, 12:05   #946
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Nije zlato sve što sija

U samom dizajnu bilo koje vrste ima jako malo dizajna (estetike/lepog) sve se svodi na to kako doći do nečega idejno/materijalno, od čega napraviti, kako izvesti, kojom tehnikom nešto odraditi. Prema ovim komponentama se formira oblik (estetski izgled) a na kraju za to ostane vrlo malo prostora.
Mnogo ljudi web design povezuju sa kreativnošću a to je zapravo čist web development i front end programming.

Da bi se znao grafički dizajn mora se poznavati hemija, tehnologija štampe, štamparstvo, tipografija, tehnologija papira. Tek onda dolazi estetika.

Tako da što se tiče dizajna, to je spoj materije/oblika (Sa), tehnologije(Me) i hiponotisanje mase- kako privući pažnju na proizvod/reklamu/sajt/kostim (Mo).
Konkretno grafički dizajn bi bio vladar asc u interesantom aspektu sa Ve(čisto natusu da da osećaj za lepo), Me u nekoj kombinaciji sa Sa.
Da slažem se, ljudi ne shvaćaju da dizajn nije samo puka estetika i "šminka".
Isto kao što se ni alfa & omega fotografije nije u "kupiti veliki, fensi fotoaparat i okinuti". Ima nešto i u svjetlu, uglu, aperturi, brzini okidača, osjetljivosti senzora na svjetlost itd.

Međutim, u svakom vidu vizuelnog izraza, sama estetika je jednako važna kao i ostali segmenti - masu (Mo), hipnotišemo najprije tom vizuelnom komponentom.
Publika je površna, kada gledaju modnu reviju, reklamni plakat, brošuru, vizit karte ili fotografije, najviše pažnje im upravo privlači taj vizuelni aspekt i sklad, malo ko duma i razbija glavu koliko se sam dizajner ili fotograf preznojio i namučio dok je realizovao konačni proizvod.

I sama vizuelna komponenta mnogo je slojevitija & složenija nego što se na prvu čini; boje (odnos/slaganje boja - analogne, komplementarne, razdvojene komplementarne, trijadne, tetraedarne), kvalitet & kvantitet), ritam, kontrast, harmonija, simetrija.

Zato sam, Veneru, kao "predstavnicu" umjetnosti u širem smislu najprije uzela u obzir, uslijed konekcije dizajna sa vidovima umjetničkog/kreativnog izraza tipa slikarstvo & fotografija (koji često znaju biti implementirani unutar samog dizajna), odnosno radi vizuelnog načina prenosa "poruke" (ideje, misli, osjećaja) & komunikacije sa publikom putem čula vida

the natal chart
Submit to Digg   Deveta kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-06-2016, 14:47   #947
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Donekle se slažem sa tobom, a odnekle ne

Proizvod prodaje štos, ne estetika. Dobar slogan te navede da razmišljaš o njemu, izazove ti reakciju. Pored lepog zaključiš da je lepo i produžiš. Ja mogu da se kladim da će se pre podati makaze koje na sebi imaju nastavak za selotejp, jer nam u većini slučajeva trebaju makaze za selotejp, ovo je proizvod 2u1 i spada u kancelarijski materijal... wow pogođeno je više grupacija na tržištu. Ovaj proizvod nije "lep" ali će biti prodavaniji od "lepih" makaza koje su samo makaze- to je dobar dizajn.

Što se mene tiče bitna je forma- Sa u kombinaciji sa Ve, ipak i ona vlada oblikom. Me- tehnika, logika, special mindset u kombinaciji sa Mo.

Zapenila sam jer mi je ova tema bolna lol Tako da stajem

Old 24-06-2016, 15:53   #948
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Donekle se slažem sa tobom, a odnekle ne

Proizvod prodaje štos, ne estetika. Dobar slogan te navede da razmišljaš o njemu, izazove ti reakciju. Pored lepog zaključiš da je lepo i produžiš.
Definitivno mislim da vizuelno, forma, oblik, bla bla bla privlače pažnju, ali sadržaj & funkcionalnost prodaje proizvod

Da je Milka bljutava čokolada za kuhanje, ne bi je "prodavala" ni dijamantna ambalaža, a kamoli lijepi ljubičasti omot Međutim, nažalost, živimo u plitkom & površnom svijetu, gdje vizuelni segment (možda ne prodaje proizvod, niti zadržava pažnju/odanost auditorija dugoročno) na prvu privlači pažnju i navodi na tu probnu konzumaciju proizvoda.

Međutim, estetika i funkcionalnost se ne moraju nužno poništavati, između i istovremeno lijepog & toplog kaputa i bezličnog ovčjeg runa/medvjeđeg krzna, svako će odabrati prvo. Ista stvar i sa ambalažama (Milka), kućanskim aparatima, namještajem, prevoznim sredstvima, nekretninama (dizajn interijera) itd.

the natal chart

Old 24-06-2016, 17:18   #949
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Snupy, jel ti imaš neke veze sa grafičkim dizajnom? Pitam jer imaš sve od ponuđenog
Uran i Neptun u 9.kući, opozicija Venera vladar asc.
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-06-2016, 18:15   #950
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Snupy, jel ti imaš neke veze sa grafičkim dizajnom? Pitam jer imaš sve od ponuđenog
Uran i Neptun u 9.kući, opozicija Venera vladar asc.
Srednjoškolsko obrazovanje mi je grafički dizajner (ali me to nije nikad zanimalo, neću se time bavaiti)
Fakultetsko industrijski dizajner

....
Old 09-07-2016, 22:50   #951
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Obradovala si me....daj boze da bude tako....bar se ja nadam....a prva kuca haos....

Vreme prolazi a od inostranstva nista.....

Old 11-07-2016, 21:14   #952
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Vreme prolazi a od inostranstva nista.....
Kraj 2016.,dobra prilika, vidiš i sama...

Old 20-07-2016, 16:50   #953
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Dobra prilika za sta?

Old 20-07-2016, 17:03   #954
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

pa za inostranstvo. mi u bijeli svijet a sirijci kod nas.

Old 20-07-2016, 21:21   #955
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

ja ne znam zasto ljudi pricaju napamet. ako nista drugo bar sam svoju kartu apsolvirala, pa mi je lakse razumeti janjinu. isti dan, ista godina. polozaj planeta skoro identican.

Svi se zalete da joj proricu inostranstvo, jer joj je Asc.vladar VE u Strelcu u 3. Da bi potpirili njene zelje? A njen sm natal ne pokzuje dovoljno akcije, da bi sve to pretocila ili sama ustala i rekla " odo ja"?! Ako vrlo lako moze da ode, zasto vec nije? U 35god.zivota jos nije otisla, ne znaci da nece ALI - zar niko ne vidi da joj je vladar 9 polja Merkur RETRO i da ide u aplikaciju Saturnu - koji joj je vladar mesta rodjenja? I da joj je JMC upravo u natalnom 4 polju?

Mislim da je odlicno i to sto se ona pomerila iz samog mesta rodjenja i time se pronasla s vladarem Asc. u 3. Niko i nigde ne kaze da je Strelac nuzno druga DRZAVA, inostranstvo.

Old 20-07-2016, 21:25   #956
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:

Proizvod prodaje štos, ne estetika. :
Proizvod prodaje estetika u najvećojmeri, koja je i univerzalna vrednost za sve ljude na svetu

Old 20-07-2016, 21:27   #957
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

ja ne znam zasto ljudi pricaju na pamet. ako nista drugo bar sam svoju kartu apsolvirala, pa mi je lakse razumeti janjinu. isti dan, ista godina. polozaj planeta skoro identican.
Svi se zalete da joj proricu inostranstvo, jer joj je Asc.vladar VE u Strelcu u 3. Pa kao eto vrlo lako moze da ode. U 35god.zivota jos nije otisla, ne znaci da nece ALI - zar niko ne vidi da joj je vladar 9 polja Merkur RETRO i da ide u aplikaciju Saturnu - koji joj je vladar mesta rodjenja.

Mislim da je odlicno i to sto se ona pomerila iz samog mesta rodjenja i time se pronasla s vladarem Asc. u 3. Niko i nigde ne kaze da je Strelac nuzno druga DRZAVA, inostranstvo.

Old 19-10-2016, 18:40   #958
Dejna
Početnik

Dejna's Avatar

Dejna je offline
Registrovan: Oct 2016
Dejna je na dobrom putu
Standardno

Da li bi neko mogao da mi kaze ima li sanse sledece godine da studiram u inostranstvu, a zanima me i da li je politika dobar izbor ili bi mi bolje isli jezici. Hvala unaprijed.

evo datum 07.08.1996 08 20h u podgorici, posto ne mogu nesto da podesim potpis.

Last edited by Vojvotkinja; 21-10-2016 at 09:53..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules