ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-07-2017, 16:01   #1081
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
Jarac i Sa je bez izuzetka zatvorenost/povučenost/konzervativnost, pa makar bio i u ekstravagantno-egzibicionističkoj Vodoliji.
a u Vodoliji mu je i sedište, pa je svoj na svome i može slobodno da bude takav - sam.
društven je, ali kako? da bude sam u kući, da do njega niko ne može, a da ipak zna šta ima u Laosu. kako će to? pa visiće na netu i pričaće sa ljudima u grupi i zadovoljio je da je sam, a u društvu.
možda nije tako tradicionalno zatvoren kao Jarac, ima neki svoj kvrcnuti drajv što ga vozi, pa i ističe, ali ipak je to daleko od isticanja u smislu pokazivanja/šepurenja i da je "na glasu".
za njega se pročuje, ali na kraju. recimo kad konačno odluči da na svetlost dana iznese neki patent/idejno rešenje/projekat za neki solarni bicikl, za osobe sa invaliditetom za koji niko pojma nije imao da je uopšte i radio na njemu. na taj način je opet doprineo široj zajednici, društvu. humano je pomogao. a do tada, dok ideja ne sazri, sve to je bilo negde iza 4 zida rađeno, u 3 ujutru, u tišini da ga niko ne vidi i ne čuje na čemu radi.
mislim snupy na tvoj MC.
Rijanon sve onako kako si opisala, osim dela gde je opis da visim na netu. Ne volim internet druženja, internet poznanstva, veza na daljinu i tako to. Call me crazy ali osobe koje započinju vezu preko fb smatram nižim vrstama (žao mi je ako se neko prepozna). Tako da sam baš konzerva.

Ovde smo se dotakli drugih tema a ne MC, ali dok je diskusija kvalitetna dobro je
Advertisement

Old 02-07-2017, 17:04   #1082
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

pa, dobro. držimo se opisa MCa -10. kuća, nisam mnogo off
pisala sam onako kako mi se metafora odmotavala pred očima, fino ako sam "ubola".

da, ne mora net (mada to jeste prva asocijacija na Vodoliju), ali suština je želiš da si u društvu ili deo njega, a opet istovremeno da si iza kulisa. ne veze (emotivne) nego sam kontakt sa svetom, društvom. kao u primeru sa solarnim bajsom. pa evo i ovaj primer foruma.
generalno svet je sve više onlajn, a počinje doba Vodolije.

Old 17-02-2018, 17:50   #1083
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Mesec i Neptun na MC mogu da daju prepoznatljivost masama ljudi. Posto vladar Jupiter ide u 7 u znak vage naglasava neki javan posao ili rad sa javnim licnostima, sklapanje ugovora, 1-1 odnos. Sa trigonom sunca iz 12 opet ne tako direktno nego preko posla (sunce vl 6) vezanog za internet i svih vidova novih tehnologija. Sa konjukcijom vl 10 i Saturna iz 11 moze da donese dobit od nekih organizacija, udruzenja, dosta poslovnih ljudi kao korisnika.
Submit to Digg   Deseta kuca Reply With Quote

pozz
Old 17-02-2018, 18:39   #1084
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno pozz

Quote:
Originally Posted by Filip VIdi Poruku
Mesec i Neptun na MC mogu da daju prepoznatljivost masama ljudi. Posto vladar Jupiter ide u 7 u znak vage naglasava neki javan posao ili rad sa javnim licnostima, sklapanje ugovora, 1-1 odnos. Sa trigonom sunca iz 12 opet ne tako direktno nego preko posla (sunce vl 6) vezanog za internet i svih vidova novih tehnologija. Sa konjukcijom vl 10 i Saturna iz 11 moze da donese dobit od nekih organizacija, udruzenja, dosta poslovnih ljudi kao korisnika.
Koju kartu ovo izanalizira?

Old 23-04-2019, 18:55   #1085
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Pozdrav svima

Dugo me nije bilo.
Anyway, imam pitanje vezano za posao/karijeru.

Naime, od marta 2018. godine radim u jednoj državnoj instituciji, odnosno organu uprave. Recimo da je to iskustvo do sada bilo više negativno, nego pozitivno.

Definitivno NE vidim sebe tu na duže staze, najviše radi monotone i repetitivne prirode samog posla, ali i radi sistema gdje je svako bez dobrog fuckin' političkog ili rodbinskog zaleđa dobro naj**bao.

Uglavnom, ne bih voljela najveći dio, tj. najplodonosnije godine karijere provesti u državnoj službi, pa ako je neko voljan da pogleda šta me generalno (s akcentom na narednih nekoliko godina) očekuje na na polju karijere/posla.

the natal chart

Old 25-04-2019, 02:32   #1086
Riba
Početnik

Riba's Avatar

Riba je offline
Registrovan: Jul 2018
Riba je na dobrom putu
Standardno

Šta hvali tomu poslu ?? Šta vam rade na poslu!?
Ne slažete se sa zaposlenima ???

Sve najbolje

Old 25-04-2019, 14:05   #1087
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Riba VIdi Poruku
Šta hvali tomu poslu ?? Šta vam rade na poslu!?
Ne slažete se sa zaposlenima ???

Sve najbolje
Koje su većini ljudi primarne asocijacije na državnu službu?

Politiziranost, perfidnost, dvostruki standardi, konzervativnost, repetitivnost, monotonija, nemogućnost napredovanja. Eh da ... male plate.

Sve navedeno mi smeta, jer nisam lik koji se uklapa u taj film. Preko male plate bih prešla da je u pitanju zdraviji sistem i zdravije okruženje, ali s obzirom na navedeno - nisam zadovoljna i ne ostaje mi se tu.

the natal chart

lllll
Old 27-04-2019, 13:36   #1088
Riba
Početnik

Riba's Avatar

Riba je offline
Riba je na dobrom putu
Standardno lllll

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Koje su većini ljudi primarne asocijacije na državnu službu?

Politiziranost, perfidnost, dvostruki standardi, konzervativnost, repetitivnost, monotonija, nemogućnost napredovanja. Eh da ... male plate.

Sve navedeno mi smeta, jer nisam lik koji se uklapa u taj film. Preko male plate bih prešla da je u pitanju zdraviji sistem i zdravije okruženje, ali s obzirom na navedeno - nisam zadovoljna i ne ostaje mi se tu.
Zar se ne može napredovati u državnoj !
E sad, zavisi ko vas je zaposlio, kako ste prošli konkurs i šta radite tamo,

Old 28-04-2019, 14:14   #1089
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Zar se ne može napredovati u državnoj !
E sad, zavisi ko vas je zaposlio, kako ste prošli konkurs i šta radite tamo,
Mah, zna se kako se prolaze javni konkursi... Ama baš niko nije s neba pao u državnu službu.
E sad, stvar je u tome što je moja štela bila osoba izvana, koja je tu “veliku” uslugu učinila više radi nekih usluga koje je dugovala, ne radi neke buduće koristi.
Strica, tetku, kuma, kumu, bližih porodičnih prijatelja itd. u mreži državnih institucija, uključujući i moju instituciju nemam.
Članovi/ice uže i šire porodice nisu u političkim vodama, većinom su u zdravstvu i edukaciji.
Kad u takvim okolnostima dođeš u državnu instituciji, ne samo da možeš zaboraviti na napredovanje, već si iz-dana-u-dan izložena raznoraznim sitnim napadima, po svim mogućim osnovama.

Da ja volim taj tip posla i da vjerujem u instituciju i sistem u kojem radim..sve bih to daleko lakše i brže svarila. Ali kako to nije slučaj, iskreno se nadam da mi taj posao nije dugoročno u zvijezdama.

the natal chart

zzzz
Old 28-04-2019, 17:01   #1090
Riba
Početnik

Riba's Avatar

Riba je offline
Riba je na dobrom putu
Standardno zzzz

Quote:
Mah, zna se kako se prolaze javni konkursi... Ama baš niko nije s neba pao u državnu službu.
E sad, stvar je u tome što je moja štela bila osoba izvana, koja je tu “veliku” uslugu učinila više radi nekih usluga koje je dugovala, ne radi neke buduće koristi.
Strica, tetku, kuma, kumu, bližih porodičnih prijatelja itd. u mreži državnih institucija, uključujući i moju instituciju nemam.
Članovi/ice uže i šire porodice nisu u političkim vodama, većinom su u zdravstvu i edukaciji.
Kad u takvim okolnostima dođeš u državnu instituciji, ne samo da možeš zaboraviti na napredovanje, već si iz-dana-u-dan izložena raznoraznim sitnim napadima, po svim mogućim osnovama.

Da ja volim taj tip posla i da vjerujem u instituciju i sistem u kojem radim..sve bih to daleko lakše i brže svarila. Ali kako to nije slučaj, iskreno se nadam da mi taj posao nije dugoročno u zvijezdama.
Lako je rješiti, nađi drugi posao koji znaš da radiš

Old 28-04-2019, 18:59   #1091
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

Marsh mislim da bi te tek mogla zadesiti neka konkretna situacija na poslu koja ce te jos vise dovesti do vaganja i razmisljanja, rekla bih da ces mijenjati posao kroz ovih godinu i po nadalje. Oprez samo u komunikaciji s drugima lako dodje do pokvarenog telefona ali i razmirice.

Old 28-04-2019, 20:29   #1092
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Lako je rješiti, nađi drugi posao koji znaš da radiš
Hmmm...ne znam jesi me pogrešno shvatila ili provociraš, ali za slučaj da je prva opcija u pitanju;
Nije problem što ja “ne znam” obavljati administrativne poslove, već što osjećam odbojnost prema istim, kao i prema instituciji i cjelokupnom birokratskom i politiziranom sistemu u koji sam upala.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-04-2019, 20:40   #1093
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Marsh mislim da bi te tek mogla zadesiti neka konkretna situacija na poslu koja ce te jos vise dovesti do vaganja i razmisljanja, rekla bih da ces mijenjati posao kroz ovih godinu i po nadalje. Oprez samo u komunikaciji s drugima lako dodje do pokvarenog telefona ali i razmirice.
Imam ja još radno-poslovnih aktivnosti mimo državne službe. Nekad od druge polovine 2017., u jednoj NVO naučne prirode radim na popularizaciji, implementaciji i promociji STEM dječijih škola. Čak i vodim jednu od škola, odnosno dječiju školu astronomije.
Baš sam se pronašla u edukaciji dječice i edukaciji generalno.

S tim što smo imali dosta problema tokom čitave 2018., vezano za finansije i ljudske resurse. Ali kad i ako se u toj NVO stvari stabilizuju, neću se sekunde dvoumiti da državnoj službi kažem pa-pa.

the natal chart

ooooooooopppppp
Old 28-04-2019, 21:23   #1094
Riba
Početnik

Riba's Avatar

Riba je offline
Riba je na dobrom putu
Standardno ooooooooopppppp

Quote:
Hmmm...ne znam jesi me pogrešno shvatila ili provociraš, ali za slučaj da je prva opcija u pitanju;
Nije problem što ja “ne znam” obavljati administrativne poslove, već što osjećam odbojnost prema istim, kao i prema instituciji i cjelokupnom birokratskom i politiziranom sistemu u koji sam upala.
A što bih ja provocirala nekoga ko mi nije ništa, ko me ne zanima !??

AKo ovako shvataš lično odnos u državnoj, nije čudno što ne možeš tamo i što osjećaš "odbojnost". Nisu tamo mama i tata da nam idu uz dlaku, nego se mora raditi.

SLučajno znam kako se rade odgovorni poslovi u državnoj, ali, ne radi i ne misli svako isto.
Znači, ne umišljaš nego radiš, ako ne možeš, napustiš posao i nadješ drugi.
Zar nije to logično ?

Srdačan pozdrav

Old 28-04-2019, 23:11   #1095
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
A što bih ja provocirala nekoga ko mi nije ništa, ko me ne zanima !??
Hmmm ... možda si kao, prema sopstvenim riječima, relativno uspješna državna službenica moj opis državne službe doživjela kao lični napad na sopstveno radno mjesto, karijeru i životne izbore, pa si moje "ne volim posao koji radim" interpretirala kao "ne znam da radim posao koji trenutno radim".

Quote:
AKo ovako shvataš lično odnos u državnoj, nije čudno što ne možeš tamo i što osjećaš "odbojnost".
Može bit'. Može bit' da u 9 od 10 slučajeva stvari jesu lične ... po nekoj osnovi.

Quote:
Nisu tamo mama i tata da nam idu uz dlaku,
Pa da, nisu mama i tata, ali jesu stričevi i strine, ujaci i ujne, kumovi i kume i sl.

Quote:
SLučajno znam kako se rade odgovorni poslovi u državnoj, ali, ne radi i ne misli svako isto.
Ima i u mojoj instituciji veoma marljivih, odgovornih i profesionalnih pojedinaca, koji su psiho-fizičko zdravlje ostavili za radnim stolovima. Gle čuda, takvi najmanje i najrijeđe napreduju.

Quote:
Znači, ne umišljaš nego radiš, ako ne možeš, napustiš posao i nadješ drugi.
Znaš kako kažu ... kad si u Rimu i imaš osjećaj da iza tebe ulicom hodaju Rimljani i Rimljanke, taj feeling je daleko od "paranoje".

Ukoliko planiraš ostajati u državnoj službi, da znaš da su fraze tipa "umišljaš" inače veoma svojstvene sociopatima - kojih je veliki broj visokopozicioniran i u političkim vodama.

Quote:
Srdačan pozdrav
Također. I da nam jednog dana "dobaciš" do direktorice trenutne ili slične institucije.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules