ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-07-2007, 11:08   #106
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

SA
Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Hvala ti Dorjanice, i molim te, da bude, simpatican, obrazovan, bogat, darezljiv, veran, posten, iskren, duhovit, i da gleda u mene ko u Boga

Eh, snovi, pusti snovi
Slatka mozemo da se dogovorimo i oko boje ociju.. Ja licno preferiram zelene.... Al sto su retke...

Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2007, 13:45   #107
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dorijana VIdi Poruku
Asc Ovan - Ma u II
Ekstravertan, tvrdoglav, obicno lako zapocinje posao, ali teskoce nastaju kada treba da ga zavrsi, jer mu stvari brzo dosade. Sam sebi izgradjuje sistem vrednosti i moguce je da uopste ne postuje konvencije i ono sto se od njega ocekuje.

II Bik - Ve u X/Ma
Voli luksuz i vazno mu je da je materijalno obezbedjen. Dobar smisao za prakticno. Pronalazenje vlastitog identiteta i uspeh na poslu su najvaznije stvari pri utvrdjivanju sistema vrednosti. Moguca je podrska od strane oca u sticanju prihoda.Sposoban je da dobro zaradjuje.

III Blizanci - Me u XI /Mo
Radoznao, brzog uma, vesto koristi reci, moguce je da dosta vremena provodi sa bracom i sestrama, ili da je odgovoran za njih.Prijatelji mogu biti vrlo vazni u njegovom zivotu, ali postoji mogucnost cestih nesporazuma sa prijateljicama. Moguca su cesta kratka putovanja.
IV Rak - Mo u III
Emotivac, tradicionalista, moguce da je rano napustio roditeljski dom, ali su mu koreni nuzni. Jak moralni uticaj roditelja. Moguce da vodi racuna o nekoj zenskoj osobi iz porodice. Braca i sestre igraju vaznu ulogu u roditeljskom domu(pre sestra) i moguce da nije najsrecniji zbog toga.

V Lav - So u XII
Zudi za paznjom i moze izgledati kao da samo misli na zadovoljstva i igru, ali se hrabro hvata u kostac sa svim nedacama. Cesto nalazi zadovoljstvo u usamljenosti i ozbiljnom istrazivanju stvari vezanih za proslost.

VI Devica -Me u XI
Rodjeni istoricar, opsednut redom, spreman da sluzi drugima, vazno mu je da radi jer u suprotnom neiskoriscena energija moze da se pretvori u frustracije i da ugrozi zdravlje. Druzi se sa prijateljima koje je upoznao na poslu, moguce da za nekog prijatelja i radi.

VII Vaga - Ve u X
Ima izrazenu potrebu za partnerom, deluje kao da postavlja visoke standarde i kao da je sklon stalnom prosudjivanju ljudi, nuzno je da partner bude prijatan i ljubazan. Moguce je da se nece previse truditi da ugodi partneru i oko odnosa uopste. Partner ce dosta pomoci oko karijere podsticuci ga da ide dalje.

VIII Skorpija - Pl u VIII
Moguce je da ima kompleks inferiornosti koji pokusava da razresi prihvatajuci sve moguce rizike i na taj nacin se izlaze opasnosti. Dobro se snalazi po pitanju novca, i moguce je da sa obe noge stoji na zemlji izbegavajuci neshvatiljive stvari.Moguce da sebe predstavlja kao macho tipa, potencirajuci svoju seksualnost.

IX Strelac - JU u XII/Sa0Ur
Vazno je da vodi racuna kako ne bi dosao u probleme sa zakonom, mada je vladar u XII kuci 0Asc, sto mu daje izvesnu zasticenost. Moguce da je u mladosti bezao od kuce.Pogled na svet bazira na sopstvenim osecanjima i snagu crpe iz sopstvenih ubedjenja. Moguca su putovanja u daleke krajeve.

X Jarac - Sa u IX/Ne
Visoke aspiracije, moguce da je otac odigrao vaznu ulogu u njegovom zivotu,ali njihovi odnosi nisu najbolji. Moguce da je otac imao problema sa alkoholom. Retko pravi kompromise po pitanju svojih ideja i ideala. Moguce da ce posao zahtevati cesta putovanja ili da ce birati posao koji to omogucava.

XI Vodolija - Ur u IX/Me, Ve
Ima mnogo prijatelja, ali je otvoren u nastupu i buduci da mu vrlo brzo dosade stvari, moguce da prijateljstva nisu dugorocna. Bira prijatelje slicnih pogleda na svet, ali moguce je da su i dobrim delom njegovi prijatelji iz drugih zemalja.

XII Ribe - Ne u X / So, Ju
Na prvi pogled nastupa silovito, ali tako zapravo krije svoju osecajnu prirodu, povremeno mu je potrebno da bude sam kako bi napunio baterije. Moguce je da su mu se u zivotu cesto desavala razocarenja ili zbog toga sto sebe potcenjuje ili zbog toga sto lose procenjuje druge ljude.

Eto toliko videh.
Hvala ti puno,puno. ide ti pusa Vratim ti jednom prilikom,naravno ako ikako budem mogla i znala

kad dodjem na red...
Old 24-07-2007, 14:47   #108
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Wink kad dodjem na red...

O Dori, mocni wizard-u , kada zavrsis drage mi koleginice, i ako ti ostane vremena i volje, volela bih i meni nesto da iskuckas, jako si precizna, sazeta, bas ono sto treba da se kaze, bez suvisnih i suvoparnih opisivanja...ja cu zapoceti sama, mozda i potreFim kako ti to radis...priznajem da na ovu temu do sad nisam obracala previse paznje, ali kad ovako lepo pises, bas si me zainteresovala...samo mi Fali objektivnosti

AC - Ovan / MA u V kuci (Lav) / Sunce
Sportski tip po izgledu, talasasta kosa, energican, sa smislom za humor, dosta razlicitih interesovanja, ispunjeno slobodno vreme (vise hobija), ponosan, tvrdoglav, "pomalo" egoista, teznja ka uspehu, humana crta

II kuca - pocetak u Ovnu, nastavak u Biku / MA u V kuci, VE u III kuci / Hiron
Bitne su mu materijalne stvari u zivotu, ali voli da trosi novac na provod, svojim trudom i radom stice dobra, moguce i kroz neku vrstu trgovine ili pak preko rodjaka, mogucnost prevare (pomalo naivan, veruje ljudima)

III kuca - pocinje u Biku, proteze se kroz Blizanca, zavrsava u Raku / Venera
Odrzava vezu sa bracom, sestrama, cesta kraca putovanja, pricljiv (jako) i time privlaci suprotan pol, istinu ume da zaobidje, govori telom, izrazena mimika

IC - pocinje u Raku, zavrsava u Lavu / Mesec u XI kuci / Fortuna, Juno
Porodica mu je jako bitna, prijateljski odnos sa roditeljima, dom otvoren za prijatelje, stalno posecen, ponosan na svoj dom

V kuca - pocinje u Lavu, zavrsava u Devici / SO u I kuci / Jupiter,Mars i SMC
Voli decu, bice ponosan roditelj, vise dece, mnogo interesovanja pa stoga i par hobija (mogu biti neka vrsta sporta ili igra), ljubavni zivot jako dinamican, mnogo kracih vezica, osvajac po prirodi

VI kuca - Devica / ME u XII kuci / Saturn, Lilit
Po pitanju posla je veliki detaljista, zahteva savrsenstvo i od sebe i od drugih, posao vezan za analitiku, cifre, papire, trgovina ili cak i doktor, uspeh dolazi kasnije

VII kuca - Vaga / VE u III kuci / Pluton
Dragu upoznaje preko nekog kraceg puta, rodjaka ili pak nesto u simbolici osnovne skole, trazi sklad, harmoniju u braku, a pre svega odlicno razumevanje, toleranciju i dobru komunikaciju, pomalo sudbina mesa prste, izuzetno jaka osecanja (cas ruse,cas stvaraju)
.
.
.
toliko od mene...Dori cekam da ti kazes svoje, ne merem biti objektivna, pa to ti je... ti kad budes imala vremena, zvirni...HVALA unapred!

jub od sudbinice
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 24-07-2007, 15:54   #109
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Moram nesto da pitam i verovatno ce zvucati mnogo glupo, ali moram, jer me to cacka: ukoliko znamo neku osobu, opis po derivatnim kucama se slaze, koliko ta prica treba da se slaze sa njegovim/njenim natalom? Navescu primer: po derivatnim kucama, moj buduci bi trebao mnogo da voli parice, jer mu je Venera u tom slucaju u 2. kuci u Blizancima, ali da li tada treba da se ispostuje simbolika te kuce i kako se to vidi kroz njegov horoskop, s'obzirom da je njemu na pr. Venera u 3. kuci u Vagi (ili u prevodu: na kracem putovanju, preko brace, sestara)? Jer onda on nije taj (upoznali smo se preko posla).

Uf, ne znam da li ste uopste razumele sta pitam, ali se nadam da bar neko jeste.

Old 24-07-2007, 16:22   #110
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Ako sam dobro shvatila..pitas da li tvoj natal, tj.raspored kuca i planeta od VII/IX kuce treba da odgovara njegovom rasporedu kuca i planeta od Asc?
Elem, ako sam dobro shvatila pitanje..odgovor je ne. Cek da pogledam u natal svog bivseg..E jbg..ovde igrom slucaja postoji poklapanje...gazda od VII u III. Al ajmo sa druge strane. Njemu je Asc u Ribama, sto se apsolutno ne poklapa sa mojim Strelcem na Asc. Mo mu je u Vagi, Ve u Devici...mislim, moji Mo i Ve u Ovnu nemaju apsolutno nikakve veze sa tim da se ne lazemo. U bem ti zivot, tek sad videh egzaktnu konjukciju njegovog Mo sa mojim Pl. No dobro, ne bavim se mnogo natalima bivsih, daleko mi zanimljiviji ovaj aktuelni.
Elem, ne mislim da apsolutno ne moze da se to dvoje potrefi, ili je verovatnoca tako mala da je zanemarljiva.
Mislim, uzmi sa izvesnom rezervom..moje skromno misljenje.
Sudbinice cu kuckam, cu kucam...

Old 24-07-2007, 16:25   #111
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
...ali da li tada treba da se ispostuje simbolika te kuce i kako se to vidi kroz njegov horoskop, s'obzirom da je njemu na pr. Venera u 3. kuci u Vagi (ili u prevodu: na kracem putovanju, preko brace, sestara)? Jer onda on nije taj (upoznali smo se preko posla)...
pa vrlo je tesko precizno pogoditi, simbolika je to... puno je znacenja...
i valjda sama odlucujes 'da li je on taj'...nemoj da te sanjam

Old 24-07-2007, 16:25   #112
saturnova kci
Švrća

saturnova kci je offline
saturnova kci je na dobrom putu
Standardno

Viksi, ja ti ne mogu pomoći, ali vidim da tu već ima cura koje se u tome snalaze kao ribe u moru, pomoći će ti, a nadam se da ću po toj temi i ja doći na red, makar mi još ni taj sistem koji se zove DERIVATNE KUĆE nije ,,legao,,, ne razumijem kako se savlađuje ta vještina tumačenja horoskopa...Ali, cure će to sve napraviti. Sigurno!

razumela!
Old 24-07-2007, 16:49   #113
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Talking razumela!

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Moram nesto da pitam i verovatno ce zvucati mnogo glupo, ali moram, jer me to cacka: ukoliko znamo neku osobu, opis po derivatnim kucama se slaze, koliko ta prica treba da se slaze sa njegovim/njenim natalom?
Uf, ne znam da li ste uopste razumele sta pitam, ali se nadam da bar neko jeste.
viksi, kolegice su vec odgovorile, ali ajde i ja da kazem nesto: precizno nema sanse da se potrefe planete (kod tebe,DERIVATNE KUCE sa njegovim NATALNIM, tj. kod tebe VE u VIII, kod njega u II kuci, jer bi to bile sve same opozicije...), ali simbolika moze i te kako: ako sam gledala pravi natal (njegov), njemu je vladar II kuce ME u I kuci, a po tvojim derivatnim kucama, vladar njegove II kuce je ME, a VE,MA i SA su tu...velika je to simbolika i to se moze gledati...nadam se da si razumela odgovor...

jub od sudbinice

P.S. Dori, HVALA dusho, kuckaj ti meni, pa cu ja tebi
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 24-07-2007, 16:55   #114
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Moracu da proucavam. HVALA, devojke, i skapirale ste sta sam htela da pitam. Puno HVAJA

I sve Vas puno jubamDIVNE ste!

tinna
Old 24-07-2007, 22:00   #115
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno tinna

I Blizanci - Me u V
Prilagodljiv, praktican, brzo zakljucuje, retko se desava da je grub u nastupu, duhovit, otvoren, voli sport, avanturista.

II Rak - Mo u XII /Sa
Uvek cuva novac za crne dane, ali kada je emotivno angazovan spremno daje i emotivno i materijalno. Prirodan dar za bavljenje nekretninama i trgovinom.Moguce je da radi u nekoj izolovanoj instituciji ili nesto u privatnom aranzmanu.Bez obzira na sposobnost da zaradi novac, uvek strahuje od nemastine, a postoji mogucnost i da ima problema sa naplatom onoga sto je zaradio.

III Lav - So u IV
Ambiciozan i preduzimljiv, bistrog uma u stalnoj potrazi za znanjem. Voli da cita i dobro je informisan, duhovit, pronicljiv i lepo se izrazava. Postoji mogucnost da mu je rodjak u zameni jednog roditelja u nekom periodu zivota ili da on ima takav odnos prema svojoj braci ili sestrama. Najudobnije se oseca u svojoj kuci i ima potrebu da se na odredjeno vreme izoluje u toku dana. Moguce je da radi kod kuce.

IV Devica - Me u V/Ve,Pl,Me
Tesko mu je da donosi odluke, moguce je da se osecao u detinjstvu nevoljenim od roditelja.Moguce je da radi kod kuce, i uvek je spreman da sluzi za porodicu. Lep stan,moguce sa pogledom na reku ili ima problema sa prokisanjavanjem, moguce da su mu se roditelji razveli ili da je dom iz nekog drugog razloga razoren. Ljubav i romantika cine sastavni deo njegovog privatnog zivota, a deca imaju vazno mesto u njegovom zivotu.Moguce da u stanu ima malu teretanu ili saunu.

V Vaga - Ve u IV/Ma, Ur,Me
Vazni su mu prijatelji, ljubavne veze i druzenje sa drugim ljudima. Moguce je da u brak stupi u kasnijim godinama.Jake mentalne sposobnosti, mada se moze ciniti da mu je zadovoljstvo najvaznije u zivotu. Izrazena ljubav prema domu i porodici. Dobar polozaj da se poslom bavi od kuce, a moguce je da moze dobro zaradjivati i od ulaganja novca u nekretnine. Sportista i to moguce je da je neki borilacki sport u pitanju. Moguce je da ce u brak uci zbog trudnoce partnerke. Kreativan je.

VI Skorpija - Pl u IV/ Ne
Ne voli rutinu i robovanje poslu, rigidne navike i stavovi.Izuzetan profesionalni integritet, neumoran radnik. Moguce je da ima psihosomatskih tegoba zbog nervne napetosti. I ovde se pojavljuje mogucnost da radi kod kuce.

VII Strelac - Ju u IX

Tezi slobodi u odnosu, prijateljstvo mu je izuzetno vazno, bitno mu je da bude prijatelj sa partnerom. Sto vise slobode bude imao u braku to ce vise postovati partnera. Moguce je da ce partner biti drugacijeg drustvenog, etnickog ili religioznog porekla. Postoji mogucnost da se nece najbolje slagati sa zenskim delom porodice partnerke.

VIII Jarac - Sa u II
Urodjen dar za ekonomiju, smelo suocavanje sa neprijatnostima.Moguca finansijska podrska drugih ljudi. Mogucnost da zaradi dobre novce.

IX Vodolija - Ur u V/Ju
Vazno mu je visoko obrazovanje, i celog zivota uci, bez obzira da li je zavrsio fakultet ili ne. Fasciniraju ga putovanja i strane kulture. Zivotna filozofija - Zivi i pusti druge da zive.

X Ribe - Ne u VI
Moguce da radi dva posla ili dve profesije.Moguce je da prza usluge drugima.

XI Ovan - Ma u V
Moguce da je ukljucen u rad velikih grupa ili organizacija. Voli svoje prijatelje i to je uzajamno osecanje. Deca ce mu doneti srecu, a moguce da ce i drustveni zivot biti vezan za njih.

XII Bik - Ve u IV/Mo
Ima sposobnost da analizira stvari, ali ne uvek i objektivno i fer. Put do njegove podsvesti vodi kroz logiku i razum, a ne kroz emocije. Sklon je da se suprotstavlja promenama. Ima potrebu za svojim prostorom u kuci u koji ce se moci povuci, sklon je povlacenju u sebe. I postoji mogucnost da radi kod kuce.Jak uticaj majke na njega, zeljeno je dete i moguce je da ima poteskoca sa prepoznavanjem svojih emocija.

Evo slatka, nadam se da g-din zivi negde blizu...

Old 24-07-2007, 23:45   #116
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
I Blizanci - Me u V
Prilagodljiv, praktican, brzo zakljucuje, retko se desava da je grub u nastupu, duhovit, otvoren, voli sport, avanturista.

Au, sestro slatka, pa ti opisa ovog "mog" sto smo u fazi "odmaranja". Sve tacno, sem da voli sport, mada voli, ali vise kao gledanje, a ne i bavljenje

II Rak - Mo u XII /Sa
Uvek cuva novac za crne dane, ali kada je emotivno angazovan spremno daje i emotivno i materijalno. Prirodan dar za bavljenje nekretninama i trgovinom.Moguce je da radi u nekoj izolovanoj instituciji ili nesto u privatnom aranzmanu.Bez obzira na sposobnost da zaradi novac, uvek strahuje od nemastine, a postoji mogucnost i da ima problema sa naplatom onoga sto je zaradio.

Sve je tako. Radi privatno od kuce, i ima problema oko naplate, posto se bavi uslugama. Daje se i emotivno i materijalo. Novac ulaze u akcije (i to je neka vrsta trgovine)
III Lav - So u IV
Ambiciozan i preduzimljiv, bistrog uma u stalnoj potrazi za znanjem. Voli da cita i dobro je informisan, duhovit, pronicljiv i lepo se izrazava. Postoji mogucnost da mu je rodjak u zameni jednog roditelja u nekom periodu zivota ili da on ima takav odnos prema svojoj braci ili sestrama. Najudobnije se oseca u svojoj kuci i ima potrebu da se na odredjeno vreme izoluje u toku dana. Moguce je da radi kod kuce.

Tacno, u stalnoj potrazi za znanjem. Obozava da cita. Lepo se izrazava. Voli da se izoluje i veoma je vezan sa sestrama, ja jednom malo vise. Ona se postavlja u odnosu na njega, ko da mu je majka.

IV Devica - Me u V/Ve,Pl,Me
Tesko mu je da donosi odluke, moguce je da se osecao u detinjstvu nevoljenim od roditelja.Moguce je da radi kod kuce, i uvek je spreman da sluzi za porodicu. Lep stan,moguce sa pogledom na reku ili ima problema sa prokisanjavanjem, moguce da su mu se roditelji razveli ili da je dom iz nekog drugog razloga razoren. Ljubav i romantika cine sastavni deo njegovog privatnog zivota, a deca imaju vazno mesto u njegovom zivotu.Moguce da u stanu ima malu teretanu ili saunu.

E, ne znam da li se osecao nevoljenim, ali mu to stoji u natalnoj karti, pa verovatno da jeste. Radi od kuce i spreman je da sluzi za porodicu. Roditelji mu se nisu razveli, ali mu je otac umro. Obozava decu (mada svoju nema). Nema u stanu teretanu, niti saunu, za sada. Ljubav mu je veoma bitna, kao i romantika. Pomalo zivi u snovima.
V Vaga - Ve u IV/Ma, Ur,Me
Vazni su mu prijatelji, ljubavne veze i druzenje sa drugim ljudima. Moguce je da u brak stupi u kasnijim godinama.Jake mentalne sposobnosti, mada se moze ciniti da mu je zadovoljstvo najvaznije u zivotu. Izrazena ljubav prema domu i porodici. Dobar polozaj da se poslom bavi od kuce, a moguce je da moze dobro zaradjivati i od ulaganja novca u nekretnine. Sportista i to moguce je da je neki borilacki sport u pitanju. Moguce je da ce u brak uci zbog trudnoce partnerke. Kreativan je.

Da, prijatelji su mu veoma vazni, voli druzenje..itd. Ima 40 god i jos se nije ozenio (zvanicno). Da, jake mentalne sposobnosti, a zadovoljstvo na prvom mestu. Radi od kuce, a novac ulaze u akcije. Nije sportista. Kreativan je veoma, zavrsio je slikarstvo. Ne znam da li ce se zeni zbog trudnoce.

VI Skorpija - Pl u IV/ Ne
Ne voli rutinu i robovanje poslu, rigidne navike i stavovi.Izuzetan profesionalni integritet, neumoran radnik. Moguce je da ima psihosomatskih tegoba zbog nervne napetosti. I ovde se pojavljuje mogucnost da radi kod kuce.

Ne voli rutinu, ona ga ubija. Ima psihosomatskih tegoba, ali pricu ne treba javno da iznosim. Radi od kuce.
VII Strelac - Ju u IX
Tezi slobodi u odnosu, prijateljstvo mu je izuzetno vazno, bitno mu je da bude prijatelj sa partnerom. Sto vise slobode bude imao u braku to ce vise postovati partnera. Moguce je da ce partner biti drugacijeg drustvenog, etnickog ili religioznog porekla. Postoji mogucnost da se nece najbolje slagati sa zenskim delom porodice partnerke.

Voli osecaj slobode. Moju babu ne voli bas preterano, a razlika izmedju nas je u obrazovanju. Mnogo vise je zvanicno obrazovaniji od mene.

VIII Jarac - Sa u II
Urodjen dar za ekonomiju, smelo suocavanje sa neprijatnostima.Moguca finansijska podrska drugih ljudi. Mogucnost da zaradi dobre novce.

Ima super mogucnosti da zaradi pare, a i zaradjuje ih. Ali voli i da ih trosi.

IX Vodolija - Ur u V/Ju
Vazno mu je visoko obrazovanje, i celog zivota uci, bez obzira da li je zavrsio fakultet ili ne. Fasciniraju ga putovanja i strane kulture. Zivotna filozofija - Zivi i pusti druge da zive.

Bas tako, voli da bude edukovan po pitanju svega. I bas tu zivotnu filozofiju ima. Fasciniraju ga strane kulture, pogotovo istocnjacke.
X Ribe - Ne u VI
Moguce da radi dva posla ili dve profesije.Moguce je da prza usluge drugima.

Daje usluge drugima. Po obrazovanju je jedno, ali se bavi necim drugim.

XI Ovan - Ma u V
Moguce da je ukljucen u rad velikih grupa ili organizacija. Voli svoje prijatelje i to je uzajamno osecanje. Deca ce mu doneti srecu, a moguce da ce i drustveni zivot biti vezan za njih.

Ukljucen je u rad sa velikim organizacijama, pruza svoje usluge za njih. Za decu ne znam, nema ih, za sada.

XII Bik - Ve u IV/Mo
Ima sposobnost da analizira stvari, ali ne uvek i objektivno i fer. Put do njegove podsvesti vodi kroz logiku i razum, a ne kroz emocije. Sklon je da se suprotstavlja promenama. Ima potrebu za svojim prostorom u kuci u koji ce se moci povuci, sklon je povlacenju u sebe. I postoji mogucnost da radi kod kuce.Jak uticaj majke na njega, zeljeno je dete i moguce je da ima poteskoca sa prepoznavanjem svojih emocija.

Sve tacno, voli da se povlaci, majka ima jak uticaj na njega. I ima poteskoca sa prepoznavanjem svojih emocija
Evo slatka, nadam se da g-din zivi negde blizu...

Jaoj, Dorjancice, pa ti meni kao sto vec rekoh opisa ovog mog i to do detalja, ko da ga znas. Blago receno u shoku sam. Auuuuu, u shoku sam.

Hvala ti punoooo, punoooooo. Idem sada da kupujem vencanicu :

Old 24-07-2007, 23:50   #117
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Znaci na kraju cu sesti i sebi ovako odraditi derivatne za drugi brak...da vidim, mozda i za mene ima nade da prepoznam dasu...
Drago mi je zene sto prepoznaste u opisima sve koje ste trebale da prepoznate.

Naši sponzori
Advertisement

Old 25-07-2007, 22:31   #118
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by webhanuma VIdi Poruku
Princezice, Dorijana i ostali interesenti, ako ste voljni da obradite sedmu kucu ovoga http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/cutie.gif bicu zahvalna.
Ja ne mogu bas sam subjektivna
Asc Blizanci - Me u X/ Sa0Ma
Vrlo prilagodljiva, vrlo promenjiva, velika pricalica. Voli da bude primecena i oseca poprilicnu potrebu za priznanjem (Me0So).

II kuca Raku - Mo u VI
Bez obzira na sposobnost zaradjivanja uvek strahujete od nemastine. Dobar polozaj za bavljenje nekretninama, trgovinom ili odnosima sa javnoscu. Posao kojim se bavi kako bi zaradila za zivot ne mora nuzno biti i konacni izbor karijere. Mnoge vrednosti mogu zavisiti od neke vrste usluga koje zelite da pruzate. Nije losa pozicija za politicara.

III kuca Lavu - So u X
Ambiciozna, preduzimljiva, bistog uma, stalna zudnja za znanjem, voli da cita i da bude dobro informisana, duhovita. Jaka potreba da se kaze ono sto se misli, ova potreba postaje projekcija ega i obicno vas izbacuje u srediste paznje.

IV kuca Devici - Me u X/ Pl,Ur
Tesko se donose odluke, uvek spremni da sluzites svojoj porodici.Ovaj polozaj ukazuje da oba roditelja imaju vaznu ulogu u vasem zivotu. Pl i Ur u IV razoren dom.

V kuca u Vagi - Ve u XII
Nuzno je da zadovoljite svoje umetnicke sklonosti, vazni su vam prijatelji , ljubavne veze i druzenje sa drugim ljudima. Obicno rano okusite zivot, a kasno stupate u brak. Zadovoljstvo cesto nalazite i u usamljenosti i ozbiljnom istrazivanju stvari vezanih za proslost.

VI kuca Skorpiji - Pl u IV

VII kuca Strelac - Ju u II/Ne
Tezi slobodi u odnosu, prijateljstvo mu je izuzetno vazno, bitno mu je da bude prijatelj sa partnerom. Sto vise slobode bude imao u braku to ce vise postovati partnera.Partner mora imati isti sistem vrednosti kao i vi. Moguce da zaradjujete preko pravnih nauka ili direktnim suoceljavnjem. Idealizacija partnera.

VIII kuca Jarac - Sa u I/Ju
Urodjen dar za ekonomiju, smelo suocavanje sa neprijatnostima.Osecate jaku potrebu da pokazete sta osecate u vezi stvari veznih za osmu kucu.Mogucnost dobrog nasledja.

IX kuca Vodoliji - Ur u IV
Vazno je visoko obrazovanje, i celog zivota uci, bez obzira da li je zavrsen fakultet ili ne. Fascinacija putovanjima i stranim kulturama.
Moguce da ce se izvestan period u zivotu provesti u inostranstvu, odgojeni u kuci u kojoj vlada sloboda misljenja.

X kuca Ribe - Ne u VII/Me0So
Moguce da se rade dva posla, i da postoji dilema oko toga. Moguce je da bracni partner odigra vaznu ulogu u vasoj karijeri. Imate potrebu da uzimate i dajete javno.So u X tezi priznanjima i slavi.

XI kuca Ovan - Ma u I
Moguce da je ukljucena u rad velikih grupa ili organizacija. Prijatelji su jako bitni i moguce da su stariji uglavnom. Uvek su na pameti ciljevi i njima se studiozno pristupa.

XII kuca Bik - Ve u XII/Asc
Sposobnost da se analiziraju stvari, ali ne uvek i objektivno i fer.Unutrasnja snaga je izvor iz koga se redovno crpe snaga kad god je potrebno. Instinktivno znate sta treba da radite kada situacija postane kriticna. Moguce da je prisutna izvesna doza stidljivosti, ali potreba za drustvom uglavnom uvek prevagne i postajete komunikativni.

Eve ga slatka.

Old 25-07-2007, 23:48   #119
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

saandraa

Asc Jarac - Sa u IX
Ozbiljan pristup zivotu. Tamniji. U mladosti je bio osetljivog zdravlja. Vredan radnik i veoma ambiciozan. Vazno mu je da ostvari uspeh na materijalnom planu i da se dokaze. Moguce da je vrlo disciplinovan i da sve uzima vrlo ozbiljno, pa moze delovati rezervisano i hladno.
Deveta kuca kao kuca aspiracija je kljuc za razumevanje njegove licnosti.On veruje da moze da uradi sve cemu tezi.

II Vodolija - Ur u X/Mo0Me
U zivotu ce verovatno imati dosta finansijskih uspona i padova i moguce da ce uzrok tome biti prijatelji. Izuzetno su mu vazni njegov sistem vrednosti i licna sloboda.Inteligentan i mnogo uci. Moguce da skuplja neke neobicne stvari.Postizanje uspeha na poslu i otkrivanje sopstvenog identiteta i potreba ega predstavljaju najvaznije stvari u cilju utvrdjivanja njegovog sistema vrednosti. Moguce da je jedan od roditelja podrzavao njegove poslovne pocetke.

III Ribe - Ne u XI/So
Drustveno je orjentisan i voli da ima sve sto ima i komsija. Moguce da voli poeziju i da ne uspeva uvek da se izrazi na pravi nacin. Moguce je da najbolje komunicira kao clan neke grupe i daleko bolje se slaze sa mladjim muskaricima nego sa starijim.

IV Bik -Ve u IV/Ve
Stabilan i konzervativan dom, nasledni i roditeljski uticaji jaki i trajni, uziva u svom domu, ali voli i da ga pokaze. Kolekcionar. Jedan od roditelja igra vaznu ulogu u zivotu. Voli da kuca bude sredjena i reprezentativna.

V Blizanci - Me u II
Oko dece angazovanje vise intelektualno, nego emotivno. Moguce da je talentovan za muziku.Brzo uci na osnovu iskustva, ali mu umetnost i zanatstvo posebno leze.Moguce da zaradjuje za zivot komponovanjem ili na neki drugi kreativan nacin. Sistem vrednosti je u direktnoj vezi sa njegovom sposobnoscu da izrazi ljubav, naklonost i romatnicna osecanja. Moguce da moze zaradjivati i prodajom nekretnina ili berzanskim spekulacijama. Moguce da je sklon kockanju.

VI Rak - Mo u II
Veliko angazovanje na poslu, ali ukoliko ne voli posao onda vas to ne cini srecnim. Veci deo posla ce biti vezan za njegov sistem vrednosti.

VII Rak - Mo u II
Zbog dubokih emotivnih potreba nastoji da nadje partnera koji voli dom i porodicu, trazi partnerku koja ce se prema njemu ponasati materinski. Sklon je da brak zasniva zbog materijalne ili emotivne sigurnosti. Partner mora imati isti sistem vrednosti kao i on.

VIII Lav - So u III/Ma i Ju
Zeli potpunu kontrolu nad imovinom partnera, ali je veoma velikodusan i spreman da daje kada se radi o vasem novcu. Oseca potrebu da izrazi neke od preokupacija VIII kuce.Moguce da dobije dobro nasledje.

IX Devica - Me u II/Sa i Pl
Izuzetno mu je bitno da svet shvati srcem koliko i umom. Ima dara za diplomatiju i verovatno je visoko obrazovan. Moguce da mu je gledanje na zivot izuzetno materijalisticki orjentisano. Vecina putovanja je poslovne prirode.

X Skorpija - Pl u IX/Ur
Moguce da smatra da ga ljudi ne cene dovoljno, ali je izuzetno vredan i poletan u ostvarivanju svojih ciljeva.Retko pravi kompromise kada su u pitanju njegove ideje i ideali. Moguce da ima sopstvenu firmu koja se bavi novim tehnologijama.

XI Strelac-Ju u VIII/Ne
Prijateljstva su dugotrajna,mada moze se desiti da zloupotrebi prijatelje u cilju ostvarivanju svojih ciljeva i to zbog razlicitih sistema vrednosti.Moze se takodje desiti da bude naslednik prijatelja.Prijatelji mogu biti razliciti umetnici.

XII Jarac - Sa u IX
Potrebno je da prevazidje urodjenu sebicnost, ako to ne uspe moguce je da ga stvari vezane za IX kucu mogu uciniti nesrecnim. Voli da radi sam i ima neki usamljenicki hobi.Moguce je da ozbiljno pristupa religiji.

Evo ga slatka, pa vidi prepoznajes li koga.

Last edited by uspavana; 31-08-2007 at 15:27..

joj dorijanice...SRCE SI!!!
Old 26-07-2007, 09:42   #120
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
saandraa je na dobrom putu
Standardno joj dorijanice...SRCE SI!!!

Quote:
Asc Jarac - Sa u IX
Ozbiljan pristup zivotu. Tamniji. U mladosti je bio osetljivog zdravlja. Vredan radnik i veoma ambiciozan. Vazno mu je da ostvari uspeh na materijalnom planu i da se dokaze. Moguce da je vrlo disciplinovan i da sve uzima vrlo ozbiljno, pa moze delovati rezervisano i hladno.
Deveta kuca kao kuca aspiracija je kljuc za razumevanje njegove licnosti.On veruje da moze da uradi sve cemu tezi.

ovo je sve tacno, sme sto nije tamniji (mislim mozda to i neki drugi tip ali ovog koga ja mislim na koga bi ovo pasovalo..nije tamniji) a sve drugo TACNO

II Vodolija - Ur u X/Mo0Me
U zivotu ce verovatno imati dosta finansijskih uspona i padova i moguce da ce uzrok tome biti prijatelji. Izuzetno su mu vazni njegov sistem vrednosti i licna sloboda.Inteligentan i mnogo uci. Moguce da skuplja neke neobicne stvari.Postizanje uspeha na poslu i otkrivanje sopstvenog identiteta i potreba ega predstavljaju najvaznije stvari u cilju utvrdjivanja njegovog sistema vrednosti. Moguce da je jedan od roditelja podrzavao njegove poslovne pocetke.

OVO je sve tacno...da li skuplja neopicne stvari..neznam, ali ovaj drugi opis, sve tacno

III Ribe - Ne u XI/So
Drustveno je orjentisan i voli da ima sve sto ima i komsija.

TACNo..ali nije hvalisav, nego eto voli da ima covek

Moguce da voli poeziju i da ne uspeva uvek da se izrazi na pravi nacin. Moguce je da najbolje komunicira kao clan neke grupe i daleko bolje se slaze sa mladjim muskaricima nego sa starijim.

TACNO

IV Bik -Ve u IV/Ve
Stabilan i konzervativan dom, nasledni i roditeljski uticaji jaki i trajni, uziva u svom domu, ali voli i da ga pokaze. Kolekcionar. Jedan od roditelja igra vaznu ulogu u zivotu. Voli da kuca bude sredjena i reprezentativna.

TACNO

V Blizanci - Me u II
Oko dece angazovanje vise intelektualno, nego emotivno. Moguce da je talentovan za muziku.

ovo je definitivno tacno

Brzo uci na osnovu iskustva, ali mu umetnost i zanatstvo posebno leze.Moguce da zaradjuje za zivot komponovanjem ili na neki drugi kreativan nacin.

prvi deo tacan, ali ovo drugo pa i nije, ali na neki nacin su mu ove prezentacije i bla bla isto kreativne..ako je to uopste taj tip

Sistem vrednosti je u direktnoj vezi sa njegovom sposobnoscu da izrazi ljubav, naklonost i romatnicna osecanja. Moguce da moze zaradjivati i prodajom nekretnina ili berzanskim spekulacijama. Moguce da je sklon kockanju.

JOJ ovo je skorz tacno! ima jos i svoju firmu i radi sa berzizskim spekulacijama i nekretnine!! samo nemoj mi molim te ovo kockanje to sam imala sa prvim muzem...blajks necu to

VI Rak - Mo u II
Veliko angazovanje na poslu, ali ukoliko ne voli posao onda vas to ne cini srecnim. Veci deo posla ce biti vezan za njegov sistem vrednosti.

TACNOOOOO

VII Rak - Mo u II
Zbog dubokih emotivnih potreba nastoji da nadje partnera koji voli dom i porodicu, trazi partnerku koja ce se prema njemu ponasati materinski. Sklon je da brak zasniva zbog materijalne ili emotivne sigurnosti. Partner mora imati isti sistem vrednosti kao i on.

e ovo neznam....ali znam da voli dom i porodicu, pa valjda ce da trazi takvu neku

VIII Lav - So u III/Ma i Ju
Zeli potpunu kontrolu nad imovinom partnera, ali je veoma velikodusan i spreman da daje kada se radi o vasem novcu. Oseca potrebu da izrazi neke od preokupacija VIII kuce.Moguce da dobije dobro nasledje.

ovo je sveee tacno, cak i nasledje

IX Devica - Me u II/Sa i Pl
Izuzetno mu je bitno da svet shvati srcem koliko i umom. Ima dara za diplomatiju i verovatno je visoko obrazovan. Moguce da mu je gledanje na zivot izuzetno materijalisticki orjentisano. Vecina putovanja je poslovne prirode.

bas je visoko obrazovan a i takva mu je pozicija, i putovanja su mu 85% poslovne prirode

X Skorpija - Pl u IX/Ur
Moguce da smatra da ga ljudi ne cene dovoljno, ali je izuzetno vredan i poletan u ostvarivanju svojih ciljeva.Retko pravi kompromise kada su u pitanju njegove ideje i ideali. Moguce da ima sopstvenu firmu koja se bavi novim tehnologijama.

ovo je isto tacno, a ima i spopstvenu firmu ne oko nove tecnologije ali kok finansija

XI Strelac-Ju u VIII/Ne
Prijateljstva su dugotrajna,mada moze se desiti da zloupotrebi prijatelje u cilju ostvarivanju svojih ciljeva i to zbog razlicitih sistema vrednosti.Moze se takodje desiti da bude naslednik prijatelja.Prijatelji mogu biti razliciti umetnici.

prijateljstva su mu dugotrajna a i svi su neki ii umetnici ili sta ja znam sta

XII Jarac - Sa u IX
Potrebno je da prevazidje urodjenu sebicnost, ako to ne uspe moguce je da ga stvari vezane za IX kucu mogu uciniti nesrecnim. Voli da radi sam i ima neki usamljenicki hobi.Moguce je da ozbiljno pristupa religiji.

nije uopst sebican, hval abogu

Evo ga slatka, pa vidi prepoznajes li koga.

DORIJANICE neznam kako da ti se zahvalim, ako je to ovaj na koga ja mislim, iz tvoja usta u bozije usi a ako nije...sam da nije kockar!!!

veliki pozdrav i HVALAAAAAAAAAAA

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules