ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-10-2012, 12:50   #856
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Registrovan: Apr 2010
tanjica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
hej, hocu da opisem, sad zurim, posla napolje
akote tvoje dete zanima posto nje tvoj natal bolje je kroz tvoju V
a ono sto ti mogu ugrubo za njega reci mislim da ce se svadjati sa prvim deteom jer to je ta Ve. . . bice draga nesklad karaktera
ne znam da li imate dece jos uvek, ali da bi se ovo ispoljilo potrebno je da dete poraste
On ima decaka iz prvog braka,a zajednicko dete nemamo(nadam se bice),ali on ima nesto losiju klinicku sliku repro. organa.
Da,sin je totalno drugaciji od njega,nema uopste njegove odobine,zato kad poraste bice show.
Hvala ti,Mia,unapred, na odvojenom vremenu
Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2012, 14:15   #857
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

E baš mi je drago da ste riješile nedoumicu
Jednostavno je bilo nemoguće da se duga veza gleda kroz 7 polje, jedino ukoliko postoji zajednički suživot.
A da stupanj planete puno prije opisuje partnera i meni se tako pokazalo. A evo i tu je.

Old 01-10-2012, 17:48   #858
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
E baš mi je drago da ste riješile nedoumicu
Jednostavno je bilo nemoguće da se duga veza gleda kroz 7 polje, jedino ukoliko postoji zajednički suživot.
A da stupanj planete puno prije opisuje partnera i meni se tako pokazalo. A evo i tu je.
Pa,obicmo uopste ne obratim paznju na stupnjeve i prosto sam bila zabezeknuta ne uklapnjanjem 7.k. i mog braka
Ako je njegova 1. moja 7.k. onda je moja 8.k. njegova druga-Dali to znaci da on moze zaradjivati i tako sto bi,mozda, otvorio karanu,klub,kafic nekada?Uran otisao u 5.k.?
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2012, 20:42   #859
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tanjica VIdi Poruku
On ima decaka iz prvog braka,a zajednicko dete nemamo(nadam se bice),ali on ima nesto losiju klinicku sliku repro. organa.
Da,sin je totalno drugaciji od njega,nema uopste njegove odobine,zato kad poraste bice show.
Hvala ti,Mia,unapred, na odvojenom vremenu
pretpostavljam da pon i sin ne zive zajedno, a to je opet ta 180 Sa i Ve i Sa u devici gde je Ve u padu, razdvaja ih ta 180

Quote:
Originally Posted by LavJarac VIdi Poruku
Hej Mia , mozes li da bacis pogled na ovog mog buduceg po derivatnim kucama.
pozz
ajde da probam, mada sam nesto stisnuta sa vremenom i nekoncentrisana
tvoj je svakako egocentrik na I mestu

ono sto je u tvojoj karti interesantno to je kazimi Sa koji je vladar asc i koji je u u lavu izrazito loseg dostojanstva (izgon) ali ga ovaj kazimi ipak ojacava
dosta ga opisuje znak lava, ali i device i raka
fizicki mislim znak lava pre svega, jer stepen na kom je Mo je 10, a to je jarac, a Sa je otisao u lava i kazimi sa So, te je ovo dominantno
u krajnoj liniji konacni dispozitor planeta koje opisuju njega je So u lavu
karijera MC u biku, Ve u lavu u I, VI u strelcu Ju na MC u biku
II u devici , Me u I opet, sa Mo0Ma u devici u IIK
Ma dolayi iy IX k tj faxa
ovako vidi, zaradjivace preko posla za koji se skolovao, bice stekara, karijerista, moguce pravnik ili ekonomista, moguce i diplomata neki, moguce je da ce raditi u stranoj firmi, biti profesor, da ce njegov posao dosta odredjivati njegovu licnost, da ce imati neku titulu

toliko imam inspiraciju
sto se pokayatelja razvoada tice imas VII u duplom ynaku, dalje Ur ne podrzava pricu, iako Sa podrzava i Pl podrzava
tako da mislijm da rayvoda nema, ali kasnija realziacija braka svakako jer je lav ukljesten a sa njim i sve planete u VII k

koncentrisi se na Sa kazimi So kad je on u pitanju za opis , otisli smo previse off nba ovoj temi, mislim jer ovo je opis

Ne u njegovoj V je moguce da daje tajne po pitanju V tj mozda vanbracno dete ali i toliko druge simbolike tipa neobicnih uverenja ili prijatelja

ajde devojke ko ce meni da pogleda

Last edited by Vojvotkinja; 02-10-2012 at 16:46..

Old 02-10-2012, 09:47   #860
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Standardno

Quote:
pretpostavljam da pon i sin ne zive zajedno, a to je opet ta 180 Sa i Ve i Sa u devici gde je Ve u padu, razdvaja ih ta 180
Zivimo zajedno,ali su ono bas razliciti karakterno.

Old 02-10-2012, 12:10   #861
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
ajde da probam, mada sam nesto stisnuta sa vremenom i nekoncentrisana
tvoj je svakako egocentrik na I mestu

ono sto je u tvojoj karti interesantno to je kazimi Sa koji je vladar asc i koji je u u lavu izrazito loseg dostojanstva (izgon) ali ga ovaj kazimi ipak ojacava
dosta ga opisuje znak lava, ali i device i raka
fizicki mislim znak lava pre svega, jer stepen na kom je Mo je 10, a to je jarac, a Sa je otisao u lava i kazimi sa So, te je ovo dominantno
u krajnoj liniji konacni dispozitor planeta koje opisuju njega je So u lavu
karijera MC u biku, Ve u lavu u I, VI u strelcu Ju na MC u biku
II u devici , Me u I opet, sa Mo0Ma u devici u IIK
Ma dolayi iy IX k tj faxa
ovako vidi, zaradjivace preko posla za koji se skolovao, bice stekara, karijerista, moguce pravnik ili ekonomista, moguce i diplomata neki, moguce je da ce raditi u stranoj firmi, biti profesor, da ce njegov posao dosta odredjivati njegovu licnost, da ce imati neku titulu

toliko imam inspiraciju
sto se pokayatelja razvoada tice imas VII u duplom ynaku, dalje Ur ne podrzava pricu, iako Sa podrzava i Pl podrzava
tako da mislijm da rayvoda nema, ali kasnija realziacija braka svakako jer je lav ukljesten a sa njim i sve planete u VII k

koncentrisi se na Sa kazimi So kad je on u pitanju za opis , otisli smo previse off nba ovoj temi, mislim jer ovo je opis

Ne u njegovoj V je moguce da daje tajne po pitanju V tj mozda vanbracno dete ali i toliko druge simbolike tipa neobicnih uverenja ili prijatelja

ajde devojke ko ce meni da pogleda
Hvala Mia na izdvojenom vremenu

Da je po derivatnim kucama taj moj partner egocentrik na I mestu bas mi se ne svidja , ali svakako to pada u oci kada se pogleda moja karta.

Moracu malo da istrazim to sto si rekla za Sa kazimi So kad je on u pitanju za opis...nisam upoznata mnogo sa znacenjem kazimi.

Dakle najvise ga opisuje znak Lava jer se sve nekako i preko dispozitora vraca na njega....znaci karijerista...ma svi ovi dosadasnji su takvi - posao im je bas vazan.

Ovo za razvod nisam bas nesto razumela da li se odnosilo na mene ili na njega? Cini mi se da gledano za mene je kasna realizacija braka ( trenutno moje ne bracno stanje to i pokazuje ) a kada gledamo po derivatnim kucama za njega onda je to vladar 7.polja Saturn koji je u kvadratu sa Uranom ali separaciono pa bi to bilo da On ima razvod,zar ne? Jos ima ovaj Neptun u 5.polju...nesto skriveno...

Htela sam da pitam da li posmatrate i tranzite po derivatnim kucama ? Da li se poklapaju uticaji tih tranzita na desavanja kod vasih partnera?

Old 02-10-2012, 15:46   #862
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Ovaj tvoj to znas i sama da ce na prvom mestu biti izrazito emotivan i osecajan i porodican covek.Moguce da ce biti i Edipovac zbog ovog Asc u Raku,volece jako svoju majku,ali budi sigurna da cete ziveti u zajednici i moguc je brak zbog tvoje trudnoce.
Ovaj Uran u njegovoj derivatnoj 4k na Ic pokazuje moguce razdvajanje njegovih roditelja ili je neko od nih napustao kucu,Takodje to nam pokazuje da je on nestalan i moguce da se cesto u zivotu selio.
Vladar 5k mu je Ju a tu se nalazi ovaj Neptun,pa bih rekla da tezi da bude u slobodnim zajednicama ili brakovima,a da je imao puno tajnih veza.
Ti si ovaj njegov Dc Jarac,pa ce tebe on videti kao hladnu,ali stabilnu zenu sa kojim on moze imati stabilan i dugotrajan brak.
On ima neke veze sa inostranstvom zbog naglasene 9k derivatne,a kako mu je Mc u Biku,gde je Venera iz 9k derivatne vladar toga Mc moguce da ce poslovno biti vezan za inostranstvo ili raditi sa inostranim firmama,
Uvek ce mu biti problematican novac zbog ovog PL i Sa u 2k derivatnoj,ali ce moci i puno da zaradi zbog ovog Ju.Mozda ce misliti da malo ima,pa ce smatrati da je sa teskom mukom postigao sve.
Majka mu je posesivna ,on je ljubomoran,ali kako je Mo u 3k derivatnoj moguce da ima brata i sestru na koga moze biti ljubomoran ili da su u nekom rivalskom odnosu.
Bice hrabar covek.Vas dvoje ce vezati neki novac u buducnosti moguce da cete zaradjivati zajedno.
Kako si ti ovde Sa a vladar 5k (ljubav) je Ju,i imas SA0Ju,mislim da ce on bas biti privrzen tebi na neki nacin.

agena hvala ti puno!
ovaj tvoj opis zaista zvuci dosta realno, moram to da ti priznam
jedino sto je nerealno je taj zivot u zajednici jer ja na to (berem za sada) nikako ne bih pristala
ne umem sebi da tumacim natal zaista, te sam ti jako jako zahvalna
ajde ako mozes mi napisi zbog cega mislis zivot u zajednici? milsim kako je siroka simbolika mozda ubodemo i nesto drugo?

ranije mi je bosi7 na temi opisi partnera ili VII k (neka od ove dve teme) detaljno opisala partnera kroz VII k, te sam mislila da sam Mo ispucala kroz jednu dugogodisnju vezu, a opet kad pogeldam ovaj ztvoj opis mozda i nisam

inace ja sam se smrzla kad je bosi dala opis koliko sam ga prepoznala, a kad samcitala mojoj naj drugarici i ona je zanemela

iz tvog opisa zaista mislim da mozda i nisam ispucala Mo, iako je ovaj bivsi zaista postojao

Old 03-10-2012, 13:20   #863
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Ovako:Ovo tvom je Rak da Asc,pa on mora biti covek koji ce voleti mamu i koji ce biti privrzen porodici,a i ovaj tvoj Dc isto govori o tome.On mora biti i promenljivog raspolozenja,jako,jako emotivan covek.
Fizicki sam slaba sa opisom,ali moze biti da ima svetlju kosu,bledu put,ovalno lice,onako bice mozda malo trom,ali i neodgovoran.
Zato sam napisala.Ako ne budete ziveli zajedno,postoji mogucnost da se u vas brak mesa porodica ili tvoja ili tvog partnera.
Rak na Asc se ponasa kao Mesec,pa cete u braku imati stalne oscilacije,od sjajnih to teskih,pa opet sjajno.
Ne znam,mene je Uranija naucila da bez obzira koliko veza imali uvek se astroloski intezitet u partnrstvima (bez obzira koliko veza imamo) uvek na kraju prikaze DC-om.
Kada gledamo ovaj SMc u 1k derivatnoj i ovog ukljestenog Lava,mislim da ce taj tvoj biti bas uspesan covek..

MIA,Ako mozes ti meni da tumacis partnera kroz derivate,ako ti nije tesko,pleasssssee...
agence pitala sam te na osnovu cega mislis da zivimo u zajednici, koji aspekt, sta? i zasto svetla put? mislim kako ti gledas fizicki opis partnera, pa sve i da si gledala samo raka na dsc Mo je u sco a sco je tamna nikako svetla?!

sto se tvog tice, asc mu je u strelcu na stepenu jarca, Ne egzaktno na asc, Ju otisao u devicu u X k, a Ne dolazi iz V k
Ne u do9brom odnosu sa Ju i ve ali u losem sa Sa i Ve (T kvadrat)

agena on bi trebalo da bude visok i krupan, svetlih ociju a ako krenemeo za opis onim da je bitan st na kom je dipozitor dsc kod tebe je to 0 odnosno stepen Ma pa bi mogaon odgovarati opisu Ma

njegova profesija ili bolje da kazem karijera ce ga definisati kao licnost, znaci moguce je da ce imati neku titulu npr, a moguce je da ce mu u bitnoj meriuticati na zivot , bice mun jako vazna svakako, ambiciozan je , mozda bude i sportista ali svakao ovo napusta jer je tip koji smatra da hobi treba da bude hobi, a ne profesija
sto se love tice, skrtica i sitnicav, a mozda i samo stedljiv

sto se samog zanimanja tice zemlja preovladava2:1 (jarac u II k, Bik u VI i lav MC) s timm da je So u biku u VI znaci zemlja
fax ima svakako i radi posao za koji se skolovao
a moguce je da bude npr neki ekonomista (ovo mi na prvu pada na pamet) svakako obavlja neki totalno praktican posao
on zapravo zbog Ne na asc ima stalno teznju da masta i luta u mislima, zanosi se ali zemlja koja je kod njega jaka i T kvadrat sa Ve i Sa ga vraca na zemlju i cini da on ipak bude praktican covek sa obe noge na zemlji a ne neki zanesenjak
mislim da ce kasnije u zivotu uvideti da ipak treba da se opusti i da uzima (ima ukljestenje na osi V/XI)
moguce je da je njegov otac napustio porodicu kada je on bio klinac i otisao negde u inostranstvo, a moguce je i da je majka na neki nacin osobenjak, te da se ni otac ni on nisu najbolje slagali sa njom (sitne trzavice, nesporazumi)
voli pricljive i otvorene zene

Old 03-10-2012, 13:22   #864
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by LavJarac VIdi Poruku
Hvala Mia na izdvojenom vremenu

Da je po derivatnim kucama taj moj partner egocentrik na I mestu bas mi se ne svidja , ali svakako to pada u oci kada se pogleda moja karta.

Moracu malo da istrazim to sto si rekla za Sa kazimi So kad je on u pitanju za opis...nisam upoznata mnogo sa znacenjem kazimi.

Dakle najvise ga opisuje znak Lava jer se sve nekako i preko dispozitora vraca na njega....znaci karijerista...ma svi ovi dosadasnji su takvi - posao im je bas vazan.

Ovo za razvod nisam bas nesto razumela da li se odnosilo na mene ili na njega? Cini mi se da gledano za mene je kasna realizacija braka ( trenutno moje ne bracno stanje to i pokazuje ) a kada gledamo po derivatnim kucama za njega onda je to vladar 7.polja Saturn koji je u kvadratu sa Uranom ali separaciono pa bi to bilo da On ima razvod,zar ne? Jos ima ovaj Neptun u 5.polju...nesto skriveno...

Htela sam da pitam da li posmatrate i tranzite po derivatnim kucama ? Da li se poklapaju uticaji tih tranzita na desavanja kod vasih partnera?
gledala sam da li imas pokazatelje za razvod vas dvoje (ne pojedinacno) vec vaseg braka i8 mislim da je odgovor ipak ne

Old 03-10-2012, 14:22   #865
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Standardno

Quote:
gledala sam da li imas pokazatelje za razvod vas dvoje (ne pojedinacno) vec vaseg braka i8 mislim da je odgovor ipak ne
Znaci ako se ikada budem udala za tog egocentricnog-karijeristu ne razvodim se Auuu...pa valjda ce imati i neku dobru crtu kad ostajem uz njega

A hocemo li imati dece? Po derivatnim kucama njemu je vldar 5.polja Jupiter pa je jos tu i retro Neptun - sto se tice njega samog izgledi za decu su ocigledni. A meni je vladar 5.polja Merkur u kvadratu sa njegovim vladarom Jupiiterom da li to koci ili daje decu?

Old 04-10-2012, 09:43   #866
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Mia,mnogo hvala na odgovoru.
Ipak ako mozes da mi pojasnis boldirano..?
*Ovaj fizicki opis pretpostavljam da si radila na osnovu Neptuna na Asc derivatno.(krupan i svetle oci).Meni su rekli da treba da gledam Ju u Devici,pa da taj buduci ipak nece biti neko mnogo krupan,mozda gresim.
*Zanimanje,mislis da ce biti zemljoposednik poljoprivrednik ili da ce se baviti ono zemljom,rudama i td..?
*Ovo za oca i majku si pisala zato sto mi je JMC u 4k detovatnoj,jel..?

I jedno pitanje van svega...Da li mislis da ce taj biti stariji ili mladji od mene..?
fiticjki opis sam g;ledala njegovu Ik, planetu u njoj i dispozitora kao i medjusobni odnos
kao i st planete koja je dispozitor vrha dsc
i to sam ti objasnila
Ju je velicina, iako je u devici koja suzava on je na stepenu marsa koji daje na misicima, a opet dipozitor Ju je Me koji je pobegao u bik koji opet dozvoljava sirenje te, mislim da ce biti visok, uostalom i jedna od bitnih karakteristika device jeste da su izrazito visoki ljudi te zaista ne znam sta je tu nejasno, visko, lepo definisan
oci zbog Ne nravno

kad sam gledala zanimanje (i ovo sam detaljno objasnila, bar sam milsila),rekla sam zemlja (mislila sam svakao na zemljane znake a ne bukvalno na obradu zemlje ?????!!!!! ne znam zasto si to tako shvatila) navela sam ti primer zanimanja u ovom stilu za koje jeste potreban fax a on ga ima i ovo sam napisala a to je npr ekonomija
kad napisah zemllja mislila sam da je covek ipak praktican, naime to sam htela da podvucem!
za opis primarne porodice sam gledala Mo180Ju i So180Ur, a uzmi u obzir i da je IC vodolija
majka mu je IC, otac mu je X So u VI k 180 majka u XII pri cemu je majka osobenjak, a on Ju 180 majka Mo

pozz

Old 04-10-2012, 17:44   #867
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

Quote:
Mia,hvala ponovo.
E a ovo da li ce biti mladji ili stariji da li to moze da se vidi po derivatima..?
Izvini ako postavljam puno pitanja..
o sorry sto nisam odg na ovo, zaboravih jer ne znam da ti odgovorim

zapravo mislim da bilo kojom metodom da probam ne dobijem smislen odg (pokusavala sam ovo sa mojim natalom) te sam resila da to necu ni gledati
ima posebna tema za ovo, cak msilim i ad si je ti otvorila ili da si najvise diskusija o ovom vodila tamo, ucila sam sve ponaosob sta se gleda, ali to po meni zaista ne radi

Old 05-10-2012, 01:13   #868
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

agena pa ako je bio takav, to ne znaci da neces upoznati jos jednog slicnog
prosto smo skloni da biramo partnere po istom kalupu i to je to
ako nisi zivela sa njim nije ispucana VII k

Old 11-11-2012, 18:32   #869
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Jučer sam gledala natalne karte milijunaša i istih i zapitala sam se, majketi pa nije valjda da će moj muž biti jedan od njih??
Pl u drugoj trigon Ju... Što biste vi rekli?

Old 11-11-2012, 20:11   #870
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
Jučer sam gledala natalne karte milijunaša i istih i zapitala sam se, majketi pa nije valjda da će moj muž biti jedan od njih??
Pl u drugoj trigon Ju... Što biste vi rekli?
Pa spomenka moze biti ali i ne mora da znaci, kao i sve ostalo kada su u pitanju derivatne kuce.
Meni su na primer tumacili moju osmu - odnosno partnerovu drugu kucu ,takodje tu imam Plutona, da cu ja vise trositi partnerov novac ...mada nisam jos dosla u tu situaciju
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules