ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-04-2012, 13:57   #826
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by milupino VIdi Poruku
ko bi mogao da kaze misljenje sta bi znacio ovaj moj kvadrat Mo i Ve na relaciji IV(Mo) i II(Ve) tj derivatnog X I VIII partnerovog ....Mo vladar ukljestenog derivatnog IV , a Ve III i VIII....
mislim da ce se on malo nacekati dok dobije nasledstvo...a mozda i gresim.
Jer mesec je vladar njegove ukljestene 4, tj rak je uklj. u 4,a venera je vladar 2(novac)...
Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-04-2012, 19:23   #827
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
mislim da ce se on malo nacekati dok dobije nasledstvo...a mozda i gresim.
Jer mesec je vladar njegove ukljestene 4, tj rak je uklj. u 4,a venera je vladar 2(novac)...
coca ne gledas dobro ,Ve vladar derivatne III !!! Da je druga u pitanju i ja bih povezala sa novcem.....pozdrav

Old 26-04-2012, 23:40   #828
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

sta mislite, sta bi znacilo u karti vog decka:
vl 7 nata (partnerkina1) U 4, vl partnerkinog 7 na MC,vl partnerk 5 i 6 u u 10 derivatnoj, tj 4 planete u partnerkinoj 10.kuci? -sistemom derivacije?
razumijem da je okrenuta karijeri, ali ovaj NEkonjSA ne umijem da protumacim osim da joj karijera ukljucuje strance ili nesto u simbolici NE ?
http://tinypic.com/view.php?pic=29wob48&s=5

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Last edited by skorpija3010; 26-04-2012 at 23:42.. Reason: karta izostavljena

Old 06-05-2012, 15:15   #829
blackhairgirl
Švrća

blackhairgirl's Avatar

blackhairgirl je offline
Registrovan: Apr 2012
blackhairgirl je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav svima,

analizirala sam svoju i momkovu natalnu tako sto sam gledala partnera kroz derivatne kuce. Zanima me da li je ta osoba opisana u natalu buduci suprug ili trenutni momak sa kojim sam? Posto u analizi mi je trenutni momak a i ja sam u njegovim derivatnim kucama..

Da li je dovoljno samo analizirati znacenje znakova, vladara, suvladara, kuce u kojima se nalaze? Hvala !!

Old 09-05-2012, 23:01   #830
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Standardno

@agena
hvala ti puno za feedback. slazem se, previse je aktivirana 10. derivantna da se ne bi tezilo upjesnoj karijeri)
pozdrav

Old 19-05-2012, 15:19   #831
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Meni je naglasena 8.kuca,a to je partnerova 2.kuca...Mene bas interesuje da li bi to stvarno mogao da bude neki finansijski situiran decko,jer ja stvarno srecem samo sirotinju...Moguce da ce partneru biti posao jako bitan-da ce biti posvecen poslu...

Sta jos moze da oznacava naglasena moja 8.tj.partnerova 2.kuca?

Old 19-05-2012, 15:35   #832
gagonija
Veštac

gagonija's Avatar

gagonija je offline
Registrovan: Feb 2011
gagonija je na dobrom putu
Standardno

Andjela ,mislim da ce biti dobro situiran....
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-05-2012, 17:19   #833
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

To mi je jako cudno s obzirom da ja nikada do sada nisam imala nekog bogatijeg decka,vec sve neki siromasi,ali vidim vladar derivatne 2.je u sedistu i lepo je ta derivatna 2.naglasena...

hvala gagonija!

Old 19-05-2012, 17:41   #834
Supergirl27
Početnik

Supergirl27's Avatar

Supergirl27 je offline
Supergirl27 je na dobrom putu
Standardno

Devojke, da vidim šta biste meni mogle da kažete za opis mog budućeg partnera?

Pa da vam ja napišem kako ga vidim.

Jer ono što vidim, uklapa se u opis bivšeg...99 %...Pa ne bih da ispadne da sam subjektivna...

Pozz.

Old 19-05-2012, 20:37   #835
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

mislis kako ga vidis kroz tvoju natalnu kartu? Ja mislim da ce tvoj buduici partner imati problema sa samim sobom. Vladari tvoje 7.kuce ( Neptun i Jupiter) posebno se ovo odnosi na Jupiter nalazi se u padu sto ukazuje da ce se vecina njegovih osobina vrlo tesko maanifestovati. Posto Jupiter vlada optimizmom, sirenjem i ekspanzijom, kako ce se osecati u jednom znaku koji ga sputava, ogranicava, sankcionise i koci. Tako da ce se on morati dobro namuciti da dodje do novca, uz tezak rad. Moguce da ce posedovati poprilicno egoizma, a strah od siromastva ce ga terati da bude stisnut sa novcem. Njegovi pogledi na svet su kruti ali je zato poprilicno istrajan, vredan, pozrtvovan i u njega se moze pouzdati. Takav bi bio za pocetak; kasnije u braku dolazi do promena ali nazalost ne dobrih jer se dispozitor nalazi u znaku Skorpije u drugoj kuci, pa se moze reci maleficna planeta u maleficnom znaku uzrokuje lose efekte. Uz to dispozitor (Saturn) je u konjukciji sa Marsom koji je ovde jak jer je u sedistu pa on moze biti teskog karaktera. Naravno sve ovo se ne vidi u fazi zaljubljenosti i lepog pocetka, ali pokazatelji u natalu deluju i svako se jednom uveri u tacnost ovih piokazatelja. Zato, draga moja Supergirl27, dobro pazi koga ces izabrati za bracnog partnera. Volela bih da sam mogla videti nesto lepse.

Old 19-05-2012, 20:53   #836
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

SUPERGIRL...TO JE NEKO IZ TVOG KRAJA-NEPOSREDNE OKOLINE.Stariji je od tebe,ili pak izgleda ozbiljnije...Moguce da ste se upoznali negde pokraj vode,ili generalno mesta u simbolici skorpije...Trebalo bi da je jako strastven-pun energije,ali ponekad ima i blokade...-inhibicije-Mars konjukcija Saturn.
Visi...tamnije kose,markantan pogled.Ne slaze se bas najbolje sa rodjacima...

Ti verovatno imas mogucnost da postanes popularna i javnosti poznata osoba...mozda su neki mediji u pitanju...

p.s.ja sam pocetnik

Old 19-05-2012, 20:59   #837
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

mirab,a po sistemu derivatnih kuca...sta bi mogla da kazes za mog partnera?
Ako ti nije tesko...

Old 20-05-2012, 02:05   #838
Supergirl27
Početnik

Supergirl27's Avatar

Supergirl27 je offline
Standardno

Drage moje, hvala vam puno na tumačenju.

Evo kako ja vidim svog budućeg partnera:

Vladar 7. kuće mi se nalazi u 4. kući, što znači da postoji mogućnost da tog partnera upoznam preko roditelja (što je mogućnost od 0.5 %, realno), preko porodičnih prijatelja, da mi dođe u kuću ili da se upoznamo u blizini moje kuće.

Pošto je taj budući predstavljen Jupiterom, to znači da će on biti pametan, častan, pošten, pravičan. Postoji mogućnost da se taj budući bavi nekim pozivom vezanim za religiju, filozofiju, pravo, ekonomiju. Kako je u Jarcu, verovatno je u pitanju ekonomista.

Kako se vladar 7. kuce nalazi u Jarcu, znači da će udaja doći u kasnijim godinama.

S obzirom da se nalazi u Jarcu i na 10. stepenu Jarca (koji opet predstavlja Jarca), on može biti tamnoput, crn, razvijenog gornjeg dela tela, nižeg rasta.

Kako predstavlja nesto staro, pretpostavljam da može živeti u staroj kući ili u starom delu grada.

Jupiter ima egzaktan sekstil sa Saturnom i sekstil sa Marsom, može biti neko stariji od mene, možda ozbiljniji, neko od koga cu moci da ucim i neko od akcije, strastven, tvrdoglav.

Evo da sad krenem po derivatnim kucama.

Vladari njegove 1. kuće, koja se odnosi na njegovu licnost, i se nalazi u njegovoj 10. kući, što će reći da će biti preusmeren na karijeru.

Vladar njegove 2. kuce, koja se odnosi na imovinsko stanje, se nalazi u 8. kući i u konjukciji je sa Saturnom, što može ukazati na to da ce imati nasledstvo koje ce dobiti od svojih roditelja.

Vladar njegove 3. kuće, koja se odnosi na mlađu braću i sestre, , se nalazi u Blizancima. Rekla bih da ima mlađeg brata ili sestru.Ta može ukazati na lepotu, koje se takođe nalazi u toj kući na uspeh tog mlađeg brata ili sestre, a da medju njima postoji dobra komunikacija.

Vladar njegove 4. kuće, koja opisuje njegovu kuću, , se nalazi u Blizancima, što govori o tome da možda ima dve kuće, ili da mu je kuća blizu ulice, da ima 2 terase, 2 ulaza, stepenice. Ili se možda nalazi u blizini pošte ili nekih automobilskih servisa.

Vladar njegove 6. kuće, koja govori o njegovom poslu i zdravlju, se nalazi u 3. kući, što će reći da će možda raditi neki posao sa mlađim bratom ili sestrom ili posao vezan za transport. Takođe, može govoriti o tome da će raditi na poslu gde će morati da se služi nekim stranim jezikom. Kako je vrh njegove 6. kuće u Devici, možda će imati osetljiv stomak, biti probirljiv što se tiče hrane i biti hipohondar.

Vladar njegove 10. kuće, kuće karijere, se nalazi u 10. kući u Jarcu, tako da ovo opet potvrđuje da će biti čovek od karijere i da će se baviti ekonomijom.

Vladar njegove 11. kuće, kuće prijatelja, , se nalazi u 9. kući, koja je u Strelcu, pa to može govoriti o tome da će imati prijatelje koji su stranci ili druge vere.

@ mirab: Volela bih i ja da se i meni sreća malo osmehne. Nadam se da taj neće biti baš toliko loš. Ili ipak hoće, pošto imam 4 indikatora za razvod u natalu?

@ andjela: Misliš da smo se već upoznali? Zašto mesta u simbolici Škorpije?

PS Mene kao da intuicija goni, da mi govori za koga ću se udati, iako to sad zvuči smešno. Mada, taj za koga ću se udati, će biti isti taj od koga ću se razvesti. :/

Old 20-05-2012, 02:14   #839
Supergirl27
Početnik

Supergirl27's Avatar

Supergirl27 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku

Ti verovatno imas mogucnost da postanes popularna i javnosti poznata osoba...mozda su neki mediji u pitanju...
Misliš zbog konjukcije Sunca i MC-a?

Čisto sumnjam. Više sam tip osobe koja se drži po strani. Mada, imala sam nekoliko "ispada" sa pojavljivanjem u javnosti, tipa: novine, emisije, film...

Kao mala sam jako želela da se bavim javnim poslom, a kako sam starija, što dalje od javnosti.

Old 20-05-2012, 20:25   #840
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
To mi je jako cudno s obzirom da ja nikada do sada nisam imala nekog bogatijeg decka,vec sve neki siromasi,ali vidim vladar derivatne 2.je u sedistu i lepo je ta derivatna 2.naglasena...

hvala gagonija!
hello andjela nijesam mogla da preskocim tvoj post zbog nekih slicnosti moje i tvoje natalne svidja mi se tvoja 8 i mislim da ce biti sve ok sa novcem buduceg partnera, da ce mu prirodno ici sticanje, a onda opet da ce imati vise izvora prihoda.
kod mene vl 2.deriv u 12, ali dispoz VE konj JU u vagi. cini mi se da ne treba da brinem sta mislite? mada me ova konj MA i NE podsjeca na viziju kako da dodje do novca, ne znam

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules